Paksi Hírnök, 1996 (8. évfolyam, 1-48. szám)

1996-05-31 / 21. szám

Paksi Hírnök 1996. május 31. Ü& SAKK Rovatszerkesztő: ZERZA JÓZSEF A PAKSI OROSZLÁNOK HARAPTAK VISEGRÁDON Visegrád vára a Duna-partról nézve szédületes magasságban áll a hegytetőn. Büszkén uralja a tájat immár több évszázada. Bizony elszánt harcosnak kell lenni, aki a bevételére indul. SPORTHÍREK Az Atomerőmű SE kajak­kenu szakosztálya 12 fővel vesz részt a szegedi nemzet­közi kajak-kenu versenyen. A Deák Ferenc Általános Iskola leány kézilabdacsapata hagyományaihoz híven szere­pelt a megyei diákolimpián. A III. korcsoportos csapat a má­sodik helyet szerezte meg. A Tázlár térségében meg­rendezett 1996. évi tájfutó sprintbajnokságon öt megye mintegy 200 versenyzője raj­tolt. A Paksi SE versenyzői közül az N-16-os kategóriá­ban Gergely Szilvia harmadik, Szőcs Teodóra ötödik, Stein Erzsébet hetedik helyen ért célba. További eredmények: F—16: 5. Kiss Gábor, 7. Garai Balázs, 10. C. Szabó István. F-18: 4. Hanák Leó, 6. Gom­bos Csaba, 8. Stein Krisztián. F-21: 4. CsekőJózsef. A Paksi SE NB III-as ifjú­sági csapata megszerezte má­sodik győzelmét az idei baj­nokságban. Az elmúlt fordu­lóban Bagó Béla labdarúgói 3-1-re legyőzték a Balatonlelle együttesét, ezzel elkerültek az utolsó helyről. Az Újpesti-öbölben ren­dezett kajak-kenu diákolim­pián az ÄSE versenyzői egy első, három harmadik és két ötödik helyet szereztek. Fiúk: Gyermek MK-1 2000 m, I. kcs.: 3. Turbucz László, 5. Szőcs István. II. kcs.: 1. Boros Gergely. Serdülő C-l 500 m: 3. Nagy Balázs. Ifjúsági K-l 500 m: 5. Bárok Endre. Lá­nyok, gyermek MK-1 2000 m, II. kcs.: 3. Reményi Vero­nika. A labdarúgó diákolimpia megyei döntő I. korcsoport­ban a Deák E Általános Iskola az ötödik, II. korcsoportban a Móra E Ált. Iskola a harma­dik, III. kcs.-ban Móra E Ált. Isk. a második helyen végzett. Paks NB Il-es ifjúsági lab­darúgócsapatai Tatabánya ha­sonló korú gárdáját fogadták. Az „A” csapat 3-2-re győzött, míg a „B” együttes 2-0-ás ve­reséget szenvedett. Talán hasonló gondolatok­kal csodálta a várat az a maroknyi paksi különít­mény is, akik a Visegrádi Sakk Fesztiválra érkeztek. A nemzetközi sakkverse­nyen 227 sakkozó ült asztal­hoz, köztük olyan „elit alaku­latok”, mint az ukrán és ro­mán csapat, valamint a négy országos bajnokot felvonul­tató házigazda Barcza-BEAC, akit titkos esélyesnek kiáltot­tak ki a szakemberek. De az utánpótlás-nevelő egyesüle­tek közül a Statisztika SC, a Kecskemét és az Ajka is erős csapattal képviseltette magát. A tavalyi 7. helyezése alap­ján a paksi Oroszlánokat nem „jegyezték”, ám ez csak addig tartott, amíg a verseny el nem kezdődött. Molnár Béla tanít­ványai már az első fordulók után „tudatták” ellenfeleikkel, hogy nem turistaként érkez­tek a Duna-kanyarba. A 12 éves korcsoportban Berkes Ferenc a 6. fordulóban a nagy rivális, a román Lupu­­lescu legyőzésével az élre állt. A 10 éveseknél Papp Gábor fordulatos játszmában nyert Torma Róbert (Barcza) ellen. Izgalmak az utolsó fordulóra is maradtak. A paksi fiatalok a Barcza-BEAC mögött másfél pont hátránnyal a második helyen álltak. Ekkor jöttek az Oroszlánok, akik szinte haraptak. A verseny legnagyobb meg­lepetését Dósa László szolgál­tatta, aki országos bajnok el­lenfelét fektette két vállra, akárcsak Berkes, aki szintén országos bajnokot győzött le, s ezzel a paksi csapat az élre ke­rült és első nemzetközi sikerét érte el. A csapatverseny végered­ménye: 1. Oroszlánok (Tóth, Tancsa, Berkes, Dósa, Mácsik, Simon Zs., Papp J., Papp G., Pántya, Rosa, Simon B.) 27,5, 2. Barcza-BEAC 26, 3. Ukraj­na 25 ponttal. Egyéni verseny: 10 évesek fiúk (30 induló): 1. Bolivanos (ukrán) 8, 2. Papp Gábor (ASE) 7,5, 12 éves fiúk (67): 1. Antal Gergely (BEAC) 7,5, 2. Berkes Ferenc (ASE) 7,5, ... 4. Dósa László (ASE) 7,... 6. Mácsik Ta­más (ASE) 6,5. Lányok (39): 1. Kiss Emese (BEAC) 5,5, 2. Simon Zsuzsa (ASE) 5,5. 14 éves fiúk (57): 1. Bokros Albert (Tata) 7,5, ... 4. Tancsa Róbert (ASE) 6,5. 16 éves fiúk (34): 1. Kerek Krisztián (BEAC) 6,5, 2. Tóth András (ASE) 6 ponttal. Simon Zsuzsa is eredményes volt