Cseri Miklós, Füzes Endre (szerk.): Ház és ember, A Szabadtéri Néprajzi Múzeum évkönyve 7. (Szentendre, Szabadtéri Néprajzi Múzeum, 1991)
HÁLA JÓZSEF: Pávai-Vaj na Ferenc néprajzi megfigyelései és fényképei Nagyenyed környékéről és a Radnai-havasok vidékéről
9. kép. Oláhlapádi csűr (Néprajzi Múzeum, Fotótár. Lsz.: 15706) kérrel. Új-Radnán át egy pesti társaság fürész gyárán kifúrt fákon pedig fa szegek tartják, van háztető alakú keresztül hatalmas szerpentin uton a Rotunda hegyre, is vagy lapos, az utóbbi csak szalmával van fedve. A négy mely vízválasztó a Nagy-Szamos és Aranyos besztercze oszlop vagy szabad, vagy felül össze van kapcsolva 4 között. . . . Ebbe a völgybe láttam először ilyen széna- gerendával." 3- Az abaráról feltehetően még több feltartót a milyen Kirlibabán. Lajosfalván és Borsán sok jegyzést is készített, amelyek alapján megírta a Czélvan. A legtöbb deszkából, vagy zsindelyből van és csúcs- szerű szénatartó szín című dolgozatát. A másfél oldalas ban összefutó 4 szög lapos piramis tető, melyt az oszlop- kézirathoz egy kis fényképet is mellékelt, amelyet valófákon tolni lehet le és föl a széna mennyiség szerint a színűleg egy század eleji mármarosi levelezőlapból vált), kép. Oláhlapádi csűr (Néprajzi Múzeum, Fotótár. Lsz.: 15708)