Nógrád Megyei Hírlap, 2013. április (24. évfolyam, 75-99. szám)

2013-04-23 / 93. szám

12 SPORTTUKOR tim« WfflWM 0* T« . Jj7,„ f s Salgótarjánban az elmúlt pénteken megrendezett hivatalos műfüves pályaavató programjában öregfiúk részére is rendeztek mérkőzéseket, három csapat részvételével. Az első mérkőzést az SBTC-öregfiúk játszotta a Balassagyarmattal. Az utóbbiak Molnár József, Mátyás Zsolt és Mohácsi László találatával három nullás előnyt szereztek, de az SBTC Horváth Zsolt két találatával felzárkózott de egyenlíteniük nem sikerült. A második találkozón a megyeszékhely két patinás egyesületének képviselői találkoztak. Ezt a mérkőzést a Stécé nyerte Oláh Béla két találatának köszönhetően az SKSE-öregfiúk ellen. A zárómeccsen a Balassagyarmat legyőzte az SKSE együttesét is: Mohácsi László kétszer volt eredményes, míg a harmadik találatot Schuchmann Attila szerezte. Remélhetőleg ezzel a rendezvénnyel elindult valami a három öregfiúkcsapat kapcsolatrendszerében és a jövőben rendszeres találkozók során elevenítik fel a régi aktív nagy csaták élményeit. Egygólos veszprémi vereség férfi kézilabda bl. Közvetle­nül a lefújás előtt kapott góllal az MKB Veszprém 32-31-es veresé­get szenvedett a címvédő THW Kiel otthonában a férfi kézilabda Bajnokok Ligája negyeddöntős párharcának vasárnapi első mér­kőzésén. Remekül kezdett a ma­gyar együttes, majd az első félidő nagy részében vezetett. A túlol­dalon csak a volt veszprémi Marko Vujin jelentett komoly ve­szélyt. A folytatás is jól alakult: a 11 találatig jutó Nagy László és a kapus Fazekas Nándor parádés játékával őrizte, sőt növelte elő­nyét a Veszprém, amely a 47. percben már 28-22-re vezetett. Ekkor óriási hajrát nyitott a né­met csapat, az 54. percben egyenlített, végül pedig Daniel Narcisse-nak a lefújás előtt do­Nagy László (labdával) 11 gólt szerzett bott góljával nyert. A visszavágót jövő szombaton 16 órakor rende­zik Veszprémben. Férfi BL, negyeddöntő, 1. mérkőzés THW Kiel (német)- MKB Veszprém 32-31 (15-16) GL: Vujin 8, Sprenger 4, Toft Hansen 4, Narcisse 4, Ilic 4/4, Jicha 3, Sigurdsson 3, Ahlm 2, ill. Nagy 11, Ugalde 5, Sulic 5, Dzsamali 4, Terzic 2, Iváncsik T. 2/1, Chema 1, Oneto 1. További eredmények: Metalurg Szkopje (macedón)-Kielce (len­gyel) 25-27 (13-13), Flensburg- Handewitt (német)-Hamburg (német) 26-32 (14-15), Atlético Madrid (spanyol)-Barcelona (spa­nyol) 25-20 (11-10). labdarúgó nb s. A Győr megle­petésre csak döntetlen ért el Pá­pán a labdarúgó OTP Bank Liga 24. fordulójában, így nem növel­te előnyét közvetlen üldözőjével szemben a tabella élén. A fordu­ló előtt az MTK volt a második tízpontos hátránnyal, de kika­pott Siófokon, így a Paks ellen hazai pályán győztes Videoton lépett a helyére. Az ugyancsak a dobogóért küzdő Ferencváros ezúttal csak eggyel növelte pont­jainak számát, mivel döntetlent játszott Diósgyőrben, míg a cím­védő Debrecen kikapott Szom­bathelyen, így pont nélkül ma­radt. A sereghajtó Eger 15 mér­kőzésen át tartó nyeretlenségi sorozatot szakított meg azzal, hogy egy góllal jobbnak bizo­nyult a Kaposvárnál. Eredmények: Diósgyőri VTK- Ferencváros 2-2, Szombathelyi Haladás - DVSC-TEVA 1-0, Bu­dapest Honvéd-Kecskeméti TE- Phoenix-Mecano 0-0, Egri FC-Kaposvári Rákóczi 1 -0, Vi­deoton FC-MVM Paks 2-0, Lombard Pápa Termál FC-Győri ETO FC 1-1, FGSZ Siófok-MTK Budapest 2-1, Újpest FC-PMFC- Matias 4-2. 1. Győri ETO 23 15 7 1 45-19 52 2. Videoton 24 12 6 6 40-18 42 3. MTK Budapest 23 12 5 6 36-23 41 4, Ferencváros 24 10 9 5 41-29 39 5. DVSC-TEVA 24 11 3 10 33-24 36 6. Bp. Honvéd 24 10 6 8 35-33 36 7. Szombathely 24 8 9 7 27-21 33 8. Diósgyőr 24 8 8 8 23-29 32 9. MVM Paks 24 7 11 6 34-27 32 10. Újpest FC 23 8 7 8 32-33 31 11. Kecskemét 23 8 7 8 27-30 31 12. Kaposvári R 24 8 5 11 26-29 29 13. PMFC-Matias 24 7 7 10 26-34 28 14. Lombard Pápa 24 6 6 12 18-38 24 15. FGSZ Siófok 24 4 4 16 25-52 16 16. Egri FC 24 3 6 15 18-47 15 Góllövőlista élcsoportja. 14 gó­los: Bődé (Ferencváros). 13 gólos: Kabát (Újpest). 12 gólos: Couli- baly (Debrecen). 11 gólos: Niko- lics (Videoton), Varga R. (Győr). 9 gólos: Délczeg (Honvéd), Simon A. (Paks/Pécs). 8 gólos: Koltai (Győr), Marie (Pápa), Németh N. (Eger). 7 gólos: Kanta ]. (MTK), Lázok (Paks), Sidibe (Debrecen), Tischler (MTK). 6 gdto.svCsiki (MTK), Kamber (Győr), Kenesei (Haladás), Litsingi (Kecskemét), Tököli (Paks), Trajkovic (Győr). 5 gólos: Grumic (Pécs), Halmosi (Haladás), Iszlai (Haladás), Józsi (Ferencváros), Krona-veter (Győr), Melczer (Siófok), Pál Sz. (Siófok), Tisza (Diósgyőr), Vasil- jevic (Újpest), Wittrédi (Pécs). 20. fordulóból elhalasztott mér­kőzés. Április 23., kedd: Kecske­méti TE-Phoenix-Mecano - Győ­ri ETO FC 18.00. 25. forduló. Április 26., péntek: Kecskeméti TE Phoenix Mecano - Egri FC 17.00, Győri ETO FC-MVM Paks 19.00. Április27., szombat: MTK Budapest-Diósgyő- ri VTK 14.00, Lombard Pápa Ter­mál FC-ÚjpestFC 16.00, Kaposvá­ri Rákóczi-Szombathelyi Haladás 16.00, DVSC-TEVA - FGSZ Siófok 18.30. Április 28., vasárnap: Fe- rencváros-Videoton FC 16.30, PMFC-Matías - Budapest Honvéd 18.30. % r i Döntetlennel zárult a Diósgyőri VTK (piros mezben) - Ferencváros mérkőzés i