Nógrád Megyei Hírlap, 2012. június (23. évfolyam, 125-150. szám)

2012-06-30 / 150. szám

SPORTTUKOR 2012. JÚNIUS 4., HÉTFŐ Vereséget szenvedtek csapataink labdarúgás NB III, Mátra-csoport, 28. forduló SBTC-Vasas-HídlI. 0-2 (0-1) Salgótarján, tóstrandi sportte­lep, 200 néző, vezette: Szalai Z. (Székely Á., Suscsák J.). SBTC: Lázár - Galbács, Híves (Zsély, 73.), Sólyom, Sulcz - Kál­mán R. (Csépe, 4ó.), Birincsik (Szilágyi, 59.) - Kovács Á., Novák, Oláh T. - Puszta. Edző: Sebestyén Szilárd. Vasas-Híd II.: Horváth A. - Merczel, Görgényi, Kárpáti, Fü­redi - Huszárik (Ferkó, 77.), Reidan - Dobó, Illés, Boda - Lucz. Edző: Tóth András Gl: illés (35.), Merczel (83., ­11-esből). Sárga lap: Híves (21.), Galbács és Novák (80.), ill. Görgényi (37)., Boda (81.) Kiállítva: Szilágyi (88.). Jók: Sólyom, ill. Illés, Kárpáti, Görgényi, Lucz. 34. perc: Merczel a „kígyótér­ről” ívelte előre a labdát, ami a menteni igyekvő Híves és Kál­mán közé hullott, a védők mö­gül kilépő Illés köszönte szépen, és egy pattanás után a kifutó Lázár mellett a kapu jobb oldalá­ba emelt. 0-1. 81. perc: Lucz húzott el a bal szélen, Galbács mellett betört a büntetőterületre, ahol össze­akadtak és mindketten elestek. A játékvezető 11-est ítélt, amit Merczel magabiztosan értékesí­tett. 0-2. A mérkőzéssel egy időben az eső is elkezdett csöpörögni, mintha az égiek csak a Stécé idei szereplését siratták volna, ké­sőbb ugyan elállt, de a játék nem élénkült meg ettől sem. Csak­nem fél órán keresztül felváltva támadtak a csapatok, de a ka­puk egyáltalán nem forogtak ve­szélyben. Végül a Vasas egy szemfüles góllal megszerezte a vezetést, rögtön utána a Stécé egyenlíthetett volna, de Puszta közelről a kapu fölé fejelt. Az SBTC a második félidőben sem találta a ritmust, míg a vendé­gek többször is eldönthették vol­na a találkozót. A hajrában egyenlítési lehetőséget szalasz­tott el a fekete-fehér együttes, majd Melczer büntetője megad­ta a kegyelemdöfést. Az SBTC így nem tudott szépen búcsúzni a szezontól. Balga József, az SBTC szakosz­tályvezetője: - Mérsékelt játékot nyújtottunk, így a kapu előtt ha­tározottabb ellenfél megérde­melte a győzelmet. Tóth András: - Nehéz mérkő­zésen vagyunk túl, úgy érzem a győzelmünk megérdemelt. Molnár Zoltán FC Hatvan - Balassagyarmati VSE 2-0 (1-0) Hatvan, 150 néző, vezette: Janitz G. (Feith Zs., Berendi T.). FC Hatvan: Bollók G. - Radovits, Tóth, Szabó R., Nagy - Franyó (Hajdú, 86.), Surányi (Kóczián, 71.), Illés, Simon (Sza­bó G., 77.) - Horváth, Tari. Edző: Gálvölgyi István. Balassagyarmati VSE: Szathmári - Ágner (Tóth A., 81.), Gaál (Doman, 63.), Kovács Á., Zolnyánszki - Balga, Opitz (Me­zei, 71.), László, Szenográdi - Benécs, Baranyi Á. Edző: Moh­ácsi László. Gl: Szabó R. (22.), Nagy Sz. (75.). Sárga lap: Horváth (11.), ill. Kovács Á. (32.). Jók: Illés, Tari, Nagy Sz., Szabó R., ill. Szath­mári. 22. perc: Bal oldali hatvani be­dobás után Szabó Roland egy re­mek kényszerítőzést követően kilépett a vendégvédők között és nyolc méterről a kapu bal olda­lába helyezett. 1-0. 75. perc: Jobb oldali hazai szögletrúgásra a hosszú bal ol­dalon érkezett Surányi és az el­lenkező hosszú sarokba fejelte a labdát. 2-0. A hatvani csapat nem titkol­tan élni kíván bennmaradási esélyeivel, s ennek megfelelően állt a mérkőzéshez. Már az el­ső percektől kezdve nyomás alatt tartották a balassagyar­matiakat, és a félidő feléhez kö­zeledve megszerezték vezetést. Ezt követően is az újabb gól­szerzésre törekedtek, nem en­gedték kibontakozni a vendé­geket - akik csak elvétve jelen­tek meg a támadóharmadban - , de lehetőségeikkel nem tud­tak élni. A folytatásban jófor­mán semmit sem változott a já­ték képe. Az Ipoly-partiak to­vábbra is igen akaratgyengén, hitehagyottan és megszeppen­ve játszottak, csak nyomokban volt jelen a tavasszal néhány mérkőzésükön látott elszánt­ság. Ennek eredményeként a Hatvan előtt újabb gólszerzési lehetőségek nyíltak, melyek kö­zül mindössze egyet sikerült kihasználniuk. Összességében a Heves me­gyei csapat teljesen megérde­melten gyűjtötte be a számára nagyon fontos három bajnoki pontot, egy olyan meccsen, me­lyen jobb helyzetkihasználással a győzelem nagyobb arányú is lehetett volna. Gálvölgyi István: - A helyzete­inket sorra elhibáztuk, így elma­radt a nagyobb arányú győze­lem, de a célunkat elértük. Mohácsi László: - Gratulálunk a Hatvannak a megérdemelt győzelemhez. Nekünk még két hét van hátra a szenvedésből. G. D.-K. F. További eredmények: Ózdi FC - Dunakeszi Vasutas 1 -2, Putnok VSE - Turawell-Tura VSK 3-0, Maglódi TC - Rákosmente 2-2, Felsőtárkány SG - FC Tiszaúj- város 5-1, Gyöngyöshalász SE - Gyöngyös AK-Ytong 1-1. A bajnokság állása 1. Putnok 26 19 5 2 71-2962 2. DVTK-Tartalék 27 16 3 8 58-34 51 3. Vasas-Híd II 26 16 1 9 43-31 49 4. Maglód 26 14 6 6 63-38 48 5. Túra 26 14 5 7 60-35 47 6. Rákosmente 26 12 9 5 37-25 45 7. Tiszaúiváros 26 13 310 56-39 42 8. Dunakeszi 27 11 8 8 56-46 41 9. felsőtárkány 26 12 311 41-45 39 10. SBTC 28 11 314 38-57 36 11. Ózd 26 9 413 36-41 31 12. Gyöngyös 26 8 414 30-42 28 13. Hatvan 26 4 715 28-55 19 14. Gyöngyöshalász 26 3 221 32-97 11 15. Balassagy. 26 3 122 20-55 10 SPORTTURMIX Magyar sikerek footgolf-világbajnokság. Hár­mas magyar sikerrel zárult va­sárnap a Kisorosziban rende­zett első footgolf-világbaj- nokság. A szervezők tájékozta­tása szerint a nyolc résztvevő ország 76 versenyzője a máso­dik napon is 18 pályát teljesí­tett, végül Lengyel Béla, az FTC futsalcsapatának játékos-edző­je diadalmaskodott, mindössze egyetlen rúgással megelőzve Németh Pétert. Harmadik a ko­rábbi magyar válogatott labda­rúgó, a pálya csúcstartója, Fe­hér Csaba lett. A footgolf mind­össze hároméves múlttal ren­delkező sportág. A játék lénye­ge gyakorlatilag megegyezik a golféval, ám itt futball-labdát kell lábbal egy lyukba juttatni. A következő vb a tervek sze­rint 2014-ben lesz Argentíná­ban. A footgolf-vb végeredménye: 1. Lengyel Béla 187 rúgás, 2. Né­meth Péter 188,3. Fehér Csaba 191. Sike aranyérmes Sike József sportlövészet. Sike József aranyérmet nyert vasárnap a férfiak 50 méteres 40 vegyes számában a Stockholmban zaj­ló futócéllövő-világbajnoksá- gon. A magyar szövetség tájé­koztatása szerint Sike 393 kö­rös eredménnyel szerezte meg az első helyet a vb-n, s a máso­dik svéd Emil Martinssont há­rom körrel utasította maga mö­gé. A Sike, Tasi Tamás, Boros László összeállítású csapat az ötödik lett. Fél tucat gólt szerzett a Mátranovák labdarúgás Arany Ászok megyei I. osztály, 24. forduló Szécsény - Palotás 5-1 (2-1) Szécsény, 100 néző, vezette: Gordos Á. (Lovas J., Dobos A.). Szécsény: Csampa - Deák A. (Szmolnik), Végh, Bednár, Sztrigán - Galcsik (Cseke), Ju­hász, Ökrös, Botos (Oravecz) - Szabó (Varga G.) Horváth B. (Percze). Edző: Mátyus Sándor. Palotás: Korecz - Huszár, He­gyi, Here, Jakus - Pete, Sipos, Kotasz IIT., Jakub (Jambrich) - Jele, Deák L. Edző: Nagy Tamás, Hegyi Tamás. GL: Galcsik (2), Ökrös, Szabó, Botos, ill. Here. Jók: Bednár, Sztrigán, Ökrös, Botos, Galcsik, Szabó, ill. Here. Közönségszórakoztató, gólgazdag, sportszerű mérkőzé­sen Ökrös révéh már a 7. perc­ben vezetést szereztek a hazai­ak. A 29. percben Galcsik növel­te az előnyt, amire egy perc múl­va Here válaszolt, így visszahoz­ta a meccsbe a Palotást. A második félidőben azonban már szinte csak a fiatal, lelkes szécsényi csapat volt a pályán. Jó játékkal, szép gólokat lőve meg­érdemelten arattak fölényes győ­zelmet a kevés ellenállást muta­tó, tartalékos vendégek ellen. Csábi János, a Szécsény meg­bízott edzője: - Fiatalokkal tele­tűzdelt csapatunk megérdemel­te a sikert. Hegyi Tamás: - Gratulálok a szécsényi csapatnak, s további sok sikert kívánok nekik. Bartus Attila Pásztó - Rimóc 0-3 (0-2) Pásztó, 100 néző, vezette: Babcsán Á. (Oláh G., Molnár L). Pásztó: Prezenszki - Neu­mann, Baranyi Sz., Nagy Z., Mócsa - Tóth R. (Pócza), Molnár M. (Csépe), Nagy Zs., Falusy ­Kurcsik (Rúzsom), Baranyi R. Edző: Vallus Ferenc. Rimóc: Oláh T. - Mócsány, Kelecsényi, Kuris (Hegedűs), Rádi (Lovász) - Laczkó, Árva, Rácz, Bangó N. - Bangó R., Vincze (Lehoczki). Edző: Komár Gábor. Gl.: Vincze, Bangó N., Bangó R. Sárga lap: Neumann, Baranyi R., Pócza, ill. Bangó N., Lovász, Rácz./ó/c: Neumann, Molnár M., ill. Oláh T., Kelecsényi, Bangó R. Közepesnél kicsivel jobb iramban kezdődött a mérkő­zés. Az első helyzet a lelkesen, nagy akarással játszó hazaiak előtt adódott, mely pontatlan­ság miatt kimaradt. A vendé­gek egy védőharmadban el­passzolt labdaszerzés után ve­zetést szereztek, melyet egy bakiparádéba illő találattal nö­velni is tudtak. A játékvezető eldöntötte, hogy a mérkőzésen büntetőt nem ítél, hármat is befújhatott volna, kettőt a ha­zaiaknak, egyet a vendégek­nek. Fordulás utána pásztóiak megpróbáltak visszajönni a meccsbe, de a támadásaik meddőnek bizonyultak, vagy a vendégek kapusa hárított ma­gabiztosan. Ä hazaiak „jó ne­vű” támadói fordulók óta adó­sak a gólokkal. Pozitívum a 15 éves Csépe Pier bemutatkozá­sa. Vallus Ferenc: - Vendégszere­tő házigazdák voltunk, egyéni hibáinkból két gólt ajándékoz­tunk a rimóciaknak. A látottak alapján nem volt ekkora különb­ség a csapatok között. Érthetet­len, hogy fiatal csapatunkat mi­ért sújtják rendszeresen a játék­vezetők. Igaz két-három játéko­sunk is elgondolkodhatna, hogy mit tesz a csapat minél jobb sze­replése érdekében. Komár Gábor: - Közepes telje­sítménnyel, az ellenfél hibáit ki­használva megérdemelt győzel­met arattunk a lelkes hazai csa­pat ellen. A harmadik gólunk él­ményszámba ment. Mátranovák - Szurdokpüspöki 6-0 (4-0) Mátranovák, 100 néző, vezeífe.-Csehi A. (Baranyi I G., Kazinczi B.). Mátranovák: Bodor - Répás B. (Kaposvári B.), Oszvald, Pataki, Szoó -, Líber Zs., Lakatos R, Mol­nár, Új - Zsákai, Tábori. Edző: Smelkó Károly. Szurdokpüspöki: Szeles - Pusztai, Maksó D., Bognár, Bódi- Figura, Szőke, Göröcs, Sándor- Buda, Nagy. Edző: Tóth József. Gl: Zsákai (3), Tábori (2), Mol­nár. Sárga lap: Göröcs .Jók: Szoó, Oszvald, Líber Zs., Molnár, Zsákai, ill. Sándor, Bognár. Sportszerű mérkőzésen több meghatározó játékosát nélkülö­ző hazaiak még ilyen arányban is megérdemelten nyertek. Smelkó Károly: - A mai mér­kőzés nem megbántva az ellen­felet, jó felkészülés volt az elkö­vetkező rangadóra. Gratulálok a csapatomnak és további jó sze­replést a vendégeknek. Tóth József: - Ezen a mérkő­zésen mi is rúghattunk volna vagy négy gólt, de mi mindent elügyetlenkedtünk, még a li­est is. A nováki lábak nem re­megtek meg, így csak gratulál­ni tudok. Gecse István * * * A Karancslapujtő - Nőtincs, Héhalom - Nagybátony, Bánk - Somoskőújfalu és a Berkenye - Bércéi mérkőzés lapzártánk után fejeződött be. Részletes tu­dósítások a keddi számban. A bajnokság állása 1.Naqybátony 23 18 3 2 77-18 57 2. Héhalom 23 15 6 2 60-21 51 3. Berkenye 23 15 2 6 73-28 47 4. Mátranovák 24 15 2 7 70-40 47 5. Nőtincs 23 13 6 4 43-25 45 6. Szécsény 24 12 3 9 46-42 39 7. K.-lapujtő 23 10 4 9 45-45 34 8. Bánk 23 9 410 44-44 31 9. Somoskőúj. 23 9 5 9 40-51 30 10. Rimóc 24 9 213 51-41 29 11. Pásztó 24 7 116 36-60 22 12. Palotás 24 4 218 29-75 14 13. Sz.-püspökl 24 4 020 32-9112 14. Bércéi 23 3 218 16-8111 Megjegyzés: Somoskőújfalutól 2 pont levonva.