Nógrád Megyei Hírlap, 2015. február (26. évfolyam, 26-49. szám)

2015-02-11 / 34. szám

Ha duplázik, visszavonulhat kerékpár. Amennyiben Alberto Contadornak idén si­kerül megnyernie a Giro d'Italiát és a Tour de France-t is, akkor elképzelhető, hogy a sze­zon végén visszavonul - véli Oleg Tinkov csapattulajdonos. A 32 éves spanyol kerékpáros egyelőre nem nyilatkozott a jö­vőre vonatkozó terveiről, csak annyit árult el, hogy 2015-ben a Giro-Tour duplázás a célja.- Minden tőle függ. Ha akarja folytatni a pályafutá­sát, akkor boldogok leszünk. Még nem beszéltünk erről - mondta a cyclingnews című szaklapnak a Tinkoff-Saxo klub vezetője. Contador az eredményei alapján akár még több évén ke­resztül sikeres lehet. Tavaly például megnyerte a Vuelta a Espanát, akárcsak 2008-ban és 2012-ben. A Girón 2008-ban, a Touron pedig 2007-ben és 2009-ben diadalmaskodott. Doppingvétség miatt azonban a 2010-es Tour- és a 2011-es Giro-elsőségétől megfosztották. Reus marad Pontmentés az utolsó pillanatban KÉZILABDA NB I/B, Keleti csoport, férfiak, 14. forduló Orosházi FKSE- Linamar U23 - Balassagyarmati Kábel SE 26-26 (14-17) Orosháza, városi sportcsar­nok, 150 néző, vezette: Szécsi M., Szőke I. Orosházi FKSE U23: Miklós G. - Jancsó, TÁRKÁNY19/4, NAGY A. 6, Sándor B. 1, Szenteszki 3, Ginder. Cs.: Wágner, Pásztor Á., Soós 2, Pásztor M. 1, Pámer, Kóródi 3, Branyiczki 1, Simon, Zalai. Edző: Pásztor István. Balassagyarmati Kábel SE: Sí­ró Z. - Bécsi M. 7/3, Piroska 2, SZABÓ T. 4/2, Maletics 1, Dani- sovszki 4, SZABÓ A. 4. Cs.: Djukanovics, Almási 2, Jakubecz, BÁN D. 2, TIHANYI, Széles Z., Pintér M. Edző: Molnár Ferenc. Hétméteresek: 4/4, ill. 7/5. Ki­állítások: 10, ill. 12 perc + 2 ki­zárás (Maletics, Jakubecz). Az eredmény alakulása. 10. perc: 4-4, 20. perc: 7-12, 28. perc: 12-16,39. perc: 18-18,50. perc: 22-22, 54. perc: 26-23. labdarúgás. Marco Reus kedden 2019-ig meghosz- szabbította szerződését a Borussia Dortmund labda­rúgócsapatánál.- Sosem hagytuk, hogy az átigazolási pletykák befolyá­soljanak minket. Mindvégig jó esélyét láttuk annak, hogy ez a kivételes játékos a Dortmund mellett döntsön - mondta Hans-Joachim Watzke, a klub ügyvezetője. Korábban számos hír je­lent meg a médiában arról, hogy a 25 éves szélső a sze­zon végén Spanyolországba vagy Angliába igazol. A Dortmundban nevelkedett, majd 2012-ben a Borussia Mönchengladbachtól vissza­tért Reus tavaly bokasérülés miatt kénytelen volt kihagy­ni a világbajnokságot - me­lyet a német válogatott meg­nyert -, majd az ősszel is többször volt sérült, novem­berben pedig bokaszalag-sza- kadást szenvedett. Az első tíz percben kevés gól, mindössze négy-négy akadt mindkét oldalon. Felváltva estek a találatok, a Kábel részéről sor­rendben Szabó T., Danisovszki, Bécsi M., majd ismét Dani­sovszki volt eredményes. A kö­vetkező három percben a két vendég átlövő mellett Piroska is hozzászólt a mérkőzéshez, és három góllal elhúzott a Kábel, amely a folytatásban is tartotta vezetést. Ezekben a percekben Szabó András és az újonc Almási Dávid találataira nem ér­kezett válasz, így bízni lehetett a hasonló jó, eredményes folyta­tásban. A félidő hátralevő részé­ben próbáltak közelebb jönni vendégekhez a hazai fiatalok, de ez nem nagyon sikerült. Azon­ban a játékrész utolsó perce a hazaiaknak sikerült jobban, két hétméteres találattal háromra csökkentették hátrányukat. Fordulás után mintha az öltö­zőben maradt volna a balassa­gyarmati csapat. Kilenc perc já­ték után kiegyenlített az Oros­háza, mégpedig úgy hogy, négy hazai találatra, mindössze Sza­bó Tamás válaszolt. A folytatás első tíz perce azt mutatta nem sok találat fog esni a második félidőben. A negyvenedik perc­ben Piroska második találatával ismét a Kábelnél volt az előny, de ezen a napon utoljára. Gyor­san jött az egyenlítés, Soós és Nagy A., révén, majd először ve­zettek a hazaiak a negyven hato­dik percben. Innentől kezdve a Balassagyarmatnak kellett min­dig az egyenlítésért küzdeni, futni az eredmény után. A mér­kőzés befejező szakaszához kö­zeledve egy ismételt, érthetetlen balassagyarmati megtorpanást kihasználva az Orosháza négy perc alatt háromgólos előnyre tett szert az ötvennegyedik perc­re. Mindehhez az is hozzájárult, hogy egy perc alatt a Kábel kizá­rás miatt két alapemberét Maleticset és Jakubeczet is elve­szítette. Ez különösen védeke­zésben jelentett új, szokatlan feladatot. Ekkor ismét egy nem várt fordulat következett. A Ká­bel védekezésben ismét össze­kapta magát, és hat percen ke­resztül érintetlen maradt a ka­pujuk, ehhez az is kellett, hogy a hazai csapat támadásban hi­bázzon. A vendégek támadásai­nál pedig egy esetet kivéve ösz- szejött az, ami a második félidő­ben többnyire nem sikerült, Bánd Dávid kétszer, míg Bécsi Mihály egyszer talált a hazaiak kapujába. Őrült végjáték volt, 26-24-nél Bécsi hetese kima­radt. Az ellentámadást kivéde- kezte a Kábel, és jött a vendég­gól. Húsz másodperccel a vége előtt hazai ziccer volt, de a szél­ső lövését Síró Z. hárította, majd két másodperccel a vége előtt Bán Dávid egyenlített. A végjátékban óriási tartásról tett tanúbizonyságot a balassa­gyarmati csapat, a kimaradt hét­méterest követően, kétgólos hát­rányban sem adták fel, nem es­tek össze, összeszedetten véde­keztek, ez is hozzájárult ahhoz, hogy ponttal utazhattak haza. Molnár Ferenc: - Az első félidő alapján elveszítettünk egy pon­tot, a második alapján nyertünk egyet, így igazságos eredmény született. További eredmények: EX-ON FKSE Algyő - Juhász „99” Fü­zesabonyi S 37-24, Ózdi KC - MOL-Pick Szeged U23 27-27, Primavera Mizse KC - Békési FKC 26-26, Nyír-Flop-Holding Nyíregy - FTC 29-25, SBS Eger Eszterházy SZSE - KTE-Kisokos 30-22, Mezőkövesdi KC U23 - Arago Törökszentmiklósi K 25-32. A bajnokság állása 1. Eger Eszterházy 14 13 0 1 425-340 26 2. FTC 14 11 1 2 421-344 23 3. Nyíregyháza 14 11 0 3 451-358 22 4. Mizse KC 14 8 3 3 404-387 19 5. KTE-Kisokos 14 7 2 5 375-354 16 6. Algyő 14 8 0 6 409-391 16 7. Ózdi KC 14 6 1 7 416-423 13 8. Békési FKC 14 5 2 7 361-366 12 9. Füzesabony 14 5 1 8 347-385 11 10. Iszentmikiós 14 4 2 8 346-382 10 11. Szeged U23 14 4 1 9 352-373 9 12. Bgy. Kábel 14 4 1 9 326-391 9 13. Orosháza 14 3 2 9 362-421 8 14. Mezőkövesd 14 1 0 13 322-402 2 Juniorok: Primavera Mizse KC - Békési FKC 17-38, Nyír-Flop- Holding Nyíregy - FTC Diagnos­ticum 27-26, EX-ON FKSE Al­győ - Juhász „99” Füzesabonyi S 27-25, SBS Eger Eszterházy SZSE - KTE-Kisokos 30-27. A bajnokság állása 1. BékésiFKC 11 10 0 1 438-209 20 2.FTCD. 11 8 1 2 399-266 17 3. Eger Eszterházy 11 7 1 3 357-312 15 4. Mizse KC 11 7 0 4 343-356 14 5. Ózdi KC 10 5 3 2 333-309 13 6. KTE-Kisokos 11 6 0 5 326-289 12 7. Nyíregyháza 11 5 1 5 344-296 11 8. Algyő 11 4 0 7 305-374 8 9. Bgy. Kábel 10 3 0 7 280-331 6 10.Füzesabony 11 1 0 10 254-366 2 11. Iszentmikiós 10 0 0 10 169-440 0 Montezemolo az olimpiáért olimpia 2024. Luca Di Montezemolo vezeti Rómá­nak a 2024-es nyári játékok megrendezésére irányuló pá­lyázatát. A felkérést, illetve megbí­zást Giovanni Malago, az Olasz Olimpiai Bizottság (CONI) elnöke jelentette be kedden. A Ferrari éléről 23 év után tavaly októberben távozott 67 éves Monteze­molo, aki az 1990-es olasz- országi labdarúgó-világbaj­nokság szervezését is koor­dinálta, november óta az Alitalia légitársaság elnöke. Matteo Renzi olasz minisz­terelnök tavaly december­ben jelentette be, hogy Ró­ma megpályázza a rende­zést, egy hónappal később pedig Malago azt mondta, ja­nuár végéig megnevezik azt a tíz szakembert, aki a pá­lyázati bizottság tagja lesz. A CONI irányítója azt is el­árulta, hogy a testület költ­ségvetése öt és tízmillió euró között lesz, s a 2017-es hely­színkijelölésig a tíztagú tes­tület 30 fősre duzzad majd. Két érmet szerzett sítájfutás A Magyar Tájfutó Szövetség égisze alatt működő sítájfutó bizottság az Egri TC se­gítségével hétvégén a Bükk hegységben, Bán­kút térségében bonyolította le a nyílt Budapest és az idei országos normáltávú bajnokságot. Szombaton ideális hóviszonyok fogadták a Bu­dapest bajnokság részvevőit, akik nyolc életko­ri kategóriában küzdöttek meg a korosztályos elsőségekért. A fiatalabb szeniorok (F35) ver­senyszámában, remek hajrájának köszönhető­en a salgótarjáni Dornyay versenyzője, a füleki származású Babka Miklós a második helyen siklott célba. Vasárnap már hosszabb távon, az előző napi dobogós helyezetteknek sikerült - közte a tarjáni sítájfutónak - a duplázás. Babka Miklós: - Nem sokon múlott az arany­érem megszerzése. Az a helyzet, hogy most a Blikkben a klasszikus lécekkel a keskeny nyo­mokban való fölfeléket könnyebben meg lehetett futni, a csúszósra vaxolt léccel pedig karból kellett feltolni magát az embernek. Nekem meg csúszós­ra volt vaxolva, igaz a jól megjárt széles erdészeti utakon nagyobb Sebességgel lehetett suhanni. Eredmények. Nyílt, Budapest sítájfutó bajnok­ság, F35 kategória:]. Wágner István (MEAFC) 1:04:06 óra, 2. Babka Miklós (Salgótarjáni Dornyay) 1:04:34, 3. Báder Attila Mazsola TTE Miskolc 1:10:53. Országos normáltávú egyéni sítájfutó bajnokság, F35 kategória:1. Wágner Ist­ván (MEAFC) 1:13:10,2. Babka Miklós (Salgótar­jáni Dornyay) 1:14:31, 3. Báder Attila (Mazsola TTE Miskolc) 1:19:18. Cz.Zentai Stefan Svitek az új kapitány kosárlabda. Stefan Svitek lett a júniusi, hazai rendezésű Európa-bajnokságra készülő női kosárlabda-válogatott szö­vetségi kapitánya. Az új szak­vezető személyéről a szövetség (MKOSZ) elnöksége január 27- i ülésén egyeztetett az NB I-es klubok képviselőivel, és végül a szlovák szakember felkérése mellett döntött.- Létrejött a megállapodás, három évre kötöttünk szerző­dést - tájékoztatta az MTI-t Szalay Ferenc MKOSZ-elnök, hozzátéve: a régi-új kapitánytól azt várják, hogy a nemzeti együttes továbbjusson az első körből az Eb-n, illetve hogy meg­kezdje a fiatalok beépítését. A válogatott keret kihirdetésé­re jövő csütörtökön kerül sor. A 48 éves Svitek - aki jelenleg a magyar válogatott Quigley Allie- t is foglalkoztató lengyel Krakow vezetőedzője - 2012-ben már irá­nyította a nemzeti együttest, amely annak ellenére, hogy há­rom veresége mellett ötször győ­zött, nem jutott ki az Eb-re. Az MKOSZ december 31-én jelentette be, hogy Farkas Sán­dor már csak női szakág­vezetőként dolgozik tovább, szövetségi kapitánynak pedig másik trénert nevez ki. Farkas 2013 februárja óta töltötte be a kapitányi posztot, ám tétmérkő­zésen egyszer sem ült a kispa- don. Két éve ugyanis nem jutott ki az Eb-re a válogatott, az idei kontinenstornára pedig házi­gazdaként nem kellett selejte­zőket vívnia. A magyar-román közös ren­dezésű Eb június 11-én kezdő­dik Sopronban, Szombathelyen, Aradon és Temesváron. A kö­zépdöntőbe jutáshoz a nemzeti együttesnek az ötös csoportból az első háromban kell végeznie, az ellenfelek a litvánok, a szlo­vákok, a svédek és a címvédő spanyolok lesznek a D csoport­ban, amelynek meccseire Sop­ronban kerül sor. « f I T l I A Kábel SE (fehér mezben) jobb védekezéssel két ponttal térhetett volna haza«»»«"*­Babka Miklós a verseny egyik ellenőrzőpontjánál