Nógrád Megyei Hírlap, 2013. október (24. évfolyam, 227-252. szám)

2013-10-21 / 244. szám

10 SPORTTUKOR Visszavonultatta edzője mezét A Brooklyn Nets visz- szavonultatta korábbi legendás kosárlabdázó­jának, a nyár óta a csa­pat vezetőedzőjeként dolgozó Jason Kiddnek az 5-ös számú mezét. Az ünnepélyes ceremó­niára csütörtökön este, a Miami Heat elleni előszezon-meccset megelőzően került sor. Jason Kidd ■ - Nem tu­dom, hogy vonultatták-e már bárkinek vissza a mezét úgy, hogy rohannia kellett dolgoz­ni - mondta az észak-ameri­kai profiligában (NBA) 21 szezont játszott Kidd, jelezve, hogy minél hamarabb szeret­ne csapata mellett lenni. A kiváló irányító 2001-ben a Phoenix Sunstól szerződött az akkor még New Jersey Nets néven szereplő gárdához, mely addig rendre gyengén szerepelt. Kidd vezérletével a csapat rátalált a győztes útra, s 2002-ben és 2003-ban is megnyerte a Keleti főcsoport fináléját, s csak a nagydöntő­ben kapott ki, előbb a Los An­geles Lakerstől, majd a San Antonio Spurstől. A kétszeres olimpiai bajnok (2000,2008), tízszeres All- Star-válogatott Kidd június elején jelentette be játékospályafutása lezárá­sát, s szinte rögtön ezután meg is kapta a Nets kispadját. A 40 éves szakember a NBA- ben a Dallas Maverciksben, a Phoenix Sunsban és a New York Knicksben szerepelt, a dallasiakkal 2011-ben NBA- bajnok lett. A Brooklyn Nets a ceremó­nia után remekül játszva, 86-62-re legyőzte a bajnoki címvédő Miamit. Papp most nyeregben bizonyított KERÉKPÁR X. Üveghuta kupa A napokban Bükkszent- kereszten rendezték meg a kerékpárosok időfutam ver­senyét, az Üveghuta kupát. A téli olimpiára készülő salgó­tarjáni Papp Ildikó (Karbona SC) ezúttal bringára pattant, és itt is győzelemmel zárt. Ildikó nagy fölénnyel nyerte az abszolút női kategóriát, míg csapat­társa, Huszár László a szenior Il-es mezőnyben, új egyéni legjobb ide­jével győzött. Szép tavaszi időben rendezték meg idén a hegyi időfu­tamot, amelynek távja 5,3 kilomé­ter volt. Olimpiai kerettag sífutónk­tól nem áll messze a kerékpározás, hiszen utánpótlás korában duatlon bajnok, illetve csapatban korosztá­lyos Európa-bajnok is volt.- Ez a verseny ismét egy felmé­rő, egy lépcsőfok volt a felkészülé­sünkben, sífutásban ugyanis eb­ben az időszakban maximum síroller versenyek vannak - mesél­te tudósítónknak. - Nem ismerem a mai kerékpáros mezőnyt, nem tudtam, hogy mire számítsak, csak azt, hogy nagyon kell nyomnom. Sí­futó válogatott társam, ellenfelem is a nevezettek közt volt, így ez volt a szezon első „összecsapása”, ő vé­gül a hatodik helyen végzett. Örül­tem a győzelmemnek,’ de mint mondtam, ez egy felmerő volt. Ki­váltképp annak örültem, hogy jó időt tekertem, megdöntöttem saját csúcsomat, és jó formában érzem magam. Köszönöm a csapatomnak a technikai segítséget. A női mezőnyben a salgótarjáni származású Király Kinga az ötödik helyen végzett, tiszaújvárosi szí­nekben. A salgótarjániak eredményei. Or­szágúti kerékpár. Felnőtt nők (11 in­duló): 1. Papp Ildikó (Karbona) 18:40 perc. Szenior II., férfiak (11): 1. Huszár László (Karbona) 17:30. B. L Rekordlétszám és pályacsúcs Palotáson vasárnap a Futapest Sportklub remek őszi napsütésben, 3,8 km és 12,6 km távon - rekordszámú - jóval több, mint háromszáz futó részvé­telével rendezte meg a helyi önkormányzattal karöltve a Biomed Kft. támogatása mellett a VII. palotási tókerülő futást. A futóversenyre az ország minden tájékáról érkez­tek versenyzők. A minden korosztályt felvonultató sportrendezvényen a salgótarjáni Máthé Csaba aüétaedző kezei alá került Egri Balázs rövidtávon (3,8 km) 12 perc 25 má­sodperces pályacsúcsot elérve nyert. A sportverseny versenytávonkénti eredményét későbbi lapszámunkban közöljük. Cz. Zentai Jól szeretne teljesíteni az időmérőn Kimi Räikkönen, a 2007-es esz­tendő világbajnoka a Lotus hi­vatalos honlapjának adott nyi­latkozatában beszélt az indiai versenypályáról, a tavalyi meg­mérettetésen szerzett tapaszta­latairól, a Japán Nagydíj nehéz­ségeiről és arról, hogy a követ­kező versenyen mire lesz szük­séges, ha ismét dobogóra sze­retne állni...- Mi ü véleményed az indiai pályáról?- Ez egy nagyon érdekes pálya, és azt hiszem, hogy a modernek közül egyér­telműen a jobbak közé sorolható. Sze­rintem nagyon hasonlít a dél-koreaira, hiszen ezt is hosszú egyenesek, nem túl nehéz kanyarok és kemény féktá- vok alkotják. Nem tartom annyira tech­I nikásnak, mint a dél­koreait, de ez is egy egész jó helyszín. Ta­valy jártam itt először, de mindig jó olyan kü­lönleges helyekre utazni, mint India. A helyszín tökéletesen megfelel arra, hogy na­gyon gyorsan menj egy igazán erős autó­val, és ha ez megvan, akkor mindenkit le­hagyhatsz!- Milyen volt az első, és az eddigi egyetlen in­diai versenyed?- Jó volt, de lehetett volna sokkal jobb is! Tavaly folyamatosan küzdöttünk a ta­padással, és az sem könnyítette meg a dolgunkat, hogy az időmérő előtt módo­I sítottunk a beállításo­kon. Sajnos ezen már vasárnap sem változtat­hattunk sokat. A tem­pónk ugyan megvolt ahhoz, hogy a legjobb helyezésekért harcol­junk, a forgalom azon­ban folyamatosan ke­resztbe tett nekünk. Mindig beragadtam egy lassabb autó mögé, előzni pedig nagyon ne­héz volt. Emlékszem, hogy szinte végig Felipe mögött mentem, és azt néztem, hol tudok előz­ni. Szóval, nem volt ideális a helyzet.- Szétnéztél Indiában?- Nem, hiszen a versenyhétvégéken jóformán csak a paddock és a hotel kö­I I zött mozgunk, India pedig egy hatal­mas ország, több idő kellene, ahhoz, hogy szétnézzek. Az indiai kaját azon­ban imádom, szóval ezt a részét élve­zem a hétvégének!- Küzdelmes volt a Japán Nagydíj?- Inkább azt mondanám, hogy egy teljesen átlagos verseny volt. Sajnos a startom nagyon rosszul sikerült, mert kipörögtek a kerekeim, így sok pozíci­ót veszítettem, később azonban vissza tudtam szerezni párat. Sajnos sokat küzdöttem a forgalommal, szóval a helyzet nem volt túl ideális, de legalább gyűjtöttem egy-két pontot.- Szuzukában azt mondtad, hogy az autó sokat fejlődött, ez jó jel a folytatás­ra nézve?- Az autó végig nagyon jónak tűnt, és mostanában egyébként is rengeteget fejlődtünk, de még mindig nem olyan, amilyennek lennie kellene. Úgy érzem, hogy még mindig küzdünk az alulkor- mányzottsággal, amit sajnos nem ked­velek. A futamon nagyon nehéz volt megmutatni, hogy mire is képes ez az autó valójában, hiszen sokáig forgalom­ban voltam, azaz beragadtam a lassabb autók mögé. Az utolsó kiállás után azonban, amikor végre tisíta volt a le­vegő sokkal gyorsabb tudtam lenni, és akkor nagyon elégedett voltam az autó viselkedésével.- Mi a célod az Indiai Nagydíjra?-Remélem, hogy végre lesz egy jó idő­mérőnk, az előző öt kvalifikáció ugyan­is borzalmas volt. Nagyon nehéz ver­seny várhat ránk, ha ismét gyenge lesz a szombati teljesítmény. Persze ismét mindent megteszünk a sikerért, sőt, ha jó lesz az időmérő, akkor vasárnap har­colhatunk egy jót. r * I Kimi Räikkönen