Paksi Hírnök, 1996 (8. évfolyam, 1-48. szám)

1996-04-05 / 13. szám

Paksi Hírnök 1996. április 5. SPORTHÍREK A röplabda országos serdü­lőkupa elődöntő első csoport­jában szereplő Paksi RK leány­csapata a második helyen vég­zett, így nem kerültek be a kecskeméti hatos döntőbe. A paksiak előbb 3:l-re kikaptak a Nyíregyháza gárdájától, majd ugyanilyen arányban legyőzték a BSE-CSM együttesét. Az NB Il-es ifjúsági labda­rúgó bajnokságban a paksi A csapat 1-1-es döntedent ját­szott a Keszthely együttesével. A paksiak gólszerzője Szabadi volt. A B korosztályúak talál­kozóját a Balaton-partiak nyer­ték meg 3-1-re. Az egyeben paksi gól szerzője Vamyú volt. A paksi körzeti serdülő labdarúgó bajnokságban is megkezdődött a pontvadászat. Nyitómérkőzésen a PSE gár­dája 13-0-ra győzte le a nagy­dorogiakat, míg az ASE csapata 8-2-re kikapott Németkéren. Tizenkét forduló után a PSE 3., az ASE a 10. helyet foglalja el. Budapesten, a sportcsar­nokban megrendezett utcai harc országos bajnokság 2. fordulójában az ex-paksi ököl­vívó Erős Lajos nehézsúlyban első helyen végzett. Jól rajtolt a körzeti bajnok­ságban a Dunakömlődi SE lab­darúgócsapata. A XVIII. fordu­lóban 5-0-ra legyőzték a tol­­nanémedi együttest. Ezzel a győzelemmel a kömlődiek megerősítették negyedik he­lyűket. Budapesten, a Fáy utcában 19 egyesület 153 versenyzője lépett kötelek közé az Énekes István junior emlékversenyen. A Paksi SE versenyzői közül 48 kg-ban Tóti Gábor, 67 kg-ban Sulák András első, 60 kg-ban Horváth László második, míg 75 kg-ban Halász Gábor har­madik helyen végzett. NB II -es 'kosárlabda-mér­kőzésen az Atomerőmű SE csa­pata 60:54 arányban győzött Bonyhádon. Az olaszországi ostiai A kategóriás cselgáncs kvalifiká­ciós versenyen Kovács Antal helyezeüen maradt. Q& Rovatszerkesztő: ZERZA JÓZSEF TÁJFUTÁS iüü TAVASZKÖSZÖNTŐ VERSENY PAKSON. AZ ÜRGEMEZŐN Az Áfész Kupa idénynyitó viadalon térképpel és tájolóval a kezükben, alaposan kifutva magukat érkeztek célba a versenyzők... A Paksi SE tájfutószakosztá­lya tavaszköszöntő ver­senyt rendezett Pakson, az Ürgemezőn. A hagyományos Áfész Ku­pán a házigazdákon kívül rajthoz álltak a Szekszárdi Ga­ray Gimnázium, a Kalocsai SÉ, az ESZI és a Tapolca ver­senyzői. A névadó Paksi Áfész, a Renimpex DC, a TM-i Ruhaipari Szövetkezet és az Erőkar támogatásával lebo­nyolított viadalon a közel fél­száz tájfutónak nemcsak a Szeri Ferenc által kitűzött, több ellenőrző ponttal nehe­zített pályával, hanem a még sok helyen havas, síkos, mély talajjal is meg kell küzdenie. A hat kategóriában rajthoz álló versenyzőknek kategó­riáktól függően 2-8000 m le­futása és 7-11 jól elrejtett bója felderítése volt a feladat. Ezt Akinek hátrány a hazai pálya Csekő József, a Paksi SE táj­futó szakosztályának egyik legeredményesebb ver­senyzője meg van átkozva az ürgemezei pályával. Amióta ez a pálya elkészült szinte valamennyi verse­nyen elindult, de győzni még egyszer sem sikerült neki. Volt második, harma­dik vagy netán helyezetlen, de első még soha. Ezután mondja még valaki, hogy előny a hazai pálya. valamennyi versenyzőnek si­került megoldani, bár előfor­dult, hogy egy-két induló nem talált meg egy-egy ellen­őrző pontot, de ez semmit nem von le a teljesítménye ér­tékéből. Eredmények: N-16: 1. Sima Gabriella, 2. Szőcs Teodóra, 3. Gergely Szil­via (mindhárom PSE). N-18: 1. Kovács Gabriella (PSE), 2. Endrődi Erika (Sz. Garay), 3. Blézer Márta (PSE). F—14: 1. Takács Viktor (PSE), 2. Endrődi Balázs (Tapolca), 3. Török Ádám (Kalocsa). F-16: 1. Gyökös Lajos, 2. C. Szabó István, 3. Kiss Gábor (mindhárom PSE). F-18: 1. Stein Krisztián, 2. Magyar János, 3. Varga Péter (mindhárom PSE). F-21: 1. Mézes Tibor (ESZI), 2. Csekő József (PSE), 3. Sze­­bényi Béla (Kalocsa). A helyzetieknek járó díjat Rauth János, a Paks és Vidéke Áfész igazgatóságának elnöke adta át. FOGATHAJTÓ AGAZAT A DUNAKÖMLŐDI SE-NÉL Két paksi fogathajtó - Ha­noi Ferenc és Hesz János kérése nem talált meg­hallgatásra sem a PSE, sem pedig az ASE elnökségénél, ezért a harmadik paksi egye­sületet, a Dunakömlődi SE-t keresték meg. Kérésük az volt, hogy az egyesület alakítsa meg a lo­vasszakosztályát, ezen belül is a fogathajtó ágazatot. A Dunakömlődi SE elnök­sége megtárgyalta a fogathaj­tók kérését és annak helyt adva alapszabályukba felvet­ték a lovasszakosztályt és egy­idejűleg megválasztották a szakosztály elnökségét. Az elnök Láng János, a szakosztályvezető Potoczky Iván lett, míg az elnökség tagjai Hesz János, Hanoi Fe­renc és Hesz Ádám lettek. Az egyesület elnöksége és a szakosztályvezetés megálla­podott, hogy az újonnan lét­rehozott lovasszakosztály sa­ját bevételeivel önállóan gaz­dálkodik. Hanoi Ferenc és Hesz János hajtők vállalták, hogy a tulaj­donukban lévő fogatokat és hintókat térítés nélkül a szak­osztály rendelkezésére bocsát­ják, valamint vállalták a fel­szerelések rendszeres karban­tartását és az állatok saját költségen történő ellátását. Ezzel szemben az egyesület a nevét adja a zavartalan mű­ködéshez.