Nógrád Megyei Hírlap, 2015. szeptember (26. évfolyam, 201-226. szám)

2015-09-14 / 212. szám

Továbbra is hibátlan a Fradi LABDARÚGÓ NB l. Továbbra is százszázalékos teljesít­ménnyel áll a tabella élén a Ferencváros, amely az Újpest elleni szombati rangadón egy- gólos hátrányból fordítva győ­zött a labdarúgó OTP Bank Li­gában. A címvédő Videoton a nyolcadik fordulóban már a hatodik vereségét szenvedte el - ezúttal Pakson maradt alul -, míg a Debrecen egy gyors góllal verte a harmadik helyezett MTK-t. A Vasas meglepetésre elvitte mind a három pontot a Bozsik Stadi­onból, az utolsó helyezett Bé­késcsaba pedig egy pontot ott­hon tartott a Diósgyőrrel szemben. Eredmények: Budapest Honvéd-Vasas 0-1, Puskás Akadémia - Szombathelyi- Swietelsky Haladás 1-1, Bé­késcsaba 1912 Előre - Diós­győri VTK 1-1, Paksi FC-Videoton FC 2-0, DVSC- TEVA - MTK Budapest 1-0, Újpest FC-Ferencváros 1-2. A bajnokság állása 1. Ferencváros 8 8 0 019-3 24 2. Szombathely 8 4 3 17-5 15 3. MTK Budapest 8 4 1 311-7 13 4. Bp. Honvéd 8 3 3 212-10 12 5. Paksi FC 8 3 2 310-6 11 6. DVSC-TEVA 8 3 2 310-11 11 7. Újpest FC 8 2 4 210-8 10 8. Puskás A. 8 2 4 2 7-7 10 9. Vasas 8 3 0 57-10 9 10. Diósovőr 8 2 2 48-16 8 11. Videoton 8 2 0 65-11 6 12. Békéscsaba 8 1 1 66-18 4 Somos SE - Kazincbarcika SC FC 0-1 (0-1) Salgótarján, Szojka Ferenc Stadion, 1000 néző, vezette: Berényi T. (Kovács G., Varga B.). Somos SE: Horváth G. - Deb­receni, Híves, Sándor A., Szil­ágyi - Albert, Novák N., Novák J. (Sólyom, 87.), Sulcz - Bakos (Kalácska, 71.), Csóka (Fitos, 83. ). Vezetőedző: Kovács László. Kazincbarcika SC FC: Szabó ­Szemere, Illés R., Privigyei, On­dó (Lipusz, 58.) - Illés G. (Nagy R., 51.), Lakatos, Dobos (Kalász, 84. ), Odrobéna - Farkas, Nagy P. Vezetőedző: Huszák Géza. GL: Ondó (15.). Sárga lap: Sán­dor A. (7.), Sulcz (78.), Novák N. (86.), ill. Lakatos (68.), Illés R. (69.), Privigyei (78.). Jók: Hor­váth G., Albert, Novák N., Novák J., Sulcz, ill. Szabó Á., Illés R., Odrobéna, Nagy P. A mérkőzés elején Csóka ré­vén nagy helyzetét hagytak ki a hazaiak, majd utána is volt egy két ígéretes megoldásuk. Aztán átvették az irányítást a vendé­gek, és próbáltak egyre nagyobb nyomást gyakorolni a vendéglá­tók kapujára, de a somosi véde­lem Horváth G. kapus vezérleté­vel a 15. percet kivéve jól állt a lá­bán, amikor is Ondó vezetéshez jutotta a vendégeket. Az első fél­idő utolsó tíz percében feljött a Somos, próbált egyenlíteni, de nem sikerült. A 43. percben Csó­ka 14 méteres lövését védte a vendégek kapusa. Szünet után az 54. percben Szilágyi, majd nem sokkal utána Sulcz veszé­lyeztetett távolról, de nem sok si­kerrel. A 79. percben Novák J. megindult a balszélen, a 16-os környékén buktatták, de a játék­vezető sípja néma maradt. Bár a vendégek is próbáltak gólt lőni a második félidőben is, de az utol­só 10 percben már többnyire az időt húzták, hogy megőrizzék minimális előnyüket, ami sike­rült is nekik. Összességében ellentétes félidő­ket láthattak a nézők, az elsőben többnyire a vendégek, a második­ban a hazaiak voltak fölényben, és játszottak jobban. így egy dön­tetlen szagú mérkőzésen a jobb helyzetkihasználás a vendégek fe­lé billentette a mérleget. Kovács László: - Adtunk az el­lenfélnek 35 perc előnyt, a félidő utolsó tizenöt percére azonban felpörögtünk, és több helyzetet is kihagytunk. A második játék­részben már nem volt gond a já­tékkal, mindent beleadtunk, né­mi szerencsével, jobb helyzetki­használással meg is nyerhettük volna a mérkőzést a mezőny egyik legjobb csapata ellen. Huszák Géza:- Érdekes mérkő­zés volt, az első félidőben több gól­lal is vezethettünk volna. A máso­dikban feljöttek a hazaiak, nekik is voltak lehetőségeik, de így is megérdemeltük a győzelmet. Bartus Attila További eredmények: Felső- tárkány SC- Nyíregyháza Sparta­cus FC 0t4, Ceglédi VSE- Nyírbátori FC 7-0, Termálfürdő FC Tiszaújváros-Jászberényi FC 1-1, Cigánd SE-Rákosmente KSK 5-1, Tállya KSE-FC Hatvan 0-1. A REAC-Újpest FC 11. és a Putnok FC-DVSC-DEACII. mérkőzés lap­zártánk után fej eződött be. Szabad­napos: DVTKII. A bajnokság állása 1. Nyíregyháza 7 7 0 0 23-3 21 2. K.-barcika 7 7 0 0 13-2 21 3. Cigánd 6 6 0 0 26-3 18 4. Cegléd 7 5 0 2 18-7 15 5. Jászberény 7 3 1 3 13-5 10 6. Hatvan 7 3 1 3 8-10 10 7. Rákosmente 7 2 3 2 9-12 9 8. DVSC-DEACII. 6 2 ' 1 3 7-7 7 9. Tállya 6 2 1 3 8-10 7 10. Tiszaújváros 7 1 3 3 4-9 6 11. Somos SE 6 1 3 2 5-11 6 12. Putnok 5 1 2 2 10-10 5 13. Újpest II. 5 1 2 2 6-12 5 14. Felsőtárkány 7 1 2 4 5-14 5 15.REAC 5 0 3 2 5-11 3 16. Nyírbátor 7 0 2 5 6-26 2 17. DVTK II. 6 0 0 6 3-17 0 MARATONI KAJAK-KENU VB. A női kajakosok és a férfi kenusok párosversenyében is magyar aranyérem született a győri ma­ratoni kajak-kenu világbajnok­ság vasárnapi napján: Csay Re­náta és Bara Alexandra, vala­mint Kövér Márton és Dóczé Ádám is megvédte címét. • Az előbb célba érkező női duó a sportág történetének 50. ma­gyar maratoni vb-aranyérmét gyűjtötte be a felnőttek között, a férfiaké az 51. a sorban. Kövér duplázott, miután szombaton, egyesben is ő diadalmaskodott, míg az egy nappal korábban má­sodik Csay pályafutása 16. első­ségét ünnepelhette. Mindkét versenyszámban 26,1 kilométer volt a leküzdendő táv a kavargó, erős szélben, de amíg a nőknél 15 páros indult, a férfiaknál mindössze nyolc ket­tős vállalkozott a küzdelemre. A győri Csay és a KSl-s Bara favorithoz méltóan már egy rajt utáni sprinttel az élre állt, s foko­zatosan növelve előnyét az első futáshoz már úgy érkezett, hogy a riválisok közül senki nem volt még a közelében sem. A szurko­lók nagy örömére a helyzet a folytatásban sem változott, a ma­gyarok magányosan haladtak az élen, végső győzelmüket senki és semmi nem veszélyeztette, és szűk két óra elteltével ők érkez­tek először a célba. A második cseh duó hátránya közel egy perc volt Csayékkal szemben.- Leginkább magunkkal és az időjárással kellett megküzde- nünk, mert nagyon erős volt a szél, nagyok voltak a hullámok is, és azért ilyen kis vízben ez eléggé megnehezíti az evezést - értékelt Bara Alexandra. - Nem számítottam rá, hogy rajt-cél győzelmet aratunk. Megbeszél­tük, hogy nagy rajtot nyomunk, hogy az első fordulónál köny- nyebb dolgunk legyen, de azt nem gondoltam, hogy a többiek ennyire nem jönnek velünk. P gyár szempontból már nem tar­togatott izgalmakat, Kövérék magabiztos diadalt arattak.- Az első két körben nagy ira­mot mentek á spanyolok, ez ki­csit kellemetlen volt számunk­ra, mert nem szoktunk ehhez hozzá - mondta Dóczé Ádám. - Utána azonban leszakadtak, így egyedül mentünk tovább, ami eléggé fárasztó volt. Nagyon elfá­radtunk, a szél is eléggé kivette az energiánkat, főleg nekem a kormányzásnál. Ráadásul az egyik futószakasznál a szél ki­fújta a kezemből a hajót, de meg­oldottuk. A másik magyar kettős, Schmidt Richárd és Dóri Bence Balázs a két spanyol páros mö­gött negyedikként zárt. A vasárnap délelőtti ifjúsági versenyek totális magyar sikert hoztak: a férfi kajakosoknál a Mayer Keán, Petró Erik duó nyert az Ács Péter, Erdőssy Csa­ba kettős előtt, míg a férfi kenu­soknál Koleszár Zoltáné és Moldován Miláné lett az arany, Hajnal Jenő Kristófé és Takács Mihály Ároné pedig az ezüst. A versenyző elárulta: az utol­só futás előtt megkérdezte tár­sától, hogy a szurkolók előtt le­het-e egy kicsit ünnepelni, s mi­vel Csay Renáta erre engedélyt adott, lapátjukat felemelve sza­ladtak el a lelátó előtt. A másik magyar párosnak, Miskó Noéminek és Braun Boró­kának nem alakult túl jól a ver­seny, ugyanis az első körben egy ütközés következtében beborul­tak a vízbe, s innen már csak a tisztes helyállás lehetett a cél­juk. Ez aztán sikerült is nekik, hiszen a közönség űzte-hajtotta őket, így le tudták dolgozni a bo­rulás során összeszedett hátrá­nyukat, és nyolc ellenfelüket is megelőzve végül a hetedik he­lyen végeztek. A férfi kenusok futama hason­lóan alakult, mint a szombati egyes verseny, amikor a végül győztes Kövér Márton különversenyt vívott az élen a Magyar címvédés női kajak és férfi kenu párosban Csay Renáta (elöl) és Bara Alexandra, a kajak párosok versenyében, a győri ma­ratoni kajak-kenu világbajnokságon. A magyar páros első helyen végzett A későbbi győztes Kövér Márton (elöl) és Dóczé Ádám a kenu kettesek versenyében spanyol Manuel Antonio Camposszal. Most Kövér és Dóczé duója a tavaly mögöttük második Jósé Manuel Sanchezzel és Camposszal alkot­ta az élbolyt rögtön a rajttól kezdve. A küzdelem forduló­pontját féltáv után a harmadik futószakasz jelentette, amikor a spanyolok a partraszállást köve­tően jó néhány másodpercet el- töltöttek azzal, hogy kiborítsák a hajójukból a vizet, eközben pe­dig a magyarok elléptek tőlük. Amikor már mindkét hajó újra a vízen siklott, Kövérék előnye mintegy tíz másodperces volt, s ezt a folytatásban fokozatosan si­került növelniük. A hajrá ma­5 Criü sí tiffirTíf^f'i ggffWW^BEg iiffffjj^^^Pip^pp Sdw&J ESSväSb5S2L-3L ’- •--ü--«s»'s2sró>.;s$«ftini *«*•— v • WwiSÉ'Mg^11 KV.—*—1 ■»"■SSy í*"1 2Uv **' ; w »''"íSisiWSSlwlH*«?•*- »■*♦'<>*•*• ..M*,*? •* jí%J!