Nógrád Megyei Hírlap, 2011. szeptember (22. évfolyam, 203-228. szám)

2011-09-26 / 224. szám

12 2011. SZEPTEMBER 26., HÉTFŐ SPORTTÜKÖR Nagy csatában nyert a Stécé labdarúgás NB III, Mátra-csoport, ó. forduló SBTC - Ózdi FC 1-0 (0-0) Salgótarján, Szojka Ferenc- stadion, 400 néző, vezette: Török D. (Tóth Z., Domoszlai). SBTC: Lázár - Sulcz, Jeney, Kerényi, Szűcs - Oláh T. (Ráduly, 89.), Galbács, Novák, Stark - Csépe (Puszta, 46.), Birincsik (Csömör, 84.) Edző: Horváth Gyula. Ózdi FC: Jakab - Berta, Tamás, Bihari, Nagy G. - Bakos (Danyi, 70.) - Asszony, Füleki, Kovács Á., Urbancsik (Ruszó, 60.) - Oltyán. Edző: Zimmermann Ta­más. Gi: Jeney (49.). Sárga lap: Galbács (80.), Sulcz (86.), ill. Bi­hari (44.), Urbancsik (50.), Asz- szony (60.), Ruszó (84.). Kiállít­va: Tamás (91.). Jók: Jeney, Kerényi, Szűcs, Novák, ill. Jakab, Kovács Á., Bihari. 49. perc: Novák jobbról becsa­vart szöglete után a felső lécről jött ki a labda, amit Jeney az óz­di védők gyűrűjében 7 méterről kapura bólintott, a játékszer egy pattanás után a meglepett Jakab mellett a kapu bal oldalába hul­lott. 1-0. A mérkőzés előtt egyperces gyászszünetet tartottak: szom­baton temették el a szeptem­ber 17-én elhunyt Szojka Fe­rencet, az SBTC egykori kiváló játékosát, a legendás Arany­csapat labdarúgóját. Ugyan­csak megemlékeztek az SBTC másik kitűnő játékosáról, Szoó Józsefről is, aki hatvanadik évében tegnapelőtt távozott az élők sorából. A találkozó első félideje szor­gos mezőnyjátékkal telt el, a második játékrészben hamar vezetést szerzett az SBTC. Jeney szépségdíjas találata után fel­pörögtek az események: az óz­diak mindent megtettek az egyenlítés érdekében. A hajrá­ban megpróbálták nyomás alá helyezni a salgótarjáni kaput, miközben Novákék gyors kont­ratámadások révén igyekeztek megszerezni a mindent eldöntő gólt. Végül a Stécé nagy csatá­ban, hősiesen védekezve otthon tartotta a három bajnoki port- tot. Horváth Gyula: - Úgy érzem na­gyon értékes győzelmet arattunk teljesen megérdemelten a masz- szív, fegyelmezett ózdiak ellen. Zimmermann Tamás: - A já­ték képe alapján a döntetlen re­álisabb lett volna, de a rutino­sabb csapat egy kétes bírói ítéle­tet követően gólra tudta váltani az adódó lehetőségét. Meg kell tanulnunk idegenben is bátran játszani. Molnár Zoltán Vasas-Híd H ­Balassagyarmati Városi SE 3-1 (1-0) Budapest, lllovszky-stadion, 100 néző, vezette: Futó T. (Bíró Zs., Feith Zs.). Vasas-Híd II.: Halasi P. - Merczel, Papizsanszkij (Sorin, 81.), Szűcs, Reidan - Bakos, Far­kas, Kocsis, Mészáros - Boda (Klavács, 68.), Bállá (Csoór, 68.). Edző: Szíjjártó István. Balassagyarmati VSE: Földi L. - Balga (Tóth A., 81.), Földvári, Gaál, Zolnyánszki - Weigerding, Chikán, Opitz (Doman, 46.), Szenográdi - Fábri, Baranyi A. (Benécs, 46.). Edző: Mohácsi László. Gi: Kocsis (40.),. Csoór (73.,. 76.), ill. Fábri (66.). Sárga lap: Merczel, illetve Zolnyánszki. Jók: Kocsis, Farkas, Szűcs, ill. Földi, Földvári, Fábri, Szenográdi. 40. perc: Bal oldali hazai sza­badrúgás után a rövid oldalon Boda fejjel megcsúsztatta a labdát, a azt a hosszú oldalon érkező Kocsis az ötös sarkáról, a védők között a kapu hosszú jobb oldalába lőtte. 1-0. 66. perc: Szenográdi indítá­sával Fábri lefutotta védőjét, a büntetőterületen belülre érve a kilépő kapus mellett 14 mé­terről a kapuba helyezte a lab­dát. 1-1. 73. perc. Jobb oldali hazai szöglet után a hosszú oldalról Klavács visszafejelte a labdát, s azt az érkező Csoór’6 méter­ről, középről a léc alá lőtte. 2-1. 76. perc: Mintaszerű angyal­földi kontratámadást követően, Melczer 12 méterről a felső lécet találta telibe, de a kipattanó lab­dát Csoór hat méterről a kapuba fejelte. 3-1. Az első játékrészben főleg me­zőnyjáték alakult ki, a kapuk gyakorlatilag nem forogtak ve­szélyben. A hazaiaknak távoli kísérletei, próbálkozásai voltak, mezőnyfölényben játszottak, de ez főleg a biztos labdatartásos já­tékban csúcsosodott ki. A folytatásban a Vasas II. fölé­nye már helyzetekben is megmu­tatkozott, bár az egyenlítő talála­tot követően felcsillant az esély,de a hazaiak gyorsan lerendezték a bajnoki pontok sorsát. Szíjjártó István: - Nagyon ne­hezen lendültünk játékba, ugyanis a Balassagyarmat fel­szabadultan, jól, szervezetten játszott. A kapu előtt az első fél­időben rendre nem találtuk a jó megoldást, sok hiba csúszott a játékunkba. Úgy érzem, hogy fordulás után jobban dominált az, amit akartunk. A hajrára el­fáradt a BSE, így újabb két gólt szereztünk. Mohácsi László: - A mérkőzés már a Budapest táblánál eldőlt. A hazaiak megérdemelten nyer­tek, mindenben felülmúltak bennünket. További sok sikert kívánunk a Vasasnak. G. D-K. F. További eredmények: Maglódi TC - Felsőtárkány SC 2-1, Putnok VSE - FC Hatvan 6-1, Rákosmente - Gyöngyös AK- Ytong 1-0, Dunakeszi Vasutas - DVTK Tartalék 1-3, Túra VSK - FC Tiszaújváros 2-1. Szabadna­pos: Gyöngyöshalász SE. A bajnokság állása 1. Maglód 5 5 0 0 17-715 2. Vasas-Híd II 6 5 0 1 11-615 3. Túra 6 4 2 0 20-7 14 4, Putnok 5 4 0 1 21-1012 5. DVTK-Tartalék 6 4 0 2 16-912 6. Rákosmente 6 3 2 1 8-511 7. Ózd 6 3 1 2 8-610 8. SBTC 6 3 0 3 13-12 9 9. Dunakeszi 6 2 2 2 11-10 8 10, Balassagy. 5 2 0 3 6-9 6 11. Gyöngyös 5 1 0 4 4-8 3 12. Felsőtárkány 6 1 0 5 8-17 3 13. Gyöngyöshalász 5 1 0 4 6-18 3 14. Hatvan 6 0 1 5 4-21 1 15. Tiszaújváros 5 0 0 5 6-14 0 Az SBTC (fehér mezben) értékes győzelmet aratott az Ózd ellen FOTÓ: Rigó Tibor Uj játékmesterrel magabiztos tarjáni siker kosárlabda NB 1/B, Keleti csoport, 2. forduló - csak tíz percig volt szoros az SKSE hazai idénynyitója H. P. Annak ellenére, hogy az is­mert (természetesen főképp anyagi természetű) problémák miatt a másodosztályba két nem túl sikeres élvonalbeli szezont követően visszatérő salgótarjáni kosarasoknak immár másodszor kellett új csapat építésébe fogni­uk ezen a nyárutón, a múlt pén­teki hazai bemutatkozás alapján elmondható, hogy nem járnak rossz úton a pár napja még a visszalépés gondolatával barát­kozó piros-feketék. Azok után ugyanis, hogy a bajai idénynyitó­ra sikerült „összerántaniuk” a ta­valyi évet befejező gárda szinte teljes magyar kontingensét (a már korábban Kaposvárra távo­zott Koma Dániel kivételével), s Godena Ferenc személyében ma­radásra bírták a nyári érkezők talán legkiválóbbikát, a héten újabb két játékossal erősítették meg együttesüket az SKSE veze­tői. A klasszisát már a nyitányon is megvillantó Godenához hason­lóan a tavalyi bajnok Jászberény meghatározó tagjainak számító, ám bizonyos okokból az A-cso- portos szereplésre készülő „kür­tösöknél” partvonalon kívülre kerülő Surmann testvérek, Péter és Gábor leigazolásával egy klasszis irányítóval és egy egyes­től négyes posztig bárhol bevet­hető fregoliemberrel bővült a mi­eink kerete, melyet méltán ne­vezhetünk immár B-csoportos szinten minőséginek. Nem hiába tartott tehát a második forduló nyitó összecsapástól a pontvadá­szatot a mieinkhez hasonlóan ve­reséggel kezdő tiszaújvárosiak trénere, mindazonáltal a találko­zó első felvonása még nem iga­zán látszott alátámasztani Benőcs Tibor félelmeit. Az első percek tarjáni fölényét és 9-4-es vezetését követően ugyanis ala­posan megállt a mieink tudomá­nya: a nem túl fantáziadúsan, s kissé öreguras tempóban táma­dó, védekezésben is le-lemarado- zó házigazdák egy 12-1-es ven- dégróham eredményeként kis­vártatva hatpontos hátrányban találták magukat. Dániel Tamás­nak a Surmann testvérek és a szokás szerint (elsősorban táma­dásban) ezúttal is „hiperaktívnak” bizonyuló Kiss Károly beállításával sikerült új lendületet vinnie csapata játéká­ba, s noha Réti András utolsó má­sodperces pöccintésének kö­szönhetően a kisszünetre még a Tisza-partiak vonulhattak mini­mális előnnyel, a folytatásban ha­mar fordult a kocka. A szűk öt perc leforgása alatt tíz pontot ter­melő Kisst sehogyan sem, de a szintén bátran vállalkozó tarjáni újoncokat is többnyire csak sza­bálytalan eszközökkel tudták megfékezni a látogatók, akik rá­adásul a feljavuló hazai védeke­zéssel szemben is egyre kevésbé boldogultak. A palánkok alatti te­rületeket domináló Hartvich- Godena centerpáros találataival a félidő végére immár jócskán tíz pont fölé nőtt a feleket elválasz­tó távolság, mindez úgy, hogy a házigazdák az első húsz percben javukra megítélt huszonkét bün­tetődobásból nem kevesebb, mint tízet elrontottak (45-31). A második félidő alaphangját a Surmann Péter-Godena duó re­mek „párosgyakorlatai” (mind­járt négyszer is bemutatták e nem túl ördöngös mutatványt a többnyire tátott szájjal bámuló újvárosiak okulására) adták meg, majd az ezen az estén né­mileg halványabb Kocsis ziccere növelte a különbséget. Hiába próbálkoztak az óriási hibaszá­zalékkal kosárlabdázó vendégek továbbra is becsülettel, a mérkő­zés ezen időszakában igazából csak egy csapat volt a pályán. A rendkívül sokoldalú játékot be­mutató, élményszámba menő gólpasszal mellett a játék több más elemében is kimagaslóan teljesítő Surmann Péter (6 pont, 9 aszisszt, 4 lepattanó, 6 labda- szerzés és 7 kiharcolt személyi hiba) vezette tarjáni gárda ek­kortájt tulajdonképpen már tet­szés szerint érte el kosarait. Mi­vel pedig védekezésben sem lan­kadt a mieink figyelme, Sebők gyors egymásutánban beszórt két triplájával a harmadik etap derekán húsz, a hasznosságban még fentebb méltatott irányító­társán is túl tevő Hartvich (22 pont, 10 lepattanó, 3-3 labda- szerzés és dobásblokkolás, 39- es teljesítményindex) menet- rendszerű centergóljait követő­en, az utolsó rövid pihenő előtt pedig már csaknem harminc pontra hízott az SKSE előnye. Ez a különbség azután egészen a hajráig megmaradt a felek kö­zött, s bár a két cseresor kosár­labdára alig emlékeztető „futko- rászásából” a Salgótarjánból el­származott Csabák testvérek agilitásának köszönhetően a vendégek jöttek ki jobban, a he­lyenként kimondottan tetszető­sen játszó SKSE összességében könnyedén tartotta otthon a két bajnoki pontot. Dániel Tamás: - A két új em­ber érkezésével kerekebb lett a csapat és szervezettebb a játék. Gyakorlatilag végig irányítottuk a mérkőzést és biztosan hoztuk a kötelezőt. Benőcs Tibor: - A héten tovább erősödött Salgótarján rutinos já­tékosai helyenként parádésan játszottak. Mi ezzel szemben vé­dekezésben és támadásban sem tudtunk felpörögni, kivéve talán az utolsó negyedet, amikor vala­mit mutattunk a kosárlabdából. További eredmények: Óbudai Kaszások - Nagykőrösi Sóly­mok KE 86-80, EnterNet- Vásárhelyi Kosársuli - Szeren­csi VSE 81-53, MTK Törökbá­lint - Debreceni EAC 78-58, EKF-Eger-Hész - Bajai Bácska FKE 88-56. Salgótarjáni KSE - Tiszaújvárosi Tisza TV-Phoenix KK 85-66 (21-22,24-9,30-15,10-20) Salgótarjáni Városi Sportcsarnok, 300 néző, vezette: Fodor A., Ba­logh L. Salgótarján: SEBŐK 14/6, Szabó Z., Kocsis 5/3, HARTVICH 22/3, GODENA 17. Csere: SURMANN P. 6, Surmann G. 7, KISS K. 14/3, Volzovár, Sári M., Stork, Wejwár. Edző: Dániel Tamás. Tiszaújváros: Kóthay 6, PÖSTÉNYI10/6, TÓTH T. 9/3, Benőcs D. 10, Rusznák 3. Csere: Magyar L. 4, Csabák Balázs 4, Lajsz 8, Réti A. 4, Csabák Bence 7, Réti I., Radányi 1. Edző: Benőcs Tibor. Az eredmény alakulása. 4. perc: 9-4, 8. perc: 13-17, 14. perc: 30-24, 18. perc: 37-27, 24. perc: 55-36, 28. perc: 69-40, 35. perc: 83-54, 38. perc: 85-57. Kipontozódott: Kocsis (35.), Hartvich (35.). A sok jó egyéni teljesítmény közül kiemelkedett Hartvich Tamás 39 IBM pontos „performansza” fotó: archív