Nógrád Megyei Hírlap, 2015. november (26. évfolyam, 253-277. szám)

2015-11-30 / 277. szám

Nőtt a Fradi előnye labdarúgó nb i. Növelte elő­nyét a listavezető Ferencváros a labdarúgó OTP Bank Ligá­ban, mivel a zöld-fehérek le­győzték hazai pályán a Debre­cent, a második helyen álló Paks azonban döntetlent ját­szott a Diósgyőr otthonában. A kiesés szempontjából fontos mérkőzést nyert a Puskás Aka­démia, amely a Vasas otthoná­ban diadalmaskodott, s így ép­pen az angyalföldiektől lépett el négy ponttal. Az Újpest soro­zatban negyedik győzelmével feljött az ötödik helyre. OTP Bank Liga, 17. forduló: Vasas-Puskás Akadémia 2-4, Budapest Honvéd-Békéscsaba 1912 Előre 3-2, Szombathelyi- Swietelsky Haladás - Újpest FC 0-3, Diósgyőri VTK-Paksi FC 1-1, Videoton FC-MTK Bu­dapest 1-0, Ferencváros - DVSC-TEVA 3-0. A bajnokság állása 1. Ferencváros 1614 1 135-7 43 2. Paksi FC 16 8 5 3 24-13 29 3. MTK 16 7 4 5 20-15 25 •4. Videoton FC 16 8 0 819-17 24 5. Újpest FC 16 6 6 423-17 24 6. DVSC-TEVA 16 6 6 4 22-17 24 7. Szombathely 16 6 6 412-15 24 8. Bp. Honvéd 16 5 5 6 20-22 20 9, Diósgyőr 16 4 4 816-27 16 10. Puskás A. 16 3 6 721-25 15 11. Békéscsaba 16 3 2 11 16-37 11 12. Vasas 16 3 1 1212-28 10 Góllövőlista élcsoportja. 11 gó­los: Böde (Ferencváros). 8 gólos: Diagne (Újpest). 6 gólos: Gyurcsó (Videoton), Kanta (MTK), Pékár (Puskás Akadémia), Torghelle (MTK). 5 gólos: Birtalan (Békés­csaba), Kamber (Honvéd), Sesták (Ferencváros), Tisza (Debrecen). 4 gólos: Balázs Zs. (Paks), Németh M. (Haladás), Remili (Vasas), Youia (Honvéd), Varga R. (Ferencváros). A15. forduló programja Decem­ber 1., kedd- Puskás Akadémia- Újpest FC 18.00. December 2., szerda: Budapest Honvéd-Paksi FC 18.30, Szombathelyi- Swietelsky Haladás - DVSC- TEVA 18.30, Diósgyőri VTK- MTK Budapest 18.30, Vasas-Bé- késcsaba 1912 Előre 18.30, Fe- rencváros-Videoton FC 18.30. Kikapott Klicsko ökölvívás. Volodimir Klicsko vereséget szenvedett ökölvívó világbajnoki címmérkőzésén Tyson Fury angol bokszolótói és egyhangú pontozással el­vesztette a Boksz Világszövet­ség (WBA), Nemzetközi Boksz­föderáció (IBF), s a Boksz Vi­lágszervezet (WBO) világbaj­noki öveit. A 198 centis, 39 éves címvédő Klicsko a német- országi Düsseldorfban vívott meg szombat este a 206 centis, nála 12 évvel fiatalabb angol kihívójával 45 ezer néző előtt Esprit Arénában. A 12 menet után Klicsko a pontozásnál (112:115,112:115,111:116) egy­értelműen alulmaradt.- Tyson olyan gyors volt. Nem hittem volna, hogy sike­rül neki. Nem találtam meg hozzá a megfelelő kulcsot - mondta Klicsko csalódottan. Közölte, hogy visszavágót akar Tyson Furyval. Egy álomvált valóra. Hat hónapig készültem erre. Alig akarom elhinni - mondta Fury, aki még a ringben el­énekelt egy szerenádszerű dalt feleségének. Pontszerzés vagy pontvesztés? KÉZILABDA, NB Í/B, Keleti csoport, férfiak, 11. forduló Balassagyarmati Kábel SE - Békés-Drén KC 26-26 (11-14) Balassagyarmati Városi Sport- csarnok, Z00 néző, vezette: Murvai-Buzogány, Szilvási. Kábel SE: Síró - Duzsi 3, Szé­kely 4/1, SZABÓ T. 7, Munkácsi, MIKITA 3, Szabó A. Cs.: DJUKANOVICS (kapus) 1, Dóczi 1, Piroska 2, Bán, Albert-Tóth 1, BÉCSI 4/2, Kajdy. Vezetőedző: Molnár Ferenc. Békés: VIKOR - Fedor 4, HORVÁCKI 6/1, Felföldi, Kopcsák, Polgár 1, Herczegh 5/4. Cs.: Domokos (kapus), HOR­VÁTH 7, Kánya 1, Sipeki 1, Ko­vács 1, Gazsó. Vezetőedző: Kádas László. Hétméteresek: 4/3, ill. 6/5. Ki­állítások: 10, ill 10 perc (+1 kizá­rás: Kánya, azonnali piros lap sú­lyos, sportszerűtlen szabályta­lanságért). Az eredmény alakulá­sa: 4. perc: 1-3,10. perc: 4-4,23. perc: 7-11, 27. perc: 11-12, 37. perc: 12-18, 42. perc: 15-21, 51. perc: 23-21, 54. perc: 25-22, 59. perc: 25-26. Nem indult jól a találkozó a hazaiak számára, mert a játéko­sok több kivételesen kínálkozó alkalmat is elszalasztottak a gól­szerzésre, a vendégek pedig minden kis hibát megtoroltak. Szabó Tamás vezérletével öt-hat perc elteltével éledezett a Kábel SE, sőt, egyenlíteni is sikerült. Ám továbbra sem működött ha­tékonyan a támadó-gépezet, rá­adásul a védekezésben is akad­tak hiányosságok, ennek egyik jellemzője volt, hogy az alföldi gárda első öt találatából hármat büntetőből szerzett. A félidő kö­zepétől egyre inkább érvénye­sült a viharsarki együttes aka­rata, bár Síró is bemutatott egy­két bravúrt, a labdavesztésekből rendre leindult az ellenfél, és 11­7-nél már négygólos előnyt bir­tokolt. A Békés kiválóan alkal­mazta a beállós megjátszását, ebből Horváth rendre bevette a gyarmatiak hálóját. Piroska, Dóczi, majd Duzsi révén köze­lebb zárkózott a Kábel, de szü­netre ismét nagyobb lett a hát­rány - és Szabó Tamás a végén hétméterest is rontott. Szünet után sokáig nem válto­zott a mérkőzés képe. Mi több, egyre magabiztosabban kézilab­dázott a Békés, és hamar hat ta­lálatra növelték a különbséget. Molnár edző közben váltott a ka­puban, Djukanovics pedig kez­dett bemelegedni, illetve követő emberfogással őrizték a vendé­gek legjobbját, Horváckit, de még várni kellett, míg bekövet­kezett a fordulat. Ami éles váltás lett a találko­zó menetében. Bécsi gyors egy­másutánban értékesített két büntetője, a szerb idegenlégiós hálóőr néhány bravúrja, az ösz- szeszedettebb védekezés, Mikita majd újra Bécsi pontos befejezé­se közelebb és közelebb hozta a Kábelt, a szemlátomást idege­sebbé váló vetélytárs pedig hi­bát hibára halmozott. Amikor Székely megszerezte a 20., Sza­bó Tamás pedig a 21. hazai gólt, a lelkes közönség szinte az őrü­lésig ható buzdítással biztatta to­vább a fiúkat. Közben Kányát azonnali piros lappal küldték zu­hanyozni a játékvezetők, és egy kettős emberelőny kiváló alkal­mát a lendületbe jött társaság maximálisan kihasználta: Piros­ka jóvoltából 23-21-re alakult az eredmény. Ekkor Djukanovics pillanatai jöttek el: ziccert, majd hétméterest védett, és látva, hogy az ellenfél kapusa elhagy­ta őrhelyét, szemfülesen ívelte át a pályát, 25-22-es vezetéshez juttatva ezzel csapatát. Ahogy azonban a kézilabdá­ban szokás, a vágtató legénység is megtorpanhat, és ez történt a balassagyarmatiakkal. Ráadásul egy magasabb szinteken gyak­ran bevállalt, de az NB I/B-ben még szokatlannak tűnő fegyver­hez nyúlt a Békés mestere. Tá­madásban lehozta kapusát, és hét mezőnyjátékossal hajtották végre akcióikat. Ez a folyamatos emberfölényes helyzet bevált, mert megzavarta a házigazdá­kat, és két perccel a befejezés előtt kiegyenlítettek. Az Ipoly- partiak következő támadásánál Szabó Tamás kísérlete balsze­rencsésen a kapufáról a gólvo­nalra pattant, Fedor viszont a „kontrából" eredményes lett - is­mét a Békés vezetett. Felrémlett az előző meccs, a Mizse KC elleni vereség „szelle­me”. De most nem dadogott a labda a gyarmati játékosok ke­zén: Bécsi belőtte helyzetét. Az egyenlítés után közvetlenül Ká­das edző időt kért, a megbeszélt taktika szerint ismét „megkü­lönböztető mezes” hetedik em­bert rendelt a pályára. Ám elad­ták a labdát. Peregtek vissza a másodpercek, a vendégek kapu­ja pedig üresen tátongott. Szé­kely vette a bátorságot, célzott, lőtt, de az utolsó pillanatban a „vészkapus”, Kovács A. vissza­ért a büntetőterületre és nagy bravúrral hárított. Összességében az egész mérkő­zésre kivetítve nehéz lenne meg­mondani egyértelműen, hogy pontot vesztett, avagy szerzett a Kábel SE, annyi azonban bizonyos, hogy hatalmas gödörből kászálód­tak ki a fiúk a második félidőben, ami mindenképpen biztató fejle­mény a jövőt tekintve. Molnár Ferenc: - 20-14-nél egy árva petákot sem tettek vol­na ránk a fogadóirodákban, hogy ezen az estén pontot szer­zünk, de arra sem, hogy a végén pontot veszítünk. Jó mérkőzé­sen, igazságosnak mondható eredmény született, és minden dicséretet megérdemel a csapa­tom, meg persze akitartó, lelkes közönség is. Kis szerencsével és nyugodtabb befejezéssel nyer­hettünk volna, fiatal játékosaim­nak ezt még meg kell tanulniuk. Kádas László:- Nyernünk kel­lett volna, de egy hosszabb „üzemzavar” miatt nem sikerült. A pontosztozkodást igazságos­nak tartom, az idegenbeli siker­hez több jó egyéni teljesítmény kellett volna. Junior: 22-38. Hegedűs Henrik Fölényesen győzött a Mátranovák LABDARÚGÁS Arany Fácán megyei I. osztály, 6. forduló, pótolt mérkőzés Mátranováki VSC ­Érsekvadkert SE 7-2 (4-0) Mátranovák, 50 néző, vezette: Geese Z. (Gordos Sz., Szigetvári Z.). Mátranováki VSC: Kotroczó Á. (Bodor) - Nyerges, Danczák, Zsély, ifj. Stark - Czigler, Oszvald, Tóth R, Molnár - Pál, Kotroczó R. Edző: Stark János. Érsekvadkert SE: Szántó - Var­ga M., Keresztes, Szatmári, Tóth A. - Nagy R., Terenyei, Cserni (Varga R), Holman J. - Puruczki, Varga Gy. (Pistyúr). Edző: Varga Balázs, Holman József. GL: Oszvald (2), Kotroczó R., Tóth R, Molnár, Pál, Czigler, ill. Holman ]., Puruczki. Sárga lap: Varga M., Szatmári, Tóth A. Kiál­lítva: Terenyei (66.). Jók: Nyerges, Danczák, Oszvald, Molnár, Pál, Kotroczó R., ill. Ke­resztes, Holman J., Puruczki. Kitűnő játékvezetés mellett a remekül játszó hazaiak már az első félidőben óriási mezőnyfö­lényt harcoltak ki. Erre mi sem jellemző, hogy a kapusuknak csupán egy távoli lövést kellett hárítani. A második játékrészben is szinte végig a vadkerti térfélen folyt a játék, és a három gólon kí­vül több mint fél tucat gólhelyzet maradt kihasználatlanul, míg a vendégek három kontra táma­dásból két gólt is szereztek. Ezzel a szép győzelemmel fejezte be a remek szereplését nováki csapat, és szerezte meg az őszi elsőséget. Stark János: - A mérkőzést vé­gig irányítva megérdemelt, fölé­nyes győzelmet arattunk. Köszö­nöm a vezetők és a támogatók őszi szezonbeli segítségét. Úgy gondolom a csapatom meghálálta a törődést. Varga Balázs: - Zord időjárás mellett, zord eredményt értünk el. A mai napon sem fejben, sem akaratban nem sikerült koncent­rálni. Gyenge játékvezetés mel­lett, gyenge játékot nyújottunk, és így megérdemelt győzelmet aratott a hazai csapat. Gecse István Az őszi végeredmény 1. Mátranovák 13 11 1 1 44-11 34 2. Berkenye 13 10 2 1 47-11 32 3. Cered 13 10 0 3 38-8 30 4. Nőtincs 13 10 0 3 31-8 30 5. B.-gyarmat 13 9 1 3 33-8 28 6. Szécsény 13 8 0 5 36-31 24 7. Érsekvadkert 13 6 0 7 28-32 18 8. SBTC 13 5 2 6 20-26 17 9. Pásztó 13 5 1 7 29-33 16 10. K.-lapujtő 13 5 0 8 25-30 14 11. Héhalom 13 4 0 9 31-35 12 12. Palotás 13 2 0 11 17-54 6 13. Rimóc 13 1 0 12 12-54 3 14. Nagybátony 13 1 1 11 11-61 1 Megjegyzés: A Nagybátonytól 3, míg a Karancslapujtőtől 1 pont levonva. Góllövőlista élcsoportja. 14 gó los: Greff Ádám (Berkenye). 13: Bódis Martin (Szécsény). 12: Pál Gergő (Mátranovák), Puruczki Balázs (Érsekvadkert). 11: Csépe István (Pásztó), Tóth Patrik (Mátranovák). 10: Bőgér Dávid (Berkenye). A bajnokság jelenlegi állása 1. Berkenye 14 11 2 1 49-12 35 2. Mátranovák 14 11 1 2 45-13 34 3. Cered 14 11 0 3 42-8 33 4. Nőtincs 14 11 0 3 35-8 33 5. B.-gyarmat 14 10 1 3 35-9 31 6. Szécsény 14 9 0 5 37-31 27 7. Pásztó 14 6 1 7 32-35 19 8. Érsekvadkert 14 6 0 8 28-36 18 9. SBTC 14 5 2 7 21-28 17 10. K.-lapujtő 14 5 0 9 27-33 14 11. Héhalom 14 4 0 10 31-36 12 12. Palotás 14 2 0 12 18-56 6 13. Rimóc 14 2 0 12 14-55 6 14. Nagybátony 14 1 1 12 11-65 1 Megjegyzést Nagybátonytól 3, míg a Karancslapuj tőtől 1 pont levonva. Góllövőlista élcsoportja a 14. forduló után. 15 gólos: Greff Ádám (Berkenye). 13: Bódis Martin (Szécsény). 12: Csépe István (Pásztó), Pál Gergő (Mátra-novák), Puruczki Ba­lázs (Érsekvadkert). 11: Tóth Patrik (Mátranovák), Kovács Erik (Cered). 10: Tarlósi Mi­lán (SBTC), Bőgér Dávid (Ber­kenye). V Rados Djukanovics kivá­ló kapusteljesítmény mellett gólt is szerzett