Nógrád Megyei Hírlap, 2011. április (22. évfolyam, 75-99. szám)

2011-04-04 / 77. szám

8 2011. ÁPRILIS 4., HÉTFŐ SPORTTÜKÖR Vendégként nyert a Szécsény és a Mátranovák labdarúgás Megyei I. osztály, ló. forduló Nagybátony - Szécsény 1-2 (0-0) Nagybátony, 300 néző, vezette: Domoszlai J. (Rozsnaki G., Nyeste L). Nagybátony: Zsignár - Lengyel (Gazdag), Sándor, Csatlós T., Nagy - Gyura Á., Balázs, Oláh, Dudás - Szabó G., Orosz. Edző: Verebélyi Attila. Szécsény: Szathmári - Frenkl, Szenográdi, Németh, Botos - Chikán, Galcsik, Szabó T. (Kelecsényi), László (Rácz) - Si­mon, Gyimesi (Szilvási). Edző: Mátyus Sándor. GL: Gyura, ill. Szenográdi, Gyimesi. Sárga lap: Oláh, ill. Botos, Galcsik, László, lók: Zsignár, Sán­dor, Csatlós, Nagy, Gyura, Szabó G., ill. Szenográdi, Gyimesi, Frenkl, Szathmári. A hét megyei rangadóján mind­két csapat óvatosan kezdett, ezért az első félidőben jobbára párharc­ok, s a zárt védekezés jellemezte a csapatok játékát A második fél­időben aztán szögletrúgást követő­en vezetéshez jutott a Szécsény, amit a hazaiak három percre rá egalizáltak. Aztán a vendégek má­sodik góljára a hazaiak már csak egy kapuiéval és Szathmári kapus képességeinek tesztelésével tud­tak válaszolni. Verebélyi Attila: - Az eltiltások és sérülések miatt csak tartalékosán tudtunk pályára lépni, de úgy ér­zem az egy pont benne volt a mér­kőzésben. Kis szerencsével talán több is. Mátyus Sándor: - Egy nehéz mérkőzésen vagyunk túl, amit ha nem is jó játékkal, de egy góllal , mindenképpen megérdemelten nyertünk meg. Gratulálok a csa­patnak. V. A Palotás - Mátranovák 1-2 (0-1) Palotás, 100 néző, vezette: Boda V. (Balázs K., Szász K.). Palotás: Jambrich - Korecz, Ké­ri, Baranyi Sz. (Farkas) Hegyi - Jakus (Deák) Kresák, Hadrik, Tancsik - Sipos, Baranyi R. Edző: Nagy Tamás. Mátranovák: Peleskei - Nánási, Varga, Pataki, Líber Zs. - Szoó (Oravecz), Tóth, Baranyi M., Laka­tos P. - Kotroczó, Szőllősi (Új). Já­tékos-edző: Baranyi Miklós. GL: Baranyi R., ill. Kotroczó, Oravecz. Sárga lap: Baranyi Sz., ül. Pataki. Jók Baranyi R., Korecz, Baranyi Sz., ill. Nánási, Pataki, Varga, Kotroczó. A mérkőzés előtt egyperces gyászszünetet tartottak a közel­múltban elhunyt, egykori főszpon­zor, Kiss László emlékére. A harcosan játszó hazaiak a ki­egyenlített, küzdelmes mérkőzé­sen két pontot ajándékoztak a ven­dégcsapatnak. Kresák György, a Palotás szakosz­tályvezetője: - Nehéz elhinnem, hogy sikerült vereséget szenved­nünk, de állítólag a számok nem hazudnak. Újfent az maradt nekem, hogy gratuláljak az ellenfélnek. Bamnyi Miklós: - A lelkes haza­iak ellen értékes három pontot szereztünk. Kiss László Rimóc - Bércéi 1-1 (1-0) Rimóc, 100 néző, vezette: Dobos A. (Baranyi G., Mohácsi B.). Rimóc: Oláh T. - Rádi, Kelecsényi, Mócsáuy, Chikán - Lo­vász, Laczkó, Bangó B. (Jusztin), Bangó N. - Vincze B., Bangó R. Edző: Vidomusz Tibor. Bércét Egervári (Molnár D.) ­Kosik, Koplányi Sz., Földvári, Filiczki - Kalmár, Magát, Fábri, Je­le - Kovács Á. (Kaposvári), Molnár Cs. Játékos-edző: Koplányi Örs. GL: Bangó R., ill. Kalmár. Sárga lap: Bangó B, Oláh T., Kelecsényi, ill. Jele, Fábri. Kiállítva: Fábri (má­sodik sárga után). Jók Oláh T., Kelecsényi, Chikán, Lovász, ill. Je­le, Egervári, Kovács Á., Molnár. Küzdelmes mérkőzésen a két csapat nem bírt egymással. Vidomusz Tibor: - Egy jó első fél­idő után öt ziccer kimaradt Fordu­lás után hiába játszottunk egy ka­pura, gólt nem sikerült szerezni. Gratulálok a Bércéi lelkes, csupa szív játékához. Koplányi Örs: - Lelkes, fegyel­mezett játékkal a csapat azt csi­nálta, amit kértem. Nagyot harcol­tunk a sportszerűen küzdő hazai­akkal. Igazságos döntetlen szüle­tett Gratulálok a hazaiaknak. Vincze Barna Nőtincs - Héhalom 4-2 (2-1) Nőtincs, 200 néző, vezette: Holecska A. (Dósa Á., Katona L). Nőtincs: Balogh - Dancsó, Kurali, Nyikos, Tóth (Nagy) - Miklovicz, Szunter, Hugyecz R., Sírkő - Kajzinger (Hevesi), Hugyecz F. Edző: Schwarcz Zoltán. Héhalom: Vida - Kovács, Pász­tor Zs., Fekete R., Podobén - Babu­sa, Pásztor Sz. (Huszár), Lőrincz, Danguly (Kotasz) - Zsámboki, Fe­kete M. Edző: Szilágyi Albert. GL: Szunter (2), Nyikos, Hugyecz F., ill. Zsámboki, Fekete M. Sárga lap: Nyikos, ill. Kovács Zs., Pásztor Zs., Fekete R., Pásztor Sz. Jók Dancsó, Szunter, Hugyecz F., ill. Kovács, Pásztor Zs., Lőrincz, Danguly. Az első félidőben a hazai csapat szerzett vezetést A fordulás után a vendégcsapatnak sikerült ki­egyenlíteni, de a hajrában a Nő­tincs a sok kidolgozott helyzet s kihagyott 11-es után újabb két gólt szerzett Schwarcz Zoltán: - Ezer sebből vérző csapatunk a mérkőzés össz­képe alapján megérdemelt győzel­met aratott A tavalyi Héhalomtól jóval erősebb, kulturáltabban ját­szó csapatot tudtunk legyőzni. Szilágyi Albert: - Mély talajú pá­lyán, küzdelmes mérkőzést ját­szott a két csapat, sok-sok gólhely­zettel. Ha a helyzeteinket kihasz­náljuk ponttal térhetünk haza. Gratulálok a hazai csapatnak. H. ff. Szurdokpüspöki - Pásztó 3-3 (0-1) Szurdokpüspöki, 250 néző, ve­zette: Smelkó K. (Tóth I., Mohácsi L). Szurdokpüspöki: Prezenszki ­Huszár, Kiss D., Pusztai, Nagy Z. (Szilágyi) - Dropka (Sándor), Gömbicz, Nagy Zs., Mucsina (Zohó) - Kiss I., Pócza. Edző: Vallus Ferenc. Pásztó: Szeles - Bazsó, Verebélyi (Pisák), Jakus, Bakos - Tóth (Maksó D.), Kobka, Maksó V, Csömör - Alapi, Kapás T. Játékos- edző: Kobka Viktor. GL: Pócza (2), Szilágyi, ill. Maksó V. (2), Kapás T. Sággá lap: Pócza, ill. Jakus, Kobka, Bazsó, Ba­kos, Alapi. Kiállítva: Kapás I. Jók Huszár, Gömbicz, Nagy Zs., Pócza, Kiss I., ill. Bakos, Jakus, Alapi, Maksó V. Parázs hangulatú mérkőzésen a vendégek már a mérkőzés elején vezetést szereztek, melyet a túlpör- gött hazaiak ellen a szünetig tarta­ni tudtak. A második játékrész büntető párbajt hozott, mely döntet­lenül zárult, akár a végeredmény. Vallus Ferenc - A csapat mind­végig sokat tett a győzelem érde­kében. Bátor, kezdeményező játék­kal több gólszerzési lehetőséget alakított ki, de csak az utolsó perc­ben sikerült akcióból egyenlíteni. További sok sikert kívánok ambi­ciózus fiatal kollégámnak, és csa­patának. Kobka Viktor - Előjáróban el­mondanám, hogy a csapatba csak azt lehet beállítani, aki itt van és vállalja a játékot. A hiányzókra nem fognám a pontvesztést az nem az én stílusom, mert ez a lel­kes, szervezett hazaiak érdeme. Somoskőújfalu - Karancslapujtő 1-1 (1-0) Somos, 200 néző, vezette: Dolnegó B. (Nagy S., Szigetvári Z.). Somoskőújfalu: Rigó Cs. - Morva, Rigó Sz, Váradi, Kiss - Sári, Balázs, Horváth (Póczos), Molnár G. (Borsós) - Kakuk (Mátrai), Berki. Játékos-edző: Ornyik Róbert. Karancslapujtő: Lőrincz - Ra­vasz, Szabó K., Cseh, Bozó N. - Fo­dor M., Zsély, Rács, Bozó P. (Fodor Zs.) - Kisbali, Lavaj. Edző: Tóth Fe­renc. GL: Kakuk, ill. Fodor Zs. Sárga lap: Váradi, Kiss, Horváth, Berki, Borsós. Kiállítva: Zsély. Jók az egész csapat, ill. Fodor Zs., Bozó N., Szabó. Változatos, jó iramú mérkő­zést láthatott a kilátogató közön­ség. A hazai csapat az utolsó per­cekben háromszor is eldönthet- te volna a három pont sorsát, de a helyzetek kimaradtak. Ornyik Róbert: - Kitűnő játék- vezetés mellett, fegyelmezett, he­lyenként jól játszó csapatunk a mérkőzés végén közelebb állt a győzelemhez. Szabó Kálmán, a Karancs­lapujtő elnökségi tagja: - A játék képe alapján igazságos a döntet­len. Sok sikert a hazai csapatnak. CzGy. Tar - Berkenye 0-3 (játék nélkül) A bajnokság állása 1. Szécsény 16 12 2 2 41-1538 2. Pásztó 16 10 3 3 42-24 33 3. Mátranovák 16 10 3 3 34-19 33 4. Nőtincs 16 9 4 3 30-1831 5. K.-lapujtő 16 9 2 5 34-29 29 6. Berkenye 15 8 4 3 38-18 28 7. Naqybátonv 16 8 2 6 37-30 26 8. Rimóc 15 7 4 4 .28-17 25 9. Palotás 16 5 2 9 21-30 17 10. Bércéi 16 4 3 9 21-50 15 11. Somoskóúi. 16 3 310 23-29 12 12. Héhalom 16 3 211 21-48 11 13. Sz.-Dúspöki 16 2 212 20-40 8 14. Tar 16 1 411 16-39 0 Megjegyzés: A Tari Sport Egye­sület visszalépett a tavaszi küz­delmektől. A soron következő el­lenfelei a mérkőzés 3 pontját já­ték nélkül, 3-0-s gólkülönbség­gel kapják meg. A Nagybátony nagy csatában kapott ki a Szécsénytől fotó: rigótibor Nem szereztek pontot csapataink labdarúgás NB III, Mátra-csoport, 20. forduló Balassagyarmat - Vasas SC IL 1-5 (1-2) Balassagyarmat, Nagyligeti pá­lya, 350 néző, vezette: Szarvas L (Mencsik L, Lucián J.). Balassagyarmati SE: Geregai J.- Cseman, Gaál, Kovács, Zol- nyánszki - Weigerding (Szalánsz- ki D., 75.), Doman (Opitz, 62.), Mohácsi (Vereczki, 71.), Benécs - Simon, Langó. Játékos-edző: Moh­ácsi László. Vasas SC IL: Tulipán Á. - Görgényi, Reidan, Matolcsi, Polényi - Nagy R, Németh N. (Dékány, 82.), Csoór (Aranyos, 75.), Ferim - Pönczók (Balogh, 61.), Szilágyi. Edző: Szíjjártó István. GL: Zolnyánszki, ill. Németh (4.,- 11-esből), Csoór (14.), Szilágyi (59.), Ferkó (71.), Aranyos (82.). Sárga lap: Zolnyánszki, ill. Görgényi, Polényi, Németh, Ara­nyos. Jók Cseman, Zolnyánszki, Doman, Langó, ill. Nagy R, Ferkó, Szilágyi. 4. perc: Kovács ütközött Ponczókkal, aki átesett a lábán. A 11-est Németh N. értékesítette. 0-1. 14. perc Bal oldali beadás után Csoór 8 nyolc méterről a léc alá fe­jelte a labdát 0-2. 41. perc: Simon bal oldali sza­badrúgása után Zolnyánszki fejel­te a jobb sarokba a labdát 1-2. 59. perc: Szilágyi egy csel után, 10 méterről küőtte a hosszú bal sarkot 1-3. 71. perc Ferkó 20 méterről a bal felső sarokba vágta a labdát. 1-4. 82. perc Balogh bal oldali be­adása után Aranyos 6 méterről az üres kapuba helyezte a labdát. 1-5. A szokásos büntetővel indult a mérkőzés, majd gyorsan növelte előnyét a fővárosi csapat A biztos vezetés tudatában a Vasas II ma­gabiztosan szőtte támadásait, jó­formán csak ők birtokolták a lab­dát. Ennek ellenére a harminca­dik percben Simon lábában volt a szépítés, de nagy helyzetben a ka­pust találta telibe. A félidő hajrájá­ban szerzett szépítő találat után a Balassagyarmat kétszer is egyen­líthetett volna, de előbb Gaál Ba­lázs lövését, majd Mohácsi László fejesét mentette szögletre egy ven­dégvédő a gólvonalról. A szép szá­mú nézősereg méltán bízhatott az egyenlítésben, miután a félidő haj­rájában egy olyan negyedórát lát­hatott, melyben bőven benne volt a fordítás lehetősége is. A folytatás­ban, ahogy fáradt a hazai csapat, három egyéni hiba végleg eldön­tötte a bajnoki pontok sorsát. Sztancsik József kezdeményezé­sére új sportág, a pályaduatlon mutatkozott be: a mérkőzés előtti előfutamok győztesei a szünetben izgalmas döntőt vívtak. A kezde­ményezés a találkozó s nézőszá­mát jelentősen megemelte. Mohácsi László: - Nagynevű el­lenfél, mumus bírók, második percben tizenegyes volt, így min­den tervünk felborult. Ennek elle­nére az első félidő harmincadik percétől felébredtünk a sokkból, és akár meg is fordíthattuk volna az eredményt A második félidő­ben felőröltek minket, és már lé­lekben a Dunakeszi elleni kiesési rangadóra készültünk. Szíjjártó István: - A győzelmünk magabiztos volt, a játékunk vi­szont nem volt folyamatos, kiemel­kedő teljesítményünk nem volt Kanyó Ferenc Egri FC-SBTC 4-1 (1-1) Eger, 200 néző, vezette: Kömpf Gy. (Bereczki M., Lovász L). Eger FC: Illyés - Debreceni, Kis­kapusi, Káposzta (Zováth, 65.), Horváth - Mile, Romhányi, Vén ­Kotula (Gulyás, 82.), Bárdi, Hamar (Kálmán, 46.). Szakmai igazgató: László István. SBTC: Lázár - Galbács, Csatlós Cs., Híves, Kerényi - Bonivárt, Sulcz, Csépe, Stark - Ferhan, Bog­nár G. (Tóth M., 60.) Edző: Horváth Gyula. GL: Vén (43.), Kotula (62.), Bárdi (68.), Kálmán (87.), ill. Kerényi (2., -11-esből). Sárga lap: Káposzta ill. Stark, Híves. Kiállítva: Kerényi (68.). Jók: Kotula, Vén, Kiskapusi, Mile, ill. Csatlós Cs., Kerényi, Galbács, Sulcz 2. perc Káposzta a saját tizen­hatosán belül röviden adott haza, Bonivárt kilépett a labdával, de az egri védő visszahúzta. Tizenegyes! A büntetőből Kerényi a jobbra ve­tődő Illyés mellett a háló közepé­be helyezte a labdát 0-1. 43. pete Vén rúghatott szabad­rúgást a tizenhatos vonaláról ki­csit jobbról. A sorfal mellett ellőtt labdája félmagasan a hosszú sa­rokban kötött ki. 1-1. 62. pete Gyors hazai kontraak­ció végén Kotula kapott egy labdát a jobb oldalon, egy csellel becsap­ta Hívest majd 15 méterről a ka­puba tüzelt 2-1. 68. perc Kerényit lökték fel a kezdőkörben, az így megszerzett labdával Bárdit ugratták ki lesgyanús helyzetben és az egri támadó 12 méterről, estében lőtte kapuba a labdát 3-1. (Az eset után a reklamáló Kerényit meglepetésre azonnal piros lappal büntette a já­tékvezető.) 87. perc Vén szöglete után, a kapu torkában helyezkedő Kál­mán közelről talált be az egykori csapatának. 4-1. Az SBTC sérülések miatt négy kulcsjátékosát nélkülözve lépett pályára a bajnoki éllovas ottho­nában. Különösen Novák János hiánya látszott meg, aki bemele­gítéskor szólt, hogy nem tudja vállalni a játékot. Ennek ellené­re a fekete-fehér gárdának az el­ső játékrészben kitűnő védeke­zéssel sikerült tartania az ered­ményt, sőt a félidő végéig veze­tett is. Fordulás után Kotula ré­vén az Eger került előnybe, majd az addig is gyengén működő já­tékvezető két hibája eldöntötte a mérkőzést. László István: - A korán beka­pott góllal kicsit nehézzé tettük magunknak a mérkőzést. Úgy gondolom azonban, hogy második félidőben játékban és gólokban is megmutatkozott a fölényünk. Horváth Gyula: - Jó első félidő után, ebben a mérkőzésben nem volt benne a négy kapott gól. Dön­tőnek bizonyult a harmadik, les­ből született egri találat és az emi­att reklamáló Kerényi kiállítása. MolnárZoltán További eredmények Rákos­menti KSK - Hevesi LSC 3-1, Putnok - Túra 1 -0, Ózd - RAFC 4-0, Tiszaújváros - Balmazújvá­ros 2-5, Dunakeszi - Monor 2-2, Gyöngyösi AK-Ytong Felsőtárkány 1-1. A bajnokság állása 1. Egri FC 20 17 3 0 54-1954 2. Balmazúi. 19 12 3 4 46-1739 3. Tiszaújváros 20 11 3 6 46-26 36 4. Putnok 19 10 5 4 32-24 35 5. Vasas II 20 10 4 6 40-2534 6. SBTC 20 8 8 4 27-2332 7. Gyöngyös 20 7 6 7 26-28 27 8. Rákosmenti KSK20 7 310 23-28 24 9. Túra 20 6 410 30-3722 10. Dunakeszi 20 6 410 30-43 22 11. Felsőtárkány 20 5 6 9 24-32 21 12. Balassagy. 20 5 510 15-30 20 13. RAFC 20 5 411 23-42 19 14. Ózd 20 4 610 27-47 18 15. Monor 19 3 9 7 21-31 18 16. Hevesi LSC 19 4 312 25-37 15