Nyírvidék - Szabolcsi Hírlap, 1937 (5. évfolyam, 145-196. szám)

1937-08-20 / 188. szám

é. oldal e„ J^YÍRVIDÉK oZABolcsi HÍR hxrlaP Hal vacsora a Zöldfa-Vendéglőben pénteken este Halpaprikás 80 fillér Rántva — 1.— pgügO SPORT NyVSC—Dombóvári VOGE SE 3:0 (1:0) Hosszabbitás 4:1 (3:1) Nagy feladat várt vasárnap a NyVSC szimpatikus csapatára az Országos Vasutas Kupadöntő mér­kőzésen. A nagy játékerőt képviselő Dombóvár VOGE SE 3 gólos elő­nyét kellett itthon behoznia. & Szép számú és lelkes közönség előtt futottak ki a csapatok a pá­lyára s kapuválasztás után kölcsö­nös zászlócsere volt. Választásnál a NyVSC-nek kedvez a szerencse, gyenge szé.től támo gatva indul meg a játék. A helyi csapat azonnal támadásba megy és pár percnyi játék után a balszélső helyére kihúzódó Csörgei szép be­adását Buczkó II. behelyezi 1 :0. A közönség nagy biztatására a NyVSC még jobban belefekszik s a játék irányítása mellett szebbnél-szebb ak­ciókkal veszélyezteti a vendégek ka­puját. A kitűnő védelem azonban — a helyi csatársor puhasága miatt — biztosan veri vissza a támadásokat és a hosszan előreadott labda sok­szor veszélyes helyzetet teremtett a NyVSC kapuja előtt, de a helyi vé­delem biztosan áll a lábán. Sok gólhelyzet adódik különösen a helyi csatárok előtt, de azok las­súak 8 a védelem tisztáz, mig végre a félidő vége felé Csörgeinek sike­rül hálóba továbbítani a labdát 2:0, miközben Szakács sérülése kiujul s mérkőzés “.végéig csak statisztál a pályán. Félidőben nagy az izgalom, váj­jon behozza-e a NyVSC most már csak egy gólos hátrányát. Nagy biztatással indul a játék s a 20 ik perc körül a 16-os tájékán kavarodás támad a vendégek kapuja előtt. 3—4 játékos is küzd a lab­dáért, mig végre a szemfüles Buczkó II. erős lövést küld kapura s a labda a meglepett kapus mellett su­han be a hálóba 3:0. Egyenlített a NyVSC. Nagy küzdelem indül a győztes gólért, az iiam mindjobban fokozó­dik, sok helyzet adódik mindkét csa­társornak a győzelmet jelentő gól megszerzéséhez, de elidegeskedik. A közönség tombolva biztatja a helyi csapatot, de mindhiába, a mérkőzés rendes ideje letelt. Tiz perc szünet után újból válasz­tanak a csapatok s folytatódik a nagy küzdelem tovább. Az első 15 perces hosszabbítás a vendégeknek kedvez, mert Galambos egy ideális beadásból gyönyörű, védhetetlen gólt fejel a kapu felsősarkába 3:1. A második 15 perc a NyVSC é. Csörgei ismét balszélre húzódik, mintaszerű beadására a meglepett védők mellett Dutkievicz fut s a bőrt a 14-ik perc­ben a felsősarokba vágja. Ismét egyenlített a NyVSC. '6- A következő hosszabbitás 2-szer 10 perces. Most is nagy küzdelem indul a győztes gólért, az iram eb­BÉRHÁZ, FÖLD, VILLA, CSALáDIHÍZ, i TELEK, SZŐLŐ ÉS GYÜMÖLCSÖS vételénél — eladásánál forduljon CSILL1G NÁNDOR ny. banktisztviselő M. kir. Földmivelésügyi Minisztérium által engedélyezett ingatlan adás-vételi irodájához. Nyír­egyháza, Nyirvízpalota. Széchenyi-ut 1. Tel. 601. I Pénzkölcsön közvetítés. Középeurópai Biztositó R. T. főképviselete. ben a 20 percben éri el tetőfokát s a 140 perces nagy küzdelemmel le­zárt mérkőzés döntetlenül 8:8 arányban végződött. A csapat minden tagja kiváló volt. A döntés a Vasúti Ligát illeti, újra játszák-e a mérkőzést, vagy sorshúzás alapján nyeri-e meg a szerencsésebb csapat a kupát. # Itt említjük meg, hogy a NyVSC még egy nagytudásu ellenfelet ka­pott a bajnoki évad elé. Pénteken, Szent István napján játszik I. osz- tolyu vasutas-bajnoki mérkőzést a Szolnoki MÁV. csapata ellen. A Szolnoki MÁV-ot nem kell a közön­ség előtt ismertetni, hisz tudását hir­detik elért eredményei. A Szolnoki MÁV. komplett csa­patával' jön Nyíregyházára s a mér­kőzés igen érdekesnek és nagy ira­múnak mutatkozik. Reméljük, hogy az évad elején is jó formát mutató helyi Vasutasok ismét nagy lelkese­déssel és kitartással veszik fel félel­metes ellenfelükkel a küzdelmet és bízunk abban, hogy Nyíregyháza sportjára most sem hoz szégyent a csapat. Á mérkőzés Szent István napján, délután 16 óra 30 perckor kezdődik a Vasutas villanytelep melletti pályán. Express hirdetések Í5 szóig 1 P 50 fillér, minden további szó 10 fillér. Poloskát felelősséggel irtNánássy. Kossuth» utca Q. sz. Telefon 377. Saját gyártmányú Borsajtók Szőllődarálók Kutszivattyuk állandó raktára és elárusitása az Irsaí vasöntöde és gépgyárában Nyiregyhárán. A nyíregyházi m. kir. Pénzügy­igazgatóságtól. 2720/1—1937. szám. Ajánlati felhívás hazai szén és tűzifa szállítására A nyíregyházi m. kir. Pénzügv- ügyigazgatóság 1937. évi október 15-töI 1938, évi április hó 15 ig terjedő időre szükséges mintegy 900—1000 mm. hazai szén és mint­egy 150 mm. hazai dorongfa szállí­tására pályázatot hirdet. A szállítandó szénmennyiség a szállítási idő tartama alatt az előre megállapított részletekben szállítandó, mig a biztosítandó famennyiség az ajánlat elfogadása után azonnal szál­lítandó. Az ajánlatban pontosan feltünte­tendő azon bánya (illetve tárna, vagy akna) neve, melyből a szén szállít­tatni fog. A kir. pénzügyigazgatóság kíván­ságára szállító köteles az e tekin­tetben vállalt kötelezettség igazolá­sára az eredeti fuvarlevelet esetről- esetre bemutatni és a szén hazai származását igazolni. A szállítandó szén minőségére vo­natkozólag a következő feltételek iratnak elő: 1. A szállítandó szén lehető fris­sen aknázott, tárolás áltai nem szen­vedett, palától, köves, földes, elmál- lásnak indult részektől lehető gon­dossággal, tisztított legyen és az 5 százaléknál több szabad, a széntől elkülönített meddő részt nem tar­talmazhat. 2. Szállító kötelezettséget vállal aziránt, hogy darabos szén név alatt 80 milliméteren felül, kocka szén név alatt 40—80 milliméter közötti, dió?zén gyanánt 20—40 milliméter j közötti, rostáit dara szén gyanánt 3 10—20 milliméter közötti és apró- I szén, vagy daraszén gyanánt 6—10 j milliméter közötti szemnagyságu sze- f net fog szállítani. A szállított darabos, kocka, dió, j rostált, dara szénnemek 10 százalék- j nál több 80, 40, 20, illetőleg 10 I milliméteren aluli szemnagyságu sze­net nem tartalmazhatnak. Aknászén szállítására beadott aján­latokban pontosan feltüntetendő, hogy a keverésekben a porszén maximá­lisan hány százalékkal szerepel. 3. Ajánlattevő köteles az ajánlott szén fütő értékét megadni és olyan minőségű szenet szállítani, melynek hőértéke legfeljebb 5 százalékkal le­het alacsonyabb a megadott hőér­téknél. A szénmennyiség helyességéért a szállító az átvétel helyén felel. Ha a szállított szén az 1. és 2. alatt ki­kötött minőségű feltételeknek nem felel meg, a szállítmány visszauta­sítható, vagy a vételár aránylagos leszállítása igényelhető. Ha a szállított szén” hőértéke a szavatolt hőértéknél az 5 százaléknyi toleranciát betudva alacsonyabb volna úgy a hiányzó calória péH2beli ér­téke a szállító terhére iratik. Csak olyan hazai szénre tehető ajánlat, melynek hőértéke 3500 caló- iiánál magasabb. Fára csakis legalább 2 éves vá­gású cser, tö’gy és bükk dorongra tehető ajánlat. Az árak úgy a szénnél, mint a fánál mm-ként tüntetendők fel, az egységárba beszámítandó a szállítás és fuvarozás, valamint a nyíregyházi m. kir. pénzügyigazgatóság pincéjébe való beraktározás költsége is. Az ajánlatok folyó évi augusztus hó 31-én déli 12 óráig zárt boríték­ban a m. kir. pénzügyigazgatóság I. em. 20. sz. szobájában rsyujtan dók be, vagy küldendők el. Az ezen határidő után érkezett ajánlatok figye­lembe véve nem lesznek. A borí­tékra : „Ajánlat a tüzelő anyagra“ jelzés írandó. Az ajánlatra ivenként 2 P-ös okmánybélyeg ragasztandó. Nyíregyháza, 1937. aug. 14. Dr. SZENTIVÁNYI FERENC m. kir. pü. főtanácsos, a pénzügyigazgatóság vezetője Külterületen lakók postán is be­küldhetik apróhirdetéseiket a hirde­tési dij levélbélyegben való egyidejű melléklésével. Rprő hirdetések !ü szóig 80 fillér, minden további ssé 8 fillér, állást keresőknek 10 szóig 8® fillér, jniadss további szó 6 fillér KIADÓ LAKÁSOK Különbejáratu bútorozott szoba előszo­bával, esetleg bútor nélkül is azonnal ki­adó. Kölcsey-utca 31. 3909-3 Különbejáratu csinosan bútorozott szoba kiadó Bercsényi-ütca 3. alatt. Kiadó 4 szoba, előszoba, mellékhelyisé­gekből álló lakás szeptember 1-től. — Bocskaí-utca 45. 3936-2 Irodának, garzonlakásnak egy, esetleg két utcai modern szoba előszobával azon- nalra kiadó. Kossuth-utca 5. Ugyanott egy kétszobás kisebb lakás kiadó. 3923-2 BETÖLTENDŐ ÁLLASOK Vidékre gazdasszonyt keresek szeptem­ber 1-ére. Jelentkezés’Széchényi-ut 25. 3991-3 KÜLÖNFÉLÉK A haktalórántháza—nyirkércsi üt-- építéshez kőanyag kiszállításához fuvarosok felvétetnek. Jelentkezések Baktalórántháza jegyzői hivatalánál. 3922—2 Régen bevezetett jóforgalmu üzlet, mely biztos megélhetést nyújt, 3—4 ezer pen­gővel társat keres. Cim Schächter ingat­lan iroda. 3934 2 Nagy raktárkészletemről: mindenfajta í edvelt s használatlan uj vetőgépek, talaj- mivelők, morzsolók, darálók, triőrök, ros­ták, kettősnyomásu borprések, szőlőzuzók? takarmánygépek ; valamint a szeszgyártás megkönnyítésére szolgáló speciális cukor­répa vékonyszeletelő gépei s cukorrépaléh- préseim stb. speciális gépek legelőnyöseb­ben beszerezhetők, esetleg cserélhetők. Továbbá traktoros szántókészletek, lóhe­refej őgépek, szalmaprések, viznyomásu olajsajtó stb. használt gépek bérkölgsönbe is kaphatók s ilyeneket vásárol is: LICHTMANN-LUKÁCS VILMOS gépke- reskedó NYÍREGYHÁZÁN, Horthy Miklós- tér 3. szám. 4074-8 Kiselejtezett levelezést, irományt, üzleti könyveket és mindennemű hulladékpapir- ért magas árat fizetek. Bujtos-utca 10. sz. 3010-2 7 és fél magyar hold első osztályú föld tanyával együtt eladó. Cim a kiadóban. g906 Ószőllő-utca 99. számú ház fele szőlő­vel eladó. 2x Kállói-utca 50. sz. beköltözhető ház, tel­kek, Forgó-utcán .telkek, Dohány-utca 9. sz. ház eladók. Értekezés Malom-uica 3. 3937-3 A szerkesztésért felelős: dr, Garay Gyula. A kiadásért felelős: A Sza- KováchB. és Társai kiadótulajdonos bolcsi Hírlap lapkiadó betéti társaság. Nyomatott a „MeTkur“-nyomdában, Nyíregyháza, Bercsényi-utca 3. szám. Felelős: Orosz Károly.