Paksi Hírnök, 1999 (11. évfolyam, 1-50. szám)

1999-06-11 / 24. szám

www.paks.info.hu/hirnok Az őcsényi ASE-siker Közel félezer néző volt kíváncsi az ASE őcsényi vendégszereplé­sére. A kifejezetten gyenge színvonalú 90 perc a paksiak győzel­mével ért véget. PAKSI HÍRNÖK JL-y Röviden Németh Ferenc szövetségi kapitány kijelölte az Universiadéra utazó magyar cselgáncs válogatottat. A Palma de Mallorcán rende­zendő főiskolai világverseny­re utazó keretben helyet ka­pott Braun Ákos (73 kg), az Atomerőmű SE versenyzője is. A 81 kg-ban Kanczler Ist­ván és Tölgyesi Krisztián kö­zött az olaszországi nemzet­közi viadal dönt. Megjelent a Tolna megye sportévkönyve 1998, mely­hez az előszót Takács László, a Tolna Megyei Sporthivatal vezetője írta. A kiadvány be­mutatja az elmúlt év kitünte­tettjeit, a megye legjobb él­sportolóit, a megyében mű­ködő szövetségeket és sport­ágakat. A könyv sok paksi vonatkozású adatot tar­talmaz. Baján rendezett cselgáncs diákolimpia országos döntő A-korcsoportjának mezőnyé­ben a fiú 73 kg-osoknál Nagysolymosi első, a leány 57 kg-ban Weisz, és a B- korosztály 50 kg-ban Haaz harmadik lett. A KOSÁRLABDA NB I-es utánpótlás bajnokságban az Atomerőmű SE csapata a 14. helyen végzett. A Bácska-kupa serdülő cselgáncs rangsorversenynek Baja adott otthont. A rangos versenyen tatamira lépő Atomerőmű SE versenyzői közül a fiú 63 kg-ban Lacza Gábor, a leány 48 kg-ban Kovács Kitti aranyérmet szerzett. KAJAK egyes 500 méteren Fenyvesi Judit és Boros Ger­gely arany, K-II 500-n a Fenyvesi-Reményi Veronika duó ezüst, míg Boros Erika MK-I 2000-n bronzérmet szerzett a Maty-éren megren­dezett diákolimpiái vidékbaj­nokságon. PSE csoportgyőzelemmel ért véget a serdülő megyebajnok­ság paksi elődöntője. A házi­gazda száz százalékosan, ka­pott gól nélkül zárt. A döntő­ben a dombóváriakkal ját­szanak. A megyei első osztály ne­gyedik helyén álló hazai csapat nagy vehemenciával kezdte a mérkőzést. Bár nem az őcsényiek voltak a döntő esélyesei, a több osztálynyi különbség nem látszott meg a játék képén. Az első focit idé­ző jelenetre tíz percet kellett várni. Egy szöglet utáni lepat­tanót Mersich lőtt kapura, Cziráki szép vetődéssel tolta ki oldalra a kapáslövést. A 13. percben Vizdár emelt tíz mé­terről a paksi kapura, a rosszul helyezkedő Mausz szerencséjé­re a felső kapufáról pattant vissza a mezőnybe a labda. Bő negyedórás eseménytelenség után Osztermájer váratlanul lövésre szánta el magát, a lab­da a göröngyös talajon felpat­tant, de Cziráki reflexmozdu­lattal bele tudott ütni a labdá­ba, így érintetlen maradt az őcsényi kapu. A paksi támadó­nak egyébként ez volt az egyetlen labdarúgóra jellemző A megszokottnál valamivel kevesebben látogattak ki vasárnap délután a fontos mér­kőzésre. Lehettünk talán 300- an. Az első meglepetés: Szlanyinka helyett Almási a ha­zaiak kapujában. A második: játszik a PSE. Az ötödik percben indult a gólparádé; Nagy Zs. Radicsot indította, aki Farsangot hozta helyzetbe, a tengerészgya­logos frizurájú paksi támadó a kifutó kapus felett elpörgette a labdát. 1 -0. Alig negyedóra múl­va Lakics lépett be a paksi bün­tetőterületre, Almási mellett megpróbálta elhúzni a labdát, a hazai portás elrúgta a bogyót, a vendégek középpályása nagy or­dítás kíséretében a földre hup­megmozdulása a kilencven perc során. A 32. percben Nagy Sándor elé került a labda, a középpályás még tolt rajta egyet, és 14 méter­ről laposan a kapu bal olda­lába lőtt. 0-1. Szünet után Nagy akár a meccs hőse is lehetett volna, az 50. percben egy ígéretes beadást vágott a hazaiak kapuja fölé. Egy perccel később már két góllal vezetett az ASE: Fejes lőtt 12 méterről gólt. A hátralévő majd 40 percben focibohózatot látha­tott a közönség. Osztermájer repkedett, mint a hattyúját kere­ső Lohengrin - kivívta ezzel a hazai nézők szidalmait, később már csak nevettek a tízes számú játékos komolytalankodásain. Fejes 16 méterről lőtt kapura, a labda éppen 16 méterrel ment mellé. Nagy Sándornak ez a harmatgyenge megoldás is tetszett, „szép volt" kiáltás­sal díjazta a nem mindennapi bravúrt. Az ASE játékából pant. Németh játékvezető a 11- es pontra mutatott, a sértett nagy erővel a kapu közepébe bombázott. 1 -1. Az egyenlítő gól kicsit megfogta a hazaiakat, de a 33. percben újra a PSE-nél volt az előny. Radicsot húzták vissza 14 méterre a nagykanizsai kapu­tól. Újabb 11-es. Ezt is a sértett értékesítette. 2-1. Szünetig már nem is változott az állás. A haza­iak védelme kiválóan törte meg a vasutasok próbálkozásait, Somo­gyi és Borsi az összes fejpárbajt megnyerte, Prantner nagyszerű­en dirigálta a hátsó alakzatot, a támadások építésébe is gyakran bekapcsolódott. Ledneczki nem ismert elveszett labdát. Fordulás után is a paksiak irányítottak. egyedül Jávorka játéka volt élvezhető. A közvetlen véde­lem - Benedeczki, Wolf, Debreczeni, Aradi - ha nem is látványosan, de megoldotta a feladatát. Mészáros Zsolt a második félidőre feljavult (volt honnan), azonban ő sem tudta nagyobb teljesítményre ösztö­kélni a többieket. Az utolsó tíz percre nagyon elfáradt az őcsényi csapat, de az ASE nem tudta további gólokra váltani erőfölényét. Az MIC megyei döntője katasztrofális színvona­lú játékot hozott, ez azonban nem a lelkesen küzdő Ocsény bűne. Az ASE focistáinak bizo­nyítványába ezúttal is csak há­rom-négy elégséges került, a többiek ezen a szerdán is meg­buktak. Nagy Attila játékvezető kisebb döccenőktől el­tekintve jól vezette a mérkő­zést.-g‘­Az 57. percben Radics rúgatott újabb gólt Farsanggal, a 75. percben f>edig Szendrei adott gólpasszt ICindlnek. 4-1 lett a végeredmény, a PSE két egymást követő fordulóban győzött. Ilyenre is régen volt példa. A ha­zai szurkolók vastapssal honorál­ták a játékosok produkcióját, akik minden dicséretet megérde­melnek. Prantner Attila csapat­­kapitány: Köszönjük a szurkoló­inknak a támogatást, nélkülük nem sikerült volna ez a győze­lem. A csapatban mindenki átér­­zi, hogy ez a harc a kiesés ellen folyik, nem hibázhatunk.- Lesz bentmaradás? P. A.: Természetesen. A PSE nem eshet ki. -gi-Menekülés a győzelembe Az NB III Dráva- csoportjának 28. fordulójában a PSE végre úgy ját­szott, ahogy azt mindenki elvárta. Újra négy gólt szereztek a paksi­ak, de a kieséstől még nem menekültek meg a zöld-fehérek.