Nógrád Megyei Hírlap, 2012. április (23. évfolyam, 77-99. szám)

2012-04-10 / 83. szám

2012. ÁPRILIS 10., KEDD S P ŐRTTŰKÖ R Magabiztosan nyert az éllovas labdarúgás Arany Ászok megyei I. osztály, ló. forduló Nagybátony - Berkenye 4-1 (2-0) Nagybátony, 250 néző, vezet­te: Molnár T. (Gordos Á., Lovasi Nagybátony: Zsignár - Szabó, Csatlós T., Almási, Dudás (Mát­rai) - Benus, Csatlós Cs., Balázs, Lőrincz (Bakos) - Alapi (Gaz­dag), Orosz (Kálmán). Játékos­edző: Csatlós Tamás. Berkenye: Hisbéli - Hannus, Zsibók, Mravik, Földvári - Kábái (Lestyánszki), Nagy, Rottek, Ba­lázs - Greff, Fábri. Edző: Bánföl­di Zoltán. Gl: Alapi (3), Csatlós Cs., ill. Greff. Sárga lap: Lőrincz, Alapi, ill. Hisbéli, Hannus, Földvári, Nagy. Jók: az egész csapat, ill. Földvári. A Nagybátony az első percektől kezébe vette az irányítást, s két ki­maradt helyzet után a 14. percben megszerezte a vezetést A tovább­ra is jól, lendületesen játszó haza­iak felőrölték az egyébként jó be­nyomást keltő vendégek ellenállá­sát, s Alapi mesterhármasával be­biztosították a teljesen megérde­melt győzelmüket. Csatlós Tamás: - Gratulálok a csapatnak a győzelemhez a me­zőny egyik legjobb csapata el­len. A mérkőzést végig a ke­zünkben tartottuk, nagy iramot diktáltunk, amit az ellenfél nem tudott tartani. További sok sikert kívánok Berkenye csapatának. Bánföldi Zoltán: - Az ellenfe­lünk kegyetlenül kihasználta az elkövetett súlyos egyéni hibáin­kat. Sajnos gyenge napot fog­tunk ki. Gratulálok ellenfelünk­nek a győzelméhez, s további sok sikert kívánok. Bazsó Gábor Mátranovák - Karancslapujtő 3-0 (2-0) Mátranovák, 200 néző, vezette: Kovács T. (Katona L., Molnár L.). Mátranovák: Bodor - Szoó, Osz- vald (Lakatos P.) Pataki (Varga Gy.,) Bartha - Liber Zs. (Liber P.) Nánási, Tóth P., Új - Tábori (Zsákai), Molnár G. Edző: Smelkó Károly. Karancslapujtő: Babják - Sán­ta (Sági), Szabó K., Cseh, Laczkó - Varga G., Bozó (Gordos), Rács, Tóth Sz. (Oravecz) - Szőrös (Me­zei), Lavaj. Edző: Földi Attila. Gl.: Nánási, Molnár G., Tábori. Sárga lap: Nánási, Pataki, Líber P., Oszvald. Jók: Nánási, Szoó, Oszvald, Pataki, Tóth P., Molnár G., ill. Lavaj. A mérkőzés gyászszünettel kezdődött: a napokban 51 éves korában elhunyt Mihály László emlékére, aki több évig játszott Mátranovákon, majd az SKSE- ben, s egy alkalommal pályára lépett az SBTC NB I-es csapatá­ban Is. A kezdőrúgást az elhunyt unokája, Kiss Gellért végezte el. A meccs elején még két gólhely­zetet elpuskáztak a vendégek, de innentől végig a hazaiak akara­ta érvényesült, s magabiztosan nyertek. Smelkó Károly: - A mai győze­lem úgy kellett, mint egy falat kenyér a céljaink eléréséhez. Győzelmünk értékét növeli, hogy kapott gól nélkül értük el. Gratulálok a csapatomnak, s to­vábbi sok sikert a vendégeknek. Olyan szívvel, akarattal játszot­tunk, mint annak idején Mihály Laci tette. Nyugodjon békében. Földi Attila: - A kapu előtt ha­tározottabb hazaiák ilyen kü­lönbséggel is megérdemelten nyertek, de ebben a pontrúgá­sok utáni szituációkba mi is be- ’ segítettünk. Gecse István Palotás - Bércéi 0-1 (0-0) Palotás, 50 néző, vezette: Baranyi I G. (Mohácsi B., Moh­ácsi L.). Palotás: Kotasz IT. - Korecz, Hegyi, Kotasz G., Hadrik - Far­kas, Jele Z., Kotasz IIT. (Jakus), Sipos - Cseh (Pete), Deák (Hu­szár). Edző: Nagy Tamás. Bércéi: Egervári - Koplányi, Tövis, Kaposvári, Dallos - Gyurcsek, Jele Cs., Jele T., Matyóka (Szilfai) - Molnár (Havjár), Csabuda. Edző: Matyóka Ferenc. GL: Cseh (öngól). Sárga lap: Kotasz II T., ill. Tövis, Kaposvá­ri, Molnár. Jók: Farkas, ill. Mol­nár, Jele Cs. A hazaiak továbbra is gólkép­telenek, így más eredmény nem is születhetett. Hegyi Tamás, a Palotás szak­osztályvezetője: - Egygólos mér­kőzés volt. Ha egy hétig ját­szunk, akkor se tudtunk volna betalálni. Sok sikert a Bércéi csa­patának. Matyóka Ferenc: - Küzdelmes mérkőzésen sikerült megszerez­nünk a három pontot. Sok sikert kívánok a hazai csapatnak. Kiss László Rimóc - Nőtincs 1-0 (1-0) Rimóc, 80 néző, vezette: Babcsán Á. (Béres K., Baranyi II G.). Rimóc: Oláh T. - Rádi, Kuris, Laczkó, Hodur - Bangó B. (Lehoczki), Lovász, Kelecsényi, Bangó N. - Árva, Bangó R. Játé­kos-edző: Komár Gábor. Nőtincs: Balogh - Kurali, Schwarcz, Tóth, Miklovicz - Prukker, Csapó, Nyikos, Kajzinger - Szunter, Dancsó./á- tékos-edző: Schwarcz Zoltán. Gl.: Hodur. Sárga lap: Laczkó, Hodur, ill. Dancsó. lók: az egész csapat, ill. Tóth, Kurali, Szunter. Jó iramú, küzdelmes mérkő­zésen a 3. percben vezetést sze­reztek a hazaiak. A játék jobbá­ra a két tizenhatos között zajlott, gólszerzési lehetőség kevés adó­dott a kapuk előtt. A legnagyobb helyzet a 40. percben Bangó Nor­bert előtt adódott, akinek a 16 méterről leadott lövését a vendé­gek kapusa bravúrral hárította. A mérkőzés hajrájában a nőtin- csiek mindent megtettek az egyenlítésért, de a hazaiak hősi­es védekezéssel megakadályoz­ták őket a gólszerzésben. Komár Gábor: - Az első szög­letből gólt fejeltünk - a visszaté­rő Hodur jóvoltából -, mely után lelkes, masszív védekezéssel, ve­szélyes kontrákkal teljesen meg­érdemelt győzelmet arattunk a jó képességű Nőtincs ellen. Schwarcz Zoltán: - A mérkőzés elején kaptunk egy szerencsétlen gólt, ezután rohantunk az ered­mény után, voltak lehetőségeink, de ezek kimaradtak. Egy pontot megérdemeltünk volna. Vincze Barna Szécsény - Pásztó 2-1 (1-1) Szécsény, 150 néző, vezette: Boda V. (Szűcs Gy., Oláh G.). Szécsény: Csampa - Nagy (Kovács), Bednár, Simon, Rácz - Farkas, Ökrös, Juhász, Galcsik - Szabó (Botos), Horváth B. (Cseke). Edző: Mátyus Sándor. Pásztó: Prezenszki Bazsó, Gömbicz, Fenyvesi, Kurcsik - Tari, Sándor, Dancsok, Pócza - Baranyi, Nagy Zs. £dzó':Vallus Ferenc. GL: Szabó, Juhász, ill. Tari. Sár­ga lap: Rácz, Ökrös, ill. Fenyve­si, Tari. /d/cBednár, Simon, Ju­hász, Szabó, ill. Gömbicz, Feny­vesi, Tari. Küzdelmes, jó iramú mérkő­zésen kiegyenlített első félidő után, Juhásznak az 56. percben szerzett góljára minden erőfeszí­tésük ellenére sem tudtak vála­szolni a pásztóiak. Mátyus Sándor: - A télen meg­erősödött Pásztó ellen teljesen megérdemelten győztünk, bár a helyzeteink nagy részét elhibáz­tuk. Gratulálok a csapatunknak. Vallus Ferenc: - A tavasszal már másodszor követtek el elle­nünk döntő hibákat a játékveze­tők. Csapatom játékában nagyon sok a hiba, a hiányosság, ezért nem tudjuk ellensúlyozni a téve­déseket. Bartus Attila Somoskőújfalu ­Szurdokpüspöki 2-1 (0-0) Somoskőújfalu, 200 néző, ve­zette: Tóth I. (Dolnegó B., Gordos Sz.). Somoskőújfalu: Rigó Cs. - Morva, Gyarmati, Huszár (Sári), Váradi - Kotroczó, Horváth, Oláh, Botos - Berki, Bognár (Ornyik). Edző: Ornyik Róbert, Lipták Zoltán. Szurdokpüspöki: Szeles - Maksó, Bácskái, Bódi, Göröcs (Toldi) - Sándor, Batta, Pusztai, Figura - Zohó, Kiss. Edző: Tóth József. GL: Bognár, Váradi, ill. Kiss. Sárga fap/Gyarrnati, Váradi, Ber­ki, ill. Zohó. Jók: Botos, Berki, Bognár, ill. Szeles, Maksó Bácskái. Az első félidőben a csapatok kevés helyzeteiket nem tudták kihasználni. Fordulás után egy jól helyezett szabadrúgásból ve­zetést szerzett a hazai csapat, ami után a vendégek egy kapu előtti kavarodásból kiegyenlítet­tek. A mérkőzés vége előtt há­rom perccel Váradi fejesgólja el­döntötte a három pont sorsát. Ornyik Róbert: - Ezen a mér­kőzésen a győzelem volt a cél. További sok sikert a Szurdok- püspökinek. Tóth József: - Egyenlítő gólunk után nyílt lett a játék, s a kapu előtt határozottabb hazaiaknak sikerült a végjátékban megsze­rezni a győzelmet. Gratulálunk nekik. Cz. Gy. Héhalom - Bánk 1-0 (0-0) Héhalom, 150 néző, vezette: Holecska A. (Kovács T., Csáky T.). Héhalom: Vlda - Dinka (Soós), Kovács, Pásztor, Kárpáti - Babu­sa, Bognár, Gerhát, Danguly (Tóth) - Lőrincz, Jakus, (Zsám- boki). Edző: Szilágyi Albert. Bánk Peredi - Németh, Föld­vári, Csizmár, Heczel - Szegvá­ri, Bazsó, Sindler, Ordasi - Puruczki B., if. Kovács. Edző: Ko­vács Imre. Gl.: Lőrincz (11-esből). Sárga lap: Dinka, Babusa, Danguly, Tóth, ill. Csizmár, Bazsó, Ordasi. /o'/cBognár, Kovács, Gerhát, Lőrincz, Kárpáti, ill. Németh, Heczel, Földvári. Szeles időben a hazaiak kezd­ték jobban a mérkőzést, melyet a három kapufájuk is jelzett. Eb­ben a periódusban a vendégek erejéből csak a védekezésre tel­lett. Aztán kiegyenlítődött a mérkőzés, de gól nem született a félidő hajrájában. Szünet után a bánkiak feljavultak, teljes mér­tékben egyenlő partnerei voltak a hazaiaknak. A vendéglátók friss erők behozatalával próbál­koztak, több ígéretes helyzetet ki­dolgoztak, de a bánki ellentáma­dásokban is benne volt a gól. Vé­gül a mérkőzést a 91. percben megítélt tizenegyes döntött. Jó színvonalú, küzdelmes mérkő­zést vívott a két csapat, amely­ből a szerencsésebb hazaiak ke­rültek ki győztesen. A vereséget nehezen elviselő bánki szurko­lók a mérkőzés végén a játékve­zetőkre, s a helyi rendezőkre tá­madtak, amelyet a sportszerű vendég és hazai vezetők hárítot­tak el. Szilágyi Albert: - Egyenlő erők küzdelmében nekünk sikerült feltenni az i-re a pontot. Mindkét csapat dicséretet érdemel a hoz­záállásáért. A maihoz hasonló, jó iramú, küzdelmes mérkőzé­sek hozhatják el a megyei labda­rúgás színvonalának emelkedé­sét. Kovács Imre: - Egy jó iramú, küzdelmes mérkőzést a 91. perc­ben megadott jogtalan büntető­vel eldönteni nem illik. Nekem nagyon tetszik az űrrepülés, de mégsem akarok űrhajós lenni. Javaslom másoknak Is, hogy tartsanak önvizsgálatot, s csak olyan tevékenységet folytassa­nak, amire képességeikből telik. Gratulálok Albert barátomnak, s csapatának. Sz. M. A bajnokság állása 1. Naavbátonv 16 11 3 2 54-15 36 2. Héhalom 16 10 5 '1 35-13 35 3. Mátranovák 16 11 1 4 46-26 34 4. Nőtincs 16 8 5 3 27-18 29 5. Berkenye 16 9 1 6 47-24 28 6. IGIapujtó 16 8 3 5 35-30 27 7. Szécsény 16 8 3 5 28-24 27 8.1Bánk 16 8 2 6 31-24 26 9. Somoskőúi. 16 5 5 6 30-31 20 10. Rimóc 16 6 1 9 35-32 19 11. Sz.-püspöki 16 4 0 12 28-51 12 12. Palotás 16 3 1 12 17-49 10 13. Pásztó 16 3 0 13 24-49 9 14. Bércéi 16 3 0 13 12-63 9 Megszerezte az első tavaszi győzelmét a Stécé labdarúgás NB III, Mátra-csoport, 20. forduló SBTC - FC Hatvan 2-0 (1-0) Salgótarján, tóstrandi sportte­lep, 250 néző, vezette: Szalai Z. (Czerovszki M., Szabados B.). SBTC: Lázár - Galbács, Híves, Sólyom, Szilágyi (Stark, 46.) - Birincsik, Jeney - Kovács Z. (Oláh T., 46.), Novák (Kálmán R., 74.), Kovács Á. - Puszta. Edző: Sebestyén Szilárd. FC Hatvan: Bollók - Illés, Hor­váth K., Tóth R, Hibó - Hajdú (Kóczián, 64.), Radovits - Surányl, Franyó (Nagy Sz., 84.), Szabó R. (Szabó G., 46.) - Tari. Edző: Gálvölgyi István. GL: Kovács Z. (25.), Puszta (62.). Sárga lap: Híves (60.), Jeney (91.), ill. Radovits (14.), Franyó (73.), Kóczián (78.), Hibó (86.). Jók: Sólyom, Híves, Kovács Ä., Birincsik, Puszta, ill. Hibó, Surányi. 25. perc: Galbács jobb oldali beadása után a hatvaniak késle­kedtek a felszabadítással, a lab­da a szemfüles Kovács Ádámhoz került, aki okosan középre pasz- szolt, s az érkező Kovács Zoltán 13 méterről, középen a léc alá bombázta a labdát. 1-0. 62. perc: Kovács Ádám passza az egyik hatvani védő lába alatt elcsúszott, a labdára Puszta és Bollók rajtolt, összecsaptak, majd a hazai támadó eszmélt ha­marabb, s 9 méterről, estében az üres kapu közepébe vágta a já­tékszert. 2-0. Szemerkélő esőben, szinte vé­gig a két tizenhatos között folyt a játék. A rutinosabb hazai csa­pat jól használta ki az ellenfele védelmi megingásait. A Stécében egyre több szerepet ka­pó fiatalok magabiztos,, jó játék­kal hálálták meg az edzőjük bi­zalmát. A vendégek a második félidőben felpörgették a játékot és az utolsó percig rohantak, de még szépíteniük sem sikerült a jól védekező hazai együttes el­len. Sebestyén Szilárd győze­lemmel debütált a salgótarjáni közönség előtt, egyben az SBTC első tavaszi győzelmét aratta a bajnokságban. Sebestyén Szilárd: - A téli át­igazolási időszakban megerősö­dött, masszív és szervezetten fut­ballozó ellenféllel találtuk szem­ben magunkat. Szép játékról ugyan nem beszélhetünk, de a Hatvan két megingását kihasz­nálva célratörően játszva meg­szereztük idei első győzelmün­ket. Ismét bebizonyosodott, hogy fiataljainkra lehet számítani, mindannyian jó teljesítménnyel rukkoltak elő. Gálvölgyi István: - A játék ké­pe alapján nem érdemeltünk ve­reséget. Két gyermeteg hibánk vereségünket jelentette. Molnár Zoltán Turawell-Tura VSK - Balassagyarmati VSE 1-0 (0-0) Túra, 150 néző, vezette: Szar­vas L. (Berényi Á., Viktor F.). Turawell-Tura VSK: Nagy G. - Sukaj (Kurilla, 55.), Tóth A., Sza­bó, Filipó - Nagy J., Takács, Pap, Kovács P. (Hegedűs, 89.) - Less K., Nagy K. Edző: Lilik Pál. Balassagyarmati VSE: Szathmári Zs. - Tóth A. (Gaál B., 80.), Kovács Á., Szenográdi, Zolnyánszkl - Doman, Opltz, Balga (Urbányi, 30.), Benécs (Baranyi T., 86.) - Vereczki, László. Edző: Mohácsi László. GL: Nagy K. (65.). Sárga lap: Nagy J. (64.), Nagy K. (79.), ill. Kovács A. (50.), Urbányi K. (76.). Jók: Nagy J., Takács, Nagy K., Kurilla, ill. László, Zolnyánszki, Szenográdi, Doman, Opitz. 65. perc: Bal oldali túrái kont­ratámadást követően a védők kö­zött visszajátszott labdát az érke­ző Nagy K., 10 méterről a jobb felső sarokba lőtte. 1-0. Masszív védekezésre rendez­kedett be a Balassagyarmat, amely jól működött. Azonban egy sajnálatos sérülés után - Balga Bálintot harminc perc le kellett cserélni - szerkezeti át­alakítást kellett végrehajtani az Ipoly-partiaknái, s szünetig ez némi zavart okozott a védeke­zésben. A folytatásban is nyílt sisakos játék alakult ki, a ven­dégek is bátran próbálkoztak, egyre több veszélyt jelentettek a hazaiak kapujára, de még is a turaiaknak sikerült a vezetést megszerezni. A vezető találatot követően ment előre a Balassa­gyarmat, s jó megoldásokat kö­vetően Zolnyánszki és Baranyi Tibor előtt is adódott lehetőség a gólszerzésre, de ezek kima­radtak. A mérkőzés ezen idő­szakában a kinyíló vendégek­kel szemben egyre több lehető­ség adódott a hazaiak előtt is, de mérkőzésben ismét benne volt minimum az egy pont megszer­zése. Lilik Pál: - A mérkőzésen a há­rom pont megszerzése volt a leg­fontosabb, mely nehezen, de si­került. Sajnos sok helyzet kima­radt, s az ellenfél pontrúgásai­ban mindvégig benne volt a ve­szély. Mohácsi László: -Ismét nem vallottunk szégyent, de a feltá­madásunk elmaradt. G. D„ K. F. További eredmények: Putnok VSE - Felsőtárkány SC 2-0, Maglódi TC - Gyöngyöshalász SE 6-1, Rákosmente - FC Tiszaújváros 0-4, Vasas-Híd - Dunakeszi Vasutas 4-1, DVTK Tartalék - Ózdi FC 3-0. A bajnokság állása 1. Putnok 18 15 2 1 50-18 47 2. Túra 19 11 5 3 46-22 38 3. DVTK-Tartalék 19 11 2 6 36-23 35 4. Vasas-Híd II 19 11 0 8 33-27 33 5. Rákosmente 19 9 6 4 26-16 33 6. Tiszaújváros 18 10 2 6 38-25 32 7. Maglód 18 9 4 5 42-27 31 8. SBTC 19 8 2 9 30-37 26 9. Dunakeszi 19 7 5 7 35-35 26 10. Gyöngyös 18 7 3 8 22-24 24 11. Ózd 19 7 3 9 24-28 24 12. Felsőtárkány 19 7 3 9 28-38 24 13, Balassagy. 18 3 1 14 16-31 10 14. Hatvan 19 1 5 13 16-47 8 15. Gyöngyőshalász19 2 1 16 26-70 7