Nógrád Megyei Hírlap, 2012. április (23. évfolyam, 77-99. szám)

2012-04-17 / 89. szám

12 2012. ÁPRILIS 17., KEDD Zárkózik a Videoton Labdarúgás. A tabellát vezető Debrecennel szemben nyojc, a második helyezett Győrhöz viszo­nyítva pedig hat pontra csökken­tette hátrányát a Videoton a lab­darúgó OTP Bank Ligában azzal, hogy a 24. fordulóban egyedüli­ként győzött az éllovas trióból. A DVSC Pakson gólnélküli döntetlent ért el, majd a Győr a Ferencváros vendégeként 2-2- re végzett. A címvédő székesfe­hérvári csapat magabiztosan, 4-1 -re verte a Vasast. A negye­dik helyezett Honvéd a forduló zárómérkőzésén kétgólos vere­séget szenvedett Újpesten. A 24. forduló eredményei: Vide­oton FC - Vasas 4-1, Újpest FC - Budapest Honvéd 2-0, MVM Paks - DVSC-TEVA 0-0, FGSZ Siófok - PMFC Matias 2-1, Kecs­keméti TE - ZTE FC 2-0, Ferenc­város - Győri ETO FC 2-2, Lom­bard Pápa Termál FC - Haladás Sopron Bank 1 -0, Kaposvári Rá­kóczi - Diósgyőri VTK 3-2. A bajnokság állása 1. DVSC-TEVA 24 16 8 0 48-17 56 2. Győri ETO 24 17 3 4 47-25 54 3. Videoton FC 24 15 3 6 46-18 48 4. Bp. Honvéd 24 11 6 7 39-29 39 5. Kecskeméti TE 24 11 5 8 43-33 38 6. Diósgyőri VTK 24 10 410 34-33 34 7. PMFC-Matias 24 8 10 6 31-34 34 8. MVM Paks 24 8 8 8 36-40 32 9. Ferencváros 24 8 610 26-25 30 10. FGSZ Siófok 24 7 9 8 26-33 30 11. Haladás Sopron 24 6 9 9 28-32 27 12. ÚjpestFC 24 7 413 29-41 25 13. Kaposvári R. 24 4 12 8 29-37 24 14. Lombard Pápa 24 6 513 22-34 23 15. Vasas 24 4 812 24-42 20 16. ZTE FC 24 0 816 21-56 8 Adamo Coulibaly Góllövőlista élcsoprtja. 15 gólos: Coulibaly (DVSC). 14 gólos: Dan'üo (Honvéd), Nikolics (Videoton). 12 gólos: Alves (Videoton), Lencse (Kecskemét). 11 gólos: Peric (Vide­oton). 9 gólos: Bajzát (Pécs). 8 gó­los: Ahjupera (Győr), Luque (DVTK), Rajczi (Újpest), Trajkovic (Győr). 7 gólos: Bódi (DVSC), Du­dás (Győr), Böde (Paks), Kabát (Új­pest), Melczer (Siófok), Seydi (DVTK). 6 gólos: Horváth Zs. (Pécs), Kenesei (Haladás), Marie (Pápa), Pátkai (Győr), Vujovic (Ha­ladás). 5 gólos: Budovinszky (DV­TK), Foxi (Kecskemét), Haraszti (Siófok), Hrepka (Paks), Ivancsics (Honvéd), Kamber (Győr), Kulcsár T. (DVSC), Nikolic (DVSC), Pölös- key (FTC), Simon A. (Siófok), Sza- kály P. (DVSC), Vayer (Paks), Tökö­li (ZTE, Kecskemét). 4 gólos: An- dorka (Pécs), Bartha (Paks), Bebe-to (Kaposvár), Dajic (Va­sas), Fe-renczi (Pápa), Grumic (Kaposvár), Gyurcsó (Videoton), Kulcsár D. (Vasas/FTC), Litsingi (Kecskemét), Lovrencsics (Pá­pa), Máté P. (ZTE), Nagy 0. (Pécs), Sándor (Videoton), Savic (Kecskemét), Simic (Vasas/FTC), Somalia (FTC), Tisza (DVTK), Torghelle (Honvéd/Videoton). A 25. forduló programja. Ápri­lis 20., péntek: Budapest Honvéd- FGSZ Siófok 18 ó. Április 21., szombat: ZTE FC - Videoton FC 15 ó, Ferencváros -Kecskeméti TE 17.30 ó, PMFC-Matias - MVM Paks 18 ó, Haladás Sopron Bank- Újpest FC 18 ó, Va-sas-Híd - Lombard Pápa 18 ó. Április 22., vasárnap: Győri ETO FC - Diós­győri VTK 16.45 ó, DVSC-TEVA- Kaposvári Rákóczi 18.30 ó. SPORTTÜKÖR Fél lábbal már a négy között az SKSE KOSÁRLABDA NB I/B, férfiak, negyeddöntő, 1. mérkőzés Pécsi TE-PEAC PVSK - Konecranes-Salgótarjáni KSE 71-90 (22-19, 8-26,21-22, 20-23) Pécs, egyetemi csarnok, 150 néző, vezette: Vétek, Kovács N., Lövész. 1 Pécs: Halász Á. 10, Horváth B. 1, Csernák 5, PÖTTENDI 13, MIHALICS 13/3. Csere: Gubi 7/3, Bíró 0.8/6, Koller 9/3, Ignácz 5. Edző: Zalay Zoltán. Salgótarján: SURMANN P. 20/6, SURMANN G. 9, Kocsis 12/6, Gorszkij 15/3, GODENA 15. Csere: L1KÁR 10, Kiss K. 7/3, Szabó Z. 2. Edző: Dániel Tamás. Az eredmény alakulása. 5. perc: 13 -6,8. perc: 22 -14,14. perc: 24-33,17. perc: 26-45,25. perc: 39-47,29. perc: 48-65,34. perc: 57-78, 38. perc: 71-87. Kipontozódott: Mihalics (32.). Kiállítva: Bíró 0. és Gorszkij (dulakodásért a 39. percben). is felzárkóztak pontszerzés terén. Likár centertalálatával, illetve a tőle megszokott magas színvona­lú irányítójátékot bemutató Surmann Péter hármasával a kis- szünet után hamar beérte meg­torpanó ellenfelét az SKSE, amely azután ugyanezzel a lendülettel alaposan el is húzott a 7. és a 17. perc között mindössze egyetlen mezőnykosarat, s csupán négy pontot szerző egyetemistáktól. Ráadásul a házigazdák egyetlen klasszikus centere, Mihalics egy- egy gyors egymásutánban be­rossz szériájának az ezúttal energiái egy jelentős részét, tőle merőben szokatlan módon, a já­tékvezetőkkel való perlekedésre elfecsérlő Gorszkij triplája vetett véget, a hasznos megmozdulá­sokkal jelentkező Szabó Zoltán ziccerével, valamint a fénykorát idézően kosárlabdázó Godena 2+1-es akciójával pedig már is­mét jócskán tíz pont fölé kúszott a különbség (40-58). Pécsi részről leginkább a kö­zelről és távolról egyaránt ponto­san célzó Mihalics igyekezett A fiatal, gyors játékosokból ál­ló pécsiek csupán alig egy negye­den keresztül tudták bemutatni a nekik leginkább testhezálló ro- hanós kosárlabdát, a folytatás­ban a támadásban kontrolláltab- bá, védekezésben határozottab- bá váló rutinos tarjám csapat vi­szont könnyedén erőltette rá aka­ratát ellenfelére. Az eredmény, illetve a látottak alapján a sok jó egyéni teljesítményt felvonultató piros-feketék továbbjutása im­már befejezett ténynek tekinthe­tő, aligha elképzelhető ugyanis, Horváth Péter Miután a másodosztályú férfi kosárlabda bajnokság negyed­döntő körének első három mér­kőzésén kivétel nélkül az alacso­nyabban rangsorolt együttesek diadalmaskodtak (az SKSE „ágán” szereplő MTK Törökbá­lint például tizennégy ponttal verte odahaza a jó erőkből álló bonyhádiakat), vasárnap dél­után a keleti bajnok salgótarjáni­akra várt a feladat, hogy meg­mentsék a kiemelt csapatok be­csületét. Ebben a lábadozó Hartvich Tamás mellett a hétkö­zi felkészülési találkozón boka­sérülést szenvedett Sebők Tamás sem lehetett a mieink segítségé­re, az utóbbi napokban ugyan­csak kisebb nagyobb egészség- ügyi problémákkal küszködő Surmann Péter és Kocsis Tamás ugyanakkor újfent teljes értékű harcosként állhatott a szakveze­tés rendelkezésére. Az utolsó hat alapszakaszbeli mérkőzését megnyerő, s így újoncként jóval esélyesebbnek tartott együtteseket lekörözve a legjobb nyolc közé besurranó ha­zai együttes rendkívül agilisán, az első néhány támadását elkap­kodó tarjám gárda viszont eléggé döcögősen kezdte a kétmérkőzé- ses párharc nyitó összecsapását, melynek első két találatát a pécsi Mihalics és Pöttendi jegyezte. Ugyan Sur-mann Péter és Godena hamar egyenlíteni tudott, a vendégek támadójátéka a foly­tatásban sem igazán akart össze­állni, ami a védekezés hatékony­ságára is alaposan rányomta a bé­lyegét. Az elhibázott dobásokat követően begyűjtött lepattanók­ból, illetve a sorozatos labdaszer­zésekből a vendéglátók villám­gyors ellencsapásokat vezettek, melyeket azután első szándékból, vagy a kényszerű szabálytalan­ságokat követő büntetőkből szin­te kivétel nélkül kosárral is fejez­hogy az idei szezonban saját pá­lyájukon még veretlen tarjániak a második mérkőzést képesek lennének húsz ponttal (vagy akárcsak egyel is) elbukni. Dániel Tamás: - Ez volt a terv, ezért jöttünk. Örülök, hogy a csapat ismét koncentráltan és a tétnek megfelelően játszott. A megnyugtató előny ellenére a második mérkőzésnek is úgy vá­gunk neki, mintha ismét 0-0-ról indulna a párharc, s természete­sen otthon is mindent megte­szünk majd egy újabb magabiz­tos győzelem megszerzéséért. A negyeddöntő első fordulójá­nak további eredményei: MTK Tö­rökbálint - B-Beton Bonyhádi KSE 96-82, Soproni MAFC- NYME - EKF-Eger-Hész 66-59, Bajai Bácska FKE - Kanizsa KK- DKG-EAST 75-65. tek be, s ekkortájt bizony úgy fes­tett, hogy ha az alig több mint öt perc alatt tízpontos hátrányba ke­rülő piros-feketék nem tudják va­lami módon lefékezni a rivális ro­hanását, akár még meglepetés is születhet (18-8). Csakhogy a nyitó negyed má­sodik felében alaposan megvál­tozott a játék képe: amíg a mieink támadásai jóval összeszedetteb­bé, a befejezések pontosabbá vál­tak, addig az egyetemisták im­már rendre felállt védelemmel ta­lálták szembe magukat, ami ala­posan meg is törte Halászék len­dületét. Miközben az elbizony­talanodó hazaiak rendkívül ke­vés eredménnyel kísérletezgettek középtávolról, illetve a triplavo­nalon túlról (0/11-es hárompon­tos-mutató az első félidőben), a másik oldalon a Surmann testvé­rek mellé szép sorban a többiek gyűjtött sportszerűtlen-, illetve technikai hibával jó időre kiírta magát a mérkőzés forgatóköny­véből, aminek a gyümölcsét a tá­madó palánk alatt ezáltal lénye­gesen nagyobb mozgástérhez ju­tó Gorszkij és Godena szüretel­ték le. Az abszolút magabiztossá váló tarjániak a második felvonás első hét percét 23-2-es részsiker­rel abszolválták, s bár a finisben picit lankadt a figyelem, a nagy­szünetre kialakuló 30-45-ös ál­lás igen megnyugtatónak tűnt a folytatásra nézve. Csakhogy az elsőhöz hasonló­an a második félidő sem indult túl jól a tarjániak számára: az él­vonalbeli pécsi csapatnál is szá­mításba vett Bíró Olivér vezette vendéglátók ugyanis egy négy­perces, 9 2-es rohanással a har­madik periódus derekára nyolc pontra zárkóztak föl. A mieink meccsben tartani övéit, ám Gorszkij, Godena és Surmann Pé­ter kosarai rendre visszaverték a rivális nem túl meggyőző felzár­kózási kísérleteit Sőt, az 51 -67-es állásról induló záró negyed ele­jén Surmann Péter, a remek cen­terkosarak sorát szerző Likár, il­letve az első félidei tévelygése után magára találó Kiss Károly révén immár negyedszáz pontra hízott a tarjám előny (57-82). A tétnélkülivé váló végjátékban még egy Bíró és Gorszkij kizárá­sával végződő csetepaté, illetve néhány későn érkező hazai trip­la borzolta a kedélyeket, ám mindez a lényegen már nem so­kat változtatott: az egy híján húsz­pontos idegenbeli sikert arató SKSE a pénteki salgótarjáni visz- szavágó (kezdési időpont 19.30 óra) előtt fél lábbal már a legjobb négy között érezheti magát. Százharminc indulóra számít az elnök London 2012. A Magyar Olimpiai Bizott­ság (MOB) elnöke arra számít, hogy 130 fős magyar csapat vehet részt a nyári öt­karikás játékokon. Borkai Zsolt hétfőn, sajtóreggelin abból az alkalomból össze­gezte várakozásait, hogy alig több mint 100 nap múlva kezdődik a londoni olim­pia. A MOB vezetője kitért rá, hogy a tes­tület a nyugodt felkészüléshez igyekezett megteremteni minden szükséges felté­telt, s örömmel nyugtázta, hogy már 107 sportoló szerzett kvótát. Borkai Zsolt a hátralévő időszakra sérülésmentes felké­szülést kívánt az összejövetelen nagy számban jelenlévő olimpikonoknak.- A magyar csapatból számosán lehet­nek eredményesek Londonban, de szeret­ném annak fontosságát kiemelni, hogy tiszta körülmények között nyerjünk érme­ket, érjünk el szép helyezéseket, és való­ban győzzön a jobb - mondta a MOB első embere. A lehetséges aranyérmesek közé tartozik a férfi vízilabda-válogatott, amely címvédőként rajtol Londonban. - Remé­lem, az én jó játékom is segít abban, hogy odaérjünk az első négy hely egyikére” - mondta Steinmetz Ádám, a 2004-es athé­ni játékokon első együttes centere, aki négy esztendeje, Pekingben nem volt ott az olimpián, most viszont jó eséllyel tagja lesz a brit fővárosban vízbe szálló nemzeti csa­patnak. Londonban a napi forma dönthet, kis különbségek vannak csupán a legjobb négy-öt csapat között. Én úgy látom, hogy viszonylag jó az esélyünk a címvédésre. A szintén Vasas-pólós Nagy Viktor ka­pusnak az első olimpiája lehet az idei: „A cé­lom az, hogy kijussak Londonba, s ha már ott vagyok, minél eredményesebben segít­sem a csapatot. Jósolgatni nem szeretek, in­kább úgy fogalmaznék, hogy a döntő a cél, ott meg már csak egy meccs van vissza... Jónéhány válogatott akad persze, amely nem akarja hagyni, hogy ismét Magyaror­szág legyen az olimpiai bajnok, de én a mi csapatunkat nagyon erősnek, a címvédésre is esélyesnek tartom” - mondta. Az úszók közül az egyik legtöbbre taksált magyar az olimpiai ezüstöt már hármat is nyert, világ- és Európa-bajnok Cseh László. „Londonban magamtól a legtöbbet 400 vegyesen várom, ahol tudom, hogy a két amerikai klasszis, Phelps és Lochte is in­dul, s a 14-szeres olimpiai bajnok Phelps elsősorban az őt már többször is megfrics­kázó honfitársát akarja majd megverni, velem tán nem is számol. Lehet, hogy nem sikerül legyőznöm őket, ám akkor sincs tragédia, ha így alakul a dolog. Minden­esetre én azt gondolom, hogy igenis bele tudok szólni kettejük küzdelmébe, mert természetesen azért megyek az olimpiára, hogy nyerjek” - így a Kőbánya SC kiváló­sága, aki klubtársától, a 20. születésnapját múlt héten, péntek 13-án ünnepelt Bernek Pétertől vár kiugró eredményt Londonban.- Világbajnoki tizedik már voltam, két helyet meg csak tudok javulni, s akkor döntőt úszhatok az olimpián 200 háton. A döntőben pedig már akármi megeshet... - fogalmazott óvatos derűlátással a 2010- ben ifjúsági olimpiai bajnok Bernek.