Nógrád Megyei Hírlap, 2016. október (27. évfolyam, 230-255. szám)

2016-10-24 / 249. szám

Rangadót nyert a címvédő Lippi lett a kapitány Labdarúgás. Az olasz Mar­cello Lippit nevezték ki a kínai labdarúgó-válogatott szövet­ségi kapitányává szombaton, aki minden idők legjobban fizetett edzője lesz. A 68 éves olasz edző elődje, Kao Hung- po volt. Kínának a világbajno­ki selejtezőben négy forduló után egy pontja van, így gya­korlatilag elvesztette az esé­lyét arra, hogy részt vehessen a 2018-as oroszországi vb-n. Az AP amerikai hírügynökség úgy fogalmaz: Lippi kinevezése a legújabb lépés a kínai váloga­tott versenyképesebbé tételé­re, a nagy sportrajongó hírében álló Hszi Csin-ping államelnök célja ugyanis az, hogy országa a labdarúgásban is nagyhata­lommá váljon - a válogatott 2050-ben világbajnok legyen -, ám törekvései eddig kudar­cot vallottak. A nemzeti csapat eddig csak egy vb-re jutott ki (2002), de gólt akkor sem szerzett. Marcello Lippi 2006- ban világbajnokságot nyert az olasz válogatottal később pedig három éven keresztül a kínai Guangzhou Evergrande csapatát irányította, amellyel a bajnokságban és az ázsiai Baj­nokok Ligájában is első lett. Sajtóértesülések szerint a tapasztalt szakvezető három­éves szerződésével összesen 54 millió dollárt - azaz szezo­nonként 18 millió dollárt - tesz majd zsebre, ezzel minden idők legjobban fizetett edzője lesz. Lippi november 15-én a Katar elleni vb-selejtezőn mutatkozik be a világranglistán jelenleg 84. helyezett kínaiak kispadján. Sakk. A hagyományos, hét fordulós, 2x15 perc játékide­jű szombati pásztói sakkver­senyen ezúttal tizenkilencen ültek asztalhoz. Csak négy felnőtt indultm viszont örvendetes tény, hogy a fiatal, ifjúsági korú játéko­sok egyre erősebben játszanak és ha majd a rutint is megszerzik, akkor megtörhetik az idősebb sakkozók hegemóniáját. Tizenkilencen indultak A végeredmény: 1. Bohati Tamás 7 pont, 2. Huszár Lóránt 5,5, 3. Tódor Sándor 4,5, 4. Huszár Márk 4,5, (valamennyien a Pásztói Sakk Egyesület). Lányok (10 év): 1. Oláh Dorka Larissza (Pásztói SE) 3,5, 2. Fenyő Blanka (Salgótarjáni TSE) 3, 3. Kovács Rebeka (Salgótarjáni TSE) 3. Fiúk (10 év): 1. Vágvölgyi Ádám (Salgótarjáni TSE) 4, 2. Nagy Zsombor (Pásztói SE) 3, 3. Holtner Daren (Pásztói SE) 3. Fiúk (14 év): 1. Hu­szár Lóránt (Pásztói SE) 5,5, 2. Vas Vince (Pásztói SE) 4.5, 3. Ágasvári Gáspár Benedek (Salgótarjáni TSE) 4.5. Pontegyenlőség esetén a pontértékelés (Buch- holz, Berger) döntött a helyezésekről. A Győr nyert Rosztovban Női kézilabda BL. Egy góllal győzött a Győr az orosz Rosztov-Don otthonában a női Bajnokok Ligája csoportkörének má­sodik fordulójában. A győriek, akik az első fordulóban a dán Midtjylland ellen otthon 12 góllal nyertek, jól kezdtek Rosztovban, mert bár a vezetést az orosz gárda szerezte meg hamarosan 5-3 lett a magyar csapat javá­ra. A folytatásban is rendre a vendégek­nél volt az előny, hol egy, hol két góllal, 8-10 után azonban a többször is ember- hátrányban játszó Győrre felzárkózott a hazai együttes, sőt fordított, s a szünetre kétgólos vezetésre tett szert (14-12). A második félidőt az oroszok - akik a nyitókörben három góllal alulmaradtak a címvédő román CSM Bucuresti ottho­nában - góllal nyitották (15-12), de a Győr is hatékonyabbá vélt, s egy-két ta- lálatnyinál többel sokáig nem engedte el a házigazdákat. 19-16-nál a győri idő­kérés sem segített, sőt először vezetett négy góllal a Rosztov (21-17). 21-20-ra sikerült szépíteni, majd 22-22-nél, a 48. percben utol is érni a vendéglátókat. Há­rom perc volt hátra, amikor - 25-22 után - megint beérte a Rosztovot a Győr (26- 26), a véghajrá izgalmait pedig a magyar együttes bírta jobban, s egy góllal meg nem volt esély a hátrány faragására. Mo- mir llic még büntetőből sem tudott beta­lálni, ekkor volt 12-7. A szünet előtti sza­kaszban is hatékonyabb volt a Barcelona, és biztos előnnyel vonult el pihenőre. A szünet után rövid időre állandósult a különbség, majd amikor összeállt a védelem, és Mikler Roland is többször védett, sorozatban négyszer talált be a Veszprém, és felzárkózott 19-16-ra. A rövidzárlat után rendezte sorait a há­zigazda, és tartotta ezt a különbséget, ugyanakkor keményen harcolt a Veszp­rém, amelynek Mikler adott erőt. A hajrában egy időkérés után nem hi­bázott a Barcelona, és otthon tartotta a két pontot. Férfi Bajnokok Ligája, 5. forduló, A csoport: Barcelona (spanyol)-Telekom Veszprém 26-23 (16-11). *** A Debrecen hazai pályán 28-26-ra kikapott a francia Nantes együttesétől a női kézilabda EHF Kupa második forduló­jának visszavágóján, így kettős vereség­gel búcsúzott a sorozattól. Női EHF Kupa, 2. forduló, visszavá­gó: DVSC-TVP - Nantes (francia) 26-28 (12-13). Továbbjutott: a Nantes, kettős győzelemmel, 52-49-es összesítéssel. 2016. október 24., hétfő Győzött a listavezető Labdarúgó NB II. A listaveze­tő Balmazújváros hazai pályán 1-0-ra legyőzte a Kozármis- leny csapatát a labdarúgó NB II szombati, 14. fordulójában. Merkantil Bank Liga NB II, 14. forduló: Balmazújváros-Kozár- misleny 1-0 (0-0), ZTE FC-Bé- késcsaba 1912 Előre 2-2 (0-0), FC Csákvár-Cigánd SE 1-1 (1- 1), Nyíregyháza Spartacus FC- Puskás Akadémia FC 0-2 (0-1), Ceglédi VSE-Budaörs 3-0 (1-0), Szeged 2011-Soroksár SC 1-2 (1-1), Dorogi FC-Szolnoki MÁV FC 1-0 (1-0), BFC Siófok-Kis- várda 0-0, Mosonmagyaró- vár-Soproni VSE 1-1 (1-0), Vác FC-SZEOL SC 1-0 (0-0). Az élcsoport. 1. Balmazújváros 29 pont, 2. Kisvárda 25 (21-11), 3. Puskás Akadémia 25 (27-24). Lara Gut sikere Alpesi sí Az összetettben címvédő svájci Lara Gut nyer­te a női óriásmú'lesiklést az alpesi sízők világkupa-soroza­tának első versenyén szomba­ton Söldenben. Gut több mint másfél má­sodperccel előzte meg a máso­dik helyezett amerikai Mikaela Shiffrint, a harmadik pedig az olasz Marta Bassino lett. „Kezdetnek remek! Söl­denben mindig különleges a verseny, mert ez egy mere­dek és nagyon nehéz pálya. Neki kell esni a pályának, nem szabad túl sokat gondolkod­ni" - mondta Lara Gut, aki kö­szönetét mondott a férfiaknál összetettben címvédő osztrák Marcel Hirschernek, amiért hasznos tanácsokat adott neki. A versenyt 14 ezren látták a helyszínen, köztük volt a 77 éves Heinrich Messner, az 1967-es első világkupa-ver­seny osztrák győztese is. Kizárólag a listavezető Vasas nyert idegenben a labdarúgó OTP Bank Liga 13. fordulójá­ban, az angyalföldiek már ötpontos előnnyel vezetik a tabellát. A második helyre a Paksot könnyedén le­győző Videoton jött fel, míg a dmvédő Ferencváros, amely a 200. Honvéd elleni bajnokiját 3-2-re nyerte, a harmadik. OTP Bank Liga, 13. forduló: Videoton FC-Paksi FC 5-1, MTK Budapest-Gyirmót FC 1-0, Újpest FC-Di- ósgyőri VTK 4-4, Ferencváros-Budapest Honvéd 3-2, Mezőkövesd Zsóry FC-Swietelsky Haladás 3-0, Debreceni VSC-Vasas FC 1-2. A bajnokság állása 1. Vasas 2. Videoton 3. Ferencváros 4. Haladás 5. Honvéd 6. Újpest FC 7. Mezőkövesd 8. MTK 9. Debrecen 10. Gyirmót 11. Diósgyőr 12. Paksi FC 13 9 1 13 7 2 13 6 4 13 6 3 21-10 28 29-15 23 25-18 22 16- 15 21 20- 14 18 21- 20 17 15-19 16 8-14 16 17- 20 15 6-16 13 17-27 12 11-18 12 Góllövőlista élcsoportja. 7 gólos: Böde (Ferencvá­ros). 6 gólos: Ádám M. (Vasas), Djuricin (Ferencváros), Feczesin (Videoton). 5 gólos: Bardhi (Újpest), Éppel (Honvéd), Géresi (Videoton), Lanzafame (Honvéd). 4 gólos: Bartha (Paks), Bognár I. (Diósgyőr), Lazovic (Vi­deoton), Torghelle (MTK), Williams (Haladás). A 14. forduló programja. Október 29., szombat: Budapest Honvéd-Swietelsky Haladás 15.30, Diós­győri VTK-Ferencvárosi TE 17.30, Paksi FC-Újpest FC 18.00, Vasas FC-Videoton FC 18.00, Gyirmót FC- Debreceni VSC 18.00, Mezőkövesd Zsóry FC-MTK Budapest 18.00. tudta nyerni az idegenbeli csatát. A Győr legeredményesebb játékosá­nak a norvég Nora Mörk bizonyult, aki nyolcszor vette be az orosz kaput. C csoport, 2. forduló: Rosztov-Don- Győri Audi ETO KC 27-28 (14-12). GL: Vja- hirjeva 8, Manaharova 6, lljina 4, Barbosa 3, Bobrovnyikova, Dembélé, Rodrigues 2-2, ill. N. Mörk 8, Amorim 7, Bódi 4, Gör- bicz, Groot, Korsós, Löké 2-2, Hársfalvi 1. További eredmény: Midtjylland (dán)— CSM Bucuresti (román) 24-21 (9-10). Midtjylland (dán)-CSM Bucuresti (román) 24-21 (9-10). Az állás: 1. Győri Audi ETO 4 pont, 2. CSM Bucuresti 2 (45-45), 3. Midtjylland 2 (43-52), 4. Rosztov-Don 0. ☆☆☆ A Telekom Veszprém 26-23-ra ki­kapott Barcelonában a férfi kézilabda Bajnokok Ligája ötödik fordulójában. A sérült Nagy László nélkül felálló magyar csapat először szenvedett vereséget a BL mostani kiírásában, míg a katalánok továbbra is százszázalékosak. A magyar bajnoknál nem játszhatott a sérült Nagy László, aki hosszú éveken keresztül a ka­talánokat erősítette, most viszont csak a lelátóról tekinthette meg a rangadót. Kimaradt helyzetekkel indult a meccs, az első gól az ötödik perc végén szüle­A Győr legeredményesebb játékosának a norvég Nora Mörk bizonyult tett, míg a hazaiak kapusa, Moreno Perez de Vargas csak hét és fél perc után adta meg magát először. A vendégek védelme javult, a 13. percben sikerült egyenlíte­niük kétgólos hátrányt követően (4-4). Újított a Barcelona, ellépett három talá­lattal, ráadásul emberelőnybe is került, ezért időt kért a Veszprém. A Barcelona védelme változatlanul stabilnak tűnt, A kispesti Botka Endre (b) és a ferencvárosi Cristian Ramirez a labdarúgó a budapesti Groupama Arénában ZmMm Is , Ä&« te