Nyírvidék, 1924 (45. évfolyam, 76-99. szám)

1924-04-23 / 93. szám

1914. április i S. JlYIKSnDEKL 5 Színház. HETI MŰSOR. Igazgató : Heltai Hugó. Kedden : R. U. R. — Bérletszünet. Szerdán; U. R. Csütörtökön : R. U. R. Pénteken: Jojó három vőlegénye. Szombaton : Jojó három vőlegénye. — Bér­letszünet. Vas-árnap délután : Bob herceg. Vasárnap este : Jojó három vőlegénye. Rózsahegyi Kálmán háromnapos vendég szereplése tartja izgalomban Nyíregyháza színházlátogató közönségét. A Nemzeti Szín­ház kiváló művészét sikerült megnyernie a direkciónak óriási anyagi áldozatok árán. K'lenc miil'ót kap a három estére Rózsahegyi ami a mai viszonyok között is szép összeg. Éppen ezért a színház igazgatósága felté­telhez köti Rózsahegyi iejövetelét. Ha a hét szombatjáig, közelebbről szombat déli 12 óráig nem lenne megfejelő összegű elővétel, ugy a Rózsahegyi lejövetele természetesen elmarad. A közönségnek is érdeke tehát, ha nem a legutolsó pillanatra halasztja el a jegyvásárlást, hanem a kiváló vendégmű­vész -lejövetelének biztosítása céljából a határidő letelte előtt megváltja jegyét vala­melyik Rózsahegyi-előadásra. Reméljük ezen nem fog múlni a Rózsahegyi K. lejöve tele. Rózsahegyi május 1-én csütörtökön a y>Sút a nap tánitó szerepében, május 2-án pénteken »A vén gazembere címszerepében, szombaton, május 3-án pedig ismét a »Süt a .nap -ban lépne fel. A két szerep a vendég­művész legjobb alakításai közé tartozik. Ön­maga ellen vét, aki elmulasztja Rózsahegyit megnézni, mert a mérsékelten emelt helyárak (egy páholy 100,000 korona, egy zsöllye 254)00 korona) igazán nem áJlnak arányban azzal a művészi élménnyel, amelyben egy­egy Rózsahegyi-est alkalmával részesülni módjukban lesz. Ács József ismét visszakerült a Heltai társulatához, jobban mondva, talán el sem ment. A felmerült differenciákat sikerült bé­kés uton elintézni, s igy a társulat nem lesz kénytelen ezt az értékes színészt nélkülözni. Ács József már újból megkezdte működését. Ma este lesz az R. U. R. prömiérje. A társulat lázas igyekezettel készült Karel Ca­pek 4 felvonásos utópisztikus színmüvének •első előadására. A darabot Kosztolányi De­zső fordította és. Heltai Hugó rendezi. Az R. U. R. intézet igazgatójának szerepét Máthé László játsza, H- Zombory Wonka pe­dig a Glory Helén szerepében lép fel. — Rajtuk kivü' a főbb szerepeket Etter Géza, Deák Gv- Sólyom Győző, Bihari László, Puszta' ^éláné, Sa>iay Imre és Kálüor Jenő játszáK. A direkció ismételten figyelmezteti a közönséget, hogy a II. és III. felvonás kö­zött nincsen szünet, s hogy az első és má­sodik felvonás között 10 évi időköz telt el Az R. U. R. ma, holnap és csütörtökön megy, aztán helyet ad Jean Gilbert fülbemászó, pezsgő muzsi­káju, kacagtató librettóju operettjének, a y>Jojó három vőlegényéinek, melynek szö­vegkönyvét Stein és Zerlett irták. A darabot ]Deák Gyula rendezi, s a főbb szerepeket rajta kívül Nagy Anci, Zsotnay Manci, Pusz­tai Béláné, Bihari Nándor, S a'"lay Imre, Só, lyom Győző, Bihari László, Nedeczky Jenő és Káldor Jenő játszák. A Jojó három vőle­génye pénteken, szombaton és vasárnap megy. Ennek az operettslágernek az előadá­sára különös gonddal készül a' direkció. Uj diszteleteket állítanak föl s a darab kiál­lításának szépségét is minden rendelkezési e álló eszközzel elő fogják mozdítani. Vasárnap délután a nagy sikert ért rep­rizt ismétlik meg, a Bob herceg-et, ezúttal is Nagy Anci felléptével. A belépődíjak, mint vasárnap délután mindig, mérsékeltek. a—r samBamrr'iiiCTfflVMiMiir i iraBBan— Nöi, férfi é s gyermek divatharftsnsráls minden szinben és nagy­ságban a legnagyobb választékban kaphatók: a Hungária Cipőáruházban r Nyíregyháza, Zrínyi Ilona u. 5. Interurbán telefon szám: 195. Tavaszi slágerünk: Női selyemflór harisnyák minden eipówinben 5Q_56 0Z6r K A Pestszentlőrinci AC húsvét vasárnapján eldöntetíenül játszott a Nye/vével, hétíő/z 4:í-re verte a Nykísét. — A Nyelve Ifjú­sági csapatának szenzációs győzelme. — A húsvéti fotballmérkőzések főcélja mindig különösen az, hogy a íotbalhi^k uj hiveket szerezzen és igy propagandisz­tikus célokat szolgálva a csapatok a hús­véti ünnepkor igyekeznek mindig tudásuk­nak legjavát nyújtani. Nyíregyháza ünnepi l'othallprogrammja megállapíthatjuk,, sze­rezhetett uj hiveket a futballsportnak, mert a Pestszentlőrinci AC hírének meg­felelően szerepelt és különösen hétfőn ki­tűnő játékot mutatott be. De tartsunk sor­rendet,, tegyük először a vasárnapi rffcr­kőzést kritika tárgyává. Pestszentlőrinci AC—Nyietve 3:3 (3:1). — Biró: Földes Miklós. Ez a mérkőzés iskolapéldája volt an­nak, hogy lelkes játékkal két gólkülönbsé­get hogy lehet egalizálni és hogy egy fé­lig már elveszettnek látszó mérkőzést hogy, lehet ismét eldöntetlenné tenni. A mérkő­zés két félideje teljesen elütő képet mu­tatott, mig az első időben a Szac uralta a helyzetet és 3 góllal tudta megterhelni a Nyetve hálót,, addig a másodikban a Nyetve csatársor magára talált,, szebbnél­szebb támad ásp ka t vezetett és nemcsak, hogy kiegyenlített,, hanem majdnem a győzelmet is megszerezte. A vendégcsapat jó játékerőt képvisel. A védelemben kitűnő volt Czanek jobb bek. de Velner sem csinált hibát. Á liajfsor volt első nap a csapat legjobb része. — Pompásan szerel mind a három half, a csatársort pontos labdákkal támogatják, sőt még maguk is részt vesznek a támadás­ban. Egyénileg talán Kiszel volt a legjobb, Kéméndy centerhalf különösen fejeseivel tünt ki. A csatársor minden egyes em­bere gyors,, áttörő játékosnak bizonyult. A baloldal a legveszélyesebb,, különösen a kis Szabó József balösszekötő. Kikinger jól irányította a támadásokat inig Puskás jobbszélső gyors lefutásokat csinált. A Nyet vében Szokol a II. félidőben nagyszerűen védett,, egymásután fogta a nehezebbnél-nehezebb lapdákat és amellett ami egy kapusnál igen fontos,, a szerencse kegyeltje is. Miskolezy jó volt. A halísor nem tudta támogatni *a csatársort,, ha­bár elismerjük igy is,, nagy munkát vég­zett. Reichmann ismét soka! dolgozott, Sipos megfelelt, mig Veiszkron még nincs tormában. — A csatársornak cs„k a II. félidei játékáról Írhatunk elismerőleg. — Ekkor Guttmann magára t alált„ egymás­ai tán küldte szép labdákkal támadásba a szárnyakat és a kiegyenlítésben is nagy része van. Deák javuló formát mutatott, két szép gólt is rúgott. Naményi jobbszél volt a csatársor legjobb és legveszélye­sebb embere. Váltakozó támadásokkal indul a mérkőzés,, Nyetve korner eredménytelen, Guttmann lövését Pekarek kapus védi. — Kikinger kiszökik,. Reichmann fautolja az ötösön, de a biró nem ilél 11 -est. A kö­vetkező percben azonban már a "Nyelve vé. delem sem tudja megakadályozni,, hogy, a vendégek a vezetést meg ne szerezzék. — Most Nyetve támadások következnek, de Naményi kapufát lő. A 25. p-ben szentlő­rinci támadások befejezéseképen Szabó a második gólt rúgja. A Nyetve szép támadásokkal felel a gólra, 3 koránért ér el egymásután, Namé­nyi ideálisan rúgja mind a hárm.,t és vég­re a harmadikat Deák védbetctlenül be­fejeli. Befejezés* előtt néhány, perccel Ba­liay a vendégcsapat harmadik gólját rúgja. A II. félidőben a Nyetve a többet tá­levő idő váltakozó játékkal telik ei, ered­ménye a 15. percben Guttmann szép gólja. Pestszentlőrinci támadásokat Szokol védi. Naményi lefutja az egész lőrinci védelmet, tisztára játsza Rozit, aki azonban mellé he­lyez. A 28. p-ben Naményi beadásával keresztül megy Velneren és védhetetlen lövéssel a kiegyenlítő golt rúgja. A liátra­lev őidő váltakozó játékkal telik ei r ered­mény nélkül. ; t A hétfői mérkőzésekről szóló beszá­molónkat holnapi számunkban közöljük. Tavaszi újdonságok! Cosmanosi kartonok, delének, Hbertyk. — Eredeti francia grenadinok, creppek, eponge k Cuwercot, Berberry és angol kotziGniizfivetak, zefirek, ruhaváaanak, virágos szatinok, Krepp, maroquin ég Unitas foulard­selymek nagyjjválasztékban érkeztek és legjutányosabb&n szererezhetők be (Ingái Lipót ároMzábao, Nyíregyházán Sima 1 & duplaszéles szines grenadin 52.500 K 543-4 Jön! Jön! Róma híres kurtizánja, a Csókok Csáeeármője: MESSALINA az Apollába — Eshet esé, jég \>agy hé, »VERESS«-féle kalap jó. — Jön MESSALINA a világ togdrá. gáfoli és ligseebb filmje. JUessssalina Csütörtöktől—vasárnapig. — Előadások hétköznap az jivouomsi x/»5, 7 27, 1/s9, vasárnap »/•«, */«*. V a7 és 7*8 J>