Nyírvidék, 1924 (45. évfolyam, 125-147. szám)

1924-06-03 / 126. szám

JftimWEK 1914. junius 3. — A Tiszántúli Mezőgazdasági Kamai^ által megszervezett s az általa, valamint a Debreceni Juhtartó Gazdák Egyesülete, a Közgazdasági Bank és Debreceni Első Ta­karékpénztár által fenntartott y>Gyapjuárve. rési Vállalati, mely már az elmúlt esztendő­ben is jelenros sikereket ért el, a legjobb ér­tékesítési 1 ehetőséget nyújtva a gazdáknak, — ez idén junius hó 30 (harminc)-án tartja Debrecenben a gyapju-aukciót, melyen a Tiszántúl legkiválóbb gyapjuanyaga kerül eladásra, a bejelentett készletek mintegy 1200 q-t tesznek ki a lefolytatott minősítés? pedig kiváló finomságot (A és AA) állapí­tott meg. Az árverésre kerülő tételeknek két­harmada nagyobb uradalmi s a többi kisebb tételekből áiló, de igen jó minőségű gyapjú. Remény van arra, hogy az aukció sikere ezidén a tavalyinál még nagyobb lesz, s hogy a gazdaközönség érdekei legmesszebb menő mértékben biztosíttattak illetőleg elé­gíttettek ki. A gyapjuaukcióra vonatkozó minden felvilágosítás a Debreceni Gyapjuár­verési Vállalat vezetőségétől (Debrecen, Piac­utca 50. Közgazdasági Bank R.-T.) nyerhető'. I Rodolf Valentino: Túl a szirteken... *A „Njiittér" rovatban közlőitekért nem vállal f'e­e.Ő££f£fct sem a l?zerke.itö;(g sím a Kit dohi va'al. I Legolcsóbb napi árban kaphatók: Gazdaságok, szeszgyárak, malmok, szübirtokok részére szükséges összes cikkek: mint gépolajak, gépzsírok, ben­zin, gépszijak, kocsikenőcs, tö­mítőanyagok, kenderáruk, mű­trágya, kénezőanyagok, rázgálic, ekék, boronák, vetögépek, tize­des és százados mérlegek stb. Uj zsákok és csontliszt rend­kívül olcsón raktáron. Vevők vagyunk a legmagasabb napi árban: az összes ter­ményekre és gyapjúra. PYRAM1S MAGYAR FÖLDBIRTOKOSOK ÉS FÖLDBÉRLÖK KERESKEDELMI R, T. fiókja, Nyir-egyháza, Jókai-utca 2. NYI LT-TÉR.* A »Nyirvidek« junius hó 1-iki vasárnapi számában megjelent egy hirdetés Go'dsteiii József ujfehértói szabótól, — ki magának a y>Magyar Köztisztviselők Férjiruha Készítési Vállalkozója« cimet adja. Ezen hirdetéssel kapcsolatban minden félreértés elkerülése miatt kötelességünknek tartjuk kijelentenri, hogy nevezett szabóval szövetkezetünk semmiféle sze«ződési viszony­ban nincs, s tőlünk semmi felhatalmazása nincs arra, hogy a Magyar Köztisztviselők Férfiruha Készítési Vállalkozója cimet vi­selje. A Magyar Köztisztviselők Fogyasztási-, Termelő- és Értékesítő Szövetkezete Nyíregy­házai Fiókárudája : Heringh Dezső, ár. vezető. Irányi divatáruház Zrinyi Ilona-utca 3. Telefon: 384. legolcsóbb napi árai: Férfi ingek: Férfi divat, sötét szikekben, zephir két gallérral 110.000 Férfo divat csikós cérna zephir két gallérral 160.000 Férfi d vat, vegyes mintákban, zephir, két gallérral 138 000 Férfi divat, frencs, csíkos, két gallérral 118.000 Férfi divat, frencs, fcgujabb min­tákban, két gallérral 125.000 Férfi divat, tehér raye, 2 gallér 195.000 Féríi divat, fehér selymezett csík­kal, sziiies elejü, két gallérral 156.000 Férfi div., fehér selyem el., 2 g. 195.000 Férfi fehér, pique elejü 110.000 Férfi nadrág: Fehér, rö*id, vászon 48 000 „ „ raye 85.000 Szines. ,, cérna zephir ... 65.000 Fehér, hosszú, köpper I. ... 105.000 Férfi kalapok: Divat, gyapjú 130.000 „ nvú'szőr 210 000 „ gira»di, gyöngyszalma ... 115000 BorsaHnó újdonságok. Női harisnyák: Fekete pamut, muslin 29.500 ^zines „ „ 38.000 Cérna flór, minden színben ... 49.000 Fátyol, divat színekben 68 000 Keztyük, zsebkendők, női fehérneműik ua*y választékban. Dmtfe—Nyelve 1:1 (0:0) Bíró: Fodo*" Endre (Budapest.). Szép,, élvezetes, kombinatív és amel­lett férfiasan fair küzdelmet Jjozott a két csapat tegnapi találkozása. A Nyetve csatársora bravúrosain ját­szott szebbnél-szebb támadásokat vezetett az ellenfél kapuja ellen,, de a Reichmaimt nélkülöző halfsor nem tudta fenntartani a Dmtk csatárait,, ugy, hogy az eldöntetlen eredményt csak ennek lehet tulajdonítani. Ennek ellenére a Dmtk szimpatikus csa­pata nagyon jó benyomást tett mindenki­re és lelkes játékukért megérdemelték az eldöntetlen eredményt. Nyelve támadásokkal kezdődik a mérkőzés,. Naményi beadását Bajkay men­ti,, majd ugyancsak ő szabálytalanul aka­dályozza a megítélt szabadrúgást Deák mellé fejeli. — Sípos szereli Rottmannt, Nyelve jobboldali támadást kornerre ment. A következő percben már a Nyetve jut hasonló helyzetbe,, de |ez is ered­ménytelen. Sípos miatt szabadrúgás. —tüj Mer fin II. keresztül megy a Nyetve vé­delmen,, Miskolczy ment. Szép Nyelve tá­madás következik,, Guttmann—Deák pá­ros passzokkal mennek előre, végül Schvartz magasan fölé lő. Martin Rott­mann lefutásait Miskolczy,, illetve Szokol mentik* A Nyetve Dm Be védelmi hibából kornerhez jut, nagy kavarodás, de végül is Bajkay tisztázza a veszélyes félidőt és evvel a félidő véget is ér. Szünet után a Nyetve teljes vehe­menciával belefekszik a küzdelembe. — Guttmann,, Naményi lefutásai még ered­ménytelenek, végre a 10-ik percben egy faut miatt megítélt szabadrúgásból Sipos a védő játékosok sorfala közt kiszökteti Guttmannt és már vezet is a Nyetve. (1:0.) A Nyetvét fellelkesíti a gól,, * Guttmann pompásan irányítja a csatársort ós már a levegőben lóg a második gól,, de a Dmtk védelem mindent ment. Most Dmtk fölény következik. Szép csatár játékkal megközelítik a Nyetve kaput,, Paszternák kitűnő helyzetben kapufát lő„ majd Sipos Rottmann kiszökését csak kornerre tudja menteni. Rottmann pompásan lefut beadá­sa kapufára megy,, a visszapattanó labdát Mertin védlieteti énül a hálóba vágja. (1:1) Mindkét csapatot felvillanyozza a gól,, felváltva eredménytelen kornerek. — Guttmann pompásan szökteti többször egymásután Namónyit,, de beadásait a belsők nem tudják érvényesíteni. Dmtk támadás ofszeidon akad meg. Naményi beadását Hubner elengedi,, de Ba jkay kor­nerre ment. Kissé ellaposodik a játék, csak az utolsó percekben v8n még mind­két csapatnak egy-egy kitűnő helyzete,, de Rottmann góllal kecsegtető lefutását Mis­kolczy szereli,, Nyetve támadást pedig Schvartz ront el. A Nyetve játékosai közül ismét első helyen kell megemlítenünk Guttmann já­tékát. Ahogy Guttmann tegnap irányította a Nyelve csatársort,, azt keleti kerületi csa­tárlól nem igen láttuk még,, azonkívül egyéni játéka,, driblingjei, frükjei mind ki­fogástalanok. A csatársorban Guttmann után Naményi következik a ranglistán. A veszélyes támadások zömét ő veze4te,r le­futásai mind veszélyesek,, beadásai pon­tosak,, tegnapi játékával is csak igazolla, hogy a kerület legjobb szélső játékosa. — Deáknak nagyon sok jótulajdonságá van,, kitűnően megérti magát Guttmajninal,, pasz­szai pontosak, jól fejel, lelkes játékos, de egy nagy hibája van,, hogy lassú és ez min­dig a játékának a rovására megy. Tegnap í különben ettől ciíenkintvo,, megfelelt, má­[ sodik félidőben azonban már inkább ne­} gyedik half volt. A halfsor játéka teljesen csődölt mondott. Sürgős változtatásra van itt szükség,, ha a Nyetve nem ákar további meglepetések elé nézni. Enyhébb körül­ményként legyen felhozva,, hogy Reichman nal meggycngitve állt fel a' halfsor,, de a főbaj nem annyira szélsőkön,, mint a centerhalfnál volt. A közvetlen védelem! különösen az I. félidőben sokat hibázott, a második félidőben Miskolczy már ma­gára talált. A Dmtk minden játékosa di­cséretet érdemel. A védelem oszlopa Baj­kai volt, Hubner kifogástalanul védett. A halfok közül nekünk Papp tetszett a leg­jobban. A csatárok jól megértik egymást, Rottmann isméi kitűnő formában van. — Mertin I. gyors,, nagyszerű technikájú csa­tár,, Vince, Paszternák jól egészítették ki a csatársort. Fodor Endre bíró nagy szakképzett­séggel mindkét fél megelégedésére ve­zette le a mérkőzést. Az ÁUlozécsütertöki sporteredmények Nykise—Dkase 1.0 (0:0). — Bíró Tóth Béla. I A mérkőzés előtti vihar miatt csak kevésszámú nézőközönség nézte végig a mérkőzést. Mindkét csapat több tartalékot szerepeltetett,, mégis elég változatos elfo­gadható, játékot láthattunk és a játékosok Schwartz Dezső ruha, szövet és kelengye áruháza Zöldség-tér Mese íéideléRÉ Gvörötf nagy választékban, méterje 21 ezer korona UTÜ.V.. irbsö crepp minden divatszínben, méterje 24 ezer korona Schwartz Dezső ruha, szövet és kelengye áruháza ZcIdséB'tér