Nógrád Megyei Hírlap, 2011. február (22. évfolyam, 26-49. szám)

2011-02-04 / 29. szám

8 SPORTTUKOR 2011. FEBRUAR 4., PENTEK SPORTTURMIX A vb-t remélhetőleg nem bukja alpesi-sí. Hatalmasat bukott az amerikai Lindsey Vom a női alpe­si sízők Világkupa-sorozatának csütörtöki edzésén Zwieselben. Az olimpiai bajnok megütötte a fejét, de a CT-vizsgálat nem mu­tatott ki súlyos sérülést. A 26 éves versenyző borzalmasnak nevez­te az esést, s egy videofelvételt is feltöltött, amelyen látható, hogy egy jobb kanyarban elveszíti az egyensúlyát, a hátára esik és mozdulatlan marad. Az összetett­ben háromszoros Vk-győztes sí­ző úgy fogalmazott, néhány na­pon belül teljesen rendbe jön, de a pénteki és szombati Világku­pa-futamokon csak akkor áll rajt­hoz, ha ezt az egészségi állapota megengedi. A németországi Garmisch-Partenkirchenben sor­ra kerülő alpesi-világbajnokság jövő kedden kezdődik, Vonn le­siklásban és szuper-óriásmű- lesiklásban is címvédőként áll majd rajthoz, ha állapota engedi. Jöhet az álomdöntő LABDARÚGÁS. A Real Madrid MesutÖzil, valamint Emmanuel Adebayor góljaival 2-0-ra nyert a vendég Sevilla ellen, így ket­tős győzelemmel 3-0-ás gól­aránnyal jutott a labdarúgó Spanyol Király Kupa döntőjé­be. Az április 20-án sorra kerü­lő fináléban a 17-szeres kupa­győztes fővárosiak ellenfele az ősi rivális, a 25 elsőséggel bíró FC Barcelona lesz, mely ugyan­csak kettős győzelemmel és 8-0-ás összesítéssel lépett át az Almeirán. A Király Kupa döntő­jében utoljára 1990-ben rendez­tek El Clásciót, akkor a Barce­lona hódította el a serleget. Már nem „nyeretlen kétévesek" kosárlabda NB I/A, férfiak - Idegtépő csatában vágtak vissza alsóházi*|BÉsnkn?ÉKj|tarjániak Factum Sport Debrecen - Konecranes-Salgótarján 100-102 (26-26,23-22,24-22,19-22,8-10)-hosszabbítás után Debrecen, Oláh Gábor utcai sportcsarnok, 500 néző, vezette: dr. Valovics I., Király L, Bognár T. Debrecen: BOROS 16/3, SINGLETARY 16, MEKONGO 30/3, Kovács I., LANGFORD 19. Csere: BALOGH A. 16, Mondzinger 3, Máté, Tóth G., Lajsz, Kádár. Edző: Ráthonyi Tamás. Salgótarján: RODGERS 22, Mays 12/9, Ko­csis 3/3, KOMA 25, VAVRA 19/6. Csere: SEBŐK 15/9, Hartvich 4, Kiss K. 2. Edző: Kovács Nándor. Az eredmény alakulása: 4. perc: 6-10,8. perc: 18-25,14. perc: 29-38,19. perc: 45-44,24, perc: 55-55,28. perc: 67-64, 34. perc: 77-78,37. perc: 85-82,40. perc: 92-89,42. perc: 94-96,44. perc: 98-98. Kipontozódott: Máté (29.), Kovács I. (38.), Langford (38.), Mekongo (39.), Koma (40.), Singletary (4L), Hartvich (43.), Sebők (45.). Horváth Péter A bennmaradás szempontjából kiemelt jelentőséggel bíró alsóházi rangadót a vendéglátó Factum Sport várhatta némileg kedvezőbb előjelekkel, mert az együttest sújtó betegség- és sérüléshullám ellenére is Ráthonyi Tamás végül valameny- nyi kulcsjátékosára számíthatott a 15. fordulóból pótolt összecsapáson, az SKSE részéről ugyanakkor a már hosszabb ideje a csapattal ké­szülő De’Andre Mays és Ezenwa Ukeagu közül a rendelkezésre álló anyagi források igen korlátozott vol­ta miatt csupán előbbi kosaras já­tékengedélyét sikerült kiváltani, így a nigériai center civilben volt kénytelen végigücsörögni leendő (?) együttese élet-halál fontosságú találkozóját, melyet az idén először népes és felettébb lelkes drukker­csapat is elkísért, s a mintegy har­mincfős vendégtábor már a feldo­bás előtt remek hangulatot vará­zsolt a sportcsarnokba. A tarjáni szurkolók „virágos jó­kedve” a kezdés után csak még to­vább fokozódhatott, hiszen valósá­gos vülámrajtot vett a harmadik perc végére hatpontos előnyt felépí­tő vendégcsapat A mieink oldalán különösen a gárda első félidei hu­szonhat pontjából kettesben húszat szállító Koma Dániel Vavra András centerduó volt elemében, de a két amerikai kisember, Mays és Rod­gers is szót kért egy-egy három pon­tot érő akció erejéig. A túloldalon a palánk alatt megfoghatatlannak bi­zonyuló Langford igyekezett ver­senyben tartani övéit, majd a nyitó felvonás hajrájában Mekongp és Bo­ros vette át a stafétabotot, s utóbbi két találatával a házigazdák az első kisszünetre be is érték megtorpa­nó riválisukat A rövid pihenő után azonban ismét távolodni kezdett a Mays és Koma kosaraira alapozott 12-3-as rohammal nyitó SKSE, amely a második negyed derekára újfent megnyugtatónak tűnő veze­tésre tett szert (29-38). Csakhogy ekkor a vendéglátók „rugólábú” ka­meruni légiósa, Mekongo is be­gyújtotta a rakétákat, melyek a 18. perc kezdetére egészen az egyenlí­tésig repítették a mieink gyatra vé­dekezését rendre könnyű kosarak­kal büntető házigazdákat Ugyan a hárompontos kísérleteiket egészen kimagasló, hatvan százalékos pon­tossággal értékesítő (6/10 az első húsz percben) piros-feketék Sebők menetrendszerű triplájával azon­nal visszaragadták az előnyt, a finis ezúttal is egyértelműen a cíviseké volt, így a szárnyaló Mekongo pa- lánkrengető zsákolását követően 49-48-as állásnál vonulhattak az öltözőbe a csapatok. A harmadik negyed eleje a ha­gyományoknak megfelelően tar­jáni dominanciát hozott, ám a ko­rábbiaktól eltérően a Sebők és Mays távoli kosaraival lépegető vendégek ekkor már két-három pontnál nagyobb különbséggel nem tudtak ellépni szívósan kül­dő ellenfelüktől. A találkozó utol­só harmadába fordulva ráadásul ez a csekélyke fór is pillanatok alatt elillant, mi több a nagysze­rű napot kifogó Mekongo-Boros- Langford „triumvirátus” által ve­zérelt Factum egy lehengerlő 10-2-es rohammal kisvártatva az addigi legnagyobb előnyét hozta össze (69-64). Ám a házigazdák nem csupán a kosarak, de a sze­mélyi hibák gyűjtögetésében is jeleskedtek, az utolsó rövid pihe­nőt megelőző büntetőpárbajban pedig valamelyest sikerült köze­lebb lopózniuk Vavráéknak. A gi­gászi csata az utolsó negyedben is változatlan hevességgel folyta­tódott, s miközben a felek táma- dásról-támadásra ragadták ki egymás kezéből a vezetés, a csar­nokban szinte vágni lehetett a fe­szültséget. Tarjáni oldalon az ad­dig meglehetősen visszafogott Rodgers a lehető legjobbkor ráz- / ta meg magát, ám hiába szór­ta az amerikai karmester ren dületlenül a kosarakat és osztogatta a főként Ko­ma által pontokra váltott gólpasszokat, a Mekongo vezette vendéglátóknak min- ^ dig megvolt a maguk válasza a vendégtalálatokra. A leírhatatlan izgalmakat tartogató végjátékban azután hazai részről előbb Langford, majd Mekongo is be­gyűjtötte ötödik hibáját, mégis úgy tűnt a négyből négy büntetőt értékesítő Boros a debrecenieket tereli a győzelmi ösvényre (92-89 alig fél perccel a lefújás előtt). A végső szó azonban a so­kadik nagyszerű betörését is ko­sárral és kiharcolt személyi hibá­val záró Rodgersé volt, aki biztos kézzel értékesített szabaddobásá­val az utolsó pillanatokban dön­tetlenre mentette a derbit. A hosszabbítás első kosarát Mondzinger emelte be, ám Sebők és Hartvich gyorsan fordítottak, rá­adásul a házigazdáknál Single­tary személyében újabb kulcsem­ber vált ki a küzdelemből. Ugyan a hibátlanul büntetőző Balogh a hátralévő időben még kétszer is egyenlítem tudott, a tripla dupla közeli teljesítménnyel előrukkoló (22 pont, 8 lepattanó, 9 gólpassz) Rodgers ziccere, valamint a rá­adásra beszálló Kiss Károly remek középtávoli tempója a tarjáni együttes javára döntötte el a rang­adó minősítésre egyértelműen rá­szolgáló találkozót A pontvadászat papíron két leg­gyengébb együttese a szezon egyik legjobb, de mindenképpen legizgalmasabb mérkőzését ját­szotta egymással. A győzelemre ítélt salgótarjáni gárda helyenként jól kosárlabdázva, helyenként ha­talmasat küzdve gyűjtötte be a bennmaradási reményei életben tartásához nélkülözhetetlen két bajnoki pontot, s talán csak azt saj­nálhatják Kovács Nándorék, hogy a legvégén nem sikerült az össze­sített mérleget a ma­guk javára billenteni ük az ekkor már csupa zöld­fü- BSM»| lű if­jonccal szerep­lő debreceniekkel szemben. Minden­esetre a piros-feke­ték ismét megmu­tatták, hogy nem lehet őket leírni, s talán itt lenne az ideje, hogy akik eztmárréges-ré- gen megtették, most végre újra­gondolják ko- j rábbi döntései- j két. Az öröm pillanataiban sem feledkez­hetünk meg ugyanis arról, hogy a sokak számára igen sokat jelentő együttes legégetőbb ^- természetesen anyagi jellegű - A vendégcsapat „MVP”-je ezúttal a 25 pontig jutó problémái ezzel a Koma Dániel volt sikerrel még ko­rántsem oldódtak meg, sőt az öltö­zőfolyosói pletykák szerint égetőb­bek, mint valaha... Ráthonyi Tamás: - Itthon vol­tunk, de mégsem. Egyetlen pozití­vum, hogy az egymás elleni ered­ményben még mindig mi vagyunk a jobbak, ez pedig a rájátszásban még sokat érhet Kovács Nándor: - Csodát tet­tünk, óriási küzdelemben sike­rült nyernünk. Köszönöm min- 11. Kaposvár den játékosomnak a hozzáállá sát. Győzelmünkkel visszahoz tűk a reményt! Abajnokságállása 1. Szolnok 18 15 31523-1285 0.917 2. Albacomp 18 15 31534-1319 0.917 3. Atomerőmű 18 13 51489-1350 0.861 4. Könnend 17 12 51481-1325 0.853 5. Zalaeqeiszeq 18 12 6 1478-1354 0.833 6. Kecskemét 18 11 7 1402-1312 0.806 7. Sopran 18 9 9 1503-1425 0.750 8. Szombathely 18 8 101482-1414 0.722 9. Pécs 18 8 101457-1520 0.722 10. Nyíregyháza 18 8 101545-1580 0.722 11. Kaposvár 18 6 12 1474-1577 0.667 12. Szeged 18 6 121442-1509 0.667 13. Salgótarján 17 1 16 1301-1732 0.529 14. Debrecen 18 1 171351-1760 0.528 Megkésett díjazott Salgótarján. Háromnapos németországi versenye miatt a város legjobb sportolóinak választottakkal együtt a szombati sportbálon nem tudta átvenni különdíját a GDSE úszótehetsége Tóth Zsófi Zsanett - akit úszóber­kekben a francia szupersebességű vonatra és neve kezdőbetűire némileg hajazva csak TGV-ként emleget­nek - így tegnap délelőtt edzőjével, Kovács Dénessel együtt a városházán kapták meg megérdemelt kitünte­tését Székyné dr. SztrémiMelinda polgármestertől. A reggeli edzésről és 2000 méteres felmérőről érkező Zsó­fival elbeszélgetve terveiről is kérdezte őt a polgármester-asszony, amik természetesen merészek, a melyért a gyötrelmes edzések sokaságán még nagyon alaposan meg kell dolgoznia. Pontokat gyűjtögetnének formula-i. A svájci székhelyű Sauber istálló is bemutatta az idei Forma-l-es szezonra készült autó­ját. A Ferrari-motor hajtotta C30-at a csapat két pilótája, a japán Kobajasi Kamui és az újonc mexikói Sergio Perez Mendoza leplezte le a valenciai pályán. - Rendszeresen pontokért szeretnénk harcolni, és nagyot akarunk javítani előző évi nyolcadik helyezésünkön - mondta Peter Sauber csapatfőnök, aki­nek ez lesz a 19. szezonja az autósport elitkategóriájában.