Paksi Hírnök, 1993 (5. évfolyam, 1-26. szám)

1993-09-08 / 18. szám

PAKSI HÍRNÖK 14 1993. szeptember 8. SPORT v__________________________________________________________________/ A sportrovat jelenti ♦ Potsdamban megrendezett cselgáncsviadalon 38 versenyző lépett tatamira. A pénzdíjas Grand Prix-viadal érdekessége volt, hogy a meghí­vottak súlyhatár nélkül vetélkedtek. Hazánkat a barcelonai olimpia bajno­ka, Kovács Antal képviselte. Az atomosok versenyzője a bronzéremért mérkőzhetett volna, de sérülés miatt nem állt ki a német Frenk Möller ellen, így Kovács a negyedik helyet szerezte meg. ♦ A Paksi Városi Labdarúgó Szövetség megtartotta tisztújító köz­gyűlését A közgyűlés négyéves időtartamra Varga Pétert választotta meg elnöknek. Elnökhelyettes Peresztegi József, titkár pedig Zerza József lett Az elnökség további tagjai: Palotai János, Makai János, Böndör János és Sóthy András. ♦ Kijelölték az MLSZ különböző bizottságainak vezetőit és tagjait Szin­­ger Ferenc a Paksi SE ügyvezető elnöke a jövőben az igazolási és átigazo­lási bizottság tagjaként szolgálja a magyar labdarúgást - za jó -Paksi Nagydíj ’93. A Paksi Atomerőmű SE tömegsportbizottsága, az ATISZ, a Városi Rendőrkapitányság, a Polgármesteri Hivatal, a Túrakerékpáros Klub és az olasz Caramel Klub közös rendezésében kerül lebonyolításra a III. Amatőr Nemzetközi Kerékpárverseny. A versenyen korra és nemre való tekintet nélkül minden hazai és külföldi kerékpáros elindulhat, aki a ver­senyre benevez és a sportág nem igazolt versenyzője. A verseny ideje: 1993. szeptember 18. A verseny több kategóriában kerül megrendezésre. Az 55 km hosszú országúti versenyen minden 13 év feletti kerékpározni vágyó elindulhat A verseny megnyitása az Atomerőmű Rt sportcsarnoka előtti téren lesz 11 órakor. Rajt 11.20 órakor a csarnok elől. Útszakasz: Sportcsarnok-Kishegyi út-Dózsa Gy. út-Szent István tér-Deák F. u.-6-os út-Dunaföldvár és vissza Bölcske és Madocsa érinté­sével. Délután 16 órától 1200 m hosszú háztömb körüli egykörös gyermekfu­tamok kerülnek megrendezésre három kategóriában 10 évesig, 10-14 év, 14-16 éves korig. A gyermek futamokat a lakótelepi II. Sz. Általános Iskola körül rendezik meg. Valamennyi kategória 1-3. helyezettje tárgyjutalomban részesül ezen felül minden résztvevő emléklapot kap. A verseny programja: 9,00-től: vérnyomásmérés, nevezés. 10.50-től: nevezések lezárása. 11.00- től: verseny megnyitása. 11.10-től: felvezető a rajthelyre. Kb. 11.20: RAJT. 14.00- től: eredménylista készítése. 14.30-15.00: tombolasorsolás, eredményhirdetés. 16.00: egykörös gyermekfutamok. 17.00: gyermekfutamok eredményhirdetése. (zerza) Tornáról tornára utaztak a kosarasok Véget ért a nyári szünet a férfi ko­sarasoknál. Az Atomerőmű SE le­génysége július 26-án kezdte meg a felkészülést a szeptember 11-én kezdődő bajnokságra. A bajnoki nyitányig négy rangos tornán vet­tek, illetve vesznek részt Az első helyszín Székesfehérvár volt ahol hat csapat részvételével rendezték meg a Hewlett-Pac­­kard-Albacomp nemzetközi férfi kosárlabda-tornát A részt vevő csapatokat két hármas csoportba osztották. Az atomosok a Tungs­­ram-Honvéd és a cseh Hovy Jicin csapatával kerültek egy csoportba. A másik ágon a házigazda Alba­­comp, a Körmend-Hunor és a Vi­deoton csapata játszott a csoportel­sőségért Az Atomerőmű SE csapata első mérkőzésén 91:78 (48:42)-re le­győzte a Novy Jicin csapatát majd a másodikon 124:80 (61:54) arány­ban vereséget szenvedett a tavalyi bajnok Tungsram-Honvéd csapa­tától, így csoportjában a második helyen végzett A másik csoport eredményei: Al­­bacomp-Körmend-Hunor 118:99 (57:56), Körmend-Hunor-Video­ton 87:69 (47:31), Albacomp-Vi­­deoton 114:90 (63:43). Ezt köve­tően a két csoport azonos helye­zettjei a helyosztókat játszották. Az atomosok a harmadik helyért ját­szottak a Körmend-Hunor csapatá­val. A mérkőzést a körmendiek nyerték 107:76 (52:39) arányban, így a paksi gárda a negyedik helyen végzett A tornagyőzelmet és az ezzel járó százezer forintot az Albacomp csapata szerezte meg. Ezt követően az atomosok a Ba­­latonfüreden megrendezett nem­zetközi Nitrokémia Balaton Kupán vettek részt A szabadtéri pályákon lebonyolított versenyen tizenkét csapat lépett pályára. A csapatokat itt is két csoportba sorolták. Az A kategóriában az Atomerőmű SE, a Siófok, a Budafok, a Veszprém és a Kassa csapata került, míg a gyen­gébbikbe, a B kategóriába hét együttest, a Várpalotát, a Fonyó­dot a MAFC-ot az Álba Regiát az Államigazgatási Főiskolát a Kodo­­lányi FKSE-t és a Fűzfőt osztották be. Az A kategóriában az atomo­sok nyitómérkőzésen 79:39 (39:18) arányban nyertek a Veszp­rémi Egyetem csapata ellen, majd a Budafok csapatát 94:77 (49:40), a Siófokot pedig 80:57 (41:25) arányban győzték le. A csoportel­sőséget eldöntő mérkőzésen a szlo­vákiai BTKU Kosice csapatától 84:70 (45:25) arányú vereséget szenvedtek. A torna végeredménye: 1. BTKU Kosice, 2. Atomerőmű SE, 3. Siófoki Azulev KKE. A tornán különdíjak átadására is sor került Az atomosok itt is siker­rel szerepeltek, hiszen a legered­ményesebbjátékos és a legjobb be­dobó Arvydas Venclovas (ASE) 99 pont a legtöbb hárompontos kosa­rat szerző játékos és a legjobb irá­nyító Mokos Gábor (ASE) (16), a legjobb center Gulyás Róbert (ASE) lett. Lapzárta után még a Göcsej Ku­pa és a Komarno Kupa nemzetközi tornákon lépnek pályára a paksi pi­ros-kékek, majd utána következik a Csepel elleni bajnoki rajt (zerza) Hárman a csehek elleni válogatottban A szlovákiai Komarnóban rendezték meg a magyar-cseh válogatott ökölvívó-mérkőzést mely főpróbaként szerepelt a szeptember 6-12. közötti Euró­­pa-bajnokságra utazó válogatot­taknak. Az összecsapást a magyarok nyerték 12:8-ra. A magyar válogatottnak há­rom paksi bunyós is tagja volt akik váltakozó sikerrel szerepel­tek. 57 kg-ban Bognár László színvonalas, szoros pontozásos vereséget szenvedett Flachbart­tól. Ez az eredmény akár fordított is lehetett volna. 60 kg-ban Kalocsai Zoltán a tamperei VB bronzérmesétől, Raffaeltől kapott ki pontozással. 63,5 kg-ban Petrovics János kemény ütéseivel magabiztos pontozásos győzelmet aratott Hubacek ellen. Szántó Imre szövetségi kapi­tány elégedett volt a fiúk teljesít­ményével, így minden remény megvan arra, hogy a törökorszá­gi Bursában rendezendő Euró­­pa-bajnokságnak is lesz paksi résztvevője. (zerza)