Nógrád Megyei Hírlap, 2011. szeptember (22. évfolyam, 203-228. szám)

2011-09-12 / 212. szám

12 2011. SZEPTEMBER 12., HÉTFŐ SPORTTUKOR Hazai pályán nyertek a dobogós csapatok labdarúgás Arany Ászok megyei I. osztály, 4. forduló Somoskőújfalu (világos mezben) megérdemelten tartotta otthon a három pontot a Rimóc ellen fotó: rigó tibor Mátranovák - Berkenye 2-1 (0-0) Mátranovák, 100 néző, vezette: Béres K. (Baranyi II G., Molnár L) Mátranovák: Peleskei - Nánási, Oszvald, Varga, Pataki (Szoó B.) - Líber Zs. (Oravecz), Kovács, Tóth, Bednár - Kisbali (Lakatos P.), Kotroczó (Új). Edző: Smelkó Károly. Berkenye: Hisbéli Rottenbacher' (Kábái), Hannus, Bábik, Zsibók Z. - Rottek, Nagy, Blaskó (Mojzer), Balázs - Simon, Zsibók T. Edző: Herédi Attila. GL: Kisbali, Bednár (11-esből), ill. Rottek. Sárga lap: Nánási, Ko­vács, Tóth, ill. Hisbéli, Rottenbacher, Zsibók T. Kiállít­va: Hannus (70.). Jók: Nánási, Oszvald, Varga, Oravecz, Kovács, Kisbali, ill. Bábik, Zsibók Z., Rottek, Nagy, Blaskó. A mérkőzés kezdőrúgását Szoó Elemér, a novákiak törzs­szurkolója végezte el. Jó iramú, változatos meccsen az első fél­időben még kimaradtak a hazai helyzetek, de fordulás után 7 perc alatt kétgólos volt az előny, majd rá öt percre óriási gólhely­zet maradt kihasználatlanul. Az­tán a 60. percben szépített a Ber­kenye, majd rá tíz percre az ad­dig is a durvaság határát súroló- an játszó vendégek tíz főre fo­gyatkoztak. Sőt, csak a játékvezető jó indulatán múlt, hogy Hisbéli András is pályán maradhatott, aki már nem első alkalommal hívta fel magára a fi­gyelmet sportszerűtlenségével a pályán, amit a mérkőzés után a pályán kívül is folytatott. A talál­kozó összképe alapján a novákiak győzelme teljesen megérdemelt még akkor is, ha az utolsó 10 percben a vendégek birtokolták többet a labdát. Smelkó Károly: - Győzelmün­ket a Mátranovák leghűsége­sebb szurkolójának, Szoó Elem­ér bácsinak' ajánljuk a 80. szüle­tésnapja alkalmából. Herédi Attila: - Hátrányban kezdtünk el futballozni, de ez ke­vésnek bizonyult a rutinos ha­zaiak ellen. Gecse István Nagybátony SC - Bércéi 2-0 (2-0) Nagybátony, 150 néző, vezette: Molnár T. (Gordos Á., Mohácsi B.). Nagybátony: Zsignár T. - Almási, Csatlós T., Sándor (Mát­rai), Kiss - Csatlós Cs., Balázs, Bakos (Nagy R), Orosz P. - Kál­mán, Alapi. Játékos-edző: Csatlós Tamás. Bércéi: Egervári (Mohácsi A.)- Kotasz, Verner, Kaluzsa, Jakus- Dallos, Szilfai (Márkus), Komjáthi, ifj. Adamek L. - Gyurcsek, Koplányi Sz. Edző: Adamek László. GL: Kálmán, Alapi. Jók: Kálmán, Alapi, Csatlós Cs., Ba­lázs, Almási, ill. Egervári, Moh­ácsi A., Komjáthi, Koplányi Sz. A Nagybátony kezdettől fogva irányította a játékot. Nagyon sok helyzetet alakítottak ki, de a két gólon kívül ezeket nem tudták értékesíteni. Csatlós Tamás: - Gratulálok a csapatnak a győzelemhez. A já­ték ma egy kicsit gyengébbre si­került, de ebben nagyon közre játszott, hogy az ellenfél 10 em­berrel védekezett. Sok helyzetet kihagytunk, de a három pontot így is begyűjtöttük. További sok sikert kívánok a vendégcsapat­nak. Adamek László: - Majd ha né­kem sok pénzem lesz! Csodás fi­atalok! Jó ellenfél, gratulálok a hazaiaknak. Bazsó Gábor Somoskőújfalu - Rimóc 4-1 (2-0) Somoskőújfalu, 300 néző, ve­zette: Dolnegó B. (Baranyi I G., Nagy S.). Somoskőújfalu: Szabó - Váradi, Sári (Kiss), Horváth, Ri­gó - Oláh (Lipták), Bartha, Ornyik, Balázs - Molnár G., Ber­ki. Játékos-edző: Lipták Zoltán. Rimóc: Pintér - Kelecsényi, Komár, Kuris, Rácz R. - Lovász, Árva, Rácz L, Bangó N. - Bangó R., Vincze (Hegedűs). Edző: Vidomusz Tibor. Gl.: Berki (2), Molnár G., Váradi, ill. Komár. Sárga lap: Oláh, Bartha, ill. Lovász, Rácz 1. Jók: az egész csapat, ill. Rácz R., Komár. A somosi falunap alkalmából a polgármester kezdőrúgása után egy sajnálatos gyászszünet volt, majd kezdődött a találkozó. A hazai csapat végig a kezében tartotta a mérkőzést, helyenként parádés játékkal, magabiztosan tartotta otthon a három pontot. Lipták Zoltán: - Helyenként jó játékkal, helyzeteinket maximá­lisan kihasználva megérdemelt győzelmet arattunk. Vidomusz Tibor: - Az első har­minc percben, három helyzetből eldönthettük volna a mérkőzést. Az első félidő végén a hazaiak kontrából két gólt lőttek, majd 2-1-nél felcsillant a remény, de egy fatális rossz passz után gólt kaptunk, és eldőlt a meccs. Cz. Gy. Palotás - Nőtincs 1-3 (1-0) Palotás, 100 néző, vezette: Boda V. (Trubin B., Szűcs Gy.). Palotás: Aranyi (Kocza) - Korecz, Kresák, Sipos, Jambrich - Andó, Pisák (Hegyi), Gál, Jakus - Jele, Tordai (Mihalik). Edző: Nagy Tamás. Nőtincs: Ba­logh - Schwarcz, Tóth, Kurali, Nagy - Hugyecz, Prukker, Dan- csó (Keresztes), Sirkó - Nyikos (Kajzinger), Szunter. Játékos­edző: Schwarcz Zoltán. GL: Gál, ill. Szunter (2), Schwarcz. Sárga lap: Andó, Jakus. Jók: Jakus, Andó, Gál. ill. az egész csapat. Az első félidő végén megszer­zett hazai vezetés után a máso­dikban átvették a vendégek a já­ték irányítását, és megfordítot­ták az eredményt. Kresák György, a Palotás szak­osztályvezetője: - így ősz idején nem bírtunk az „Ősszel”, aki két góljával a mérleg nyelvének bi­zonyult. Gratulálok a Nőtincs győzelméhez. Schwarcz Zoltán: - Nagyon fontos győzelmet arattunk. A 80. percben 3- 1-re vezettünk, jól ját­szottunk, uraltuk a mérkőzést. Az utolsó tíz percben a minden mindegy alapon támadó Palotás­nak voltak lehetőségei. Összes­ségében megérdemelten nyer­tünk, önbizalommal várhatjuk a Nagybátony elleni mérkőzést. Kiss László Szécsény - Bánk 1-1 (0-1) Szécsény, 150 néző, vezette: Dósa Á. (Szász K., Oláh G.). Szécsény: Szathmári Galcsik, Németh, Botos, Breno (Horváth B.) - Jeferson, Simon, Frenkl - Szabó, Junior (Varga G.), Szilvási (Horváth V.). Játékos­edző: Mátyus Sándor. Bánk: Peredi - Torma, Földvá­ri, Pádár, Csizmár - Németh, Szegvári, ifj. Kovács I., Meló, Tóth (Kovács I.) - Bazsó. Játékos­edző: Kovács Imre. GL: Szabó, ill. Meló. Sárga lap: Szilvási, Jeferson, ill. Szegvári, ifj. Kovács L, Bazsó. Kiállítva: Né­meth. Jók: Szathmári, Botos, ill. az egész vendégcsapat. Szikrázóan kemény, küzdel­mes mérkőzésen pár perccel a kezdés után vezetést szereztek a vendégek, amire a szécsényiek csak a második félidő elején tud­tak válaszolni, Szabó révén, mi­vel az első félidőben Junior ki­hagyta a szinte kihagyhatatlant is. A találkozó hajrájában a ven­dégek előtt adódott több 100 szá­zalékos ziccer, amit sorra elhi­báztak, így meg kellett eléged­niük az egy ponttal, a bajnok­ságban hazai pályán gyengélke­dő bajnok ellen. Baranyi István, a Szécsény szakosztályvezetője: - Mindkét csapat nyílt sisakkal játszott, így próbálta begyűjteni a három pontot. A döntetlen hűen tükrö­zi a mérkőzés állását. További sok sikert a vendégcsapatnak. Kovács Imre: - Vegyes érzel­mekkel érkeztem Szécsénybe, és a mérkőzés után úgy is távozom. Mindkét csapat előtt adódtak le­hetőségek, de a 100 százalékos ziccereket a parádésan teljesítő hálóőr hárította. Köszönöm a ma pályára lépő 12 játékosnak a hozzáállást, és a mutatott játé­kot. Végre igazi csapatként „üze­meltünk”. Bartus Attila Héhalom - Karancslapujtő 1-1 (0-0) Héhalom, 200 néző, vezette: Dolnegó B. (Mohácsi B., Varga G.). Héhalom: Vida - Dinka, Pász­tor, Kovács, Kárpáti - Babusa, Gerhát, Bognár, Danguly (Baranyi) - Zsámboki (Huszár), Fekete M. (Fekete R.). Edző: Szil­ágyi Albert. Karancslapujtő: Szabó A. - Ra­vasz, Szabó K., Cseh, Sági D. - Danczák, Fodor M. (Sánta), Rács, Kiska (Tóth Sz.) - Harai (Mezei), Lavaj. Edző:FÍM\ Attila. GL: Babusa, ill. Lavaj. Sárga lap: Kovács, Fekete M., ill. Sági, Danczák, Kiska. Jók: Babusa, Ko­vács, ill. Lavaj, Szabó K., Danczák. Nagy melegben, szép számú közönség előtt alacsony színvo­nalú mérkőzést játszott a két csapat. Helyzetek adódtak mind­két oldalon, de a támadók egyik oldalon sem tudtak élni a lehető­ségekkel. A kapufák is a játéko­sok ellen dolgoztak. A látottak alapján a döntetlen reális. Szilágyi Albert: - Ma hiányzott a tűz, az ötlet, a játék. Nem talál­tuk a ritmust, és még a szerencse is elpártolt tőlünk. Összességé­ben a döntetlen reális. Herédi Attila: - Egyenlő erők küzdelmében igazságos ered­mény született, bár 1-0-s veze­tés után sajnos nagy lehetőséget szalasztottunk el. Sz. M. Pásztó - Szurdokpüspöki 1-2 (1-2) Pásztó, 150 néző, vezette: Sza­bó (Kiss, Pásztor). Pásztó: Prezenszki - Bazsó, Fenyvesi, Huszár, Kovács - Dropka (Bodó), Gömbicz, Maksó V., Mucsina - Falusy (Szalontai), Pócza (Dancsok). Edző: Vallus Ferenc. Szurdokpüspöki: Pintér - Pusztai, Szabó, Sándor, Bódi - Sinkó, Kapás (Zohó), Bognár (Fi­gura), Batta (Jambrik) - Kiss L, Nagy Zs. Edző: Tóth József. GL: Mucsina, ill. Nagy Zs. (2). Sárga lap: Fenyvesi, Kovács, Gömbicz, ill. Sinkó, Kiss I. Jók: Prezenszki, Gömbicz, Mucsina, ill. az egész csapat. A hazaiak a mérkőzés elejétől támadólag léptek fel, helyenként a mezőnyből szépen passzolgat- va, de gólhelyzet kialakításáig nem tudtak eljutni a lelkesen vé­dekező vendégekkel szemben. Szurdokpüspöki a mérkőzés ele­jén adódó három helyzetből ket­tőt értékesíteni tudott. A máso­dik félidő nagy hazai helyzettel kezdődött, amely kimaradt, mely a vendégek sikeresen ha­tástalanítottak a támadásokat. Vallus Ferenc: - A mérkőzés döntő részében mi kezdemé­nyeztünk, de a vendégek kontrái végig veszélyt jelentettek ka­punkra. Akartunk, lelkesed­tünk, de a játékunk a támadó­részben elbizonytalanodott, ta­nácstalanná váltunk. Tóth József: - Kétgólos vezeté­sünknél elkerülhető gólt kap­tunk, ezzel nagyon nehézzé tet­tük magunknak a mérkőzés to­vábbi részét. A bajnokság állása 1. Mátranovák 4 4 0 0 14-312 2. Nagybátony 4 4 0 0 12-112 3. Somoskőúj. 4 3 1 0 10-310 4. Nőtincs 4 3 1 0 8-310 5. Szécsény 4 2 2 0 6-3 8 6. Héhalom __ 4 2 2 0 6-4 8 7. Palotás 4 2 1 1 8-7 7 8. Rimóc 4 1 0 3 10-11 3 9. Berkenye 4 1 0 3 7-8 3 10. Sz.-püspöki 4 1 0 3 5-9 3 11. K.-lapujtő 4 0 2 2 3-12 2 12. Bánk 4 0 1 3 3-9 1 13. Pásztó 4 0 0 4 3-8 0 14. Bércéi 4 0 0 4 3-17 0 Edzőképző tanfolyam A Magyar Labdarúgó Szövet­ség Nógrád Megyei Igazgatósága MLSZ D-licences edzői tanfolya­mot szervez, melyre szeptember 15-ig várják a jelentkezéseket. A tanfolyam célja az edzői munka elméleti és gyakorlati (labdarúgó szakmai, vezetési, oktatási) isme­reteinek, illetve azok alkalmazá­sának elsajátítása, hogy a jelent­kezők képesek legyenek nagy és kispályás bajnokságokban, óvo­dákban, általános és középisko­lákban, szakiskolákban, felsőok­tatási intézetekben, nevelőottho­nokban, kollégiumokban (tan­órán és tanórán kívüli foglakozá­sokon), valamint a sportegyesületekben, sportközös­ségekben sportoló utánpótlásko­rú labdarúgóknak (5-18 év) edzé­seket, mérkőzéseket, tornákat, nyári táborokat szervezni és a ve­zetni. A képzés modulrendszer­ben történik (I. modul: labdarúgó szakmai-, vezetési-, szervezési-, oktatási-nevelési ismeretek; II. modul: alapvető labdarúgó sport­orvostan és élettan), ötven óra időtartamban (hat tanfolyami nap: október 1-2., 8-9., 15-16.) a balassagyarmati Dózsa György Általános Iskolában. A részvétel feltételei: a jelentkezési lap, er­kölcsi bizonyítvány és rövid szak­mai önéletrajz benyújtása, szak­mai ajánlás labdarúgó sportegye­sülettől, orvosi igazolás a tanfo­lyami részvételhez, illetve a 45.000 Ft-os tanfolyami díj befi­zetése. Az érdeklődők a jelentke­zés, illetve a képzés további rész­leteiről Taskó András tanfolyam­vezetőtől (bandiak@gmail.com) kérhetnek tájékoztatást. A Nagybátony (sötét alsóban) ezúttal a Bércéi csapatát győzte le hazai pályán i