Paksi Hírnök, 1993 (5. évfolyam, 1-26. szám)

1993-06-30 / 13. szám

PAKSI HÍRNÖK 14 1993. június 30. SPORT V____________________________________________________________________________/ A sportrovat jelenti ♦ A budapesti tájfutó szövetség Nagykovácsi térségében rendezte meg a Budapest Kupa egyéni tájfutó versenyt, melyen rajthoz álltak a Paksi SE ver­senyzői is. A paksiak eredményei: F-17:1. Csekő József, 4. Somai Gergely, 6. Blézer István, 8. Theobald Péter. ♦ Ajkán megrendezett cselgáncs országos középiskolai döntőn az ASE versenyzői 1 arany-, 2 ezüst-, és 2 bronzérmet szereztek. Eredmé­nyeik: Lányok: 66 kg: 3. Mihalik. 72 kg: 2. Kapusi. Fiúk: 55 kg: 5. Braun. 65 kg: 5. Krausz. 71 kg: 1. Kanczler István, 3. Horváth. 77 kg: 2. Kiss. ♦ Pakson rendezték meg a triatlon diákolimpia megyei döntőjét A lányok mezőnyében a IV. kcs-ban Till, a Vak Bottyán Gimnázium versenyzője a 2. helyen végzett ♦ Budapesten megrendezett Halász Miklós váltóversenyen a Csekő József, Blézer István, Somai Gergely összetételű tájfutó csapat az F-17 C. kategóriában aranyérmet szerzett A paksi SE csapatának eredmé­nye 2:36,20 volt ♦ Megjelent Szentesi Alajos „A paksi középiskola sportkörének története 1948-1988” című könyve. ♦ A Tolna Megyei Testnevelési és Sporthivatal az Atomerőmű Spor­tegyesülettel közösen a kosárlabdaedzők részére továbbképzést tartott A sportcsarnoki rendezvény előadói Juhász Sándor és Nagy Gábor vol­tak. ♦ A Magyar Tenisz Szövetség értesítette Titkos Évát, a Paksi SE verseny­zőjét, hogy tagja lett a korosztályos nemzeti válogatottnak. ♦ A Bp. Honvéd által rendezett országos ifjúsági rangsorversenyen a 129 induló között tatamira léptek az ASE fiataljai is. Eredményeik: Lányok: 44 kg: 3. Kiss Andrea, 5. Leskó Kata. 66 kg: 3. Mihalik Tímea. Fiúk: 55 kg: 1. Treszl Gábor. 71 kg: 3. Kanczler István. ♦ Debrecenben rendezett országos cselgáncs csapatversenyen az ASE csapata a gyermek „A” korcsoportban a negyedik, a „B” valamint a „C” kor­csoportban pedig egyaránt a második helyen végzett. - za jó -Országos döntőben a paksi röplabdások Kevés hírrel szolgálhatunk a pak­si röplabdásokról, de ha szolgálunk, akkor nem akármilyen eredményről számolhatunk be. A közelmúltban két helyszínen is pályára léptek Poór József tanítványai és sikert siker után elérve bizonyították, hogy van értelme foglalkozni e sportággal. Győrött a megyei röplabdaszö­vetség 18 sportegyesület 30 leány és 14 fiú csapatának részvételével nem­zetközi utánpótlástornát rendezett a 11. Kisalföld Kupáért A paksi lányok három korcsoportban voltak érde­keltek. A serdülők korcsoportjában a Budapest válogatottja mögött a második helyet szerezték meg. A gyermek korcsoportban ugyancsak a második helyen végeztek a Bp. Va­sas mögött. A legnagyobb sikert a mini korcsoportban érték el, veretle­nül lettek csoportgyőztesek a Szom­bathelyi Haladás és a Győri Ady csa­pata előtt A három korosztályban elért össze­sített eredmény alapján a lányoknál a Kisalföld Kupa ez évi védője a Paksi Röplabda Klub csapata lett A másik helyszín Veszprém volt ahol a diák­olimpia III. korcsoport országos terü­leti döntőjét rendezték meg. Városun­kat a lányoknál, és a fiúknál is a 2. Sz. Általános Iskola csapata képviselte. A csapatokat két hármas csoportba osz­tották, majd a csoportok helyezettjei játszották a helyosztókat A fiúk a „B” csoportban próbálták kiharcolni az országos döntőbe való jutást sikertelenül. Eredmények: Dunaújváros-Paks 3:0, Paks-Zalaegerszeg 0:3, Zalaegerszeg-Dunaújváros 3:0. A csoport végeredménye: 1. Ki­lián György Ált Isk. Zalaegerszeg 4, 2. Dózsa György Ált Isk. Dunaújvá­ros 3, 3. 2. Sz. Ált. Isk. Paks 2 pont. A helyosztón Mohács-Paks 0:3, ezzel a 2. Sz. Ált Isk. csapata az ötö­dik helyen végzett. Ami nem sikerült a fiúknak, az si­került a lányoknak. Akárcsak a fiúk mezőnyében, a lányoknál is a „B” csoportba kerültek a paksiak. A cso­portmérkőzések eredményei: Bu­­dapest-Kaposvár 1:3, Kaposvár- Paks 1:3, Paks-Budapest 3:1 A cso­port végeredménye: 1.2. Sz. Általá­nos Iskola Paks 4,2. Toldi Lakótelep Ált Isk. Kaposvár 3, 3. Pozsonyi u. Ált Isk Budapest 2 ponttal. A helyosztók eredményei: Sze­­ged-Kaposvár 3:1, Ajka-Paks 0:3, Pécs-Budapest 0:3, Kaposvár-Aj­­ka 3:1, Szeged-Paks 3:0. Végered­mény: 1. Tisza-parti Ált Isk Szeged, 2.2. Sz. Általános Iskola Paks, 3. Toldi Lakótelep Ált Isk Kaposvár. A lányok mezőnyében elért máso­dik hely azt eredményezte, hogy a 2. Sz. Általános Iskola csapata bejutott a diákolimpia nyolcas elöntőjébe. Gratulálunk (zerza) Ötödik hely az országos minidöntőn Szolnokon, az Olajbányász sport­­csarnokában rendezték meg a ko­sárlabda országos minidöntőt me­lyen az Atomerőmű SE fiataljai szép eredménnyel örvendeztették meg a paksi kosárlabda híveit A házigazdák csapatán kívül olyan nagymúltú egyesületek szere­peltek a nyolcas döntőben, mint a Körmend, Zalaegerszeg és a Debre­cen. A részt vevő csapatokat két né­gyes csoportba sorolták Az ASE gárdája az erősebb az „A” csoport­ban küzdött a jobb eredményért a Körmend, a Nyíregyháza és Szolnok csapatának társaságában. Az egész tornára a nagy csaták a kiélezett küzdelmek voltak a jellemzők A csoportmérkőzések paksi vo­natkozású eredményei: Nyíregyhá­zi TKFSE-ASE 100:51 (48:28). Ld.: C. Szabó (9). ASE-Körmend-Hu­nor 95:77 (40:46). Ld.: Lukács (27), Velencei (24), C. Szabó (15), Lőrincz (11). ASE-Szolnok 61:83 (23:43). Ld.: Lőrincz (9), C. Szabó (9). A csoport végeredménye: 1. Nyíregyháza, 2. Szolnok 3. Atomerőmű SE, 4. Körmend-Hu­­nor. A középdöntőben az ASE ellenfe­le Karcag volt, ahol az ellenfél győzött 87:47 (48:29)-re. Ld.: Velen­cei (10). Helyosztók keretében az ötödik helyért lejátszott mérkőzésen ASE­­ZTE 63:53 (36:36). Ld.: Lőrincz (16), C. Szabó (14), Nemes (11). A döntő végeredménye: 1. Nyíregyházi TKFSE, 2. Debre­ceni Sí, 3. Karcagi SE, 4. Szolnoki Sí, 5. Atomerőmű SE, 6. Zalaegerszeg, 7. Pécsi TÁSI, 8. Körmend-Hunor. (zerza) A palánk mellől Veszprémben rendezték meg a kosárlabda diákolimpia területi döntőjét A paksi Vak Bottyán Gimnázium leánycsapata a IV. korcsoportban küzdött az országos döntőbe jutásért A lányok bemutatkozása nem a legjobban si­került, hiszen Komlótól 54:53 arányú vereséget szenvedtek. Második mér­kőzésükön Dunaújváros ellen nyolcpontos győzelmet szereztek. Az ered­mény 99:91 volt A következő napon előbb a budapesti Karinthy Gimnázium csapatátver­ték 53:43-ra, majd a döntőben a kecskeméti gimnázium csapatát magabiz­tos játékkal, 88:70-re győzték le, így bejutottak az országos döntőbe. Akik a döntőbe jutást kiharcolták: Csepregi Anna, Farkas Krisztina, Györky Ilona, Hirth Judit Hornok Noémi, Jäger Ágnes, Jäger Magdolna, Kindl Mária, Nagy Zsuzsa és Péter Szilvia. A csapat edzője C. Szabóné Ko­­csiczki Ilona. * * * Május végén Nagykanizsa adott otthont a „Mini Fesztivál” elnevezésű on szágos kosárlabdaversenynek. A városunkat képviselő 2. Számú Általános Iskola csapata a negyedik helyen végzett A paksi csapatból Lőrincz Viktort beválasztották a döntő válogatottjába, míg C. Szabó István különdíjat kapott teljesítményéért. * * * Befejeződött a paksi körzeti mini kosárlabda-bajnokság, melynek győzte­se a paksi 2. Számú Általános Iskola csapata lett Ezüstérem a paksi 4. Számú Általános Iskolának, a bronz a németkéri általános iskola csapatának jutott (zerza) Paksi siker a korosztályos megyebajnokságon A Tolna Megyei Sakkszövetség Gyönkön rendezte meg az 1993. évi korosztályos megyebajnokságot. A legifjabb sakkozók vetélkedőjén 63 tehetséges fiatal ült asztalhoz. Az Atomerőmű SE gárdája meghatáro­zó szerepet játszott a bajnokságban és szép sikert mondhat magáénak A paksi lányok egy-egy arany-, ezüst-, és bronzérmet, a fiúk három arany-, és egy bronzérmet szereztek A baj­nokság érdekességeként ezen a ver­senyen már kötelező volt az egyes játszmák írása. Ezt a határozatot azért hozta a szövetség, hogy a leját­szott partik visszajátszhatók legye­nek Az Atomerőmű SE versenyzői­nek eredményei: Lányok: 9 éve­sek: 1. Dobó Zsanett, 2. Simon. 13 évesek: 3. Fekete. Fiúk: 9 évesek: 1. Nepp Zsolt. 11 évesek: 3. Tancsa. 13 évesek: 1. Tóth András. 15-17 éve­sek: 1. Radnóti Gergely. - zerza -