1939–1944. évi országgyűlés Haeffler István, szerk.: Országgyűlési almanach. Az 1939–44. évi országgyűlésről. Budapest, 1940.

Felsőház - A Felsőház tagjainak életrajzi adatai - A törvényhatóságok által választott felsőházi tagok - Dr. Heckenberger Konrád

479 nyait, majd a lipcsei egyetemnek volt egy féléven át hallgatója. 1905-ben Olcsvaapátin, 1907-ben Gyomán és 1929-ben Gyulán válasz­tották meg lelkésszé. A békés-bánáti református egyházmegyének előbb jegyzője, majd főjegyzője, tanácsbírája és 1921-ben esperese lett. Tagja az Egyetemes Református Konventnek és a törvényhozó Református Zsinatnak. A világháború idején mint tábori lelkész szolgált 1915-ben és 1916-ban a déli harctéren és állandó frontszol­gálatát a koronás arany érdemkereszttel tüntették ki. Békés várme­gye törvényhatósági bizottságának 30 esztendeje tagja, a törvény­hatósági bizottság örökös tagjának választotta meg és tagja a köz­igazgatási bizottságnak is. Ugyancsak tagja Gyula város képviselő­testületének és állandó választmányának. Békés vármegye már a felsőiház megalakulásakor felsőházi póttagjának választotta meg és 1938 májusában lett tagja a felsőháznak, ahol többször felszólalt. Az Országos Református Szeretet Szövetség társelnöke. Irodalmilag is jelentékeny működést fejt ki, egyházi és heti folyóiratokban közölt számtalan cikkén kívül nyomtatásban megjelent munkái a követ­kezők: Beköszöntő beszéd Olcsvaapátiban; Szeretet (egyházi, beszé­dek) ; Üdv útja (egyházi beszédek); Beköszöntő beszéd Gyomán; Evangéliumi elmélkedések ; Bizonyságtétel az Űiriról ; A gyomai refor­mátus egyház története; Templomi imádságok téli és tavaszi időre; A hazaszeretet oltárán. Dr Heckenberger Konrád (Baranya vármegye) 1879-ben született Garán, Bácsbodrog vár­megyében. Római katolikus plébános. Közép­iskolai és teológiai tanulmányainak elvégzése után 1894-ben szentelték pappá. 1901-ben a horvátországi Bizovácon volt plébános, 1909­Olaszban, 1923 óta pedig a baranyavármegyei Láncsókon. 1926-ban pápai kamarássá nevez­ték ki, 1927-ben megkapta a kormányfőtaná­csosi címet. Baranya vármegye törvényható­sági bizottságának örökös tagja. 1934-ben a Bleyer Jakab elhunytával megüresedett villányi választókerületben nemzeti egység párti programmal választották meg országgyűlési kép­viselőnek. Az 1935. évi általános választáson kisebbségben maradt. 1935 szeptemberében Igaz Béla kanonok, Baranya vármegye felső­házi tagjának halála után a felsőház tagja fett. Főként szociális és családvédelmi kérdésekben szólalt fel a költségvetési viták során, a sokgyermekes családok lakáshoz juttatása érdekében interpellációt is mondott.

Next

/
Oldalképek
Tartalom