Nógrád Megyei Hírlap, 2013. április (24. évfolyam, 75-99. szám)

2013-04-11 / 83. szám

A Real Madris és a i Dortmund jutott ! tovább • ! Az utolsó két ! percben fordított a Dort- ; mund a labdarúgó Bajnokok ; Ligája negyeddöntőjének ! visszavágóján. ! Az első meccs lehangoló ! 0-0-s eredménye után Dort- ; mundban a hazaiaknak volt ; néhány helyzetük, de mégis I a Málaga jutott vezetéshez, ! de ettől csak jobb lett a já- j ték. A Dortmund feljebb kap- j csőit, és még a félidő előtt ; egyenlített. A szünet után J mindkét csapat hosszú haj- ! rába kezdett, főképp a Dort- j mund, hiszen az idegenben ; lőtt góllal a spanyol csapat ; volt a továbbjutó. A németek ! mintha az egy meccs alatt ! kihagyott helyzetek rekord- | ját akarták volna megdönte- ; ni, és ennek nem szokott jó I vége lenni. Most sem lett, a ! Málaga szerzett gólt, majd ! elképesztő négyperces hosz- j szabbítás következett. Elő- ; szőr egyenlített a Dortmund, [ majd a következő percben ! megszerezte a vezetést, így i 3-2-es összesítéssel jutott a ; BL elődöntőjébe. ; Isztambulban a vendég Real ! Madrid olyan támadásokkal ! kezdte a meccset, mintha nem | három gól lenne az előnye, ha- ; nem neki kellene ledolgoznia a ; hátrányt, és a 6. percben veze- tett is. A török csapatnak (köt ! kellett volna rúgnia a továbbju- j táshoz. Aztán az 57. percben ; szép találattal egyenlítettek, [ hajtott a Galatasaray, s szerzett még két gólt, melyre a Real I még eggyel válaszolt. Tehát j győzött a Galatasaray 3-2-re, ; de 5-3-as összesítéssel a Real I Madrid jutott tovább. ! Bajnokok Ligája, negysddön- ! tn, visszavágók: Borussia Dort- ; mund (német) - Málaga (spa- j nyol) 3-2 (1-1). Gl: Lewan- I dowski (40.), Reus (91.), San- ! tana (93.), illetve Joaquin (25.), j F.liseu (82.). Továbbjutott: a ; Dortmund 3 -2-es összesítéssel. ; Galatasaray (török) - Real ! Madrid (spanyol) 3-2 (0-1). ! GL: Eboue (57.), Sneijder (70.), j Drogba (72.), ill. Ronaldo (6., j 93.). Továbbjutott: a Real Mad- ! rid 5-3-as összesítéssel. I F Átadták a magyar fair play díjakat Tizenegy díjazott vehette at kedden a Magyar Fair Play Bizottság díjait. Kamuti Jenő, a Magyar és a Nemzetközi Fair Play Bizottság elnöke emlékeztetett arra, hogy ötven évvel ezelőtt, amikor Párizsban megalakult a Nemzetkö­zi Fair Play Bizottság, elkezdődött egy csodálatos hagyo­mány, a sportszerűen viselkedő versenyzők kitüntetése. Büszkén tette hozzá, hogy egy évre rá Magyarországon is létrehozták a Fair Play Bizottságot.- Manapság, amikor gazdasági, erkölcsi és etikai vál­sággal küzd a világ, a sport az a terület, amely még ka­paszkodót jelent az életünkben - mondta Kamuti Jenő. A díjazottak közül Sákovicsné Dömölky Lídia olimpi­ai bajnok tőrvívó azt üzente a fiataloknak, hogy a sport­tól csak kaphatnak: a győzelmeken és az egészségen túl sok-sok barátot, es ezert erdemes csinálni. Simicsko Ist­ván, sportot felügyelő államtitkár, aki az egyik díjazott­nak, Kunszt Gábornak adta át az elismerést, kiemelte: „a nemzet szereti a sportolóit, nem csak felnéz rájuk, és értékeli teljesítményüket." Gyúrta Dániel olimpiai bajnok úszó édesapjának és csa­ládjának köszönte meg, hogy őt és testvérét a szerénység, a tisztelet és az alázat szellemében nevelték.- Bár csak ne lennék itt, és ne foghatnám a díjat, ha­nem a barátom élne. A legnagyobb örömöm az volt, hogy Alexander Dale Oen családjának elvihettem és átadhattam az olimpiai aranyérem másolatát - mondta Gyúrta, aki­nek norvég vetélytársa - egyben barátja - egy évvel ezelőtt hunyt el 26 évesen. Az esemény végén Kamuti Jenő be­jelentette, hogy két uj kategóriával bővítik a Magyar Fa­ir Play Díjat. Jövőre az ifjúságiak (20 éves korig) és az amatőrök között is értékelik a sportszerű cselekedeteket. A MOM Kulturális Központban tartott díjátadón megje­lent Borkai Zsolt, a Magyar Olimpiai Bizottság elnöke is. A díjazottak. Fair play cselekedet, trófea: Gyúrta Dániel - úszó. Diploma: Liszka Eszter - tájfutó, Baji Balázs - atléta, Sipos Péter - vitorlázó. A fair play népszerűsítése, trófea: Sákovicsné Dömölky Lídia - vívó. Diploma: Ferencvárosi Torna Club, George F. Flemingway - a Budapest Honvéd tu­lajdonosa. Fair play életmű kategória, trófea: Fináczy György - vitorlázó. Diploma: Kunszt Gábor - a Budapesti Honvéd korábbi elnöke, Radulovics Bojana - kézüabdázó, Zsigmond Tibor - tájfutó. Kizárták a Dunakanyar-Vác együttesét labdarúgás. A Magyar Labdarúgó Szövetség fegyelmi bizottsága keddi ülé­sén kizárta az NB II-ből a Dunakanyar- Vác csapatát, mivel az három bajnoki mérkőzésre nem állt ki. A lépésre azután került sor, hogy a versenybizottság pén­teken kezdeményezte a fegyelmi bizott­ságnál a gárda kizárását a bajnokságból. Az MLSZ korábbi tájékoztatása alapján az együttes elmaradt, illetve a fennmaradó ta­lálkozóit 3-0-s eredménnyel írják jóvá az el- lenfeleknek.'Mivei a váci csapat a szezon­beli mérkőzéseinek több mint ötven száza­lékát már lejátszotta, ezeknek az összecsa­pásoknak a végeredményeit nem módosít­ják. Ezzel biztossá vált, hogy a Vác lesz a ke­leti csoport egyik kiesője a majdani négy bú­csúzó közül. Amennyiben a klub újra ver­senybe szállna, azt két osztállyal lejjebb, az­az a megyei első osztályban tehetné meg. Az MLSZ'illetékes bizottsága két hete vonta vissza a váci egyesület licencét. A licencvizsgálatot követően a grémium megállapította, hogy a klub nem pótolta a korábban tapasztalt hiányosságokat: nem rendelkezik megfelelő számú után­pótláscsapattal sem saját jogán, sem har­madik féllel kötött megállapodás alapján, továbbá az NB Il-es kritériumoknak meg­felelő stadion, vagy pálya jogszerű hasz­nálati jogával sem. A bizottság jogi és pénzügyi szabályta­lanságokat is megállapított a február 20-án indított vizsgálata során. A Dunakanyar- Vác játékosai február 23-án, a Videoton el­leni Magyar Kupa-negyeddöntő első mér­kőzésén nem léptek pályára, mivel állítá­suk szerint Héger József tulajdonostól az ősz folyamán nem kaptak fizetést, de még felszerelést sem. Később a fehérváriak el­leni visszavágóra, Illetve az első három baj­noki mérkőzésre sem állt ki a gárda. Aztán Orosházán már pályára lépett az együttes, s ezt később is megtette volna a Debrecen ‘ második csapata ellen, ám akkor a váci sta­dion zárva volt. Az ügy hátterében tulajdo­nosi vita áll Héger József, valamint az an­gol befektető, John Marshall között. Utóbbi korábban megvásárolta a klub által létreho­zott JMV Kft-t., ugyanakkor az egyesületet működtető és a licencjogokkal rendelkező céget nem tudta megszerezni. Könnyedén nyert a magyar válogatott jégkorong. A vasárnap kez­dődő budapesti divízió I-es világ- bajnokságra készülő magyar jégkorong-válogatott kedden 7-0-ra nyert a japán csapat ellen barátságos mérkőzésen a káposztásmegyeri Jégpalotában. Magyarország - Japán 7-0 (3-0,1-0,3-0) GL: Benk (8.), Magosi (14.), Hári (20., 39.), Sofron (4L, 59.), Mihály (52.). Az első harmadban remekül játszott a magyar csapat, az ellen­fél alig tudta veszélyeztetni Hetényi kapuját. Közben elől a gó­lok sem maradtak el. A 8. perc­ben a vb-debütálásban remény­kedő Gőz remek passzal hozta ki- hagyhataüan helyzetbe Benket, majd Magosi lőtt úgy a kapuba, hogy a pakk a japán kapusról, Határól csörgött be. Közvetlenül a szünet előtt Kovács a hátsó pa­lánk segítségével tálalt Hári elé, aki nem hibázott. A második já­tékrészben már rendezettebben játszott a távol-keleti együttes, ám sem kettős, sem szimpla ember­előnyben nem tudott betalálni, egyszer pedig a kapuvas mentett Hetényi helyett. A 39. percben - létszámfölényben - sakk-matt helyzetből Hári talált be ismét, felavatva ezzel a „félidőben” beál­ló Nariszavát. A záró harmadból még csak 17 másodperc telt el, amikor Sofron ütőjére vándorolt a korong, a gól­erős csatár a hálóőrt is kicselez­ve volt eredményes. Dupla lét­számfölényben Mihály bombá­zott a jobb felső sarokba, a végén pedig Sofron adta meg a kegye­lemdöfést. A magyarok ezt meg­előzően csupán egyszer, még 2005. november 12-én, Újpesten, egy barátságos mérkőzésen tud­tak ilyen nagy arányban nyerni a japánok ellen. A hajrában egy, a cserepadok között álló fotós fejsé­rülést szenvedett, miután eltalál­ta a kipattanó korong. A divízió I- es vb vasárnap kezdődik, a japá­nok a záró napon lesznek a ma­gyarok ellenfelei. A mérkőzést követően a Rich Chernomaz, a magyar válogatott szövetségi ka­pitánya egy fővel szűkítette kere­tét, méghozzá Bálizs Bence került ki a csapatból. A válogatott kerete, kapusok: Hetényi Zoltán, Rajna Miklós (SAPA Fehérvár AV19), Szuper Le­vente (Vasas SC). Hátvédek: Gőz Balázs (Miskolci JJSE), Horváth András (SAPA Fehérvár AV 19), Kiss Dániel (Dab-Docler), Pozsgai Tamás (SAPA Fehérvár AV 19), Sille Tamás (SAPA Fehérvár AV 19), Szélig Viktor (Briancon-Diab- les HC), Szirányi Bence (Miskolci JJSE), Tokaji Viktor (SAPA Fehér­vár AV 19), Vas Márton (SAPA Fe­hérvár AV 19). Csatárok: Bartalis István (Troja-Ljungby), Benk And­rás (SAPA Fehérvár AV 19), Hári János (MODO), Kovács Csaba (SAPA Fehérvár AV 19), Ladányi Balázs (Bolzano), Magosi Bálint (SAPA Fehérvár AV 19), Mihály Árpád (SAPA Fehérvár AV 19), Nagy Gergő (Miskolci JJSE), Nagy Krisztián (Miskolci JJSE), Sikorcin Ladislav (SAPA Fehérvár AV 19), Sofron István (SAPA Fehérvár AV 19), Vas János (Dijon HC). Magyarország 7-0-ra nyert a Japán ellen. Képünkön a japán Hata Micsikazu (kapus), Ladislav Sikorcin (jobbra) és a magyar Keller Áron I ? I r