Nógrád Megyei Hírlap, 2011. október (22. évfolyam, 229-254. szám)

2011-10-03 / 230. szám

12 2011. OKTÓBER 3., HÉTFŐ SPORTTÜKÖR Rangadót nyert a Mátranovák és a Nőtincs labdarúgás Arany Ászok megyei I. osztály, 7. forduló Esélyesebb a vendéglátó futsal. A második forduló mér­kőzéseit játsszák hétfőn az NB Il-es férfi futsal-bajnokság Kele­ti csoportjában. A Rákosmenti FC elleni hazai vereséggel rajto­ló Salgótarjáni VSE ezúttal a „szomszédvár” ESC Gyöngyös otthonába látogat. A Kálváriapar­ti Általános Iskola tornatermé­ben este hét órákkor kezdődő összecsapás esélyese a pontva­dászatot idegenbeli sikerrel nyi­tó hevesi alakulat. Tarjáni ifi-sikerek labdarúgás. Megyei rangadó­kat rendeztek a hét végén az or­szágos ifjúsági labdarúgó bajnok­ság II. osztályának Közép B- csoportjában. A pontvadászat he­tedik fordulójában a Salgótarjáni BTC együttesei a Balassagyarma­ti SE-Palóc Farkasok csapatait lát­ták vendégül és győzték le mind­két korosztályban viszonylag ma­gabiztosan. Az SBTC U19-es gár­dája, illetve - mostani veresége ellenére - az Ipoly-partiak U 17-es alakulata továbbra is a dobogó környékén állomásozik. Eredmények U19 SBTC - BSE-Palóc Farkasok 3-0 (1-0) Salgótarján, vezette: Dolnegó B. Salgótarján: Bednár - Sebó, Só­lyom, Kálmán R., Kruppa, Baranyi Á., Tóth M., Pápai (Mórocz), Rácz A. (Heizer), Bozó (Tóth D.), Kovács Á. Edző: Sebestyén Szilárd. Balas­sagyarmat Marót - Kalmár (Matus), Mezei, Nagy M., Strehó, Urbányi (Hodur), Molnár K. (He­gedűs M.), Strihó, Hatala (Nagy G.), Bódis, Gáiik. Edző: Cserni Ist­ván. GL: Kovács Á. (2), Baranyi Á. Kiállítva: Mezei (74.). 1. Szolnok 5 5 0 0 33-8 15 2. REACSI 6 5 0 1 26-11 15 3. Soroksár 6 5 0 1 12-4 15 4. SBTC 6 4 0 2 25-6 12 5. Gázművek 4 3 0 1 18-5 9 6. BSE-Palóc F. 6 3 0 3 18-11 9 7. ESMTKLE 6 3 0 3 14-18 9 8. III. Kér. TUE 6 3 0 3 10-16 9 9. Budafok 6 2 2 2 14-15 8 10. Monor 6 2 0 4 14-7 7 11. Törökbálint 6 2 0 4 10-14 6 12. BVSC-Zugló 5 1 1 3 6-19 4 13. Vecsés 6 0 1 5 8-20 1 14. RAFC 6 0 0 6 3-57 0 U17 SBTC - BSE-Palóc Farkasok 3-1 (0-0) Salgótarján, vezette: Szigetvári Z. Salgótarján: Végh - Hepp, Bonivárt L., Nyerges, Lehoczki, Adorján (Malomhegyi), Tótok (Baranyi M.), Ajtai, Török (Hranek), Nakos B., Bata G. (Rácz A.). Edző: Sándor Norbert. Balas­sagyarmat Oláh D. - Farkas, Csábi B. (Kántor), Eszes, Mészá­ros B., Pásztor (Balga M.), Balga L., Magos, lávor, Tóth Á., Húsár. Edző: Bérezi József. GL: Nyerges, Bakos B., Malomhegyi, ill. Húsár. A bajnokság állása 1. Szolnok 6 5 1 0 19-5 16 2. Soroksár 6 5 0 1 36-6 15 3. REACSI 6 4 1 1 27-5 13 4. BSE-Palóc F. 5 4 0 1 19-8 12 5. BVSC-Zugló 6 4 0 2 11-8 12 6. Monor 5 3 1 1 17-7 10 7. Salgótarján 6 3 1 2 14-15 10 8. Törökbálint 5 3 ö 2 20-15 9 9. Budafok 6 2 0 4 9-20 6 10. III. Kér. TUE 5 1 í 3 7-16 4 11. Vecsés 6 1 0 5 HO 3 12. RAFC 6 0 2 4 11-18 2 13, Gázművek 6 0 2 4 9-25 2 14. ESMTKLE 6 0' 1 5 4-24 1 Rimóc - Nagybátony 1-3 (1-0) Rimóc, 150 néző, vezette: Boda V. (Béres K., Szász K.). Rimóc: Oláh T. - Mócsány, Kuris, Rácz R., Komár (Rádi) - Lovász, Kelecsényi, Rácz I., Ban­gó N. - Vincze B. (Laczkó), Ban­gó R. (Hegedűs). Edző: Vidomusz Tibor. Nagybátony: Zsignár - Balázs, Almási, Csatlós T., Mátrai - Halala, Csatlós Cs., Orosz (Ba­kos), Lőrincz (Gazdag) - Kál­mán, Alapi (Molnár). Játékos­edző: Csatlós Tamás. Gl.: Rácz, ill., Alapi, Lőrincz, Csatlós Cs. Sárga lap: Mócsány, ill., Almási, Csatlós Cs. Jók: Oláh T., Komár, Kuris, Lovász, Bangó N., ill., Almási, Csatlós T., Csat­lós Cs., Balázs Lőrincz, Kal­már, Alapi. Jó iramú, sportszerű mérkőzé­sen a hazaiak több gólhelyzetet elpuskáztak, főleg az első félidő­ben. A jól játszó vendégek ezt gó­lokkal büntették, és megérdemel­ten vitték haza a három pontot. Vidomusz Tibor: - Egy jó Nagybátony ellen az első félidő­ben kihagytuk a ziccereket. A második félidőben két szabad­rúgás után, két fejesgól eldöntöt­te a mérkőzést. Csatlós Tamás: - Gratulálok a csapatnak a győzelemhez. Sokat tettünk érte, ezért a győzelmünk megérdemelt volt. További sok sikert kívánok a rimóci csapat­nak. Vincze Barna Bércéi - Szécsény 0-6 (0-4) Bércéi, 100 néző, vezette: Béres K. (Szász K., Szűcs Gy.). Bércéi: Mohácsi - Kaluzsa (Kaposvári), Gyurcsek, Komjáthi, Dallos - Jele (Kupecz), Jakus, Kotasz, Szilfai - Molnár, Koplányi. Edző: Matyóka Ferenc. Szécsény: Szathmári (Csám­pa) - Botos, Galcsik, Frenkl, Szilvási - Németh, Horváth R, Brezovszki (Ökrös), Oravecz - Varga (Vincze), Horváth B. Játé­kos-edző: Mátyus Sándor. GL: Horváth B. (2), Frenkl (2), Botos, Vincze. Sárga lap: Kaluzsa. Jók: Koplányi, Jele, Komjáthi, ill. Frenkl, Németh, Botos, Szilvási, Horváth B. A hazai csapat mindent meg­próbált, de a szécsényi csapat fe: lülkerekedett, s biztosan szerez­te meg a három pontot. Matyóka Ferenc: - Gratulálok a Szécsény sportszerű győzelmé­hez! Mátyus Sándor: - Nehéz hely­zetünk ellenére is sikerült be- gyűjtenünk a három pontot. Gra­tulálok az itt lévő játékosok jó já­tékához. Karaba Lászlóné Karancslapujtő - Bánk 3-2 (2-0) Karancslapujtő, 200 néző, ve­zette: Dolnegó (Tóth L, Fodor R.). Karancslapujtő: Szabó A. - Laczkó, Szabó K., Sági D. (Gordos), Fodor M. - Rács, Kiska (Kuris), Harai (Lavaj), Sánta ­Mezei, Tóth. Edző: Földi Attila. Bánk: Peredi - Németh K., Barkaszi (Sindler), Földvári, Sá­gi B. - Heczel, Németh L, Szeg­vári, Pádár - Csizmár, ifj. Kovács I. (Meló). Játékos-edző: Kovács Imre. GL: Mezei, Fodor M., Lavaj (11- esből), ill. Heczel, Szegvári (11- esből). Sárga lap: Tóth, ill. Barkaszi, Heczel. Kiállítva: Laczkó, ill. Sági B. Jók: Sági D., Tóth, Fodor M., Rács, Mezei, Sza­bó K., ill. Heczel, Németh L., Pádár. Sima, kemény talajon az újon­coknál volt többet a labda, de a kapu előtt többnyire tanácstala­nok voltak. Az első félidőben a hazaiak minden második hely­zetüket berúgták, míg a vendé­gek a második félidő első és utol­só percében találtak a kapuba. Közben sok vendéglehetőség volt, de amikor Sánta a gólvonal­ról kivágta a labdát, már akkor érződött, hogy ezt a meccset megnyerik a hazaiak. Földi Attila: - Küzdelmes mér­kőzésen, úgy érzem megérde­melt győzelmet arattunk a sport­szerű újoncok ellen. Kovács Imre: - Remélem nem csak én vagyok vele úgy, hogy ebben a mérkőzésben számunk­ra sokkal több volt. Amíg helyze­tek sokaságát hagyjuk ki, addig semmilyen más tényezővel nem kellene foglalkozni. Gratulálok a hazaiak sikeréhez. Tóth György Berkenye - Pásztó 6-2 (4-1) Berkenye, 100 néző, vezette: Baranyi II. G. (Molnár L, Pap L). Berkenye: Hisbéli (Súlyán) - Rottenbacher, Hannus, Bábik, Zsibók Z. - Mravik, Balázs (Kábái), Rottek, Nagy - Zsibók T. (Lestyánszki), Csabuda (Mojzer). Edző: Herédi Attila. Pásztó: Prezenszki (Csoór) - Bazsó, Bognár, Huszár, Munká­csi - Dancsok (Sándor), Gömbicz, Mucsina, Maksó V. - Falusy, Kovács. Edző: Vallus Fe­renc. GL: Mravik (4), Hannus, Nagy, ill. Maksó V, Kovács. Sárga lap: Rottenbacher, Bábik, ill. Bazsó, Prezenszki, Maksó V. Kiállítva: Munkácsi. Jók: Mravik, Hannus, Nagy, Rottek, Bábik, ill. Falusy, Prezenszki. Az első félidőben enyhe me­zőnyfölényben játszottak a haza­iak, ez az eredményben is meg­mutatkozott. Fordulás után a vendégek is feljavultak, de ösz- szességében megérdemelt hazai győzelem született. Herédi Attila: - Végre a me­zőnyfölényünket gólokra váltot­tuk, és megérdemelten nyer­tünk. Vallus Ferenc: - Bátran, kezde- ményezően futballoztunk, nagy fegyelmezetlenségünket köszön­hetjük a túlzott gólkülönbségű vereségünket. Schmidt József Somoskőújfalu - Mátranovák 1-5 (0-3) Somoskőújfalu, 300 néző, ve­zette: Kovács T. (Babcsán Á., Oláh G.). Somoskőújfalu: Szabó - Mor­va, Rigó (Sári), Horváth, Váradi - Oláh, Bartha (Kiss), Ornyik (Balázs), Bujtár - Molnár G., Ber­ki. Edző: Lipták Zoltán. Mátranovák: Peleskei Nánási (Szőllősi), Varga, Bednár, Pataki (Lakatos P.) - Kovács (Líber Zs.), Oszvald, Tóth, Kotroczó - Új, Kisbáb (Szoó). Edző: Smelkó Károly. GL: Bartha, ill. Kisbáb, Tóth, Kotroczó, Oszvald, Új. Sárga lap: Rigó, Berki, ill. Szoó. Jók: Váradi, Molnár, Morva, ill. Kotroczó (a mezőny legjobbja), Tóth, Osz­vald, Bednár, Nánási. A gyors kontrákat vezető, jól védekező novákiak már a mér­kőzés második percében veze­tést szereztek a kitámadó és minden áron győzni akaró hazai csapat eben. Ennek az lett az eredménye, hogy még az első fél­időben további gólokkal növel­ték előnyüket. Fordulás után a mindent egy lapra feltevő haza­iaknak csak a szépítésre futotta, melyre a vendégek még további gólokkal válaszoltak a gyengél­kedő hazai védelem mellett. Lipták Zoltán: - Úgy gondolom a súlyos egyéni hibák nagyban befolyásolták a mérkőzés kime­netelét, viszont őszintén el kell ismerni, hogy a mai mérkőzésen egy jobb csapattól kaptunk ki. Kis szépségtapasz, hogy ez a he­tedik mérkőzésen történt meg, ezt sokan nem gondoltunk vol­na. Gratulálok a Mátranovák csapatának. Smelkó Károly: - Úgy érzem, hogy az első félidőben eldöntöt­tük a mérkőzés kimenetelét. Szünet után visszavettünk a tempóból, de ez a dolog sem ve­szélyeztette győzelmünket. Kö­szönöm, hogy sok szurkoló elkí­sérte a csapatot, és további sok sikert kívánok a somosi baráta­inknak. Cz. Gy. Nőtincs - Héhalom 4-1 (1-0) Nőtincs, 150 néző, vezette: Dó­sa Á. (Boda V., Csáky T.). Nőtincs: Balogh T. - Schwarcz, Tóth, Kurali, Miklovicz (Matyóka) - Nagy, Hugyecz F. (Kajzinger), Szunter (Keresztes), Dancsó - Sírkő, Hugyecz R. Já­tékos-edző: Schwarcz Zoltán. Héhalom: Vida - Dinka, Pász­tor, Kovács, Kárpáti - Babusa, Bognár, Gerhát, Danguly ­Lőrincz, Huszár (Podobén). Edző: Szilágyi Albert. GL: Miklovicz, Hugyecz R, Szunter, Hugyecz R., ill. Dan­guly. Jók: az egész csapat, ill. Danguly, Kovács, Lőrincz. Sportszerű mérkőzésen, jó já­tékvezetés mellett játszott a két csapat. Első félidőben megsze­rezte a Nőtincs a vezetést, de já­téka hagyott maga után kivetni valót. A második félidő az újabb két góljuk után már a játékuk is folyamatosabb lett. Schwarcz Zoltán: - Az első fél­időben lassan játszottunk, de szerencsére így is meg tudtuk szerezni a vezetést. A második félidő első öt percében lőtt két gólunkkal eldöntöttük a mérkő­zést, ezután a játékunk is felja­vult. További sok sikert kívánok a kultúráltan futballozó Héhalom csapatának. Szilágyi Albert: - Az első fél­időben partnerei voltunk a so­kat mozgó és a kapu előtt hatá­rozott vendéglátónknak. A gyen­ge előre játékunk, valamint a vé­tett elemi hibák eldöntötték a mérkőzést. Gratulálok a Nőtincs­nek. H. R. Szurdokpüspöki - Palotás 4-2 (2-0) Szurdokpüspöki, 150 néző, ve­zette: Mencsik L. (Tóth Z., Szabó S.). Szurdokpüspöki: Pintér - Pusztai, Szabó, Sinkó, Zohó - Szőke, Bognár (Kapás Gy.), Kiss I., Jambrik - Bacsa, Bódi. Edző: Tóth József. Palotás: Aranyi (Kresák) - Tancsik, Andó, Korecz, Here - Jambrich, Sipos, Gál, Jele Z - Jakus Zs. (Hadrik), Deák (Bedő). Edző: Nagy Tamás. GL: Kiss 1. (3), Zohó, ill. Tancsik, Jakus. Sárga lap: Kiss I., Bacsa, ill. Tancsik, Andó, Jambrich. Kiállítva: Kresák, (86.). Jók: egész hazai csapat, Pintér a mezőny legjobbja, ill. Tancsik, Jakus Zs. Nagyon jól kezdte a mérkőzést Szurdokpüspöki, mert már az 5. percben vezetést szerzett, sőt a 16. percben már 2-0-ra növelte előnyét. Félidő után a palotási csapat feljött, kiegyenlített, majd a 60. percben büntetőt hibázott. Ezután a hazaiak újra erőre kap­tak, s két szép góllal megnyerték a mérkőzést. Tóth József: - Ezt a mérkőzést már az első félidőben eldönthet- tük volna, de kihagytuk a hely­zeteinket. A második félidőben a sorsunk két játékos kezében volt, Jele kihagyott egy helyze­tet, Pintér pedig kivédte a bünte­tőt. Ezután a csapat lábra kapott, s megnyertük a mérkőzést. Szabó Mihály, a Palotás elnö­ke: - Változatos mérkőzésen a kapu előtt határozottabb hazai­ak megérdemelten nyertek. Mihalovics Mihály A bajnokság állása 1. Mátranovák 7 6 1 0 28-6 19 2. Nőtincs 7 5 2 0 17-8 17 3. Nagybátony 7 5 1 1 19-7 16 4. Somoskőúi. 7 4 2 1 19-11 14 5. Héhalom 7 4 2 1 15-8 14 6. Szécsény 7 3 2 2 14-8 11 7. K.-lapujtő 7 3 2 2 14-17 11 8. Rimóc 7 3 0 4 21-17 9 9. Berkenye 7 3 0 4 14-11 9 10. Bánk 7 2 1 4 10-13 7 11, Palotás 7 2 1 4 13-21 7 12. Sz.-püspöki 7 2 0 5 10-20 6 13. Pásztó 7 0 0 7 7-20 0 14. Bércéi 7 0 0 7 3-37 0 A Karancslapujtő (sötét sportszárban) begyűjtötte a három a pontot a Bánk ellen