Nógrád Megyei Hírlap, 2015. március (26. évfolyam, 50-75. szám)

2015-03-19 / 65. szám

A Nógrád megyei U14-es válogatott edzőikkel és a megyei szakmai vezetőkkel 2015. MÁRCIUS 19., CSÜTÖRTÖK Győr dobta a legtöbb gólt NŐI KÉZILABDA BL. A címvédő Győri Audi ETO KC dobta a legtöbb gólt - szám szerint 282-t - a női kézilabda Bajno­kok Ligája alap- és középsza­kaszának összesítése alapján. Az európai szövetség ked­den közzétett jelentésében ki­tér rá, hogy a magyar csapat a harmadik legkevesebb gólt kapta, 224-et. A plusz 58-as gólkülönbség a második leg­jobb a mezőnyben. A legtöbb gólt, 76-ot a szlovén Krim Ljubljana és a macedón Vardar Szkopje - a Győr negyeddön­tős ellenfele - meccse hozta (29-47), a legkevesebbet pe­dig, 40-et az egyedüli százszá­zalékos Larvik és az ETO csa­tája (21-19). A legnagyobb különbséggel a montenegrói Buducsnoszt Podgorica nyert, 19 góllal a Krim ellen (39-20). A ljublja­naiak amúgy a középdöntőben nem szereztek pontot. A Metz-Győr mérkőzés 5071 né­zője a második legtöbb volt a középdöntőben, az alapsza­kaszban a svéd Sävehof győri vendégjátékára voltak a legin­kább kíváncsiak, azt a mécs­esét 5200-an látták a helyszí­nen. Az ETO sorozatban kilen­cedik alkalommal jutott a leg­jobb nyolc közé, ez most az ér­vényben lévő csúcs. A közép­döntőben 18 hazai, 17 vendég­siker és 1 döntetlen született A negyeddöntőben a Győr a Var- darral, a Nagybánya a volgog- rádi Dinamo Szinarával, a dán Viborg a Podgoricával, a német Thüringer HC pedig a Lár­vákkal találkozik. Mongólia az első búcsúzó labdarúgás. Elsőként Mon­gólia válogatottja számára ért véget a 2018-as labdarúgó-világ­bajnokság selejtezősorozata. A nemzetközi szövetség (FIFA) honlapjának keddi be­számolója szerint az ázsiai együttes a kontinentális elő­selejtezőben Kelet-Timortól a visszavágón hazai környezet­ben 1 -O-ra kapott ki, így ket­tős vereséggel búcsúzott. To­vábbjutott viszont a FIFA vi­lágranglistáján utolsó, 209. helyen álló Bhután, amely ide­genbeli 1 -0-s sikerét követően a hazai visszavágón 2-1-re nyert Srí Lanka válogatottja el­len. A himalájai királyság csa­pata a mostani két találkozót megelőző 18 meccsén veresé­get szenvedett, ráadásul egy alkalommal 20-O-ra Kuvait- tól, 2013 szeptembere óta pe­dig először lépett pályára, ak­kor éppen mostani ellenfelétől kapott ki 5-2-re. Pénzbüntetések ívii-SZ Szurkolói miatt az Új­pest 100 ezer, míg a Ferencváros 50 ezer forintos büntetést kapott a Magyar Labdarúgó Szövetség fegyelmi bizottságától. Az fb keddi ülésén az újpestieket a Paks elleni hazai bajnoki találkozó kapcsán ma­rasztalta el, mert szurkolói megbotránkoztató rigmusokat kiabáltak és valaki egy teli sö­rös poharat dobott a vendég kis- pad közelébe - írta az mlsz.hu. A ferencvárosiak szintén meg­botránkoztató bekiabálások miatt bűnhődnek, ezek a Nyír­egyháza elleni idegenbeli ösz- szecsapáson történtek. Nógrádi válogatott sikere LABDARÚGÁS Régiós U14-es kiválasztó torna, Tiszaújváros Szép siker született a közelmúltban megrendezett tiszaújvárosi régiós tornán, hiszen Nógrád megye válo­gatottja a régió másik két megyéjének válogatottjait le­győzve tornagyőztes lett. Megyénk korosztályos válogatottja két évvel ezelőtt lett kiválasztva alközponti szinten, Taskó András Bozsik szakmai igazgató és Palaticzky Szabolcs Bozsik koordi­nátor irányításával, felügyeletével, majd nyáron egy többnapos edzőtáborban kovácsolódott össze igazi tár­sasággá a húsz játékos. Ősszel szintén közös táborban edződött és formálódott csapattá a kiválasztott húsz lab­darúgó, majd még a torna előtt is volt lehetősége a veze­tő edzőnek a finomításokra. A Nógrád megyei válogatott­ban az SBTC hét, a BSE-Palóc Farkasok öt, a PULC négy, a Kisterenye három, míg a Diósjenő egy játékossal kép­viseltette magát. A játékosokat Horváth Gyula, ifj. Répás Béla, Sebestyén Szilárd (SBTC), Mohácsi László, Komár Gábor (BSE-Palóc Farkasok), Vallus Ferenc, Bedő Tamás (PULC), Oláh Zsolt (Kisterenye) és Józsa Csaba (Diósjenő) edző nevelte, készítette fel a megmérettetés­re. A mérkőzéseken minden játékos a maximális tudá­sát adta, amely a sikerhez vezetett. Az ellenfelek csapa­tában is voltak kiemelkedő teljesítmények, így a régiós válogatotthoz hét nógrádi, hét borsodi és hat hevesi já­tékos kapott meghívót. Nógrádból Deme Donát, Szeneczei Erik, Constantino Dominik, Grajzel Donát, Dinka Krisztián, Al Shamiri Omar és Mihalik János ka­pott lehetőséget további bizonyításra a területi kiválasz­tó mérkőzésen. Régiós torna eredményei: Nógrád-Borsod 2-1. GL: Mihalik, Angyal, Nógrád-Heves 1-0. GL: Grajzel. Nóg­rád válogatott összeállítása: Deme Donát - Szeneczei Erik, Constantino Dominik, Darnyik Márk, Hugyecz Márton - Grajzel Donát, Ispán Viktor, Dinka Krisztián - A1 Shamiri Omar, Angyal Krisztofer, Mihalik János Pályára lépett még:Gombos Zoltán, Oláh Bálint, Zabari István, Alaksa Dávid, Molnár György, Bangó Csaba, Tősér Dorián, Csépe Martin, Barta Zsombor. Felkészítő edző: Sipkó Sándor. Kanyó Ferenc Büntetőkkel ment tovább az Atlético Hiába győzött kedden 2-0-ra Monacóban az Arsenal, a hazai 3-1-es veresége miatt kiesett a labdarúgó Bajnokok Ligája nyol- caddöntőjében, melyben az Atlético Madrid büntetőpárbaj­ban búcsúztatta a Bayer Leverkusent. bajnokok ligája. Ahogy az várható volt, az Arsenal már a meccs elején átvet­te a kezdeményezést, míg a Monaco a sta­bil védekezésre törekedett, és szinte tel­jesen feladta a támadás lehetőségét. A londoniak próbálkozásai a 36. percben értek góllá Giroud kissé szerencsés talá­lata révén. A fordulás után meglepetésre elmarad­tak az Arsenal-rohamok, a hazaiak pedig több veszélyes kontrát is vezettek, ám nem tudtak betalálni, és a hajrára fordulva a csereként beállt Ramsey használt ki egy nagy francia védelmi hibát. Ekkor már csak egy gólra volt a „csodától” Arsene Wenger együttese, amely az utolsó negyed­órában mindent megtett a továbbjutást érő harmadik gólért, de nem járt sikerrel. Madridban az utóbbi hetekben gólkép­telen Atlético volt kezdeményezőbb az el­ső félidőben, és a játékrész közepén sike­rült betalálniuk. Mario Rodriguez góljával egyenlített az Atlético, amely a szünetig támadásban maradt, ám a fordulás után már visszafogottabban ment előre, és el­sősorban arra ügyelt, hogy ne kapjon gólt. A második 45 percben mindkét együt­tes próbálkozott, ám kevés veszélyes szi­tuáció alakult ki a kapuk előtt, és újabb találat nem is született, így hosszabbítás következett. A ráadásban a hazaiak voltak aktívabbak, helyzetük is akadt, ám nem tudtak betalálni, a Leverkusen pedig lát­szólag már nem is nagyon akart, az ered­mény pedig nem változott. A büntetőpárbajban két-két hiba és ta­lálat után az ötödik sorozat döntött, még­hozzá a spanyolok javára, miután Torres a kapuba helyezett, míg Kiessling főié rúgta a labdát. Bajnokok Ligája, nyolcaddöntő, vissza­vágók: AS Monaco (francia)-Arsenal (an­gol) 0-2 (0-1). GL: Giroud (36.), Ramsey (79.). Továbbjutott: a Monaco, 3-3-as ösz- szesítéssel, idegenben lőtt több góllal. Atlético Madrid (spanyol)-Bayer Leverkusen (német) 1-0 (1-0,1-0,1-0) - büntetőkkel: 3-2. GL: Mario Suarez (27.). Tj: az Atlético Madrid, 1 -1-es össze­sítéssel, büntetőpárbajt követően. Megyei származású a MOB-díjasok között A MOB 2015-ös Médiadí­jait kilenc, a Nők sportjá- ért-díjakat négy kategóri­ában adták át a MOM Kulturális Központ Kupo­latermében. A díjaztot- takat a rádiós legenda, Táncsics Mihály-díjas, Prima-díjas és MOB Mé­dia Életműdíjas sportúj­ságíró, a Magyar Sportúj­ságírók Szövetségének tiszteletbeli elnöke, Novotny Zoltán méltatta. Riskó Géza, az MTVA vezér- igazgatói tanácsadója, a MOB Média Bizottságának elnöke kö­szöntőjében kifejtette, büszke­ség számára, hogy a MOB odafi­gyel a sportújságíró szakmára és 1992 óta évente elismerik az olimpiai mozgalomért dolgozó újságírókat.- Nehéz helyzetben volt a MOB Média Bizottsága, amikor a közelmúltban tartott ülésen a jók közül kellett a legjobbakat kiválasztani - mondta. És akkor lássuk a díjazottakat. MOB Média Oklevél elismerés­ben részesült Szabó Miklós, a Nemzeti Sport fotóriportere, fotó- rovat-vezető helyettese, Tóth Anita, a Nemzeti Sport egyéni és csapatsportágak rovatvezetője, Halászi László, az MTVA kiemelt szerkesztője, és az Utánpótlás- sport.hu szerkesztősége, mely­nek 10 munkatársa 62 sportág utánpótlás-eredményéiről, ver­senyeiről, versenyzőiről ad rend­szeres, szakszerű, ember- és gyermekközeli tájékoztatást. MOB Média Nívódíjat kapott Illyés Tibor, az MTVA hírügy­nökségi fotóriportere, Sz. Nagy Tamás, a Nemzeti Sport főszer­kesztő-helyettese, Spiller István, az MTVA hírügynökségi sport­szerkesztője, Méhes Gábor, a Sport Televízió kommentátora. MOB Média Életműdíjban része­sült Gulyás László, az MTVA szerkesztő-riportere, kommentá­tora, valamint a Nógrád megyei Jobbágyiból származó Jancsó Kornél, az MTVA hírügynökségi sportszerkesztője, aki a MOB-tól már két alkalommal is nívódíjat kapott, a Magyar Sportújságírók Szövetsége pedig tavaly Feleki- díjjal ismerte el tevékenységét. Nők sportjáért Juniordíjas lett Szilágyi Liliána ifjúsági olimpiai és Európa-bajnok úszó, különdí- jat kapott Lubics Szilvia ultrafu­tó, az Ultrabalaton és a Spartathlon győztese. A Nők sportjáért Éves Díjat nyerte el Miklós Edit síző és Életműdíjban részesült dr. Miltényi Márta sportorvos. A médiadíjasok Borkai Zsolt MOB elnök és Riskó Géza társaságában