Nógrád Megyei Hírlap, 2014. május (25. évfolyam, 101-125. szám)

2014-05-19 / 114. szám

Hosszabbításban nyertek a bajorok német kupa. A bajnoki cím mellé megszerezte a labdarúgó Német Kupát is a Bayern Mün­chen, miután a hosszabbítás­ban 2-0-ra legyőzte a Borussia Dortmundot a berlini döntőben. A bajorok a 17. kupagyőzel­müket aratták. A két csapat ezzel keretbe foglalta a sze-. zont, ugyanis az idény első mérkőzését, a Német Szuper­kupa döntőjét is ők vívták. A Dortmund akkor hazai kör­nyezetben 4-2-re győzött. A Bundesligában mindkét ösz- szecsapásuk az aktuális ven­dég háromgólos sikerét hozta. Szlovák és svájci győzelem JÉGKORONG VB. A Szlovák és a svájci válogatott is nyert a minszki jégkorong-világ­bajnokság szombati játék­napján. A két esti vesztes, az olasz, valamint a kazah csa­pat a csoportjában az utolsó helyen áll, és nagy valószínű­séggel kiesik az elitből. Eredmények, 9. játéknap. A csoport: Szlovákia-Olaszor- szág 4-1 (1-0, 2-1, 1-0), Dá­nia- Csehország 4-3 (1-2, 0-0, 2-1, 0-0,1-0), szétlövés után, Franciaország-Norvégia 5- 4 (0-1,3-1,1-2,0-0,1-0), szétlövés után. Az állás: 1. és már negyeddön­tős Svédország 14 ponf/5 mér­kőzés, 2. és már negyeddöntős Kanada 13/5, 3. Franciaország 7/5 (15-13), 4. Csehország 7/5 (14-14), 5. Norvégia 7/5 (14-15), ó. Szlovákia 7/6 (16-18), 7. Dá­nia 5/5,8. Olaszország 3/6. B csoport: Svájc-Kazahsztán 6- 2 (2-0, 2-0, 2-2), Fehér- oroszország-Nemetország 5-2 (1-2,1-0, 3-0), Oroszország- Lettország4-l (3-1,1-0,0-0). Az állás: 1. és már negyed­döntős Oroszország 15/5, 2. Fehéroroszország 9/5 (14-14), 3. Lettország 9/5 (17-18), 4. Finnország 8/5 (13-9), 5. Egye­sült Államok 8/5 (19-18), 6. Svájc 7/6,7. Németország 5/5, 8. Kazahsztán 2/6. Eldőlt az Eb-indulás kajak-kenu. A kajakosok­nál a Boros Adrián, Solti Lász­ló és a Csernák Edina, Váczai Enikő, a kenusoknál pedig Viola Viktor, Bodonyi András kettős szerzett indulási jogot a júniusi pöstyéni maratoni Európa-bajnokságra, miután szombaton megnyerték a győri bajnokságot. A szervezők tájékoztatása szerint mindhárom számban nagy csata zajlott, és az utolsó kilométereken dőlt el. A férfi kajak párosok 30 kilométeres versenyszámában nagyon so­káig ment együtt elöl egy né­gyes boly. A győztes Boros, Solti duó csak az utolsó kör­ben lépett meg a többiektől, de ez annyira jól sikerült, hogy végül több mint másfél perccel győztek a második he­lyen befutó Máthé Krisztián, Nyári Bendegúz páros előtt. A női kajakos mezőnyben 26 ki­lométeren két páros haladt együtt sokáig az élen, majd a Csernák, Váczai páros az utol­só körben robbantott, és sike­rült leszakítania a Mátyás Mercédesz, Braun Boróka du­ót. A kenu párosok között a Vi­ola, Bodonyi páros nyerni tu­dott a rutinos Gilányi Zsolt, Győré Attila kettős előtt. Bajnok lett az Atlético Madrid Primera Division. Az Atlético Madrid nyerte á spanyol labdarúgó-bajnoksá­got: Diego Simeone együttese szomba­ton a Primera Division zárófor­dulójában 1-1-es döntetlent ért el a címvédő Barcelona otthonában rende­zett mindent eldöntő összecsapáson. labdarúgás. Az Atlético Madrid 1996 után nyert újra bajnoki címet, a klub történetében a tizediket. Érdekesség, hogy a Barcelona és az Atlético ebben a szezonban hatodik alkalommal találkozott egy­mással, a Spanyol Szuperkupában, mindkét bajno­kin, valamint a BL-negyeddöntő első felvonásán is döntetlen született, míg a legrangosabb európai ku­pasorozatban a visszavágó madridi győzelemmel zárult. A Barcelona az első pillanattól kezdve a magá­hoz ragadta a kezdeményezést, ugyanakkor a ven­dégek hátsó alakzata csírájában elfojtotta a kata­lánok minden próbálkozását. Diego Simeonénak, a vendégek vezetőedzőjének ugyanakkor már az első félidőben két kényszerű cserét kellett végre­hajtania, ráadásul Diego Costa és Arda Turan sze­mélyében kulcsjátékosait vesztette el a jövő szom­bati, Real Madrid elleni Bajnokok Ligája-döntőjé­re készülő Atlético. Mindkét futballista sírva hagy­ta el a játékteret. A fővárosiak jól szűkítették a te­rületet, nem hagyták kibontakozni a Barcát, amely szinte a semmiből szerzett vezetést, Sanchez nagy góljával. A félidő hajrájában az Atlético ugyan be­szorította ellenfelét, de nem tudott egyenlíteni. A fordulást követően szinte azonnal egyenlíthe­tett volna a madridi alakulat, de a korábbi Barca- 'sztár, David Villa a kapufát találta el. Nem sokkal később már összejött az egyenlítés az Atiéticónak: ahogyan a szezonban oly sokszor, most is pontrú­gás után kapott gólt a Barcelona. A katalánoknak nagyjából negyedórára volt szükségük ahhoz, hogy magukhoz térjenek a sokkból, ezt követően azon­ban ismét egykapuzásba kezdtek, és Messi révén gólt is szereztek, ám a játékvezető les miatt - gosan - nem adta meg a találatot. A hajrában a Barcelona nem tudta feltörni a vendég kiváló vé­delmét, így az eredmény nem változott. Primera Division, 38. (utolsó) forduló FC Barcelona - Atlético Madrid 1-1 (1-0) Camp Nou Stadion, 100 ezer néző, v.: Mateu Lahoz. Barcelona; Pinto - Dani Alves, Piqué, Masche- rano, Adriano - Fabregás (Xavi, 77.), Busquetsát (Song, 57.), Iniesta - Sanchez, Messi, Pedro (Ney-^j mar, 62.). " Atlético Madrid: Courtois - Juanfran, Miranda, Godin, Filipe Luis - Koke, Tiago, Gabi, Arda Turan (Ráül Garcia, 23.) - Villa, Diego Costa (Adrian, 16., Sosa, 72.). GL: Sanchez (34.), ill. Godin (49.). Sárga lap: Piqué (5.), Busquets (45.), Messi (45,), Song (73.), Mascherano (90.), ill. Godin (36.), Tiago (37.), Filipe Luis (69.), Ráül Garcia (92.). Az élcsoport végeredménye: 1. Atlético Madrid (77-26) 90 pont, 2. FC Barcelona (100-33) 87, 3. Real Madrid (104-38) 87. Az elmúlt tíz év bajnokai. 2004: Valencia. 2005: FC Barcelona. 2006: FC Barcelna. 2007: Real Madrid. 2008: Real Madrid. 2009: FC Barcelona. 2010: FC Barcelona. 2011: FC Barcelona. 2012: Real Madrid. 2013: FC Barcelona. 2014: Atlético Madrid. Az örökranglista. 32: Real Madrid. 22: FC Barcelona. 10: Atlético Madrid. 8: Athletic Bil­bao. 6: Valencia. 2: Real Sociedad. 1: Deportivo La Coruna, Sevilla, Real Betis. Az Arsenal kilenc év után nyert trófeát A favorit Arsenal hódította el az angol lab­darúgó FA Kupát, miután a szombati dön­tőben hosszabbítás után 3-2-re legyőzte a Hull Cityt a londoni Wembley Stadionban. fa kupa. A Premier League-ben 16. helyen zárt Hull City a 8. percben már 2-0-ra vezetett James Chester és Curtis Davies révén, nem sokkal később Santi Cazorla góljával szépített az Arsenal. Az Ágyú­sok a 71. percben egyenlítettek Laurent Koscielnynek köszönhetően, s mivel több gól nem esett a rendes játékidőben, jöhetett a hosszabbítás. Ebben 19 perc elteltével Aaron Ramsey szerezte meg a sorsdöntő találatot. A bajnokságban negyedik, s ezzel BL-indulást szerzett Arsenal legutóbb 2005- ben diadalmaskodott valamelyik sorozatban - akkor is az FA Kupát nyerte meg -, azóta viszont nem ké­nyeztette el a szurkolóit. Finálét is három éve játsz­hatott legutóbb, de a Ligakupa döntőjében alulma­radt a jóval esélytelenebb Birmingham Cityvel szemben. Az Arsenal történetének 11. FA Kupa-si­kerét aratta, a Hull City először jutott döntőbe a ran­gos sorozatban. Eredmény, döntő: Arsenal-Hully City 3-2 (1-2,2-2, 2-2) - hosszabbítás után. GL: Cazorla (17.), Koscielny (71.), Ramsey (109.), ill. Chester (4.), Davies (8.). Ezüstérmes a magyar válogatott SAVARiA kupa. A magyar női röplabda-válogatott 3-1-re kikapott a románoktól a Savaria Kupa felkészülési torna szombati záró­napján, Bükön, ezzel másodikként végzett. Jan de Brandt szövetségi kapitány együttese, amely a jövő heti Eu- rópa-bajnoki selejtezőre készül, csütörtökön 3-0-ra verte a dánokat Szombathelyen, pénteken pedig Bükön 3-2-re nyert a finnek ellen.- Nyitásfogadásban nagyon sokat hibáztunk, a románoknak pedig nagyon jó volt a blokkja és a támadásai is. De jó meccset játszottunk, sajnos mindig nekünk kellett futnunk az eredmény után, és ez felemésztette az erőnket - idézte a szakvezetőt a szö­vetség tájékoztatása. Eredmények. 3. forduló (Szombathely): Dánia-Finnország 0-3 (-23, -18, 12), Románia-Magyarország 3-1 (23, -22, 23, 16). Pénteken játszották. 2. forduló (Bük): Magyarország-Finnország 3-2 (23, 23, -24, -25,10), Románia-Dánia 3-0 (11, 17,12). Csü­törtökön játszották. 1. forduló (Szombathely): Magyarország-Dá- nia 3-0 (19, 24, 13), Románia-Finnország 3-0 (14, 20, 23). A torna végeredménye: 1. Románia 9 pont, 2. Magyarország 5, 3. Finnország 4, 4. Dánia 0. Daniel Alves, a Barcelona (b) és Diego Godin, az Atietico Madrid játékosa