Nógrád Megyei Hírlap, 2013. március (24. évfolyam, 51-74. szám)

2013-03-20 / 65. szám

Mai sportműsor Kézilabda NB ]/B, Keleti csoport, férfiak: Bgy. Kábel SE - Kőnig-Trade-Balmazúj- város, Balassagyarmati Vá­rosi Sportcsarnok, 19 óra. Két magyar érem Csömör Erika arany-, Major József pedig bronzérmes lett a Mexikó­ban rendezett nemzetközi triatlon Ironman-versenyen. Csömör Erika a 3,8 km-es úszást és a 180 km-es kerék­pározást követően a marato­ni futás során magabiztosan vezetett, a végül második dán Michelle Vesterby ugyan csökkentette a kettőjük kö­zötti távolságot, de a magyar versenyző minden támadást hárított - a terepsport.hu tá­jékoztatása szerint. Major Jó­zsef fantasztikus futásának köszönhetően szerezte meg a harmadik helyet, ugyanis az utolsó számot még a 11. helyen kezdte meg. Stadionbúcsúztató A Ferencvá­ros a magyar tulajdonban lé­vő és többek között VassÁdá- mot is foglalkoztató, a Bajno­kok Ligája-résztvevő Kolozs­vár ellen játssza utolsó mér­kőzését az Albert Stadi­onban. Hosszú tárgyalásso­rozat végén dőlt el, hogy a CFR Cluj lesz az ellenfél - tu­datta a Ferencvárosi Torna Club az MTI-vel. A közlemény szerint a Ko­lozsvár, valamint a klub ma­gyar tulajdonosa, Pászkány Ár­pád végig nyitott és lelkes volt az egyeztetések folyamán, „így klubunk az idei szezonban a Bajnokok Ligájában szereplő CFR-t hívta meg az Albert Sta­dion búcsúmérkőzésére” - áll a közleményben. A zöld-fehérek az erdélyi csapatjátékereje mellett fon­tos tényezőként vették fi­gyelembe azt is, hogy a klub­nak erős a magyar kötődése. „Klubvezetésünk azt is mérlegelte döntése során, hogy a találkozó révén vél­hetően több száz határon tú­li magyar honfitársunkat is meg tudjuk vendégelni a Szentélyben” - írta az FTC. A stadionbúcsúztató gála március 24-én, vasárnap 17 órakor kezdődik. Egy pont a csoportrangadón KÉZILABDA NB IL, Észak csoport, 15. forduló Nem sikerült a pontszerzés A Salgótarjáni KC csapata fontos pontot szerzett Csömör - Salgótarjáni KC 20-20 (9-10) Csömör, 100 néző, vezette: Bá­thory, Vékony. Salgótarjáni KC: BÍRÓ - GYETVAI2, SZARVAS 5, Borso­di 5, Ponyi 2, Blazsek 5/1, Mórocz 1. Csere: Istvanovszki, Csizmazia (kapusok), PÉTER, Tihaméri B., Tihaméri Z., Csala. Szakmai igazgató: Mol­nár Ferenc. A Csömör legjobb góldobói: Szovszki 4/2, Garancz 4. Hétméteresek: 4/4, ill. 2/1. Ki­állítások: 2 perc, illetve 8 perc. Kiállítva: Török (Csömör), ill. Mórocz (SKC). Az eredmény alakulása: 6. perc: 1-3,15. perc: 4-7,18. perc: 6-8, 35. perc: 10-13, 39. perc: 14-14,47. perc: 15-16, 51. perc: 17-18. A sorozatos rangadókkal megspékelt szezonkezdet egyik, ha nem legnehezebb mérkőzé­sére készült a SKC, ami a cso­port listavezetőjéhez látogatott. Az egyre csökkenő létszám mel­lett Molnár Ferenc dolgát tovább nehezítette, hogy a juniorok mérkőzésén (30-32) súlyos sé­rülést szenvedett Lehoczki, aki­re a szakmai igazgató a felnőt­teknél is számított volna. Ezek ellenére a vendégek kezdték jobban az összecsa­pást, és a hatodik percre kétgó­los előnyt szedtek össze, amit a félidő hajrájáig meg is tudtak tartani. A jobbszélre került Gyetvai jó megmozdulásokkal segítette csapatát, így a salgó­tarjániak sorra dolgozták ki a helyzeteket, amiket azonban nem mindig sikerült értékesí­teniük. Bár többször is esélyük lett volna a nagyobb előny ki­harcolására, a listavezető nem engedte két találatnál mesz- szebbre riválisát. Többek között Blazsek és az elől is hatékony Borsodi góljainak köszönhető­en egygólos vendégvezetéssel vonultak félidőre a csapatok. Közvetlenül a fordulást kö­vetően Gyetvai és Szarvas talá­lataival már három volt a két csapat között a különbség, kö­zel tíz perccel később azonban egy 3-0-ás hazai rohammal ismét egált mutatott az ered­ményjelző. A hazaiak először a 49. percben vezettek a mérkő­zésen, de a Blazsek-Borsodi páros ismét a remekül védeke­ző salgótarjániaknak szerez­tek vezetést. Az utolsó percben egy lefordulást követően megint a Csömör szerzett ve­zetést, de pár másodperccel a végső sípszó előtt Gyetvai még kiegyenlített. A jó iramú mérkőzés nagy ré­szében a Csömör loholt az ered­mény után, a SKC többször is meglóghatott volna vendéglátó­jától, de egyszer sem tudott él­ni a lehetőséggel. A remekül védő Bíró mellett Borsodi és Pé­ter védekezése kiemelendő, míg elől többen is jól teljesítet­tek. A salgótarjániak ezzel le­tudták a nehéz szezonkezdetet, és bár újabb játékos dőlt a sor­ból, a következő pár mérkőzé­sen kötelező lenne megszerez­niük valamennyi pontot, ha életben akarják tartani dobo­gós álmaikat. Molnár Ferenc, az SKC szak­mai igazgatója: - Fontos pontot szereztünk Csömörön, ahol na­gyon jól védekeztek a játékosa­im, de a mérkőzés végére elfo­gyott az erejük. Ennek ellenére esélyünk volt a győzelemre. B.L Aloe-Invest SZERVA ASE Szécsény I. - Budaörs 21 SC I. 4-6 Varga Zoltán, Vitsek Iván - Jakab János, Ecseki Nándor 0-3, Varga Z. - Dohnál G. 3-1, Podpinka G. - Ja­kab J. 0-3, Vitsek I. - Ecseki N. 3-0, Varga Z. - Jakab J. 0-3, Vitsek I. - Dohnál G. 3-0, Podpinka G. - Ecseki N. 0-3, Vitsek I. - Jakab J. 1-3, Var­ga Z. - Ecseki N. 3-0, Podpinka G. - Dohnál G. 1-3. A Szécsény szombaton szoros mérkőzésen szenvedett vereséget Budaörs csapatától. A bajnokságban a dobogós helyekért harcol mindkét együttes, ezért kiélezett küzdelem volt az első meccstől kezdve. A nyi­ASZTAUTENISZ Extraliga, férfiak, 14. forduló tó párost találkozót a vendégek nyer­ték és legjobbjuk Jakab János (a vi­lágbajnokságon néhány éve még leg­jobb 32 közé jutott) nem tudott hi­bázni, mindhárom egyénijét is meg­nyerte. A szécsényiek két legjobbja Vitsek Iván és Varga Zoltán volt 2-2 győzelemmel, de ez nem volt elég a döntetlen kiharcolásához sem. Ugyanis Podpinka Gábor a vendé­gek - erősorrenben - harmadik já­tékosától is 3-1 arányú vereséget szenvedett. A Szécsény csapata a ve­reség ellenére még őrzi második do­bogós helyét, de több botlást a baj­nokság hátralevő részében már nem engedhet meg magának. B. T. Varga Zoltán két győzelmet szerzett nárék felőrölték a sereghajtót FUTSAL NB II, Keleti csoport, férfiak, 23. forduló Siketek SK- Salgótaijáni Futsal Team SVSE 5-11(3-3) Budapest, SZINOSZ Sportcsar­nok, vezette: Czene-Joó A., Gál P. Siketek SK: Borna - Pányi, Papp, Kovács P., Molnár T. Csere: Harta Tamás, Sersztnyev, Kovács R., Munkácsi, Harta Tibor, Gál Gy., Bajusz. Edző: Fűrész Béla. Salgótarján: Nagy G. - Váradi, Fehérvári, Heiter, Molnár G. Cse­re: Gazsi, Sárközi. Játékos-edző: Csatlós Csaba. GL: Kovács R. (10.), Bajusz (13.), Molnár T. (16.), Munkácsi (24.), Papp (39.), ill. Molnár G. (18., 20., 26., 29., 29., 37., 38., 40.), Fehérvá­ri (20., 26.), Gazsi (39.). Sárga lap: Harta Tibor (39.), Sersztnyev (40.). Kilátva: Kovács R. (39.). » I r H. P. Alapos hidegzuhannyal indult a hétfő esti fővárosi találkozó a négymérkőzéses nyeretlenségi sorozatának lezárására készülő SVSE számára, hiszen az eddig eltelt 22. forduló során mindösz- sze négy pontot (abból is hármat játék nélkül) begyűjtő sereghajtó Siketek SK bő negyedóra játékot követően meglepetésre fölényes, 3-0-ás vezetésre tett szert. A rendkívül foghíjas csapattal pá­lyára lépő tarjániak a sokkoló kezdést követően a félidő hajrájá­ban kezdtek magukra találni, s ennek bizonyságaként Molnár Gábor duplájával és Fehérvári ta­lálatával alig két perc leforgása alatt egalizáltak is a jóval ponto­sabbá váló látogatók. A fordulás után a lelkes házigazdák ugyan még egyszer magukhoz ragadták a vezetést, ám a folytatásban már egyértelműen az ezen az estén teljességgel tarthatatlannak bizo­nyuló Molnár Gábor vezette ven­déggárda akarata érvényesült. A nyolc találatig meg sem álló tá­madó ritkán látható egyéni telje­sítményével végül magabiztos, hatgólos sikerre vezette övéit, akik kötelező győzelmükkel is­mét a két újpesti rivális elé ugrot­tak a táblázaton. A salgótarjáni együttes a pont- vadászat következő fordulójá­ban, március 25-én, hétfőn 20 órától a Keleti csoport egyik nagy favoritját, az éllovas Rákosmente csapatával azonos pontszámmal álló BNM-Török- szentmiklósi FC-t látja vendégül ( a Salgótarjáni Városi Sportcsar­nokban. További eredmények: Újpest FC- 220Volt - Pioneers Viharsarki FC Békéscsaba 2-4 (0-3), Kincsem LP-Nagykáta - Szegedi TE EHÖK SE 7-5 (4-3), Monori SE - Ener­gia SC Gyöngyös 7-5 (2-2), Rákosmenti FC - Vasas-Kalafa SE 4-2 (1-2), Debreceni EAC Arma­da FKII. - Újpesti TE 16-2 (9-1), BNM-Törökszentmiklósi FC - Di­ósgyőri FC 3-0 (játék nélkül). A bajnokság állása 1. Rákosmente 23 19 2 2 197-75 59 2. Törökszentm. 23 19 2 2 188-97 59 3. Nagykáta 23 17 4 2 182-75 55 4. Debrecen II. 23 15 1 7 156-89 46 5. Vasas-K. 23 13 4 6 145-76 43 6. Békéscsaba 22 12 2 8 107-76 38 t l 7. Gyöngyös 23 11 3 9 112-95 36 8. Szegedi TE 23 9 0 14 120-134 27 9. Monor 23 7 2 14 110-118 23 10. Salgótarján 22 6 1 15 95-138 19 11. Újpesti TE 23 6 0 17 102-221 18 12. Újpesti FC 23 5 1 17 120-201 16 13. Siketek SK 23 1 1 21 61-297 4 14. Diósgyőr* 23 8 1 14 104-107 0 Megjegyzés: a Diósgyőri FC a 14. forduló után visszalépett a bajnokságtól, hátralévő ellenfe­lei játék nélkül, 3-0-ás gólkü­lönbséggel kapják meg a három pontot. Nők, 16. forduló Budapest Police SE - Hajdú- böszörményi TE 2-5 (0-3), KNLE Kecskeméti Főiskola - Univerzum SC II. 13-3 (5-1), Debreceni EAC - DVTK­Szabadidőközpont Vénusz II. 2-6 (1-4), Obsitos SE - Gyulai Amazonok 2-4 (0-1). A Skorpió SE Salgótarján - Kiskunhalasi FC mérkőzés elmaradt, mert a vendégek a rendkívüli időjárási viszonyok miatt nem tudtak el­utazni a találkozóra. Szabadna­pos: Rubeola FC Csömör. A bajnokság állása 1. Csömör 14 13 1 0 138-41 40 2. Gyula 15 10 3 2 83-53 33 3. Kecskemét 14 8 3 3 86-65 27 4.DVTKII. 15 7 2 6 81-85 23 5. H-böszörmény 15 6 4 5 64-52 22 6. Debreceni E. 15 6 2 7 73-65 20 7. Salgótarján 13 5 1 7 47-58 16 8. Obsitos SE 14 5 1 8 44-57 16 9. Kiskunhalas 14 3 6 5 43-55 15 10. Bp. Police SE 14 2 1 11 30-90 7 11. Univerzum II. 15 1 2 12 30-98 5 • i