Nógrád Megyei Hírlap, 2015. szeptember (26. évfolyam, 201-226. szám)

2015-09-29 / 225. szám

Négy magyar szerarany torna GP. Négy magyar versenyző - Böczögő Dorina, Dévai Boglárka, Hídvégi Vid és Vecsernyés Dávid - nyert aranyérmet szerenkénti döntőben vasárnap, a VII. Magyar Grand Prix-n, Szom­bathelyen. Dévai ugrásban győzött, ugyanitt Divéky Luca a ne­gyedik helyen végzett. A nap legeredményesebbje az olimpikon Böczögő Dorina lett, aki talajon nyert hibát­lan gyakorlattal, míg geren­dán és felemáskorláton má­sodik lett. Csillag Tünde ta­lajon nyert ezüstérmet, Divéky Luca pedig geren­dán bronzot. A férfiaknál Hídvégi ló­lengésben 6,6-os kiinduló­pontú gyakorlatát mutatta be hibátlanul, ez ért számára aranyat, és Vecsernyés is, új gyakorlatával győzött nyúj­tón, holtversenyben a szlovén Alen Dimiccel. Lólengésben is holtverseny alakult ki, mégpedig a második helyen Vecsernyés és a török Arican Ferhat között. Korláton is lett magyar érmes, mivel Dudás Norbert harmadikként vég­zett. Ezen a szeren Babos Ádám negyedikként zárt. Ugyanő gyűrűn ötödik lett, egy hellyel szorult Vlacsil Attila mögé. Utóbbi ugrás­ban a hatodik helyen fejezte be a versenyt. Talajon két magyar érdekelt volt, Vágner Levente az ötödik, Kardos Botond pedig a hato­dik helyen végzett. Eredmények (a hazai szövet­ség tájékoztatása szerint). Nők. Talaj: 1. Böczögő Dorina 14,200 pont, 2. Csillag Tünde 13,550,3. Vasziliki Millouszi (görög) 13,000. Felemáskor­lát: L Tyesha Mattis (brit) 13,550, 2. Böczögő 12,900, 3. Teja Belak (szlovén) 12,850. Ugrás: 1. Dévai Boglárka 14,400, 2. Belak 14,100, 3. Tjasa kysselef (szlovén) 13,925. Gerenda: 1. Millouszi 13,850, 2. Böczögő 13,650,3. Divéky 12,900. Férfiak. Talaj: 1. Onder Ahmet (török) 15,050 pont, 2. Alexander Shatilov (izraeli) és Kirmes Oskar (finn) 14,750-14,750. Nyújtó: 1. Ve­csernyés Dávid és Alen Dimic (szlovén) 14,700- 14,700, 3. Shatilov 14,450. Korlát: 1. Arican Ferhat (tö­rök) 15,750, 2. Nikolaosz Iliopoulosz (görög) 14,750,3. Dudás Norbert 14,500. Lólen­gés: 1. Hídvégi Vid 15,350,2. Ferhat és Vecsernyés 14,350- 14,350. Gyűrű: 1. Elefteriosz Petrouniasz (görög) 16,200, 2. Colák Ibrahim (török) 15,250, 3. Abuelkaszem Ali Ramadan (gyeipromi) 15, 200. Ugrás: 1. Andrey Med­vedev (izraeli) 14,575, 2. Tuuha Tomi (finn) 14,525, 3. Onder Ahmet (török) 14,250. Szlovák győzelem kerékpár, a szlovák Peter Sagan nyerte meg a férfiak mezőnyversenyét az ország­úti kerékpáros világbajnok­ságon, az egyesült államok­beli Richmondban. Eredmények. Férfi mezőny­verseny, 261,4 km, világbajnok: Peter Sagan (Szlovákia) 6:14:37 óra, 2. Michael Matt­hews (Ausztrália) 3 mp hát­rány, 3. Ramunas Navardaus- kas (Litvánia) azonos idővel. nQ) kőoi Abda i ii a magyar női röplabda-válogatott három játszmában vereséget szenvedett a török csapattól a belga-holland közös rendezésű Európa-bajnokság ant­werpeni csoportjának vasárnapi második fordulójában. A magyar válogatott a csoportkor hétfői zárásán a szintén pont nélküli azeriekkel találkozik. Annak a mérkőzésnek a győztese harmadik helyen jut majd tovább, és foly­tathatja szereplését a negyeddöntőbe jutásért. A csoportelsőségért a már két biztos továbbjutó, a belga és a török csapat mérkőzik meg egymással, a győztes egyből a negyeddöntő­be kerül, a vesztesnek pedig játszania kell a leg­jobb nyolc közé jutásért. A magyar női válogatott az elmúlt évtizedek leg­nagyobb sikerét aratta azzal, hogy két hete, éppen a törökök ellen megnyerte az Európa Ligát, ugyanak­kor az idei, bakui Európa Játékokon győztes rivális Antwerpenbe már egy teljesen más csapattal érke­zett. Az Európa Ligában szerepelt török válogatott­ból egyetlen játékos sem került be az Eb-keretbe. Remekül kezdett a magyar csapat, de 5-2-nél egy videózás után - amelyből a törökök kerültek ki győztesként - teljesen megzavarodott, így pilla­natok alatt fordított az ellenfél és el is húzott (5-9). Jan De Brandt egy időkéréssel rendet tett a fejek­ben, ennek eredményeként csökkent a különbség (12-15). A belgákkal szemben szombaton muta- totthoz képest sokat javult a magyar együttes já­téka, így egy remek sorozattal sikerült a felzárkó­zás (19-21), a fordítás és a játszmanyerés viszont már nem jött össze. A második szett elején Széles Petra nagyszerű szerváinak köszönhetően vezetett a magyar csapat (4-2), az első technikai szünethez érve pedig még növelte is az előnyét (8-4). A törökök ugyan pró­bálták felpörgetni a tempót, de a magyarok kiváló csapatmunkát mutattak be és nem adták meg ma­gukat. A játszma közepéig a törökök egy-egy rosz- szul sikerült megoldás után még nevetgéltek, de a szett előrehaladtával láthatóan egyre komolyab­ban vették a magyarokat. Át is vették a vezetést (16-14), Jan De Brandt pedig azonnal időt kért. A szett megint a végjátékban dőlt el, itt elég volt két kommunikációs hiba a magyar játékosoktól, s máris 2-0-ra vezetett az ellenfél. ■kaptunk a torokoktol A harmadik játszmában a törökök az első pillanattól kezdve irányítottak, érző­dött, hogy nem akarnak még további szetteket a lábukba, így villámgyorsan meg­léptek (10-3). A magyar válogatott ennek ellenére nem tört meg, és becsülettel küz­dött minden labdáért. Néhány kivételesen szép labdamenetnek is tapsolhatott a közönség. A törökök azonban így is magabiztosan hozták a szettet, és hétfőn a cso­portelsőségért játszhatnak a belgákkal.- Az első két szettben nem játszottunk rosz- szul, de sajnálom is kicsit a dolgot, mert a törö­kök nem fogtak ki jó napot - kezdte értékelését a szövetségi kapitány. - Látszott rajtuk, hogy ta­lán mintha kicsit túlságosan is könnyelműen vet­ték volna a mérkőzést. Jan De Brandt hozzátette; hogy csapatán belül többször nem volt megfelelő a kommunikáció a já­tékosok között, ráadásul néhányszor egyszerű szer­vák fogadását rontották el, ezek pedig olyan hibák, amelyeken ilyen szinten elúszhat egy mérkőzés.- Ugyanakkor több játékost is pihentettem, hi­szen a holnapi az év mérkőzése lesz, friss embe­rekre és csapatra van szükségem. Igazi csoda lenne, ha győzni tudnánk holnap. Úgy gondolom, kicsit megint előreléptünk, és bízom benne, hogy ez folytatódik - utalt a továbbjutásról döntő, azeriek elleni hétfői összecsapásra. B csoport, 2. forduló Törökország-Magyarország 3-0 (20,20,14) Lotto Arena, v.: Ovuka (bosnyák), Markov (orosz) Magyarország: Dobi Edina, Liliom Rita, Pallag Ágnes, Sándor Renáta, Tálas Zsuzsanna, Széles Petra, Kötél Dóra. Csere: Vacsi Evelin, Kötél Zsa­nett, Szakmáry Gréta, Szombathelyi Szandra, Lévai Vivien. A csoport másik mérkőzésén: Belgium-Azer- bajdzsán 3-0 (17,20, 25). Szombaton játszották: Törökország-Azerbajdzsán 3-0 (21, 26 13), Bel- gium-Magyarország3-0 (15,8,18). A csoport ál­lása: 1. (már továbbjutott) Belgium 6 pont (152-103), 2. (már továbbjutott) Törökország 6 (153-114), 3. Azerbajdzsán 0 (122-155), 4. Ma­gyarország 0 (95-150). Nem sikerült pontot szerezni A második félidőben sok hibá­val játszó Szeged 27-23-ra kika­pott Szkopjéban, a férfi kézilab­da Bajnokok Ligája második for­dulójában. férfi kézilabda bl Az első két gólt a ha­zaiak dobták, majd 3-2 után újból az ő pil­lanataik következtek. Szűk negyedóra el­teltével már 7-4-re vezetett a Vardar, de ezt követően tíz percig nagyon jól zárt a sze­gedi védelem, így sikerült fordítani 8-7-re. A macedónok büntetőt is rontottak, ugyan­akkor a kapusokra nem lehetett panasz: Sterbik és Sierra remekelt. A hazaiak há­lóőre csak Källman ellen nem mehetett biztosra, a szegediek svéd légiósa négy kí­sérletből négyszer volt eredményes. A második félidő rosszul kezdődött a Szegednek, gyorsan háromgólos hát­rányba került, majd az időkérés sem iga­zán segített. Egy kivédekezett emberhát­rányt követően állandósult a különbség, mert bár lehetőség adódott a felzárkózás­ra, Bombac fontos pillanatban hétméte­rest hibázott. A folytatásban egyértelmű­en a macedónok játszottak fölényben, biz­tosan őrizték előnyüket. Ráadásul Källman megsérült, nem tudta végigját­szani az összecsapást. A találkozó utolsó momentumaként Bombac csúnyán fölé lőtt egy időntúli büntetőt. B csoport, 2. forduló: Vardar Szkopje (macedón) - MOL-Pick Szeged 27-23 (11-11). A nap másik mérkőzésén: Kolding (dán) - Rhein-Neckar Löwen (német) 18-30 (8-12). Szombaton játszot­ták: Kielce (lengyel)-Montpellier (fran­cia) 30-23 (12-11), Barcelona (spa- nyol)-Kristianstad (svéd) 34-32 (17-16). Az állás: 1. Rhein-Neckar 4 pont (52-39), 2. Vardar 4 (57-48), 3. Kielce 2 (60-54), 4. Kristianstad 2 (65-60), 5. Barcelona 2 (55-54), 6. Szeged 2 (54-57), 7. Montpellier 0 (48-60), 8. Kolding 0 (44-63). A csoport, 2. forduló: PSG (fran- cia)-Wisla Plock (lengyel) 29-24 (16-13), THW Kiel (német)-Besiktas (török) 32-21 (16-12). Szombaton játszották: MVM Veszprém - Flensburg-Handewitt (német) 28-24 (15-14), Celje (szlovén)-HC Zagreb (horvát) 20-21 (10-9). Az állás: 1. HC Zagreb 4 pont, 2. MVM Veszprém 3, 3. Celje 2 (50-45), 4. THW Kiel 2 (54-50), 5. Flensburg-Handewitt 2 (63-60), 6. PSG 2 (61-63), 7. Wisla Plock 1, 8. Besiktas 0. F | ## / I ## / Vereseg az első mérkőzésén A magyar amerikaifut- ball-válogatott története első hivatalos mérkőzé­sén 26-7-es vereséget szenvedett vasárnap a cseh csapattól. Aivu KiKAii DiiiAi i A felkészü­lési találkozót eredetileg a BVSC Stadionban rendezték volna meg, azonban a heves esőzés mi­att végül az Építők pályára kény­szerültek a csapatok. A 4500 né­ző előtt nem kezdődött jól az ösz- szecsapás a magyar csapat szá­mára, ugyanis rögtön az első tá­madássorozat végén Bencsics Márk irányítót a saját célterüle­tén vitték földre a cseh védők, azaz safetyt értek el (0-2). A második negyed elején a vendégek egy mezőnygóllal nö­velték előnyüket (0-5), ráadá­sul a mérkőzés első hatpontos gólját (touchdown) is ők szerez­ték (0-12). Nem sokkal a félidő vége előtt még nagyobb hát­rányba került Lee Hlavka csapa­ta, mivel a csehek irányítója be­futott a célterületre (0-19). A harmadik negyedet már Czirók Márton irányításával kezdte a magyar válogatott támadósora, és mindjárt az első sorozat vé­gén ő ért el touchdownt, az elsőt a magyar nemzeti csapat törté­netében, majd a jutalomrúgás is sikeres volt (7-19). A csehek, újabb futott TD-nel visszaállí­tották a különbséget (7-26). A zárófelvonásban a harma­dik számú irányító, Jordan László is lehetőséget kapott, az eredmény azonban már nem változott. A magyar válogatott október 10-én Belgrádban a szerbekkel játszik B csoportos Európa-bajnoki selejtezőt. r I 1 r t Kárpáti Balázs (b) és a cseh Radek Warchol