Nógrád Megyei Hírlap, 2012. május (23. évfolyam, 100-124. szám)

2012-05-15 / 111. szám

2012. MÁJUS 15., KEDD SPORTTŰKÖR Bajnok a Debrecen labdarúgó nb i. A Debrecen ha­todik bajnoki címét szerezte meg a labdarúgó OTP Bank Liga 28. fordulójában, mivel a Pécs legyőzésével nyolc pont az elő­nye két körrel a vége előtt. A cím­védő Videoton a 90. percben szerzett góllal verte otthon a Győrt, így nagy lépést tett az ezüstérem megszerzése felé. El­dőlt, hogy a ZTE mellett a Vasas búcsúzik az élvonaltól: a két pont levonással sújtott angyal­földiek kikaptak Pakson, a Pápa pedig nyert hazai pályán a Kecs­kemét ellen. Eredmények: Videoton FC - Győri ETO FC 2-1, Diósgyőri VTK - Budapest Honvéd 2-1, Új­pest FC - Ferencváros 1-1, DVSC-TEVA - PMFC-Matias 4-0, FGSZ Siófok - ZTE FC 2-0, Kaposvári Rákóczi - Haladás Sopron Bank 1-1, Lombard Pá­pa Termál FC - Kecskeméti TE 1-0, MVM Paks -Vasas 2-1. A bajnokság állása 1. DVSC-TEVA 28 20 8 0 59-18 68 2. Videoton FC 28 19 3 6 54-19 60 3. Győri ETO 28 18 3 7 51-31 57 4. Bp. Honvéd 28 12 7 9 44-34 43 5. Kecskeméti TE 28 12 5 11 46-38 41 6. MVM Paks 28 11 8 9 42-48 41 7. Diósgyőri VTK 28 12 4 12 38-39 40 8. Haladás Sopron 28 8 11 9 37-34 35 9. Ferencváros 28 9 7 12 29-31 34 10. PMFC-Matias 28 8 10 10 33-43 34 11. FGSZ Siófok 28 8 9 11 29-39 33 12. ÚjpestFC 28 8 7 13 34-44 31 13. Lombard Pápa 28 8 6 14 26-36 30 14. Kaposvári R. 28 5 14 9 31-41 29 15. Vasas 28 5 9 14 27-47 22 16. ZTE FC 28 1 9 18 23-61 12 Megjegyzés: A Vasastól 2 bün­tetőpont levonva. Góllövőlista élcsoportja. 18 gólos: Coulibaly (DVSC). 17gó­los: Nikolics (Videoton). 14 gó­los: Danilo (Honvéd), Lencse (Kecskemét). 12 gólos: Alves (Videoton). 11 gólos: Peric (Vi­deoton). 10gólos: Bajzát (Pécs). 9 gólos: Ahjupera (Győr), Böde (Paks), Luque (DVTK). 8gólos: Bódi (DVSC), Melczer (Siófok), Rajczi (Újpest), Trajkovic (Győr). 7 gólos: Dudás (Győr), Hrepka (Paks), Kabát (Újpest), Kenesei (Haladás), Lovrencsics (Pápa), Sándor (Videoton), Seydi (DVTK), Tisza (DVTK). 6 gólos: Horváth Zs. (Pécs), Ivancsics (Honvéd), Kulcsár T. (DVSC), Marie (Pápa), Pátkai (Győr), Simon A. (Siófok), Vasiljevic (Videoton/Újpest), Vujovic (Haladás). 5 gólos: Bartha (Paks), Budovinszky (DVTK), Foxi (Kecskemét), Grumic (Kaposvár), Haraszti (Siófok), Kamber (Győr), Litsingi (Kecskemét), Máté P. (ZTE), Nikolic (DVSC), Pölöskey (FTC), Simic (Va- sas/FTC), Szakály P. (DVSC), Tököli (ZTE, Kecskemét), Vayer (Paks). 4 gólos: Andorka (Pécs), Bebeto (Kaposvár), Dajic (Vasas), Ferenczi (Pápa), Halmosi (Haladás), Gyurcsó (Videoton), Koltai (Győr), Kul­csár D. (Vasas/FTC), Meyé (ZTE/DVSC), Nagy 0. (Pécs), Savic (Kecskemét), Somalia (FTC), Torghelle (Honvéd/Vi- deoton). A 29. forduló programja. Má­jus 18., péntek: Kecskeméti TE - Újpest FC 18 ó, Győri ETO FC - PMFC-Matias 20 ó. Május 19., szombat: Ferencváros - FGSZ Siófok 15 ó. Május 20., vasárnap: Haladás Sopron Bank - Diósgyő­ri VTK 15 ó, Vasas - Kaposvári Rákóczi 15 ó, ZTE FC - MVM Paks 15 ó, Budapest Honvéd - DVSC-TEVA ló ó, Videoton FC - Lombard Pápa Termál FC 18 ó. Remek győzelmet aratott a Stécé labdarúgás NB III, Mátra-csoport, 25. forduló A Balassagyarmat (csíkos mezben) a második gólig egyenrangú ellenfele volt a Maglódnak Balassagyarmati VSE - Maglódi TC 0-4 (0-1) Balassagyarmat, Nagyligeti sporttelep, 100 néző, vezette: Bereczki M. (Kovács G., Baghy Cs.). Balassagyarmati VSE: Szatmá­ri Zs. (Doman G., 46.) - Ágner, Ko­vács A., Gaál, Balga - Opitz (Tóth A., 79.), László, Szenográdi, Vereczki (Baranyi Á., 67.) - Zolnyánszki, Baranyi T. Edző: Mohácsi László. Maródi TC: Kovács B. - Budafai (Demeter, 79.), Molnár, Németh, Bogdán - Pintér, Weisz, Nagy, Láz­ár (Bornemissza, óó.) Lovrencsics, Csák. Edző: Baranyai Pál. GL: Lázár (46., 55.), Weisz (85.), Lovrencsics 86.). Sárga lap Gaál (24.), Szenográdi (38.), Balga (72.), Ágner (91.), ill. Csák (25.), Budafai (49.). Kiállítva: Zolnyánszki (75.), Doman (82.), Kovács Á. (85 .).Jók Szenográdi, Kovács Á., Balga, Baranyi T., ill. Kovács B., Lázár, Nagy, Bogdán. 4ó. perc: Jobb oldali vendégsza­badrúgás után a labdát a hazaiak középre fejelték ki, s azt Lázár 17 méterről a jobb alsó sarokba lőtte. 0-1. 53. perc: Vereczki már csak a kapussal állt szemben, 10 méter­ről lőtt, de a labda a bal kapufa mellett hagyta el a játékteret. 55. perc: Maglódi támadás után Weisz néhány csel után mesterien tálalt Lázár elé, aki balról, ó méter­ről Szenográdi mellett a kapu kö­zepébe helyezte a labdát. 0-2. 73. perc: Ágner szabályos szere­lését büntetővel honorálta a játék­vezető: Lovrencsics állt a labda mögé, de azt a kapu fölé lőtte. 75. perc: Zolnyánszki egy rossz ütemű becsúszás után megkapta második sárga lapját, majd ezt kö­vetően a pirosat 82. perc: Az ellenfél térfelén Doman G. rossz becsúszó szerelé­se után ismét villant a piros lap. 85. perc: Kovács Á., szabálytala­nul szerelte Csákot a 16-oson be­lül, melyért piros lapot kapott. A megítélt 11-esnek Weisz állt neki, s a kapu jobb oldalába lőtte a lab­dát. 0-3. 86. perc: Bornemissza jobb ol­dali beadása után a lesen álló Lovrencsics 6 méterről lőtte a ka­puba. 0-4. A hazaiak szempontjából „őrült” egy mérkőzést játszott a két csapat. A első félidőben rend­kívül taktikusan, támadásaikat szemre is tetszetősen felépítve ro­hamoztak, és a tizenegyedik perc­ben Zolnyánszki remek megoldá­sai után Baranyi T. került óriási gólhelyzetbe, lövését a vendégek kapusa óriási bravúrral szögletre tenyerelte. A tizenhatodik percben László keresztlabdájával ezúttal Balga került a védők mögé, és 14 méteres kapáslövését újfent bra­vúrosan mentette a vendégkapus. Egy perc múlva jött a válasz Maglódi oldalról, amikor a felső kapufa mentett egy fejest. Újabb egy perc elteltével Baranyi beadá­sát Szenográdi fejelte vissza az ér­kező Zolnyánszki elé, akinek 14 méteres elemi erejű lövését Ko­vács Balázs hárította. A félidő utolsó percében egy el­hamarkodottan megítélt szabad­rúgás után jött a vendégek talála­ta, és az esetnél a hazai csapat ka­pusát vesztette, akit fejsérüléssel mentő vitt el a pályáról. A mérkő­zés végére kiderült, hogy szeren­csére nincs komolyabb baja Szathmári Zsoltnak. A folytatásra a kapuba Szenográdi Péter állt be, az ő helyét pedig Doman Gergő foglalta el. Támadólag léptek fel a hazaiak, két gólhelyzetet is teremtettek de előbb Baranyi Tibor, majd Vereczki Balázs rontotta el gól­helyzetét középen a kaputól tíz méterre úgynevezett ajtó- ablak helyzetben! A második lehetőség után a kapukirúgást követően büntetett a Maglód egy szép talá­lattal. Ez természetesen megnyug­tatta az élmezőnyhöz tartozó Pest megyeieket, egyre jobban belelen­dültek, de a hazaiak sem mondtak le a gólszerzésről, de ekkor érthe­tetlen ítéletek következtek és hat perc alatt két fővel fogyatkozott meg a hazai gárda, eldőlt a meccs. Ettől nemcsak a hazai csapat zava­rodott össze, hanem más szerep­lők is, és a végén már a nagyobb vereség ellen küzdöttek az Ipoly parti játékosok. Mohácsi László: - Az 54. percig mindenben egyenrangú ellenfelei voltunk a jobb erőkből álló Mag­lódnak, sőt gólhelyzetek kialakí­tásában föléjük nőttünk, hiszen három-négy ziccerünk és volt. Ez­után kapusunk korábbi kiválása, és a játékvezető furcsa felfogása eldöntötte a bajnoki pontok sor­sát, s a hátralévő - számunkra e meccs előtt fontos tűnő - mérkő­zéseket is. Baranyai Pál - Úgy érzem az el­ső félidőben ikszes mérkőzés volt, de a fordulás után a Balassagyar­mat fölé nőttünk. Megérdemelten vittük el a három pontot, sok si­kert kívánok a Balassagyarmat­nak. Kanyó Ferenc Gyöngyösi AK-Ytong - SBTC 0-2 (0-2) Gyöngyös, Komiéi spt., 200 né­ző, vezette: Janitz G. (Czerovszki M., Berendi T. Cs.). Gyöngyösi AK-Ytong: Somodi S. - Vidra R. (Kun, 83.), Nagy Á., Szü- ágyi N., Kovács Á. (Boros, 36.) - Oravecz B., Pilinyi L, Horváth V, Fekete B. - Fülöp V. (Király M., 63.), Nádudvari. Edző: Ács János. Salgótarjáni BTC: Puporka - Jeney, Híves, Galbács, Sólyom (Puszta, 68.)- Stark (Zsély, 85.), Novák J., Oláh T., Kálmán R. (Szil­ágyi Á.,75.) -BirincsikD.,Kovács Á. Edző: Sebestyén Szilárd. GL Novák J. (25., 39.-utóbbi 11- esből). Kiállítva: Király M. (73.), ill. Kovács Á. (73.). Jók: Szilágyi N., Oravecz B., ill. Puporka, Galbács, Híves, Novák, Birincsik. Az első félórához közeledve Novák János szöglete érintés nél­kül került a GYAK kapujába, majd még a félidő vége előtt büntetőből duplázta meg előnyét a vendég­csapat. A hazaiak küzdöttek, de a három pontot a Stécé szerezte meg. Benus Ferenc, a Gyöngyös szak­mai igazgatója: - Alibi futballal nem lehet mérkőzést nyerni. Gra­tulálok a Salgótarján csupa szív játékához! Sebestyén Szilárd: - Az első já­tékrészben több kontra támadást vezettünk, amelyek végén két pontrúgásból eredményesek vol­tunk. A második félidőben ellen­felünk mindent egy lapra feltéve rohamozott, de erejükből két-há- rom veszélyes szögletre futotta. Határozottan, fegyelmezetten vé­dekeztünk és nagyon akartuk, hogy sorozatban harmadik mér­kőzésünket fejezzük be győzte­sen. Hatmóczki Ferenc További eredmények■ Ózdi FC - Felsőtárkány SC 3-0, Dunakeszi Vasutas - Gyöngyöshalász SE 5-0, FC Tiszaújváros - Putnok VSE 2-2, Rákosmente - DVTK Tartalék 11, Turawell-Tura VSK- Vasas-Híd2-1. A bajnokság állása 1. Putnok 23 17 5 1 64-26 56 2. DVTK-Tartalék 24 14 3 7 51-32 45 3. Túra 23 13 5 5 53-29 44 4. Vasas-Híd II 24 14 1 9 40-31 43 5. Maglód 23 12 5 6 56-34 41 6. Tiszaújváros 23 12 3 8 48-31 39 7. Rákosmente 23 10 8 5 31-22 38 8. SBTC 24 11 3 10 3743 36 9. Dunakeszi 24 9 7 8 5144 34 10. Felsőtárkány 23 10 3 10 3542 33 11. Ózd 24 9 4 11 35-38 31 12. Gyöngyös 23 8 3 12 27-35 27 13. Hatvan 23 2 6 15 24-54 12 14. Balassagy. 23 3 1 19 19-50 10 15. Gyöngyöshalász 23 2 1 20 28-88 7 Megvédte címét az FTC kézilabda BL/KEK, nők - Hetedszer sem sikerült a Győrnek Bajnokok Ligája, döntő, visszavágó Buducsnoszt Podgorica (montenegrói) - Győri Audi ETO KC 27-25 (13-12) Podgorica, 5000 néző, v.: Mar­tin Gjeding, Mads Hansen (dán). GL: Bulatovic 9, Miljanic 6, Savic 4, Popovic 3, Cvijic 2, Knezevic 2, Djokic 1, ill Görbicz 9, Amorim 5, Radicevic 3, Kovacsics 3, Lekic 3, Löké 2. Hétméteresek: 3/2, ill. 5/5. Kiállítások 16 perc, illetve 6 perc. BL-győztes: a Buducsnoszt Podgorica 54-54-es összesítés­sel, idegenben szerzett több gól­lal. A Győr női kézilabdacsapata hetedik európai kupadöntőjét is elbukta, ugyanis 29-27-es hazai sikerét követően a vasárnapi visszavágón 27-25-re kikapott a montenegrói Buducsnoszt Podgo­rica vendégeként, így idegenben szerzett több góllal riválisa dia­dalmaskodott A Győr korábban 4 EHF Kupa, továbbá 1-1 BL- és KEK-finálét bukott el, utóbbit 2006-ban szintén a Podgorica el­len. Kari Erik Böhn, a Győr vezető­edzője: - Kemény mérkőzés volt, a világ két legjobb csapata talál­kozott ma, és a Podgorica megér­demelten nyert. Megvoltak a le­hetőségeink a győzelemre, de nem tudtunk élni velük, pedig három perccel a vége előtt a ke­zünkben volt a meccs. Nüanszok döntöttek, ezek most a Podgoricának kedveztek. KEK-döntő, visszavágó VflxHg (dán) - FTC-Rall Cargo Hungária 30-31 (12-15). GL Skov 9, Frafjord 5, Jurack 5, Gullden 4/3, Varzaru 3, Fisker 2, Ahlm 2/2, ill. Kovacsicz 6, Szucsánszki 6, Szamoránsky P. 5, Zácsik 4, Zivkovic 4/4, Tömöri 2, Szádvári 2, Szarka 1, Deáki 1. Sikerült a bravúr, azaz a címvédés a Ferencváros női kézilabdacsa­patának, mivel a vasárnapi visz- szavágón ugyanúgy 31-30-ra nyert a dán Viborg otthonában, mint ahogy tette azt egy hete a dabasi felvonáson. A párharcot kettős győzelemmel, 62-60-as összesítéssel az Elek Gábor által irányított FTC nyerte. A fővárosi­ak 1978 és 2011 után harmadszor hódították el a KEK-et, 2006-ban pedig az EHF Kupát nyerték meg. A magyar női kézilabdacsapatok­hoz immár 12 európai kupadia­dal fűződik. A BL-ben és elődjé­ben, a BEK-ben eddig egy-egy al­kalommal bizonyult a legjobbnak magyar együttes (Dunaferr és Va­sas), az EHF Kupát és a KEK-et öt­ször nyerte magyar klub. Magyar női kupasikerek. Baj­nokok Ligája: 1999: Dunaferr. Bajnokcsapatok Európa Kupája: 1982: Vasas. EHF Kupa. 1995: Debrecen. 1996: Debrecen. 1998: Dunaferr. 2005: Cornexi. 2006: Ferencvá­ros. KEK. 1978: Ferencváros. 1981: Bp. Spartacus. 1995: Dunaferr. 2011: Ferencváros. 2012: Ferencváros. Fél lábbal az élvonalban kosárlabda NB I/B, férfiak, döntő Bajai Bácska FKE ­Konecranes-Salgótarjánl KSE 83-91 (22-21,20-32,23-18,18-20) Baja, Német Művelődési Köz­pont, 700 néző, vezette: Györffy P. A. Farkas G. Jakab L. Baja* Nagy D. 2, DÉLITY 26/9, HOSSZÚ G. 19/12, ÁGFALVI B. 24/6, Mándity 9. Cse­re: Fehér Cs. 1, Szabó A., Szálas 2, Pintér. Edző: Hosszú István. Salgó­tarján; SURMANN P. 11/3, Sebők 11, SURMANN G. 13/6, Likár 2, GODENA 24. Csere: GORSZKU 25/3, Kocsis 3/3, Kiss K. 2, Szabó Z. Edző: Dániel Tamás. Az eredmény alakulása. 3. perc: 8-0, 8. perc: 18-15, 14. perc: 29-34, 18. perc: 39-45, 24. perc: 48-58, 28. perc: 65-65, 34. perc: 68-78, 38. perc: 75-86. Kipontozódott: Likár (25.), Hosszú G. (40.). A remek napot kifogó Délity ve­zetésével villámrajtot vett a finálé vasárnap esti első mérkőzésén a bajai gárda, amely a feldobást kö­vetően pillanatok alatt nyolcpon­tos előnybe került. A szép lassan bemelegedő vendégek azonban a Godena-Gorszkij páros eredmé­nyességének köszönhetően már a nyitó negyed végén utolérték rivá­lisukat, majd a második felvonás közepétől állandósította 5-10 pont körüli előnyét az SKSE (42-53). A fordulás után Hosszú István le­génysége nagy erőket mozgósított a felzárkózás érdekében, s a házi­gazdák 65-65-nél be is fogták a zsinórban öt támadást elhibázó pi­ros-feketéket. A soraikat gyorsan rendező tarjániak viszont a folyta­tásban egy Sebők és Gorszkij ko­saraira alapozott 8-0-ás sorozat­tal ismét egérutat nyertek, s bár a hajrában még akadtak izgalmas pillanatok, végeredményben ma­gabiztosnak mondható idegenbe­li sikerrel tett szert 1 -0-ás vezetés­re a megyeszékhelyi együttes. A két győztes mérkőzésig tartó pár­harc második felvonását május 19- én, szombaton, 18 órátóljátszszák a Salgótarjáni Városi Sportcsarnok­ban.