Nógrád Megyei Hírlap, 2016. március (27. évfolyam, 50-74. szám)

2016-03-07 / 55. szám

Hirscher duplázott alpesi vk. A szombati óriásműlesikló versenyen is győztes Marcel Hirscher nyerte a férfi alpesi sízők vi­lágkupa-sorozatának vasár­napi műlesikló viadalát a szlovéniai Kransjka Gorában, a szakági versengés végső győztesének járó kristály­gömböt viszont a norvég Henrik Kristoffersen szerez­te meg. Az osztrák Hirscher mögött Kristoffersen lett a második, az olasz Stefano Gross pedig a harmadik. Hirscher pályafutása 39. vk- sikerét aratta, s a 18,-at műle­siklásban. Eredmények. Férfi műlesik­lás: 1. Marcel Hirscher (oszt­rák) 1:46.24 p (51.72 mp/54.52 mp), 2. Henrik Kristoffersen (norvég) 1:47.05 (52.68/54.37), 3. Stefano Gross (olasz) 1:47.35 (52.53/54.82). A szakági vk állása 9 futam után (még 1 van hátra): 1. (és már győz­tes) Kristoffersen 811 pont, 2. Hirscher 700, 3. Felix Neureuther (német) 363. Az összetett vk állása 38 futam után (még 6 van hátra): 1. Hirscher 1625 pont, 2. Kristoffersen 1272,3. Alexis Pinturault (francia) 1080. ★ * ★ A francia Martin Four- cade a szombati sprint után vasárnap a férfiak 12,5 kilo­méteres üldözéses verse­nyét is megnyerte az Osló­ban zajló sílövő-világbaj- nokságon. A kétszeres olim­piai bajnok biatlonos pálya1 futása kilencedik vb-címét gyűjtötte be. Fourcade tagja volt a csütörtöki vegyes­váltóban első francia stafé­tának is, így a norvég fővá­rosban már harmadik sike­rét ünnepelhette. Eredmény. Férfi üldözéses verseny, 12,5 km, világbaj­nok: Martin Fourcade (Franciaország) 32:56.5 perc/3 lőhiba, 2. Öle Einar Björndalen (Norvégia) 20.1 másodperc hátrány/2, 3. Emil Hegle Svendsen (Nor­végia) 31.2 mp h./l. Menesztették a Frankfurt edzőjét labdarúgás. Menesztet­ték Armin Veh-t, a Huszti Szabolcsot is foglalkozató Eintracht Frankfurt vezető­edzőjét, mivel a csapat hét meccs óta nem tud nyerni, és ezzel lecsúszott a kieső zónába a német labdarúgó Bundesligában. A szakember, aki 2007- ben bajnoki címre vezette a VfB Stuttgartot, tavaly júli­usban vette át az együttes irányítását. A klub közlemé­nye szerint nagyon nehezen hozták meg a menesztésről szóló döntést, mert bíztak Armin Veh-ben, de úgy lát­ják, a bennmaradás kihar­colásához új impulzusokra van szüksége a csapatnak. Átmenetileg Veh eddigi se­gítője, Reiner Geyer veszi át a szakmai munka irányítá­sát, de a vezetőség gyorsan meg akarja találni a távozó szakember utódját. A Frank­furt jelenleg a 16., osztályo- zót jelentő helyen áll a Bundesligában, s mindössze három ponttal előzi meg a már biztos kieső, 17. helyen álló Hoffenheimet. Somos TC-REAC 2-1 (0-0) Salgótarján, tóstrandi műfü­ves pálya, 230 néző, vezette: Ká- tai G. (Berényi Á., Ambrus D.). Somos TC: Horváth - Debre- czeni, Híves, Kiprich, Szekér - Dóczi (Romhányi, 75.), Kerényi - Csóka, Albert Á., Köböl (Novák N., 75.) - Olasz (Kormos, 90.). Vezetőedző: Kovács László. REAC: Ordasi - Balázs B. (Lucz, 72.), Kollár, Nagy, Pfister - Kasza, Lászka, Kiss, Lőrincz - Czimmermann (Pálmai, 61.), Csi­szár. Vezetőedző: Dinka Balázs. GL: Kiprich (62.), Csóka (93.), ill. Kollár (66.). Sárga lap: Köböl (22.), Albert Á. (34.), Kiprich (40.), Dóczi (74.), Romhányi (80.), ill. Czimmermann (59.), Csiszár (74.), Lucz (80.). Kiállítva: Szekér (55.). Jók: Csóka, Kiprich, Híves, ill. Kollár, Lászka. A Somos TC csapatában két új játékost mutatkozott be, Olasz Dénes és Köböl Máté személyé­ben. A meccs 8. percében Köböl vitte le az alapvonalig a labdát, a tizenhatoson belülre cselezett, majd az érkező Csókához pasz- szolt, aki fölé lőtt. Ezt követően fő­ként a két tizenhatos között folyt a játék, eléggé sok szabálytalan­sággal. A félidő derekán Lőrincz 16 méterről vette célba a kaput, de próbálkozása célt tévesztett. Nem sokkal később Csóka 16 méterről lőtt, de a hálóőr maga­biztosan hárította a labdát. Az el­ső játékrész nem igazán bővel­kedett helyzetekben, kiegyenlí­tett küzdelem volt a pályán. Fordulás után az 50. percben, Albert 25 méterről végezhetett el szabadrúgást, lövése után a lab­da a felső léc felett hagyta el a já­tékteret. Az 54. percben Kerényi Olaszhoz továbbított, aki az alsó sarkot vette célba, de a kapus ré­sen volt. Egy perccel később tíz emberre fogyatkozott a Somos, "V J ; ...* -*W mré r i ; \ á «■fei A Somos TC m utolsó pillanatban szwe/te meg a három pontot a REAC (kékben) ellen mivel Székért kiállította a játék­vezető. A létszámhiány nem ér­ződött meg a csapaton: Csókát vágták fel a büntetőterületen be­lül, és a megítélt tizenegyesből Kiprich a 62. percben a jobb sa­rokba gurította a labdát. 1-0. Azonban nem sokáig örülhet­tek a hazaiak, mert a 66. perc­ben Kollár 20 méteres lövése után a bal felső sarokba vágó­dott. 1-1. A folytatásban Csiszár 16 mé­terről a lőtt a léc fölé, majd Albert vitte el a labdát a jobbszélen, s a bal oldalon érkező Olaszhoz pasz- szolt, aki kapu fölé durrantott. A 85. percben Csóka lőhetett 25 méterről, de a labda elzúgott a léc felett. A Somos az utolsó pillanatokig küzdött, harcolt minden labdáért, mely a 93. percben meghozta a sikert: Romhányi a hazai térfélről meg­indulva jutott el ellenfél tizenha- tosáig, amikor a büntetőterület határához ért Kormoshoz ját­szott, ő a balról érkező Csókának passzolta a labdát, aki azt 7 mé­terről az üresen maradó kapuba gurította. 2-1. A Somos TC mintegy negyven percet tíz emberrel játszott, de látni lehetett a fiúk hatalmas el­szántságát, győzni akarását, amely az utolsó pillanatban há­rom pontot eredményezett. A si­ker értékét növeli, hogy a REAC tavasszal eddig hibátlan volt. Kovács László: - ló mérkőzést játszottunk, jól futballoztunk! Az első félidőben kicsit bátortala­nok voltunk, de a másodikban már tíz emberrel játszva meg­szereztük a vezetést, majd ki­egyenlített ellenfelünk. Ezt kö­vetően viszont megmutatta a csapat, hogy milyen tartása van, mert emberhátrányban is tud­tunk nyerni egy jó rivális ellen. Dinka Balázs: - Két azonos ké­pességű együttes találkozott, ha kicsivel jobb a helyzetkihaszná­lásunk, akkor meg is nyerhettük volna a mérkőzést. Egy három­esélyes meccsen az utolsó pilla­natban bekapott gólra már nem volt időnk válaszolni. Egy jó csa­pattól kaptunk ki, sajnálom a ve­reséget. További sok sikert kívá­nok a Somosnak. További eredmények: Jászberé­nyi FC-Nyíregyháza Spartacus FC 2-1 (1-1), Ceglédi VSE-FC Hatvan 2-0 (0-0), Felsőtárkány- MSE-Zsóry-Kazincbarcikai SC 3-2 (2-0), Putnok FC-Rákos- mente KSK 0-0, Újpest FC II-Nyírbátori FC 0-2 (0-0), Ter­málfürdő Tiszaújváros-DVSC- DEAC 1-4 (1-4), Tállya KSE- DVTK II. 0-4 (0-2) Szabadna­pos: Cigánd SE. A bajnokság állása 1. Nyíregyháza 20 17 1 2 48-13 52 2. Cegléd 20 16 1 3 44-17 49 3. Cigánd 19 12 3 4 53-22 39 4. K.-barcika 20 10 8 2 37-18 38 5. Hatvan 20 11 1 8 27-21 34 6. Rákosmente 20 9 7 4 44-27 34 7. Putnok 19 8 4 7 28-23 28 8. Somos TC 19 8 4 7 23-29 28 9. Jászberény 20 8 3 9 40-31 27 11. DVSC-DEACII. 20 6 4 10 27-26 22 11. Újpest II. 20 6 4 10 18-43 22 12. OVIK II. 20 6 3 11 20-34 21 13. Felsőtárkány 20 5 5 10 23-37 20 14. REAC 20 5 4 11 21-43 19 15. Tállya 19 4 2 13 19-33 14 16. Tiszaújváros 20 2 6 12 11-35 12 17. Nyírbátor 20 2 6 12 17-48 12 A nőknél és a férfiaknál is kínai címvédés asztalitenisz. A nőknél és a férfiaknál is megvédte címét a kí­nai válogatott a Kuala Lumpur­ban vasárnap befejeződött aszta­litenisz csapat-világbajnokságon. Mindkét nemnél Japán együt­tese volt az ellenfél, de a sziget- országi csapatok egyik döntőben sem tudtak mérkőzést nyerni. A nőknél a Koreai NDK és Taj­van gárdájáé lett a bronzérem, míg a férfiaknál a Koreai Köz­társaság és - a torna szenzációját szolgáltatva - Anglia zárt harma­dikként. A magyarok a nőknél a 13., a férfiaknál pedig a 33. helyen fe­jezték be a vb-t.- A csoportban kikaptunk a végső győztes kínaiaktól és a bronzérmes tajvaniaktól, vala­mint a román csapattól, amely Eb-döntőt játszott legutóbb - értékelte csapata szereplését a magyar szövetség honlapjának nyilatkozva Téglás Péter szövetségi kapitány. - Utóbbi ellen jó győzelmi esé­lyünk volt, hiszen Pergel Szand­ra meccslabdáról kapott ki Szőcstől, és Póta Georginának is nagy esélye volt Samara ellen. Tajvan ellen is két mérkőzésen a lehető legkisebb különbséggel mentek el a meccseink. Sajnos ezek a győzelmek az olimpia szempontjából hiányoznak majd a világranglistán. De azt gondo­lom, 16. kiemeltként ez az ered­mény nem rossz.- Ha komplett csapattal áll­tunk volna fel a meccsekre, ak­kor jobb eredmények születtek volna, de csak egy mérkőzésen játszottunk így, Egyiptom ellen, ráadásul az sem volt komplett csapat Kosiba Dániel sérülése miatt - mondta Aranyosi Péter, a férfiválogatott kapitánya. ­Kipróbáltuk a fiatalabbakat is, Szita Márton kétszer játszott, kel­lemes meglepetésként India ellen nyerni tudott. Ecseki Nándor na­gyon jól játszott, de a rutintalan­sága kiütközött. Lakatos Tamás jó mérkőzéseket játszott, hozta ma­gát. Kosiba a sérülése miatt nem tudta végigjátszani a vb-t, és nem sikerült megszereznie a pontokat, amiket vártunk tőle. Sok csapat nem az eredményre ment, ha­nem a világranglista-pontokat tartotta szem előtt. Mi sajnos nem tudtuk megszerezni a re­mélt pontokat, de van még négy verseny, amelyeken kiharcolhat­juk az olimpiai kvótát. Ezekből kettőn Pattantyús Ádám is bizto­san részt vesz, Kosibával kapcso­latban még bizonytalanok va­gyunk a sérülése miatt. A következő csapat-vb-t a svédországi Halmstadban ren­dezik 2018-ban. Nagyot küzdött a Somos TC LABDARÚGÁS NB Ili, Keleti csoport, 21. forduló