Nógrád Megyei Hírlap, 2011. szeptember (22. évfolyam, 203-228. szám)

2011-09-29 / 227. szám

12 SPORTTUKOR 2011. SZEPTEMBER 29., CSÜTÖRTÖK Szezonzárás bajnokavatással díjugratás Nógrád megyei döntő, Somoskőújfalu Cserhát SE, 8. Bazsó Gergely (Chiara), Carussel Lovas SE, 9. Bazsó Gergely (Fokos Figaro), 10. Petri Attila (Clear), Ipoly-völ- gyi Lovas DSE, 14. Korill Krisz­tina (Sony), Szerencsepatkó LSE, 19. Korill Krisztina (Köves- di Farm Démon). B/3 ifjúsági (15): 6. Fodor Fló­ra (Pierrot), 8. Balia Dóra (Arany­ági Titok), 9. Bállá Annamária (Soraja), 10. Bállá Dóra (Calound- ra), 11. Bállá Annamária (Play Boy). B/3 nyitott (22): 1. Bandi Bar­bara (Betyár), 2. Balogh Zsófia (Madrigál), Kis-Cserhát SE, 9. Bandi Barbara (Cinderella), 15. Bazsó Gergely (Chiara), 17. Don­gó Zoltán (Lexikon), 18. Dongó Zoltán (Capella). B/5 nyitott (15): 2. Bandi Bar­bara (Hajnal), 7. Bandi Barbara (Anamour), 9. Balogh Zsófia (Madrigál). Kezdő lovas kategóriában Szikora Bertold, az ifjúsá­gi versenyzők táborában között pedig Fodor Flóra már korábban bebiztosí­totta végső győzelmét az idei versenysorozatban, így egyetlen név, illetve egészen pontosabban egy keresztnév kiléte - a fel­nőtt bajnok személye - volt még kérdéses a díj­ugratók megyei bajnoksá­gának záró fordulója előtt... Sz. P. tékelték a fiatalok teljesítmé­nyét. A top 6-ba kerüléshez ter­mészetesen itt is csak hibátlan lovaglással lehetett bekerülni. Az összevetésben már a stopper volt a versenyzők „ellenfele”, itt Bállá Dóra és lova között volt a legnagyobb az összhang, így a Kakuk Lovasudvar fiatal tehet­ségének ismét sikerült otthon tartania az elsőségért járó ku­pát és kék szalagot. És még egy érdekesség, amit érdemes meg­említenünk: az azonos kategóri­ák ifjúsági és felnőtt számait ugyanazon a vonalvezetésű pá­lyán rendezik. Nos Dóri ezen alappályás teljesítménye most a felnőttek B/2-es mezőnyében is az első helyet jelentette volna! A B/2 nyitott kategória első körében kilenc indulónak sike­rült hibátlan alappályát lovagol­ni, összevetésben aztán már csak két versenyző tudta megis­mételni teljesítményét, kettőjük közül az ekkor még csak baj­nokaspiráns Bandi Barbara vég­zett az első helyen, megelőzve a hazai pálya előnyét is élvező Dongó Zoltánt. B/3 ifjúsági mezőnyben ismét a szlovák lovasoké volt a fősze­rep. A mieink közül Fodor Flóra egy verőhibával a középmezőny­ben végzett, míg az ebben a számban először bemutatkozó Bállá testvérpáros két-két „fával” a mezőny második félében zárt. Barbara vagy Zsanett? Ez volt a nap fő kérdése, hiszen a Ban­di lányok már jókora előny birto­kában érkezett meg Somoskőúj­faluba, ám közöttük mindössze négy aprócska pont volt csupán a különbség. A döntés így baj­nokság szempontjából pontszer­zőnek számító B/3 és B/5 ver­senyszámokra maradt. Mint utó­lag kiderült a végeredmény egy gyei szövetség teljes vezetősége - név szerint Seidelné Szita Gabri­ella, Magyarné Korill Krisztina, Koren Csaba, Bandi Zsanett és Hesz Mihály - képviseltette ma­gát, így a győztesek és helyezet­tek a nap folyamán tőlük vehet­ték át díjaikat. A megyei elsők értelemszerű­en a közös bajnokságban is leg­jobb helyen végeztek, ám győz­niük egyik kategóriában sem si­került: Szikora Bertold a 8. he­lyen végzett a legkisebbek 21 fős mezőnyében, az ifisták között Fodor Flóra a harmadik helyen zárt, utasítva ezzel a teljesítmé­nyével maga mögé 35 korosztá­lyos vetélytársát, míg a legnépe­sebbek, a felnőttek 63 indulót felvonultató mezőnyében Bandi Barbarának az ötödik helyet si­került megszereznie. A verseny után elsőként a rendezvény házigazdáját, Ka­kuk Józsefet kértük fel egy rövid értékelésre.- Voltak ugyan nehézségek, de összességében jó szezont zár­tunk. A környező megyékhez ké­pest - gondolok itt első sorban Heves, illetve Borsod megyére - szűkebb pátriárkánkban aktív lovasélet zajlik. A sportág nép­szerűségét jól mutatja, hogy idén, minden várakozásunkat fe­lülmúló számú közönség látoga­tott el legnagyobb szabású ren­dezvényünkre, a Toyota Kupára, a nevezések egyre növekvő szá­ma pedig számomra azt jelenti, hogy versenyzők is elégedettek a körülményekkel. Persze a jónál mindig van jobb, így az elkövet­kezendőkben is azon leszünk, hogy minél nagyobb színvonalon mányzatával karöltve egy sike­res viadalt rendezhettünk az egykori olimpikon, Platthy Jó­zsef szülőfalujában. Tervezzük továbbá lovardákkal, óvodákkal és iskolákkal együttműködve nyílt napok megrendezését, sze­mária (Soraja), Kakuk Lovasud­var SE, 11. Fodor Flóra (Pierrot), 12. Bállá Dóra (Caloundra). B/2 nyitott (25): 1. Bandi Bar­bara (Anamour), Kis-Cserhát SE, 2. Dongó Zoltán (Desperado), 4. Bandi Zsanett (Betyár), Kis­Ötödik alkalommal „randevúz­tak” idén egymással megyei, me­gyén és határon túli díjugratók a festő szépségű a Somoskőújfalui Platthy József Lovasstadionban. Részben a helyszín szépségének, részben az idei évben (is) muta­tott a rendezés színvonalának kö­szönhetőn minden eddiginél na­gyobb számú nevezés érkezett a zárófutamra, és a fentiek is ke­gyeikbe fogadták a rendezvényt, így verőfényes szombat délelőtti időben vághattak neki a lovasok az utolsó megyei rendezésű sza­badtéri erőpróbának. A nap nyitószámában (B/1) tel­jes volt a szlovák hegemónia, a szám első tíz helyén ugyanis kül­honi versenyzők foglalták el, igaz Bazsó Gergely és Fodor Flóra is hi­bátlan pályát teljesített, időered­ményeik alapján csak a mezőny második felében végeztek. A B/2 ifjúságiak kategóriájá­ban is rekord közelinek számí­tó 31 versenyző állt rajthoz, a mezőny erősségét pedig jelzi, hogy a stílusbírák több nyolcas osztályzat feletti pontozással ér­wmm Fodor Flóra (Kis-Cserhát SE) „logisztikai hibának” köszönhetően már a ver­senyszám előtt eldőlt (Zsanett benevezett lova nem érkezett meg idő­ben), így Barbara az esé­lyesség terhétől megsza­badulva egy első és egy második helyet begyűjtve koronázta meg idei teljesít­ményét, és vehette át nővéré­től a felnőtt megyei bajnoki címért járó trófeát. A szezonzáró megmé­rettetésen természe­tesen a me­munkát végezni, ám lehetősége­inkhez mérten úgy gondolom így is sikeres szezont zártunk, célkitűzéseinket teljesítettük mind a megyei, mind pedig a kö­zös rendezésű bajnokság fordu­lóit illetően. Ezúton is szeretnék köszönetét mondani Kakuk Jó­zsef úrnak, aki nagyban hozzá­járult a megyei fordulók sikeres lebonyolításához.- Jövőbeni terveink között el­ső helyen szerepel sportágunk népszerűsítése, illetve eljuttatá­sa minél nagyobb közönséghez. Egy-egy megyei verseny köré több egyéb kísérőrendezvényt megszervezését is tervezünk, igazi családi programot kínálva fiataloknak és idősebbeknek egyaránt. Jó példa volt erre az új versenyhelyszínünk idei debü­tálása, Karancskeszi önkor­retnénk ha minél több fiatal ismerkedne meg a lovas­sport szépségeivel. A Nógrád- Közép- szlová- kiai Ku­pa osz­tatlan si- k e r t aratott a lovasok körében, így en­nek új- b ó 1 i meg- ren- dezé- séről sem szeretnénk lemonda­ni, sőt szóba került, hogy a hevesi és a jász­sági versenyzők is csat­lakoznának jövőre eh­hez a sorozathoz - zár­ta szavait a szövetség első számú vezetője. A nógrádi lovasok eredményei B/l nyitott (37 induló): 17. Bazsó Gergely (Cumano nyergében), Carussel Lovas SE, 18. Fodor Flóra (Hop- Saider), Kis-Cserhát SE, 20. Juhász-Korbáss Diána (Jackson Kalandor), Salgótarjáni LSE, 21. Bállá Dóra (Leona), Kakuk Lovas­udvar SE, 22. Korill Krisztina (Szikra), Szerencsepatkó LSE, 24. Magyar Erika (Tanja), Carussel Lovas SE, 26. Szikora Bertold (Ro­mulus), Kis-Cserhát SE, 31. Don­gó Zoltán (Platán), Kakuk Lovas­udvar SE. B/2 ifjúsági (31): 1. Bállá Dóra (Aranyági Titok), 10. Bállá Anna­szolgáljuk ki a néző­ket és a versenyzőket egyaránt. Seidelné Szita Gabri­ella, a Nógrád Megyei Lovas Szövetség elnöke vegyes érzelmekkel te­kint vissza a mögöttük álló szezonra: - Jelen gazdasági helyzetben úgy gondolom nem kell ecsetelnem mi­lyen nehézségekkel kell megküzdeniük a sportegye­sületeknek. Tőkeerős támo­gatók hiányában nehéz mi­nőségi A 2011. évi megyei díjugrató-bajnokság végeredménye Kezdő lovas kategória: 1; Szikora Bertold Felnőtt kategória: 2. Mazgon Karina 1. Bandi Barbara 3. Berecz Evelin 2. Bandi Zsanett 4. Horváth Alexandra 3. Petri Attila 5. Héder Tünde 4. Balogh Zsófia Ifjúsági kategória: 5. Dongó Zoltán 1. Fodor Flóra 6. Korill Krisztina 2. Bállá Annamária 7. Szita Gabriella 3. Bállá Dóra 8. Juhász-Korbáss Diána 4. Roszík Csenge 9. Balogh Bea