Nógrád Megyei Hírlap, 2016. január (27. évfolyam, 1-24. szám)

2016-01-25 / 19. szám

Újabb két első hely A pénteki négy el­sőség után szombaton két számban diadalmaskodott Hosszú Katinka a nizzai nem­zetközi úszóversenyen. A világ- és Európa-bajnok versenyző a Golden Tour elne­vezésű, pénzdíjas franciaor­szági sorozat nyitóállomásán- az esemény honlapja szerint- megnyerte a 200 méteres vegyesúszás döntőjét (2:08.20 p), s hasonlóképpen cseleke­dett a 200 méter hát fináléjá­ban is (2:09.65). Hosszú az el­ső nap 800 méter gyorson, 1500 méter gyorson, 400 mé­ter vegyesen és 50 méter há­ton bizonyult a legjobbnak. Verrasztó Evelyn - Hosz- szú mögött - második lett 200 méter vegyesen (2:17.50), ötödik 100 méter pillangón (1:01.96) és hete­dik 100 méter gyorson (56.59 mp). Pénteki legjobb­ja egy második helyezés volt 400 méter vegyesen. Bátyja, Dávid - aki a nyitányon győ­zött 400 méter vegyesen - a második nap ezüstérmet szerzett 200 méter pillangón (2:01.88), a 400 méter gyors döntőjében pedig hetedik­ként zárt (2:21.18). A háromnapos nizzai ver­seny után február első hétvé­géjén Amiens-ben folytatódik a Golden Tour, amelynek záróállomása Marseille-ben lesz március 4. és 6. között. Magyar ezüstérem RÖVIDPÁLYÁS GYORSKORCSO­Liu Shaolin Sándor ezüstérmet nyert 1500 méte­ren a rövidpályás gyorskor­csolyázók Szocsiban zajló Eu- rópa-bajnokságán szombaton. A magyar versenyző nagy csatában szerzett érmet a ha­zai közönség előtt győztes Szemjon Jelisztratov mögött, és a holland Freek van der Wart előtt. A táv fináléjában Knoch Viktor és Liu Shaoang is rajthoz állt magyar részről, Eb-n korábban még soha nem volt döntős egyszerre három magyar férfi korcsolyázó. Liu Shaoang az ötödik, Knoch a hetedik helyen zárt. Mindket­ten végig az élmezőny közvet­len közelében haladtak, ám a hajrában a brit Jack Whel- boume elcsúszott, és magával sodorta a két magyart. Liu Shaolin Sándor, aki pályafutása első egyéni Eb­érmét érdemelte ki, a kora délutáni elődöntős futamát megnyerve, öccse, Shaoang pedig futamában második­ként zárva jutott be az A döntőbe. Knoch a fináléba kerülésért rendezett ver­senyben csak ötödik lett, ám mivel egyik ellenfele sza­bálytalanul akadályozta, a bírák utólag továbbjuttatták a döntőbe, amely vele együtt lett hétfős. A nőknél ugyanezen a tá­von Bácskai Sára Luca a B döntőbe jutott, ott negyedik lett, így összesítésben a 10. helyen végzett. Jászapáti Pet­ra, aki nem jutott be az elő­döntőbe, a helyosztók leg­jobbjaként a 20. pozícióban zárt a 33 fős mezőnyben. Eredmény, férfi 1500 méter, Európa-bajnok: Szemjon Je­lisztratov (Oroszorsz.) 2:24.034 perc, 2. Liu Shaolin Sándor 2:24.463,3. Freek van der Wart (Hollandia) 2:24.601 ...5. Liu Shaoang 2:36.362 ...7. Knoch Viktor 2:50.886. Végre (bajnok)esélyeshez méltó játékot mutattak KOSÁRLABDA NB I/B, Keleti csoport, férfiak, 12. forduló Konecranes- SalgótarjánlKSE- Vásárhelyl Kosársuli 89-55 (26-12,18-8,23-12,22-23) Salgótarjáni Városi Sportcsar­nok, 600 néző, vezette: Jurák, Józsa, Bagi. Salgótarján: Szabó P. 2, Dáni­el P. 4, MADÁR 24/18, Schéda 5, TUTUS 12. Csere: Büki 8/3, SÖMENEK 18/6, Béres 6, Helmeczi 3/3, Oluic 4, Pável, Czuprák 3. Edző: Czigler László. Vásárhely: Vejinovics 11/3, Nagy Cs. 7/3, VAS P. 17/9, Var­ga D. 4, Csorvási L. 4. Csere: Czibere 4, Kis Molnár, Wirth, Pavlovics ó, Rostás, Varga Z. 2. Edző: dr. Elek András. Az eredmény alakulása: 4. perc: 10-2, 8. perc: 21-6, 14. perc: 31 -18,18. perc: 40-18,24. perc: 52-22,28. perc: 63-26,34. perc: 76-43,38. perc: 87-51. Két, helyenként kimondottan gyötrelmes produkcióval, izgal­massá tett) végjátékban kivívott győzelmet követően sorrendben harmadik hazai összecsapásán szintén nem számíthatott köny- nyed játszadozásra a listavezető tarjáni gárda, amely azonban a javuló formát mutató, utóbbi öt fellépése közül négyet sikerrel ab­szolváló Vásárhelyi Kosársuli el­len úgy vetette magát a küzde­lembe, ahogyan azt egy bajnoki álmokat dédelgető együttestől mindenki joggal elvárja. Noha a szombat esti derbi első kosarát a csongrádiak játékmestere, Veji­novics szállította, bravúrra áhíto­zó riválisát a kőkemény védeke­zéssel kirukkoló Czigler-legény- ség a folytatásban gyorsan és fe­lettébb durván rendre utasította. A támadásban főként a tábla alatt, igen hatékonyan dolgozó Tutus, valamint a kintről és bent- ről egyaránt veszélyes Madár ré­vén jeleskedő piros-feketék a kö­vetkező percekben ugyanis egy egészen parádés, ló-O-ás szériá­val „kedveskedtek” dr. Elek And­rás alakulatának, nem csoda hát, hogy a látogatók mestere a nyitó negyed közepére már mindkét el­ső félidei időkérését elhasználta. Jó tanácsaival, s a tőle megszokott agilis játékkal kirukkoló Czibere bevetésével, úgy tűnt, sikerül is némi életet lehelnie a sokkból las­sanként ocsúdni látszó kékmezes kompániába, mindazonáltal Helmeczi és Sömenek a végül ti­zennégy pontos különbséggel zá­ruló felvonás végéig különösebb megerőltetés nélkül válaszolgat- tak a valamivel szaporább terme­lésbe fogó vendégek valamennyi találatára (26-12). A kisszünetről visszatérve azután vásárhelyi részről Vas Péter kezdett eredmé­nyes „dobálózásba”, csakhogy a remek napot kifogó Tutus-Madár páros továbbra is kínosan ügyelt a távolságtartásra. S noha a máso­dik periódus derekán hazai olda­lon is becsúszott egy icipici hul­lámvölgy a (támadó)játékba, a re­mekül sikerült finis ezt jócskán korrigálta. A félidő hajrájában ugyanis, Büki triplájára, Schéda, Oluic és Sömenek zsákolásaira, valamint a változaüanul nagysze­rűen működő csapatvédekezésre alapozva újabb megrendítő erejű, 13-0-ás csapást mért riválisára a házigazda, aminek köszönhetően az SKSE együttese végül felettébb reményt keltő, ám az utóbbi hetek tapasztalataiból okulva elbizako­dottságra semmiképpen sem okot adó 44-20-as vezetéssel vonulha­tott a negyedórás pauzára. A nagyszünetről visszatérve sem sokat változott a játék képe, s alig öt perc leforgása alatt vég­képp nyilvánvalóvá vált, hogy ezen az estén csupán vágyálom marad a vásárhelyi feltámadás. Miközben a piros-feketék fojto­gató védekezésével szemben vendégoldalon nemhogy a ko­sárszerzés, de hovatovább már egy szimpla dobóhelyzet kialakí­tása is szinte eseményszámba ment, az előnyüket szép lassan harminc pontra hizlaló tabániaknak már az előző mécs­esek „idegbaja” után végre nyu­godtan hátradőlő szurkolóik ké­nyeztetése is egyre inkább a sze­mük előtt lebegett. Utóbbiban ekkortájt leginkább a harmadik negyed első tíz hazai pontját ma­gára vállaló Madár járt az élen, aki többnyire pontosan végigját­szott, s szemre is kimondottan tetszetős akciók végén volt ered­ményes. A triplákat őszi önma­gát idézően hajigáló kapitánytól azután Béres és Sömenek vette át a stafétát, s az utolsó negyed­órában pályára sem lépő Tutust és a sérülése miatt a kispadon ci­vilben helyet foglaló Varga Már­tont tökéletesen helyettesítő pá­ros centertalálataival az utolsó kisszünethez közeledve immár 64-26-ra alakult az állás. A for­malitásnak beillő záró etapban ugyan hazai részről az egészen addig kifogástalanul működő vé­dekezés némileg visszaesett, a mezőny legeredményesebb tag­jának bizonyuló Madár és a 18 pontját 9 lepattanóval megfejelő Sömenek menetrendszerű kosa­rainak köszönhetően, a feleket elválasztó távolság a tizennyolc elrontott kísérlet után a félkör­íven túlról ötször is betaláló Vas Péterék sorozatos triplái ellené­re sem csökkent már számotte­vően. Teljesen érthető hát, hogy a publikum a Békés után egy újabb komoly támadópotenciál- lal bíró riválist is félszáz pont kö­zelében tartó kedvencek produk­cióját a legvégén álló ovációval és vastapssal honorálta, sőt ezút­tal, az utolsó negyedbeli kon­centrációcsökkenés dacára, ta­lán még a legutóbbi ukázában a győzelmek mellé egyenletes, bajnokaspiránshoz méltó játékot előíró klubvezetésnek sem lehe­tett különösebb oka a fanyalgás- ra. Az ezen az estén vajmi kevés sikerélménnyel gazdagodó vá­sárhelyieknek pedig az egysze­ri SKSE szurkoló mi mást is kí­vánhatna: a jövő heti, Békés el­leni hazai rangadón térjenek vissza a győzelmek útjára... Czigler László: - A győzelem mellett pozitívum, bár elkiabálni nem szeretnénk, hogy a játéko­sokban úgy tűnik tudatosult, hogy céljaink eléréséhez agresz- szív, stabil csapatvédekezésre van szükség. Ezt ma három ne­gyeden keresztül kiválóan meg­valósítottuk, s elsősorban ennek köszönhető magabiztos sike­rünk. Külön dicséret jár azért, hogy az egész mérkőzésen mind- összesen három eladott labdánk volt, míg támadásban, jó csapat­játékot bemutatva, huszonnégy alkalommal hoztuk kihagyhatat­lan helyzetbe a társakat. Dr. Elek András: - Őszintén szólva, ettől azért kicsivel többet vártam a csapatomtól... További eredmények: EKF- Eger-KOK SE - Kecskeméti TE- Duna Aszfalt II. 87-55, Tisza- újvárosi Termálfürdő Phoenix KK - Budapesti Honvéd SE 77-67, Óbudai Kaszások - Mis­kolci EAFC 105-79, Békési SZSK - Microsec-Budafóki KK 83-70. A MAFC II. - Debreceni EAC mérkőzés lapzártánk után ért véget. A bajnokság állása 1. Salgótarján 12 10 2 1013-805 0.920 2. Békés 12 10 2 950-842 0.920 3, Debrecen 11 8 3 1036-789 0.860 4. Bp. Honvéd 12 7 5 938-931 0.790 5. Vásárhely 12 6 6 950-908 0.750 6. Ó. Kaszások 12 6 6 1027-989 0.750 7. Miskolc 12 6 6 979-976 0.750 8. Tiszaújváros 12 5 7 971-911 0.710 9. Eger 12 4 8 826-876 0.670 10. Budafok 12 4 8 813-963 0.670 11. Kecskemét II. 12 3 9 874-1017 0.625 12. MAFC II. 11 2 9 694-1064 0.590 H. P. Ötödször is győzött a Stécé Az SBTC Öregfiúk csapa­ta ötödik alkalommal vett részt a közelmúltban ren­dezett hagyományos nagy- rédei teremtornán és va­lamennyi esetben sikerült az élen végeznie. A tarjá- niak ezúttal négy másik csapatot előztek meg. TEREMLABDARÚGÁS. A FelsŐ- tárkányt szoros csatában 4-3 arányban győzték le Garai Csa­ba, Oláh Béla, Sági László és Ba­lázs Attila góljaival. Nagyréde A csapata ellen 6-2-es eredményt értek el. A gólokat Garai (2), Sá­gi, Horváth Károly, Balázs és Oláh rúgták. Szoros, 3-2-es eredmény született a hazaiak B csapata ellen. A három vendég­gól Garai, Oláh és Gyetvai László nevéhez fűződik. Az Eger elleni mérkőzést 8-4 arányban nyerte meg a Stécé. Garai négyet rúgott, Horváth Károly hármat s Palaticzky Szabolcs is betalált a A nyolcgólos Garai Csaba lett a nagy­rétlei torna legjobb mezőnyjátékosa hevesi megyeszékhely csapata hálójába. így értelemszerűen az SBTC öregfiúk nyerte meg tor­nát és hozhatta haza a vándor­serleget. A fentebb említett gól­lövőkön kívül a fekete-fehérek soraiban pályára lépett a kapu­védő Toldi Miklós és mezőnyben Nagy Péter is. Bár gólkirály nem lett, a legjobb mezőnyjátékos cí­met a nyolc gólt szerzett Garai Csabának ítélték. A nagy múltú, sok sikert elért SBTC hajdani labdarúgóit képvi­selte Nagyrédén a Básti István, Répás Béla, Szalay Miklós össze­tételű egykori legendás közzép- pályássor, a szintén kiváló közép­hátvéd Kmetty József és a kapus Szőke István is. Tagja volt továb­bá a salgótarjáni küldöttségnek Kiss József és Paróczai Péter. A fehér asztal mellett véget ért újabb találkozás tovább erősítet­te a nagyrédei és a tarjáni öreg­fiúk közti jó együttműködést, sporttársi, baráti kapcsolatokat. Cs. B.