Nógrád Megyei Hírlap, 2015. december (26. évfolyam, 278-301. szám)

2015-12-10 / 286. szám

Fa Nándor megérkezett vitorlázás. Kilencnapos hajóút után megérkezett Les Sables d,01onne-ba Fa Nán­dor és társa a Spirit of Hunga­ry nevű vitorlással. A magyar hajós Perényi Pé­terrel október 25-én rajtolt el a Transat Jacques Vabre verse­nyen, de a vitorlás árbóctörést szenvedett, ezért kikötöttek Madeirán. A szükséges javítá­sok után, az eredetinél jóval kisebb árboccal és virtor- lázattal a Spirit of Hungary no­vember 30-án elindult Fran­ciaország felé, s szerda hajnal­ban érkezett meg Les Sables d'01onne-ba. A magyar csapat tájékoztatása szerint öt órán át egy delfinraj kísérte a hajót az úton. Fa Nándor rövidesen el­kezdi a felkészülést a 2016- 2017-es versenyszezonra, amelynek csúcspontja a jövő­re Les Sables d,01onne-ból raj­toló Vendée Globe szóló földke- rülő verseny, a 60 lábas hajó­osztály legfontosabb esemé­nye. A magyar hajós az 1992-93-as Vendée Globe-on - legjobb nem franciaként - az ötödik helyen végzett. Sima győzelem vízilabda. A magyar női ví­zilabda-válogatott 18-9-re le­győzte a francia csapatot a vi­lágliga európai selejtezőinek harmadik fordulójában, ked­den Troyesban. A sikerrel a csapat feljött a kvartett má­sodik helyére. Eredmény, 3. forduló (az mvlsz.hu alapján): Franciaor- szág-Magyarország 9-18 (4-7, 3-5, 0-2, 2-4). A magyar csa­pat gólszerzői: Keszthelyi 4, Czigány D. 4, Illés A. 2, Somhe­gyi 2, Kisteleki H. 2. Tóth 1.2, Ta­kács 0. i, Csabai 1, Hollan- dia-Olaszország 11-10. Az állás: 1. Hollandia 9 pont, 2. Magyarország 5,3. Olaszor­szág 4,4. Franciaország 0. Április végén zárul a szezon LABDARÚGÁS. Az Európa- bajnoki felkészülés érdeké­ben már április végén befeje­ződik a labdarúgó OTP Bank Liga 2015/16-os idénye. A magyar szövetség (MLSZ) honlapjának keddi tájékoztatása szerint a baj­nokság korábbi befejezése ré­vén Bernd Storck szövetségi kapitánynak - aki részt vett az elnökség keddi ülésén - lehetősége lesz nem hivata­los FIFA-játéknapokon is fel­készülést vezényelni. A tava­szi szezon február 13-án, szombaton indul a bajnokság 20. fordulójával, az utolsó já­téknap a május elsejei hétvé­gére esik majd. Az idény - a tervezettnél egy héttel koráb­ban - május 7-én, a Magyar Kupa döntőjével zárul. Kikapott a Vasas röplabda. A Vasas Óbuda három játszmában kikapott a görög Olimpiakosz Pireusz otthonában a női röplabda Challenge Kupában, a 16 kö­zé jutásért zajló párharc első, keddi mérkőzésén. Challenge Kupa, a 16 közé jutásért, 1. mérkőzés: Olimpia­kosz Pireusz (görög)-Vasas Óbuda 3-0 (15, 11, 15). A visszavágót jövő szerdán ren­dezik a Vasas otthonában. r i Kiütéses vereség Montenegrótól A magyar válogatott 17 gólos ve­reséget szenvedett a monteneg­rói csapattól a dániai női kézi­labda-világbajnokság keddi, 3. fordulójában. NŐI KÉZILABDA-VB. Németh András szö­vetségi kapitány együttese roppant gyen­gén játszott mind támadásban, mind véde­kezésben. Az első félidő végén már 17-9- re vezetett a londoni olimpián döntős rivá­lis, amely a második játékrészben sem állt le, és valósággal kiütötte a magyarokat. A magyarok a tunéziai és a szerb csa­pat elleni győzelemmel, az olimpiai dön­tős montenegróiak a japánok elleni siker­rel és a szerbekkel szembeni dönteüennel érkeztek a csoportrangadóra. Szucsánszki két pontatlan lövésével in­dult a meccs, ám Kiss a védéseivel tudott segíteni. Zácsik bődületesen nagy góljá­val már a magyarok vezettek, ám ember­előnyben nem tudtak meglépni. Kiegé­szülve a montenegróiak 1 -3-ról egyenlí­tettek, majd all. percben már előnyhöz is jutottak Raicevic vezérletével. Szekeres kiállítása alatt 6-4-re elhú­zott az ellenfél, a kapitány pedig egy újabb bekapott gólt követően, a 18. perc­ben időt kért. Több poszton csere történt, Tömöri pedig hatperces gólcsendet tört meg, de így sem mászott ki a gödörből együttese. A 22. percben Radicevic révén már 10-5 volt az állás, ráadásul csapata emberhátrányban kétszer is betalált. Mi­vel a támadójáték is halovány volt, Né­meth András még egyszer kénytelen volt időt kérni (27. perc: 13-7). A szünetig nem sikerült rendezni a sorokat. A folytatásban gyorsan kétszámjegyű lett a különbség (19-9), ekkor már Bíró állt a kapuban. Öt percet kellett várni az első magyar gólra a szünet után. Ember­előnyben sem tudott betalálni a mélyen tudása alatt játszó válogatott, és erejéből csak arra tellett, hogy tartsa a közel tíz­gólos hátrányát. A kapitány hiába forgatta csapatát, cse­rélt sokat, nem állt össze egy versenyké­pes sor, így a vége súlyos vereség lett. A házigazda dánok ellen szerdán ugyanilyen nehéznek ígérkezik az össze­csapás. Két vereséggel azonban már az olimpiai kvalifikáció szempontjából sors­döntő nyolcaddöntőben is nehéz ellenfél jöhet. Németh András szerint egyetlen já­tékos teljesítménye sem érte el a kívánt szintet.- Semmi sem sikerült, semmit sem úgy játszottunk, ahogy előre megbeszéltünk. Bátortalanok voltunk, erőtlenek, és min­denki a másikra várt, hogy oldja meg a feladatot. De most senki nem volt képes megfelelő módon játszani. A gyenge első félidő után reméltem, hogy a második már jobb lesz, de nem úgy alakult - mondta a szövetségi kapitány. 3. forduló. A csoport (Heming): Monte- negró-Magyarország 32-15 (17-9). GL: K. Bulatovic 6/1, Mehmedovicc 6, Rai­cevic 6, Jaukovic 4, B. Pavicevic 3, Radi­cevic 3, Jovanovic 2, Lazovic l,Ramusovic 1, ill. Görbicz 3/2, Mayer 3, Zácsik 3, Bódi 2, Kovacsics 1, Planéta 1, Szucsánszki 1, Tömöri 1. I Szucsánszki Zita (b) í és a montenegrói i Durdina Jaukovic Dánia-Szerbia 29-20 (13-12), Ja- pán-Tunézia 31-21 (13-9). Az állás: 1. Dánia 6 pont, 2. Monteneg­ró 5, 3. Magyarország 4, 4. Japán 2, 5. Szerbia 1,6. Tunézia 0. B csoport (Naestved): Hollandia- Svédország 28-28 (15-12), Lengyelor- szág-Kína 29-24 (12-11), Angola-Ku­ba 38-23 (20-14). Az állás: 1. Hollandia 5 (107-73), 2. Svédország 5 (96-81), 3. Lengyelország 4, 4. Angola 2 (85-97), 5. Kína 2 (84-101), 6. Kuba 0. C csoport (Kolding): Brazília-Németor- szág 24 21 (9-8), Franciaország-Argen­tína 20-12 (13-6), Koreai Köztársaság- Kongói DK 35-17(14-6). Az állás: 1. Brazília 5 pont (74-56), 2. Franciaország 5 (72-54), 3. Koreai Köz­társaság 4, 4. Németország 2 (74-67), 5. Argentína 2 (48-68), 6. Kongói DK 0. D csoport (Frederikshavn): Norvé- gia-Kazahsztán 40-19 (20-10), Spanyol- ország-Románia 26-18 (13-12), Orosz- ország-Puerto Rico 45-18 (22-7). Az állás: 1. Oroszország 6 pont, 2. Nor­végia 4 (104-58), 3. Románia 4 (101-60), 4. Spanyolország 4 (83-56), 5. Kazahsz­tán 0 (49-107), 6. Puerto Rico 0 (45-131). A csoportok első négy helyezettje jut a nyolcaddöntőbe. A többiek a 17-24. he­lyért folytatják. * * * A magyar női kézilabda-válogatott tör­ténelme legnagyobb világbajnoki vere­ségét szenvedte el kedden, amikor Mon­tenegróval szemben maradt alul 17 gól­lal (32-15). Akezitortenelem.hu kimuta­tása alapján ilyen nagy különbséggel vb- n még nem kapott ki a magyar csapat. Az eddigi negatív vb-csúcs 14 találat volt. Az 1993-as norvégiai tornán, Drammenben december elsején a dánok 37-23-ra verték a magyarokat. A ma­gyarválogatott abszolút vereségi csúcsa 21 gól, a 2010-es Európa-bajnokságon, december 10-én Lillehammerben 34-13- ra kapott ki a norvég együttestől. A 2009-es világkupán 33-13-as vereséget mértek a norvégok a magyar csapatra Aaurhusban szeptember 23-án. bajnokok ligája. A Manchester United nem tudott továbbjutni a labdarúgó Baj­nokok Ligája csoportköréből, mivel az utolsó forduló keddi játéknapján 3-2-re kikapott Wolfsburgban, miközben a PSV legyőzte a vendég CSZKA Moszkvát. Az angol együttesnek győznie kellett volna Németországban, igaz, vereséggel is továbbléphetett volna, mert sikerült gólt szereznie, ehhez azonban az oroszok eindhoveni sikerére lett volna szükség. A két meccs nem mindennapi izgalma­kat tartogatott: Wolfsburgban a United szerzett vezetést, ám a hazaiak 30 perc alatt fordítottak. A hajráig maradt a 2-1- es német előny, de a 82. percben egy ön­gólnak köszönhetően felcsillant a remény az angol csapat előtt, a Wolfsburg első ta­lálatát szerző Naldo azonban két perccel később győztes gólt szerzett, egyben be­biztosította a továbbjutást csapatának. Eindhovenben sokáig 0-0 volt az állás, negyedórával a lefújás előtt a Moszkva büntetőből jutott előnyhöz, a holland együttes azonban kicsivel több mint 10 perc alatt fordított, győzött, s így bejutott a nyolcaddöntőbe. A United az Európa Li­gában folytatja. Az A csoportban a már továbbjutott Real Madrid kiütéses, 8-0-s győzelmet aratott a vendég Malmö felett. Az arany- labdás Cristiano Ronaldo négy gólt szer­zett, így a csoportkor hat meccsén 11-szer talált a kapuba, ez rekord a BL-ben. Ronaldo már 88 gólnál jár a BL-ben, s ő az első realos futballista, aki egy mérkő­zésen négyszer volt eredményes. A D csoportban a Manchester City hazai környezetben izgalmas találkozón nyert 4-2-re a Mönchengladbach ellen, míg a csoport másik - tét nélküli - találkozóján az Európa Ligában címvédő Sevilla 1 -0-ra •győzött az előző BL-kiírásban döntős Juventusszal szemben, s mivel a Gladbach kikapott Manchesterben, a spanyolok har­madikként zártak, így újra megpróbálhat­ják megvédeni címüket az EL-ben. Csoportkor, 6. forduló. A csoport Paris Saint-Germain (francia)-Sahtar Donyeck (ukrán) 2-0 (0-0). GL: Lucas (57.), Ibrahi- movic (86.). Real Madrid (spanyol)-Malmö (svéd) 8-0 (3-0). GLBenzema(12., 24., 74.), Ronaldo (39., 47., 50., 59.), Kovacic (70.). A csoport végeredménye: 1. Real Madrid 16 pont, 2. Paris Saint-Germain 13, 3. Sahtar Donyeck 3,4. Malmö 3. Azonos pontszám esetén az egymás el­leni eredmények számítottak. B csoport VfL Wolfsburg (német)- Manchester United (angol) 3-2 (2-1). Gl.: Naldo (14., 84.), Vierinha (29.), ill. Martial (11.), Guilavogui (82., öngól). PSV Eind­hoven (holland)-CSZKA Moszkva (orosz) 2-1 (0-0). Gí: De Jong (78.), Propper (86.), illetve Dzagojev (75., 11-esből). A csoport végeredménye: 1. VfL Wolfs­burg 12 pont, 2. PSV Eindhoven 10,3. Man­chester United 8,4. CSZKA Moszkva 4. C csoport Galatasaray (török)-Asztana (kazah) 1-1 (0-0). GL: Inán (64.), ül. Twu- masi (62.). Benflca (portugál)- Atlético Mad­rid (spanyol) 1-2 (0-1). GL: Mitroglu (75.), illetve Niguez (33.), Vietto (55.). A csoport végeredménye: 1. Atlético Madrid 13 pont, 2. Benfica 10, 3. Gala­tasaray 5,4. Asztana 4. D csoport Manchester City (an- gol)-Borussia Mönchengladbach (német) 4-2 (1-2). GL: David Silva (16.), Sterling (80., 81.), Bony (85.), ill. Korb (19.), Raffael (42.). Sevilla (spanyol)-Juventus (olasz) 1-0 (0-0). GL: Llorente (65.). A csoport végeredménye: 1. Manchester City 12 pont, 2. Juventus 11, 3. Sevilla 6, 4. Borussia Mönchengladbach 5. A csoportok első két helyezettje a BL nyolcaddöntőjében folytatja, míg a csoportharmadikok az Európa Liga leg­jobb 32 csapata közé kerülnek. f