Nógrád MEgyei Hírlap, 2013. december (24. évfolyam, 277-299. szám)

2013-12-23 / 295. szám

12 SPORTTUKOR Jól szerepeltek a nógrádiak Egy korábbi időpontról elhalasztott III. osztályú régiós felnőtt- és utánpót­lás asztalitenisz bajnok­ságot bonyolítottak le a minap a miskolci egyete­mi sportcsarnokban, ahol ott voltak megyénk kor- osztályos versenyzői is. Cz. Zentai ASZTALITENISZ. A felnőtt páros csapatok ezúttal két selejtező csoportba kaptak besorolást. Az első csoportban kapott helyet al­kalmi páros társával a Szerva ASE Szécsény edző-versenyzője Salamon István, akik két ötjátsz­más mérkőzésük során egyet megnyertek, egyet elveszítettek, végül csoport másodikként ke­rültek a döntőbe. A másdoik cso­portban a fiatal pásztói Bencsik Gergely-Németh Bence páros egy győzelem és két vereség után nem jutott tovább. A felnőtt régió bajnokság páros negyeddöntőjé­ben aztán a Salamon István- Filácz Attila (Szerencs) kikapott a helyi Borsod Volán párosától, így végül a megosztott harmadik helyen zártak. A felnőttek egyéni selejtező csoport küzdelméből a két pász­tói versenyző Bencsik Gergely és Németh Bence nem jutott tovább. A szécsényi Salamon István vi­szont csoportelsőként került fel a nyolcas főtáblára, majd döntőig menetelt, a végül második lett. A felnőtteknél még nem, de a saját korosztályában az ifjúságiaknál már igencsak odatette magát a pásztói Németh Bence a meg­szerzett második helyével. Ser­dülő fiúknál a négyes döntőbe két szécsényi fiatal Kovács Gá­bor és Porubszki Martin is beke­rült, akik a bronzérmes helyen zártak. Lányoknál is hasonló volt a helyzet, végül Kuris Kitt, és Petrovecz Gitta is a harmadik he­lyet szerezte meg, de nekik még koruknál fogva hátra volt az újonc leányok összevont küzdel­me. Itt Petrovecz Gitta második, míg Kuris Kitti a harmadikként zárt. Eredmények. Felnőtt páros. 1. Nemes Vince (Tiszaújvárosi SC)- Bodnár József (Borsod Volán SE), 2. Nagy László-Tóth Tamás (Bor­sod Volán SE), 3. Salamon István (Szerva ASE, Szécsény)-Filácz At­tila György (Szerencs Városi SE) és Oláh Krisztián (Ózdi VSE) -Vécsei Péter (Tiszaújvárosi SC). Felnőtt férfi egyéni:!. Nemes Vin­ce, 2. Salamon István, 3. Stadler Tamás és Makranczi László (Sze­rencs VSE). Ifjúsági fiú: 1. Oláh Krisztián (Ózdi VSE), 2. Németh Bence (Pásztói AC), 3. Andrássy Attila (Arlói SE) és Zachar Márk (Egri ÁFÉSZ SC). Serdülő fiú: \. Andrássy Attila, 2. Zachar Márk, 3. Kovács Gábor és Porubszki Martin (Szerva ASE Szécsény). Serdülő leány:!. Domoszlai Anna ASE Szécsény). Újonc leány fósz­(Egri ÁFÉSZ SC), 2. Tripa Ale- szevont): 1. Tripa Alexandra, 2. xandra (Egri ÁFÉSZ SC), 3. Kuris Petrovecz Gitta, 3. Kuris Kitti és Kitti és Petrovecz Gitta (Szerva Domoszlai Anna. Betegen is Ildikó a jobb SÍFUTÁS Tirol Európa Kupa Egy ausztriai versenyen Papp Ildikó apró beteg­séggel küszködve is megverte legfőbb riváli­sát, aki az olimpiai kva­lifikációért folytatott me­netelésben ellenfele le­het. A salgótarjáni Nord Sport KSE sífutója ezt követően pár napig itt­hon készült, de már to­vább is utazott az év utolsó megpróbáltatásá­ra, Csehországba. Pillerseeben Ildikó 31:44,8 per­ces idővel és 198,35 pontos muta­tóval a 41. helyen végzett a tíz ki­lométeres szabadstílusú futa­mon. Papírforma pozícióban ért célba, a biatlon kvótáért menő Szőcs Emőke mögött, és - ezúttal hat másodperccel - a sífutó kvó­táért viaskodó Simon Ágnes előtt.- A héten kisebb betegséggel küzdöttem, ami visszavett a tel­jesítményemből - mesélte tudó­sítónknak. - Jobb helyen szeret­tem volna végezni, de a tavalyi eredményemhez képest így is sokat javítottam. Ezért a sikerért most elég szoros csatát vívtam Ágival, de amíg egy másodperc­cel is előtte leszek, addig én va­gyok a jobb.- Aztán itthon szusszantál egyet.- Jó volt pár napot otthon lenni Salgótarjánban, új lendületet adott szülővárosom, az emberek és Székynédr. Sztrémi Melinda polgár- mester asszonnyal folytatott be­szélgetésem. Jó érzés ide tartozni!- Hol lesz az évzáród?- Az esztendő utolsó versenyé­re a csehországi Horny Miseckyben kerül sor a hét vé­gén, a szláv kupasorozat első ál­lomásán egy 5 és egy 10 kilomé­teres verseny is vár rám - zárta beszélgetésünket Ildikó. A megyeszékhely önkormány­zata mindenben a sportolónő mellett áll, jelentős mértékben támogatja, segíti felkészülését és versenyeztetését. Január végére eldől, hogy februárban ki képvi­selheti a magyar színeket sífu­tásban a Szocsiban rendezendő téli olimpiai játékokon. Ildikó mellett már csak ketten marad­tak, akik számításba jöhetnek, egyikük elsősorban biatlonban szeretne kijutni, másik verseny­zőtársát pedig a salgótarjáni rendre megelőzni. B. L. Hosszú két számban is győzött úszás. Hosszú Katinka két számban is az első helyen vég­zett szombaton a szentpétervári pénzdíjas nemzetközi úszóvia­dalon, amelyet az olimpiai baj­nokból lett orosz sportági elnök, Vlagyimir Szalnyikov nevét vi­selő kupáért, 25 méteres meden­cébe írtak ki. Az idén hetedik alkalommal megrendezett esemény zárónap­ján a Vasas SC világ- és Európa- bajnoknője - a verseny honlap­ja szerint - előbb 2:02.21 perces remek eredménnyel, hatalmas fölénnyel nyert a 200 méteres pillangóúszás döntőjében, majd a 100 méter vegyes fináléjában győzött 58.16 másodperces, szin­tén igen jó idővel. Utóbbi szám­ban a délelőtti előfutamok leg­jobbjaként 57.84-et úszott, ke­véssel elmaradva az 57.45 má­sodperces rövidpályás világcsú­csától. Hosszú a selejtező harmadik legjobb teljesítményé­vel (4:42.97 p) 400 méter vegye­sen is bejutott a délutáni döntő­be, ott azonban már nem állt rajthoz. Nem sikerült a fináléba úsz­nia magát a 200 méter mell olimpiai, világ- és Európa-baj- nokának, Gyúrta Dánielnek 100-on. Az UTE versenyzője, aki a múlt héten 100 méteren győzött a dániai rövidpályás Eu- rópa-bajnokságon, ezúttal Szentpéterváron csak a kilen­cedik időt (59.89 mp) érte el az előfutamokban, így kiszorult a nyolcas fináléból. Szombaton vállfájdalma miatt már nem állt starthoz az orosz- országi verseny harmadik ma­gyar meghívottja, Cseh László, a Kőbánya SC olimpiai ezüstér­mes, világ- és Európa-bajnok úszója, aki a pénteki nyitónapon három számban is szerepelt, a legjobban 400 méter vegyesen, azt megnyerte. MUNKAERŐ-KÖLCSÖNZÉS Munkaügyi felelősség exportálva. Bérköltségek optimalizálva. MUNKAERŐ-KÖZVETÍTÉS Sikerdíjas kiválasztás garanciával. ■ Kell ennél több? Közel 100.000 fős aktív adatbá; Online és offline hirdetések. Idejét és pénzét is megt§Jú( ltjuk! 8 BÉR-BÉRSZÁ Akciós áron! gyfétszoigá»at ■3618889200 Teletof>szánv.+° ggg 9 2 0 6 .i.ih hu fc-nu*«" - ­r T f V