MDP Pest Megyei pártválasztmányi (1954. szeptember 4-étől pártbizottsági) üléseinek jegyzőkönyvei, napirendjei, határozatai 1948-1956:

1/4. ő. e. 1953. december 30. • Pártválasztmányi ülés (kibővített) 129–227. - Mellékletek: - - Határozati javaslat a pártpropaganda helyzetéről a megyében. 172–175.

.6.. ~ rí A T L RO-fcAJÍ JtrC A mogyci pártválasztmány kibővített ülc^-*á.r21*-l^.--Í933. októbí x olontősát a 26. -I határozata alapján ma a t "ár g y gdy^u &a» M... B. pártpropaganda hjlyzotőről a mogyőbon^ A megyoi pártváiasztnány megállapít ja , hogy- a j£*5fi „által elköve­tett és az okt. 26-1 határozatában loltárt_hiányosságok ás mulasztás ok az ideológiai munka, toron a moyyábenhis károsan érez­tették hatásukat, amoiy:t a.:-I-3, fogyat ók >s agai a partpropaganda munkában móg s uly osbi t o 11 ak«, Az ideológiai lemaradás £elszámol ís-ára , a gártpropaganda munka szlnvanalának omei'áju5rg a megyei pártválasztnány a következőket tartja szükségesnek,, / Biztosítani kall a párt politikájának jobb nooártásót, az egá^z pártmunka elvi szinvonalra omo5.es ót. otő oart ás állami funkoiona­riusokkai a ooroiiláve feladatokhoz LcapQsplodd logfon­tosabb olmóloti kardosok .megvitatását. őhnok alapján a J.:3,-k, majd a P,Hg-k szol osobbkörb. vitát rondozzonqk •*z alsóbb funkoionáriusokj propagandisták bevonásával. Január-vágóig ;nog koil vitatni .a lenini,3~as jelszó érvényesülését - és. a " NEP" alkalmazását;, b./ A K>B. biztosítsa, hogy a unkatorvo alapján rendszeretőn' szerepeij m a pártbizottság! üiá­• sokon ogy-ogy olvi kardos mogtárgyalása a napirondro korülő anyaggal kapcsolatosan, c./ Az --gar-Eg.yotom.QS a tsz.- olnőnképző akadémia marxi z-r mus-étoninizmus tanszékének az előadóit vonja• bo a hABk •ji ucn elméleti munkaba-á Adjon szájukra raögblzást tartására, olmáloti cikkek, ogyéb anyagok kidolg. a mogyo sajátosságainak figyelőim na Vő £ Oi eve JL c d./ A Iád, vizsgálja fölül a - c>/ - pontban szereplő intézmények marxi zoras-leninizmus, t.anczekéinek idoologiai munkáját, rendszeresen ellenőrizze a podagogus tovább­kőpzős idoologiai oktatását.. Iv\ -tt~~

Next

/
Oldalképek
Tartalom