Nógrád Megyei Hírlap, 2015. október (26. évfolyam, 227-252. szám)

2015-10-01 / 227. szám

Megvan az új elnök Kétéves átme­neti állapot után sikerült új el­nököt választania a Kameruni Labdarúgó Szövetségnek. A nemzetközi szövetség (FIFA) ál­tal súlyos büntetéssel fenyege­tett szervezet keddi tisztújítá­sán a korábbi főtitkár Sidiki Tombi a Roko nyerte a szava­zást 59 szavazattal a mindösz- sze két voksot szerzett Robert Atah Behazah ellen. A kame­runi szövetségnek eddig is volt választott elnöke, de Moham­med Iyát két évvel ezelőtt úgy erősítették meg posztján, hogy éppen előzetes letartóztatásban ült, így a FIFA nem is fogadta el a szavazás eredményét Pisztollyal tért vissza labdarúgás. Egy pisztoly- lyal pályára vonuló játékveze­tő okozott pánikot egy brazil alsóbb osztályú labdarúgó­mérkőzésen. Gabriel Murtát egy Belő Horizonte-i találko­zón megütötte és megrúgta az egyik játékos, mire ő dühösen bement az öltözőbe, és töltött fegyverrel jött ki onnan. Az egyik asszisztensnek sikerült megnyugtatnia a civilben rendőrként dolgozó játékveze­tőt, aki utólag azzal magyaráz­ta tettét, hogy csak meg akar­ta védeni magát. Murta játék­vezetői engedélyét bevonták. Vereséggel rajtoltak A Győri ETO FC 4-3-ra kikapott hazai pályán a fehérorosz Lidátől a futsal Bajnokok Ligája csoportköré­nek első fordulójában. A győ­riek Amrani Rahmouni góljá­val a 6. percben vezetéshez ju­tottak, a fehérorosz együttes azonban 11 másodperc eltelté­vel egyenlített, majd a 10. perc végén az előnyt is megszerez­te. A második félidő elején Jüanra találatával egyenlített a Győr, ám a vendégcsapat új­fent vezetéshez jutott. Keve­sebb mint öt perccel a találko­zó vége előtt Dróth Zoltán egyenlített, de a fehéroroszok két perc múlva megszerezték a mérkőzés utolsó gólját. Felemás főpróba KOSÁRLABDA Előkészületi mérkőzések Oluic Dusán mindkét találkozón rendkívül hatékonyan értékesítette lehetőségeit Egy-egy győzelemmel és vereség­gel zárták felkészülési mérkőzé­seik sorát a Konecranes-Salgó­tarjáni KSE NB I/B-s kosarasai, akik vasárnap a Vásárhelyi Kosársuli otthonában immár baj­noki pontokért szállnak majd harcba. A dupla főpróba hétfő esti első felvoná­sán a nyáron alaposan megerősödött és a mieinkhez hasonlóan a másodosztály do­bogóját megcélzó Vasas Akadémia vendé­geskedett Salgótarjánban, s a Surmann- testvérek és Zsemlye Sándor személyében több korábbi SKSE játékost is felvonultató pasarétiek bizony jóval élesebben kezdték a pár nappal a bajnoki rajt előtt mindkét fél számára komoly értékmérőnek számí­tó összecsapást. A nyitó negyedben, mind­össze két dobást elhibázva, egy híján har­minc egységig jutó vendégek a remeklő Faragó vezetésével nagyon hamar két­számjegyű vezetésre tettek szert, sőt a rö­vid pihenő után már közel húsz ponttal tartottak előbbre. A védekezését stabilizá­ló, s a félidő utolsó nyolc és fél percében mindössze két mezőnykosarat beszedő Czigler-legénység a folytatásban a Szabó­Madár-Tutus trió kosaraival kezdte meg a felzárkózást, a nagyszünetre pedig, többek között egy 12-2-es futást is bemutatva, im­már ott toporgott közvetlenül riválisa sar­kában (43-45). Utolérniük azonban ek­kor, és később sem sikerült a kulcsszituá­ciókban rendre jobban koncentráló, he­lyenként minimálisra csökkenő előnyüket újra és újra pillanatok alatt felduzzasztó lá­togatókat a piros-feketéknek, akik a pa­rázs jelenetekkel tarkított presztízscsatá­ban végül nyolc ponttal maradtak alul a jó hírükre rászolgáló fővárosiakkal szemben. Másnap azután egy lényegesen köny- nyebbnek ígérkező feladat várt a mieink­re, s Madár Andrásék a Drahos Gábor és Tóth Tamás személyében meghatározó já­tékosaikat nélkülöző újonc miskolci egye­temistákkal szemben hamar döntésre is vitték a dolgot. A húsz perc játék után 47-17-re vezető tarjániak a fordulást kö­vetően kulcsembereiket már szinte pá­lyára sem küldték, tetemes előnyüket, a roppant hatékonyan kosárlabdázó Oluic Dusán (20 pont, 7/9-es mezőny- és 4/ó- os triplamutatóval) menetrendszerű ko­sarainak és Béres Dávid (9 pont, 12 lepat­tanó) hatékony palánk alatti munkájának köszönhetően, behúzott kézifékkel is könnyedén megőrizték. Eredmények Konecranes-Salgótarjáni KSE - Vasas Akadémia 77-85 (17-29,26-16,17-22,17-18) Salgótarjáni Városi Sportcsarnok, ve­zette: Rácz Zs., Kapusi. Salgótarján: Szabó P. 18/12, Madár 15/9, Dániel P., Tutus 19, Varga M. 5. Csere: Bé­res 7, Schéda, Helmeczi 3, Büki 4, Pável, Czuprák, Oluic 6/6. Edző: Czigler László. Vasas: Surmann P. 6, Faragó 18/6, Ka­tona R. 11/3, Völgyi 2, Garamvölgyi 13. Csere: Surmann G.. 10/6, Zsemlye 9, Nshimba 4, Boros 6, Kiss B. 4, Kozma 2, Steier. Edző: Sárosi Bulcsú. Konecranes-Salgótarjáni KSE - Miskolci EAFC 84-50 (21-8,28-11,21-21,14-10) Salgótarjáni Városi Sportcsarnok, ve­zette: Tőzsér, Györki. Salgótaiján: Szabó P. 4, Madár 11/9, Dá­niel P. 2, Tutus 3/3, Varga M. 6. Csere: Bé­res 9, Schéda 8, Oluic 20/12, Helmeczi 14/3, Pável 5/3, Czuprák 2. Edző: Czigler László. Miskolc: Kiss B. 8/6, Szepesi 3/3, Tóth G. 13/3, Szojka 15, Endrész 4. Csere: dr. Fazekas, Orosz B. 5, Koroknai 2, Tamás. Edző: Bene Szilárd. H. P. Gebei olimpiai selejtezőn vezet jégkorong. Újabb rangos eseményen, a jövő februári szapporói olimpiai selejtezőtornán ve­zet mérkőzést Gebei Péter, a legmagasabban jegyzett magyar jégkorong-játékvezető. A 39 éves bírót a nemzetközi szövetség (IIHF) az elmúlt idényben nyújtott teljesítménye alap­ján a legmagasabb osztályba (A-licenc) sorolta, és a jövő májusi, oroszországi vb-re készülő bő keretbe is bekerült - olvasható a magyar szövet­ség honlapján.- Egyedüli európaiként leszek ott Szapporóban, ami nagy elismerés. Az előző sze­zonban is a bő vb-kerethez tartoztam, de akkor nem kerültem be a legjobb 16 bíró közé. Most még keményebben dolgozom - mondta az MTI- nek Gebei, aki 2015-ben - többek között - a Kontinentális Kupa döntőjében, valamint a ma­gyar feljutással zárult krakkói divízió I/A-világ- bajnokságon fújta a sípot. Hozzátette: mindkét kiemelt tornán A 2004 óta bíráskodó Gebei 2003-ban ha­gyott fel a jégkoronggal, addig 56-szor szerepelt a válogatottban. A játékvezetés mellett ellenőr­ként dolgozik a magyar csapatokat is felvonul­tató osztrák junior és ifjúsági bajnokságban. Gebei mellett Nagy Attilát is A-licencesként sorolta be az IIHF játékvezetői bizottsága, ő vo­nalbíró lesz a divízió Il/A vb-n. Legutóbb a magyarok közül Schell László vezetett mérkőzést az elit vb-n. A Hírességek Csarnokába 2009-ben bekerült bíró 1977- ben, 1978-ban, 1979-ben és 1982-ben is fúj­ta sípot az A csoportban, kétszer a döntőt is rábízták. Kiesett a Balassagyarmati Kábel SE KÉZILABDA Magyar Kupa, 2. forduló Balassagyarmati Kábel SE - Nyíregyházi KC 32-35 (16-20) Balassagyarmat, 150 néző, vezette: Ágnecz, Sipos. Kábel SE: Síró - BÉCSI M. 4, SZÉKELY 11/4, Dóczi, Piroska, Tokai 1, Bán 2. Cse­re: Kajdy, LEITER 3, Szabó T. 4/3, Tiha­nyi, DUZSI7. Vezetőedző: Molnár Ferenc. NYKC: Oláh - Nagy Cs. 3, PÁNCZÉL 6, GUBÓ 5, Tumidalsky, KAPLONYI 6, Tóth 3. Csere: Andelics (kapus), Varga L 2/1, Braun, KURBELY 4, Mekaru 2, BÉCSI J. 4. Vezetőedző: Varga Zsolt. Hétméteresek: 8/7, ill. 2/1. Kiállítások: 12, ill. 10 perc. Az eredmény alakulása: 7. perc: 4-4, 19. perc: 6-12,23. perc: 10-15,35. perc: 19-20,42. perc: 20-25,45. perc: 23-26, 51. perc: 25-30, 55. perc: 29-32. Nem csupán a kettős játékengedélyes kézilabdázóira - így Munkácsi, Mikita és Vízler - nem számíthatott a kábeles szakvezetés, hanem Molnár Ferenc veze­tőedző az elmúlt két bajnokin remekül játszó balszélsőt, Szabó Andrást is pihen­tette a kupameccsre. Amely jól indult a gyarmatiak számára, hiszen Tokai már az első támadásból betalált, sőt, nem sok­kal később a neve napját ünneplő Bécsi Mihály is szemfüles gólt ért el. A nyolca­dik perctől kezdve azonban a szinte tel­jes kezdőcsapatát felvonultató - a szep­tember 19-i bajnoki meccshez képest mindössze egy helyen változtatott - nyír­egyháziak átvették az irányítást. Dóczi valamennyi lövése középen találta el a kapust, a leindításokból, illetve a gyors el­lenakciókból sorra eredményes volt a sza­bolcsi különítmény - a Balassagyarma­ton nevelkedett Gubó egymás után há­romszor is bevette Síró hálóját. A félidő közepe táján már hatra duzzadt a különb­ség a két gárda között, hazai oldalon mindössze Székely emelkedett ki, aki rendre rést talált a hónhorgas nyírségi vé­dőfalon, illetve biztosan értékesítette a büntetőket. Szünetig nem is nagyon vál­tozott a játék képe, Gubó mellett a másik két átlövő, Pánczél és Kaplonyi is egyre inkább „bemelegedett”, a gyarmatiak pe­dig csak futottak az eredmény után. A második félidő elején azonban kis híján fordulat következett a játék mene­tében. Az első öt percben csak a házigaz­dák fejezték be sikeresen támadásaikat, és Székely átlövésével egyetlen találatra megközelítették ellenfelüket. Ám ekkor görcsössé váltak a kábelesek, kapkod­tak, túl sebesen szőtték akcióikat, labdá­kat adtak el, helyzeteket rontottak, a Nyíregyháza viszont alig vétett bakit, a rutinos Bécsi János lerohanásokból nö­velte az előnyt, és hamar újra létrejött a négy-öt gólos különbség. Az utolsó húsz percre a hazai mester az addig pihente­tett Duzsit is pályára küldte, aki igen pontosan célzott, míg Bécsi Mihály szin­te őrületbe kergette a japán válogatott Mekarut - háromszor látványosan ha­nyatt esve játszott el sikeresen vele szemben belemenést, egyszer pedig ki is állíttatta a távol-keleti légióst. Ám már nem ment a talpra állás, és mindössze az gerjesztette a hangulatot a nézőtéren, amikor Tóth kétszer is a palánkhoz pasz- szírozta a cselezni készülő Duzsit. • Összességében a tartalékos Ipoly-par­ti alakulat jól helytállt az erősebb játék­erőt képviselő vendégekkel szemben, de a játékosok sok hibát vétettek, így nem volt esélyük a komolyabb bravúr­ra, a továbbjutás kivívására. Molnár Ferenc :- Ahogy ígértem, azok játszottak többet, akik eddig alig, vagy egyáltalán nem kaptak le­hetőséget. Sajnos, ők nem tudták most azt hozni, amit elvárok tőlük. A második félidőben gyorsítottunk a tá­madásokon, közelebb is kerültünk, de végül a Nyíregyháza teljesen megér­demelten nyert. Varga Zsolt: - A bajnokihoz képest jóval békésebb, színvonalas meccset játszottunk. Végig vezetve, irányítot­tuk a találkozót, győzelmünkhöz nem férhetett kétség. H. H. f « r * Szabó Tamás (zöldben, 6-os mezben) i társai nem tudták megnehezíteni a nyírségiek dolgát