Forrai Ibolya szerk.: Egy pesti polgár Európában - Negyvennyolcas idők 3. (A Néprajzi Múzeum forráskiadványai 6; Budapest, 2000)

GIERGL HENRIK ÜVEGMŰVES ÖNÉLETÍRÁSA, ÚTIJEGYZETEI ÉS NAPLÓI 1845-1865 - Napló. Első könyv (Ford.: dr. Györgyi Gézáné Zámor Magda)

[Nl/47] A 15. SZ. Azt gondoltad bizonyára, Üres kézzel mész már haza, Fogd ezt a kis üveget, S magaddal elviheted. A 16. sz. gyufatartó kis emberke: Vigyázz, nehogy tüzet fogj, , Kedves kis emberke, Veszélyben forogsz és Nem is veszed észre. A 17. sz. fésű kicsinyítő'tükörrel: La nature En miniature Est jolie en vérité, Nest il pas vrais? 21 A 18. sz. Szerelmeslevelet írnak Szívesen a fiatal urak, íme, erre a szent célra Lelj hát szép levélpapírra. A 19. sz. egészen kicsiny miniatűr naptár: Bármilyen kicsinyke is Ez a bájos naptár, Mégis, nézd meg, benne a Dátum láthatón áll. A 20. sz. Szép zöldjével ez a rózsa El nem hervadhat már soha, Jelképe a szerelemnek, Tövisek rajt' nem teremnek. Ez volt az összes. - Mindenki olyan nagyszerűen, kolosszálisán és kannibálisan (ez. a legkife­[N1/48] jezűbb szó) / meg volt lepve, hogy másnap minden oldalról bókokat kaptam; - az egyik így szólt hozzám: Hallod, barátom, milyen szeretetreméltó húgaid vannak! - A másik: Te szabadkozol, de Te vagy a 19. század legördöngösebb fickója, és még egy sor hasonló szeretetmeg­nyilvánulást kaptam. ­21 A természet Kicsinyben Valóban gyönyörű, Nem igaz? (francia).

Next

/
Oldalképek
Tartalom