Nógrád Megyei Hírlap, 2014. szeptember (25. évfolyam, 202-227. szám)

2014-09-25 / 223. szám

FOTÓ: GYURKÓ PÉTER SBT C-Puebla - Békéscsaba 1912 Előre 1-3 (0-0) Salgótarján, tóstrandi pálya, 400 néző, vezette: Radványi Á. (Pápai Z., Vígh-Tarsonyi G.). SBTC-Puebla: Vadon - Szlezák B. (Popovics, 69.), Privigyei, Csornij, Kerényi - Maicon (Üve­ges, 41.) - Liszka (Nagy K., 50.), Banai, Lenkó, Kiss K. - Horváth R. /áM'Almási Dénes, Oláh Béla. Békéscsaba 1912 Előre: Czuczi - Vozár, Balog Zs., Balogh Miklós, Juhász - Bagi (Borbély, 61.), Bir- talan, Balogh Milán (Koszó, 68.), Berki - Szilágyi (Kertész, 62.), Viczián. Edző: Szpisljak Zoran. GL: Horváth R. (80.), ill. Viczián (52.), Berki (74.), Birtalan (81.). Sár­ga lap: Birtalan (25.), Juhász (60.), Czuczi (79.). Jók- Vadon, Csornij, Privigyei, Horváth R., ill. Balog Zs., Berki, Birtalan, Viczián. Túl erős volt a „csabai” LABDARÚGÁS Magyar Kupa, országos főtábla, 3. forduló, a ló közé jutásért 32. percben Vozár ugrott ki a jobbösszekötő helyén, de Vadon szép kivetődéssel tisztázott. Hét perccel később meghűlt a vér a hazaiak ereiben, Szilágyi „lógott meg” a balösszekötő helyén, 14 méterről megcélozta a bal sar­kot, de Vadon bravúros vetődés­sel kiütötte a labdát. A félidő hajrájában ostromol­tak a csabaiak, de a tarjáni véde­lem jól állt a lábán, így gól nélkül vonultak pihenőre a csapatok. A szünet után gyorsan vezetést szerezhettek volna a hazaiak. A 48. percben Lenkó cselezte be magát középen a csabai kapu elő­terébe, de 12 méterről a bal sarok mellé gurította a labdát. Az elhibázott lehetőségért Egy perc múlva a lesre speku­láló hazai védők beragadtak, Viczián egyedül vitte kapura a labdát, de 14 méterről leadott lö­vését Vadon szögletre ütötte. Továbbra is a vendégek tartot­ták kezükben a karmesteri pál­cát. A 72. percben Berki 20 méter­ről meglőtt labdáját fogta Vadon jó érzékkel a bal alsó sarok előtt. Kis­vártatva azonban a remekül védő portás sem tudta megakadályoz­ni a vendégek újabb találatát. A 74. percben Kertész a balösszekö­tő helyéről gurította keresztbe a labdát, és az egyedül érkező Ber­ki a kapu bal oldalába passzolta a labdát. 0-2. A kitámadó házigazdák a 80. percben szépítettek. Nagy K. lé­dalon 5 méterről célozta meg a kaput, de Vadon belevetődött a lövésbe, majd a csatár ismétlése a kapu fölé szállt. A nagy ijedség után rákapcsoltak a hazaiakba 21. percben Maicon indításával Kiss K. hagyta faképnél a védő­ket, már csak a kapussal állt szemben, de gyatrán a jobb alsó sarok mellé trafált. A mezőnyben férfiasán küz­döttek a csapatok, de a futball klasszikus szépségeiből vajmi keveset láthatott a közönség. A gyorsan büntettek a vendégek! Az 52. percben Viczián fordult kapura a jobbösszekötő helyén, majd 12. méterről a hosszú, jobb alsó sarokba vágta a labdát. 0-1. Támadásban maradtak a csa­baiak, a hazai legénység viszont képtelen volt nagyobb veszélyt teremteni a vendégek kapuja előtt. A 65. percben a bal oldalon Kertész cselezte be magát a ka­pu közelébe, de túlkomplikálta a helyzetet, és Vadon jó érzékkel hárította el a veszélyt. pett ki a jobb oldalon, és az elé­be vetődő Czuczi buktatta. A megítélt 11-est Horváth R. a bal sarokba helyezte. 1-2. A tarjám publikum ekkor re­ménykedni kezdett, de gyorsan jött az újabb csabai pofon! A 81. percben Borbély térült-fordult a jobb oldalon az ötös és az alapvo­nal találkozásánál, majd középre tálalt, és az egyedül érkező Birtalan az öt és felesről a jobb al­só sarokba helyezte a labdát. 1-3. A házigazdák ekkor egy késői, utolsó ostromra indultak. A 84. percben Popovics 25 méterről le­adott lövését védte szépen a ven­dégek portása. Egy perc múlva Popovics jobb oldali szöglete után Horváth R. fejelte le a labdát a bal sarokra, a kapus már verve volt, de a védők a gólvonalról tisztáz­tak. A hajrában felforrósodott a hangulat A 88. percben Horváth R. 20 méterről meglőtt labdája egy védőt érintve kerülte el a jobb alsó sarkot. A szöglet után az agi­lis Horváth R. fejesét ismét csak a gólvonalról stukkolták ki a vé­dők. Az ellentámadásból kishíján növelték előnyüket a csabaiak: Kertész lépett ki tisztán a védők közül, majd 14 méterről lőtt, és a labda a bal kapufáról pattant ki. A két csapat a lagymatag és álmos első félidő után a máso­dikjátékrészben mozgalmas, iz­galmas csatát vívott. A mérkőző felek között a mezőnyjátékban alig-alig látszott meg az osztály­különbség. A rutinosabb csaba­iak azonban jobban kihasznál­ták a helyzeteiket, és a látottak alapján megérdemelten jutottak tovább, míg a férfiasán küzdő és helyenként szép megoldásokat is bemutató tarjániak számára ismét csak a „rokonszenves vesztes” szerepe jutott. Oláh Béla: - Úgy érzem, csapa­tunk egyenrangú ellenfele volt a békéscsabaiaknak, a játék képén nem látszott a két együttes közöt­ti osztálykülönbség. A gárda min­dent megtett a jó szereplés érde­kében. Sajnos elkerülhető gólo­kat kaptunk, amelyek egyéni hi­bákból születtek. A helyzetek alapján szorosabb lehetett volna az eredmény. Balás Róbert A verőfényes napsütésben lagymatag, sok hibával tarkított mezőnyjátékkal kezdtek a csapa­tok. Az NB Il-es csabaiak tíz he­lyen változtatták meg az összeál­lításukat a legutóbbi, Vasas ellen vívott bajnoki mérkőzésükhöz képest, így talán nem is csoda, hogy alig-alig tűnt ki az osztály­különbség a két csapat között. Az első valamirevaló kapuralövésre a 14. percig kel­lett várni, amikor Bagi 20 m-ről megküldött labdáját Vadon szép mozdulattal tolta a léc fölé. Birtalan jobb oldali szögletbe­adása után Szilágyi a hosszú ol­KERESSE FANTASZTIKUS ÁRAINKAT SALGÓTARJÁNI COOP ÜZLETEINKBEN SZEPTEMBER 24-30-IG!- Csontos csirkemell 1 kg (szép!. 25 - szepf. 27-ig) 1049 Ft (Baromfit árusító üzleteinkben)- Tepsis csirke 1 kg (szept. 25 - szept. 27-ig) 499 Ft (Baromfit árusító üzleteinkben)-Coop teavaj 100 g Egys.ár. 2190 Ft/kg 219 ft- Coop löncshús 1 kg 899 Ft- Lecsókolbász 1 kg 499 Ft- Omnia Silk őrölt vák. kávé 250 g Egys.ár: 2396 ft/kg 599 Ft LEGYEN ÜZLETEINK TÖRZSVÁSÁRLÓJA, HOGY KEDVEZMÉNYEKBEN RÉSZESÜLHESSEN. Kiesett az Arsenal labdarúgás. Kiesett az angol labdarúgó Ligakupából az Arsenal, amely a világbajnok német Mesut Özil és Per Mertesacker nélkül lépett pályára, s Alexis Sanchez szabadrúgásgóljával vezetett a Southampton ellen. A vendégek azonban még az első félidőben for­dítottak, így 2002 óta először győzték le az Arsenalt. HIRDETÉS Uniós és Állami forrásból HITELLEHETŐSÉG MIKROVÁLLALKOZÁSOKNAK Beruházásra és fejlesztésre, kezdő egyéni vagy társas vállalkozásoknak is. A hitel fix kamatozású, az Ügyleti kamat jelenleg 3,9a/o HÁLD- Maximális összeg: 10 millió Ft- Maximális futamidő: 10 év- Türelmi idő: max. 12 hónap- Saját erő: 0°/o NúQrád Wt»öy«i Reglonát VAllalkoxáefefteaxtdsi Alttpllvér H-S100 SatßöterjAn. Mónitok út Elérhetőségeink: Nógrád Megyei Regionális Vállalkozásfejlesztési Alapítvány 3100 Salgótarján, Mártírok út 1. Telefon: 32/520-303 É-mail: csorge.gabor@nmrva.hu Negyvenéves koráig versenyezne atlétika. A riói olimpia helyett csak a 2017-es londoni világbajnok­ság után szándékozik visszavonulni a versenyszerű atletizálástól Felix Sanchez, a 400 méter gátfutás kétszeres olimpiai bajnoka. A domini­kai szülők gyermekeként az Egyesült Államokban született és ott is nevelkedett, de a Dominikai Köztársaság színeiben versenyző 37 éves futó az első ötkarikás aranyérmét 2004-ben, Athénban szerezte, majd 2012-ben, Londonban is a legjobbnak bizonyult.- Ha Londonban fejezném be pályafutásomat, az azt jelentené, hogy tíz világbajnokságon és öt olimpián vettem részt, ami, úgy vélem, nagyszerű karrier len-^ ne - indokolta, miért változtatott korábbi el­képzelésén. A Laureus honlapjának - ő az ] egyik nagykövete a sportalapítványnak - ar­ról számolt be, hogy nemcsak a kerek szám 1 miatt menne el még Londonba Is, hanem azért 1 is, mert szép emlékeket őriz onnan 2012-ből.- Izgalmas lesz. Öt-hat évvel idősebb va- gyök az első tíz között lévő ellenfeleim­nél. Tisztában vagyok vele, hogy ki J vannak éhezve a sikerre, de nincs egyértelmű favorit. Ez az, ami miatt I továbbra is motivált vagyok. Tudom, f hogy képes vagyok kezeim a nyo- ] mást, és ha jó formába kerülök, ve-1 szélyes leszek - mondta. Sanchez a két olimpiai címe mel­lett két vb-elsőséget is begyűjtött: 2001-ben Edmontonban és 2003- i ban pedig Párizsban bizonyult a leggyorsabbnak 400 méter gáton. i I i 1