Nógrád Megyei Hírlap, 2012. június (23. évfolyam, 125-150. szám)

2012-06-05 / 128. szám

SPORTTUKOR 2012. JÚNIUS 5., KEDD Megmérették magukat judo. Az elmúlt napokban szá­mot adhattak felkészültségükből a Salgótarjáni Párducok Judo Club növendékei. Elsőként Diósdon megrendezett budapes­ti regionális diákolimpián, majd Cegléden az országos döntőn. Mindkét eseményen több mint négyszáz versenyző indult. Diósdon, Balázs István és Balázs Boglárka próbálta maga mögé utasítani a népes - 2003-as kor­osztályú - mezőnyt, ami az előb­binek kemény diónak bizonyult, míg Boglárka bronzérmet szer­zett súlycsoportjában. Cegléden Szokács Bence, Bakos Kende és Ispán Viktor lépett tatamira. Szokács az A-kategóriában, a 41 kg-osok között - az első rangos versenyén - nagy lelkesedéssel, s akarattal küzdött, ami azonban nem volt elegendő a továbbjutás­hoz. Bakos az A-kategóriában, a 38-kg-osok között próbálta a benne rejlő tudást kamatoztatni, de a roppant erős, rangos me­zőnyben nem tudta megvalósí­tani elképzeléseit, így ő sem tu­dott az első ötbe kerülni. Ispán a B-kategóriában, a 32 kg-osok né­pes csapatában nagyon okos, kiszámíthatatlan technikákkal hozta formáját, s az első há­rom meccsét gyorsan ipponnal zár­ta. A dön­Héhalom nyerte a rangadót labdarúgás Arany Ászok megyei I. osztály, 24. forduló - Berkenye ezúttal tíz gólt szerzett Balázs Boglárka ■>. 4*. , . tőbe jutásért folytatott küzde­lemben már az első 20 másod­percben 7 ponttal vezetett, de ez­után nem figyelt, így az ellenfe­le jutott a döntőbe. Ennek ellenére - tekintettel a megjelent versenyzők kvalitásá­ra - büszkén vehette át az ötö­diknek járó oklevelet, pontokat szerezvén iskolájának. A ver­senyzők a két viadal tapasztala­taira és a nyári edzőtábori mun­kára építve készülnek a szep­temberben rendezendő magyar országos döntőre. Héhalom - Nagybátony 1-0 (0-0) Héhalom, 500 néző, vezette: Dolnegó B. (Dobos A., Csehi A.). Héhalom Vida - Dinka, Kovács, Sóss, Babusa - Jakus M. (Zsámboki), Bognár, Gerhát, Danguly (Varga) - Lőrincz, Jakus P. Edző: Szilágyi Albert Nagybátony; Zsignár - Sándor (Orosz R), Németh, Almási, Dudás - Szabó, Csatlós Cs., Balázs, Benus (Bakos) - Alapi, Kálmán (Csatlós T.). Játékos-edző: Csatlós Tamás. GL: Danguly. Sárga lap: Dinka, Sóss, Kovács, Bognár, Gerhát, Lőrincz, ill. Sándor, Balázs, Szabó, Alapi. Kiállítva: Csatlós Cs., Né­meth./ó/c; az egész csapat, ill. Kál­mán, Balázs. Mintegy félezer ember volt kí­váncsi a megyei I. osztály rangadó­jára. A bátonyiak kezdeményeztek többet, de pontrúgási lehetőségei­ket elpuskázták. A hazaiak fokoza­tosan feljöttek, teljesen kiegyenlí­tetté vált a küzdelem. A második játékrészben a héhalmiak kontra játékkal próbálkoztak és az 53. percben szemfüles fejesgóllal meg­szerezték a vezetést A vendégek játéktéren és kispadon egyaránt a játékvezetőkkel foglalkoztak, feltű­nően idegesen, feszülten futballoz­tak. A mérkőzés utolsó harmadá­ban a hazaiak sorra dolgozták ki a helyzeteket, de nem sikerült elő­nyüket növelni. A taktikailag érett játékot mutató héhalmiak teljesen megérdemelten nyer­tek. A mérkőzés végén a csa­lódott nagybátonyi szurko- I lók egy része megtámadta Ujj a játékvezetőket és az őket védő rendezőket Megütöt- f í ték a játékvezetőt, földre ^ rántották, s csak a hazai rendezőkön és a jobb érzésű bátonyi vezetőkön múlott, hogy nem alakult ki tömegverekedés. Szilágyi Albert: - Feszült, küzdel­mes mérkőzésen, nagy akarással, fegyelmezetten futballoztunk és el­ismerésre méltó győzelmet arat­tunk a magasabb bajnoki osztály­ba készülő bátonyiak ellen. Csak gratulálni tudok minden hazai já­tékosnak, valamint a rendezőknek, akik képesek voltak megakadá­lyozni a futballpályára nem illő ese­ményeket A futballban a vereséget is sportszerűen kell elviselni. Csatlós Tamás: - Gratulálok a hazai csapatnak a győzelemhez. A két csapat erőségét mutatva egy jó mérkőzés alakult ki, ahová már legalább egy átlagos játékvezetőt kellett volna küldeni. Bánk - Somoskőújfalu 3-1 (1-1) Bánk, 100 néző, vezette: Boda V. (Katona L., Molnár L). szönhetően a kapu előtt határo- zottabbá, eredményesebbé váltak és két gólt szereztek. A vendégek első sorban kontrákra rendezked­tek be, de ez kevésnek bizonyult számukra. Kovács Imre: - Rengeteg gól­helyzetből mindössze hármat si­került értékesítenünk, de ez a si­ker most úgy kellett, mint egy fa­lat kenyér! Sokkal több szerete­gek sportszerű játékát lehet ki­emelni, de a második félidőben már kevés ellenállást tudtak tanú­sítani. Korrekt, jó teljesítményt nyújtott a játékvezetői hármas. Bánföldi Zoltán: - Sportszerű el­lenféllel szemben, fölényes győzel­met arattunk. A mérkőzés pozití­vuma, hogy az elkövetkező meccs­re nincs eltiltottunk. A játékveze­tés kitűnő volt Bánk; Peredi - Torma, Németh K., Pádár, Barkaszi - Ordasi (Meló), Sindler (ifj. Kovács), Sági, Németh L (Bazsó) - Szegvári, Puruczki B. Játékos-edző: Kovács Imre. Somoskőújfalu; Balázs T. - Mol­nár, Huszár, Váradi, Szőllősi Oláh Z., Varga (Horváth), Balázs Gy., Ornyik (Oláh V.) - Kotroczó, Bognár. Játékos-edző: Ornyik Ró­bert GL: Puruczki B., Bazsó, Szegvá­ri, ill. Varga. Sárga lap: Torma, Pádár, ill. Kotroczó. Jók: Torma, Né­meth K., Puruczki B., ill. Morva, Váradi, Bognár. Középcsapatok találkozóján, egy sportszerű mérkőzésen, a jó­val többet kezdeményező és több gólhelyzetet kidolgozó hazaiak megérdemelten tartották otthon a három bajnoki pontot. A bánkiak már az első játékrészben eldönt­hették volna a találkozót, de hely­zeteik kimaradtak, s az egygólos előnyt a félidő hajrájában a somosiak még egalizálni tudták. A második játékrészben a hazaiak elsősorban a friss cseréiknek kö­tet, tiszteletet érdemel ez a csapat, mint amennyit az oldalvonal mel­lől, a türelmedenektől kap. Gratu­lálok és sok sikert kívánok a rend­kívül szimpatikus somosiaknak. Ornyik Róbert: - Küzdelmes mérkőzésen súlyos egyéni hibák okozták vereségünket. További sok sikert a hazaiaknak. K. T. Berkenye - Bércéi 10-0 (3-0) Berkenye, 100 néző, vezette: Pap I. (Szász K., Balázs K.j. Berkenye: Hisbéli (Súlyán) - Hannus, Zsibók Z. (Blaskó), Mravik, Bábik - Nagy, Greff, Bán­földi (Zsibók T.), Rottek (Lestyánszki) - Balázs, Yáim. Játé­kos-edző: Bánföldi Zoltán. BerceE Mohácsi - Koplányi Sz., Tövis, Havjár, Rodák - ifj. Matyóka, Jele T, Jele Cs. (János), Gyurcsek - Szilfai, Csabuda. Edző: Matyóka Ferenc. GL: Nagy (3), Greff (3), Fábri (2), Bábik, Bánföldi. Jók Nagy, Greff, Fábri, Balázs, Súlyán, ül. Mohácsi. A hazaiak közönségszórakozta­tó, jó játékkal ilyen arányban is megérdemelten győztek. A vendé­Matyóka Ferenc: - Az ered­ményt nem kell magyarázni, telje­sen jogos hazai siker született még ilyen arányban is. Sok siker kívá­nok a Berkenyének. Schmidt József Karancslapujtő - Nőtincs 3-3 (1-1) Karancslapujtő, 200 néző, vezet­te: Molnár T. (Gordos Sz. Gordos Á.). Karancslapujtő: Babják - Gordos (Laczkó), Szabó K., Cseh, Sági D. (Tóth Sz.) - Oravecz Cs. (Sánta), Raes J.,Varga G., Bozó P. (Mezei) - Szőrös (Simon B.), Lavaj. Edző: Földi Attila. Nőtincs: Balogh T. - Schwarcz, Hugyecz, Nagy Á., Tóth Sz. - Miklovicz, Prakker, Csapó (Kajzinger), Dancsó - Szunter, Nyikos. Játékos-edző: Schwarcz Zoltán. GL: Lavaj (2., - egyet 11-esből), Mezei, ill. Szunter (2), Hugyecz. Sárga lap: Cseh, Sági D., Lavaj, ill. Prakker, Szunter, Nyikos. Jók .•Lavaj, ill. Szunter, Prakker. Változatos, gyakran szikrázó, jó iramú mérkőzésen jól kezdtek a hazaiak: Raes J. szabadrúgása után a kapus még a kapufára tol­ta a labdát, de a 24. percben Lavaj büntetőből már gólt szerzett. Előt­te a főszereplő Szunter kíméletle­nül belerohant a labdát már ölé­ben fogó Babják kapusba. Aztán rá 10 percre Nyikos az egyik védő el- lökésével adott „gólpasszt”, s Szunter közelről egyenlített, majd a 47. percben védelmi díszkíséret mellett talált az alsó sarokba. A hazaiak négy perce múlva Lavaj felső sarkos góljával egyenlítettek, majd az 56. percben Hugyecz is­mét előnyhöz juttatta a vendége­ket Húsz perc mezőnyjáték után előbb Babják bravúr, majd Balogh nagy védése után úgy tűnt, hogy nyernek a vendégek. A 92. perc­ben szöglethez jutottak a hazaiak: Tóth Szilárd beívelésére Mezei ér­kezett, s fejese után a hosszú felső sarokban kötött ki a labda. Tóth György, a lapujtői sport­alapítvány elnöke: - A mezőny­ben a vendégek jól kombináltak, fiatal védőinknek nagyon furcsa volt, hogy a rutinos csatárok csípnek-harapnak. Ebben csak Varga tudott velük lépést tartani, de addigra Szunter már kétszer betalált. Az utolsó tíz percben mutatott támadójátékunk alap­ján megérdemeltük az egy pon­tot. Schwarz Zoltán: - Köszönjük a játékvezetőnek, hogy az elkövet­kező Berkenye elleni meccset ér­dektelenné tette számunkra. Tóth György Már közölt eredmények Szécsény - Palotás 5-1 (2-1), Pásztó - Rimóc 0-3 (0-2), Mátranovák - Szurdokpüspöki 6-0 (4-0). A bajnokság állása 1. Nagybátony 24 18 3 3 77-19 57 2. Héhalom 24 16 6 2 61-21 54 3. Berkenye 24 16 2 6 83-28 50 4. Mátranovák 24 15 2 7 70-40 47 5. Nőtincs 24 13 7 4 46-28 46 6. Szécsény 24 12 3 9 46-42 39 7. K.-lapujtő 24 10 5 9 48-48 35 8. Bánk 24 10 410 47-45 34 9. Somoskőúj. 24 9 510 41-54 30 10. Rimóc 24 9 213 51-41 29 11. Pásztó 24 7 116 36-60 22 12. Palotás 24 4 218 29-75 14 13. Sz.-püspöki 24 4 020 32-91 12 14. Bércéi 24 3 219 16-9111 FOTÓ: SATIS Jó a „Sakkszi" a háznál: Osgyáni Sándor Három órán át tartott a dobogós remény sakk NBII, csapatbajnokság - Ötödik helyen zárta a bajnokságot a Pásztó A Honvéd elleni minimális vereség az utolsó előtti for­dulóban már előrevetítette, hogy véghajrában a Muzsla-aljiak csak egy hengerléssel és a rivális csa­patok betűjével kerülhetnek a bajnoki dobogó legalsó fokára, de ilyen szerencsés egybeesések csak a mesé­ben léteznek. Márton (Satis) István Pásztó SE - Szlgetszentmlklós 8-4 Bomba rajtot vettek a hazai­ak, hiszen a harmadik játékórá­ban 5-0-ás vezetésre tettek szert Földi Viktor, Kovács Zsolt, Bódi Tamás, Kovács Dániel és Osgyáni Sándor győzelmével, s felrémlett a bajnokság bronzér­mének megszerzése is, de zár­kózott a sereghajtók közé tarto­zó nemes ellenfél. Görcsi Gábor és Tódor Attila újabb nyerésé­vel és Bohati Tamás remijével 7,5-2,5-re alakult az állás. Az­tán hiába erőlködött legjobb pontszerzőnk (7,5) Vajda Al­bert, de nem tudta kicsikarni az újabb hazai diadalt, sőt az első táblán Újj Dani még vesztett is egy bátor, de elvetélt tisztáldo­zata miatt, igaz nem akárki állt vele szemben, mint a hatalmas rutinnal rendelkező Szalánczy Emil nemzetközi mester. Tehát 8-4 lett a vége, és ötödik hely a bajnokságban, azonos pont­számmal a negyedikkel. A 2010/2011-es évben elért ezüst­érem (73,5 pont) után a tehát idén az 5. hely ( 68 pont) jónak mondható, hiszen az előző év­hez képest meggyengült a csa­pat három erős FIDE-mester (Mede István, Egyed András és Papp Z. Csaba) távozásával, és Tóth László (remélhetőleg idő­leges) visszavonulásával. Több vesztes találkozón akár fordított eredmény is születhetett volna: némi szerencsével a Fót, a Dunaharaszti, de különösen a Honvéd ASE II. ellen. További eredmények Fót - Víz­ügy Bp 7-5, Dunaharaszti II - Mátra Gyöngyös 4-8, Vác - Pestszentlőrinc 5,5-6,5, Sár­kány GSE - MAFC 7-5, Újszász - Honvéd II7-5. A bajnokság végeredmémnye: I. Sárkány GSE 87,5 pont, 2. Újszász 81,5,3. Mátra Gyöngyös 72,5, 4. Fót 68, 5. Pásztó 68, 6. Dunaharaszti II 67,5, 7. MAFC 61, 8. Vízügy Bp. 61, 9. Honvéd II 57,5, 10. Pestszentlőrinc 57, II. Szigetszentmiklós 56,5, 12. Vác 49. 1 I