Nógrád Megyei Hírlap, 2010. november (21. évfolyam, 253-277. szám)

2010-11-23 / 271. szám

8 2010. NOVEMBER 23., KEDD SPORTTURMIX Honvéd - nyolcadszor vízilabda A Honvéd nyolcadszor lett a 2010-es Magyar Kupa győz­tese a férfi vízilabdázóknál: a va­sárnapi döntőben az Eger legény­ségét győzték le 9-6 (3-2, 2-2, 2-1, 2-1). A negyeddöntőben a címvédő Vasast búcsúztató fővá­rosiak kezdtek jobban, utána vi­szont a pontatlan támadójáték, illetve a kölcsönösen szigorú és hatékony védekezés következté­ben sokáig nem esett gól, míg nem büntetőből a Honvéd meg­duplázta az előnyt. Ám zárkózott az Eger, s a második negyedben fordított az álláson (2-3-ról 4-3- ra), a nagyszünetre viszont már újfent Vad Lajos társulata állt job­ban. Sőt a harmadik nyolc perc elején 7-4-re elhúzott a Honvéd. Gerendás György legénysége nem adta fel, de 7-5 után a zárónegyedre a kétszeres olim­piai bajnok kapus, Gergely Ist­ván végképp lehúzta a „rolót”, pa­rádés védéseket mutatott be, oroszlánrészt vállalva a Honvéd 9-6-os sikeréből. IppoitJovagok cselgáncs . Ungvári Attila és Joó Abigél aranyérmes lett, Krizsán Szabolcs pedig a dobogó máso­dik fokára állhatott hétvégén a szarajevói U23-as cselgáncs Eu- rópa-bajnokságon. A ceglédi Ungvári (73 kg) öt ellenfelét - közülük hármat ipponnal - le­győzve szerezte meg az elsősé­get, míg a 78 kilogrammos Joó (KSI SE) címvédőként jutott el is­mét az Eb-sikerig, mind a négy ellenfelét ipponnal verve. A hon- védos Krizsán (81) tavalyi ezüst­érme után ezúttal ismét máso­dik lett. A magyarok a németek és az oroszok mögött a harma­dik helyen végeztek az éremtáb- lázaton. NÓGRÁD SPORTJA Host már egyedül az élen NB I, csapatbajnokság, 8. forduló - Vezet a Szécsény Pár napja még arról számoltunk be, hogy roszszabb szettaránnyal „csak” holtversenyben a második a Szécsény NB I-es ping-pong csapata. Ám a hétvégi fordu­ló után változott a helyzet, a társbérletben éllovas Pénz­ügyőr nem bírt a Veresegyházával, a tartalékos nógrádi gárda viszont Klampár nélkül is biztosan verte soros el­lenfelét. Márton (Satis) István Oravecz Ferenc győzelme is jól jön szettarány javításhoz, mely korábban „csak” a 2. helyet engedte a szécsényieknek Aloednvest Szécsény ASE - Unfver Kecskemét 12-6 Akár sokkoló hímek is beillett, hogy a csapat nagy neve és húzó­embere Klampár Tibor volt vüág- bajnokunk húzódás miatt nem tud asztalhoz állni az alföldiek el­len, de nem pánikoltak a hazaiak, a csatasorba áhítottak így is szé­pen teljesítettek. Persze érthető, hogy „Klampi” nélkül kicsit nehe­zebben mentek a dolgok, nyolc­szor is döntő szettekre került sor, de azok döntő részét a szécsényiek nyerték 3-2-re. A győzelmekben Nagy Tibornak (4 egyéni és egy páros diadal) és Podpinka Gábor­nak (2+1) volt oroszlánrésze, de a három törzsjátékos mellett általá­ban egymást cserélgető Győré Sán­dor (3 egyéni győzelem) és Oravecz Ferenc (1 egyéni győze­lem) is kitett magáért. Dr. HarikFe- renc csapatvezető reméli, hogy az ősz mérkőzésén a másik nagy ri­vális Cegléd ellen idegenben már Klampár is csatasorba tud állni. Már az elején elbuktunk kézilabda NB II, Keleti csoport, férfiak, 11. forduló Salgótarjáni Építők - Gödöllő 31-37 (13-23) Salgótarján Városi Sportcsarnok, 200 néző, vezette: Aczél A., Paulovics Zs. Salgótarjáni Építők: Istvanovszki - Szilágyi 2, Molnár 2, Bialaszek 1, Farkas 3, Hangos 13/3, BUKTA 7. Cs.: Csala D. kapus, Lehoczki 1, Novák 2, Ponyi, Pilisi, Gyetvai. Szakmai igazgató: Molnár Ferenc Hétméteresek: 5/3, illetve 3/1. Kiállítások: 8 perc + kizárás Far­kas Roland az 59. percben, ill. 10 perc. Az eredmény alakulása: 6. perc: 3-3, 11. perc: 6-9, 20. perc: 9-16, 28. perc: 13-21, 36. perc: 16-28,42. perc: 21-30,48. perc: 24-34,55. perc: 28-34,59. perc: 30-36. A mérkőzésen jól kezdtek a hazaiak: Hangos és Szilágyi talá­lataival szerzett előny minden reményt megadott a jó folytatás­ra, de később a tarjániak védel­me átjáróházra hasonlított és a kapusok is elmaradtak a meg­szokott teljesítménytől. A táma­dásokat jól építették fel, de a helyzet, -és a heteskihasználás ugyancsak nagyon sok kívánni­valót hagyott maga után. A ven­dégek kapujában a tarjáni csa­patot is meg járt Nemesbe lövöl­dözték a labdát, amiből a vendé­gek gyors támadásokkal jól használták ki a helyzeteiket, s fokozatosan növelték az előnyü­ket, ami a szünetre tíz gólra duz­zadt. A második játékrészben az Építők játéka feljavult, de tartot­ta előnyét a vendégcsapat. A fo­lyatásban Hangos és Bukta szép gólokkal csökkentették a hátrá­nyukat. A véghajrához közeled­ve több játékvezetői ítélet borzol­ta, az amúgy is feszült hangula­tot, a vendégek játéka is hullám­zóvá vált, de egy-két góllal tarta­ni tudták az előnyüket. Összességében egy rangadó­nak induló, igen fontos pontok­ról döntő mérkőzésen az első já­tékrészben az Építők játékosai ön­magukhoz képest is alulteljesítet­tek, amiért nagy árat fizettek, mert szinte ledolgozhatatlan hát­rányba kerültek, de a közönség így is kitartott a fiúk mellett A második játékrészben minden csapatrészben feljavult a hazai gárda, a vendégek játéka vissza­eset, de gólkényszerben a vendég­látóknak egyszer kétszer megre­megett a keze, ezért nem tudtak már közelebb kerülni a tabella második helyén álló Gödöllőhöz. Molnár Ferenc: - Átaludtuk az első félidőt, sem védekezésben, sem támadásban és kapusteljesít­ményben nem tudtuk azt nyújta­ni, amit ezen a rangadón elvárha­tó lett volna. A második félidőben változtattunk, ami eredményes, de már kevés volt. Ilyen sorsdöntő rangadóra megfelelő, határozott játékvezetőket kellett volna külde­ni, mert óriási hibákat követtek el mindkét oldal terhére. Ifi: 31-26. További eredmények: Gyömrő VSK - Mizse KC 30-31, Vecsés SE - Eger Eszterházy SE 26-28, Dabas-Pölice-Kop KC II - Juhász '99 Füzesabonyi SC 26-26, Gyöngyö­si KKII. - Albertirsa TKSC 28-28. A bajnokság állása 1. Mizse KC 11 9 1 1 334-288 19 2. Gödöllői KC 11 7 2 2 311-279 16 3. Eger Eszterházy 11 7 1 3 331-291 15 4. Füzesabony 11 6 2 3 276-260 14 5. Gyöngyös II. 11 6 2 3 298-289 14 6. Salgótarjáni KC 11 5 1 5 336-335 11 7. Dabas-Police II 11 3 2 6 300-303 8 8. Albertirsa 11 2 2 7 265-293 6 9. Vecsés SE 11 2 0 9 240-306 4 10. GyömrőVSK 11 1 1 9 286-333 3 Újabb kihagyott pásztói lehetőség sakk NB II, csapatbajnokság - Meglépett az MTK az üldözőktől A patinás budapesti Honvéd (Balázs Diák) második - csapatához látogatott a Muzsla-alji gárda és a „bekal­kulált” - valamint a partikban benne is lévő - két, két és fél pontos győzelem helyett mosolyhervasztó döntetlen lett a vége. így a hivatalosan nem hangoz­tatott, de kimondatlanul is célként lebegő bajnoki cím és feljutás egyre távolabbi vágynak tűnik. Márton (Satis) István Honvéd - Pásztó 6-6 Nincs lefutott mérkő­zés vagy bekalkulált Veretlen az idei szezonban, hat partiból 5 pontjával pedig csapata (egyik) legjobb pontszerzője: Domány Mihály fotó: sts győzelem (vereség) az NB Il-ben, jól példázza ezt a pásztóiak múlt­kori meglepetés-zakója, és mosta­ni döntetlenje is. Pedig ifjabb Vaj­da Albert nemzetközi mester ki­vételével - aki a jelek szerint már csak a tavaszi szezonban ül asz­talhoz - „komplett gárda” utaz­hatott a fővárosba, ahol némelyik játékosunk olyan fiatal remény­séget kapott, mint a 11 éves kor- osztályos Európa-bajnok Gledura Benjámin, vagy a 15 éves női nemzetközi mester Bea Boglárka Ők mindketten remiztek Frander Leon Olivér illetve Egyed András ellenében. Ugyanígy járt Lengyel László és Kovács Zsolt is, Újj Dani viszont Papp Z. Csabával, Domány Mihállyal és a múltkor nyerést vesztésre rontó 10 éves ifista Görcsi Gáborral együtt a tel­jes pontot szerzett. További eredmények: Tóth László SE - Vác 6,5-5,5, Mátra Gyöngyös - Dunaharaszti II 7,5­4.5, Jászberény - Újszász 6-6, MTK - Pestszentlőrinc 7-5, Barcza BEAC - Fót 8,5-3,5­A bajnokság állása a 6. forduló után: 1. MTK 48,2. Barcza BEAC 41.5, 3. Újszász, 4. Pásztó 38,5­38.5, 5. Pestszentlőrinc 37,5, ó. Vác 37, 7. Mátra Gyöngyös 35,5, 8. Honvéd 35, 9. Jászberény 10. Fót 31,5 -31,5,11. Tóth László SE 30,5,12. Dunaharaszti II27 pont. A világ legjobbjait verte Óriási bravúrt hajtott végre a világ hosszú ideje leg­jobb sakkozónője /b(gdr/ucfe'í aMexikóvárosban ren­dezett megvívásos négyfős rapidtomán. A világrang­listán 49. Judit először az olimpiai bajnok és az első tízben le-föl liftező Ivancsukotverte 2,5- 1,5-re, majd a hazaiak legjobbját Hoyost legyőző volt világbajnok bolgár Topalovot (2786 Élő pont, 5. a legfrissebb vi­lágranglistán) a hihetetlennek tűnő és világszenzá­ciónak számító 3,5-0,5-re intézte el. Judit és két nővére Zsófi és Zsuzsa egyébként most szombaton az egész napos budapesti negye­dik Aquaprofit-Polgár Sakknap keretében a Ma­gyar Telekom Székházában (Krisztina krt 55.). 100 táblás szimultánt ad és a nővérek sakkórát is tarta­nak az érdeklődőknek, A 10-től 19 óráig tartó sakk­fesztiválon többek között nem fog hiányozni a fel­adványfejtés, a népszerű vaksakk, a dedikálás (11.45 és 18.30 óra) és közös fotózás (19 óra) lehe­tősége és egy újdonságot a „bizalomsakkot” (14.00) is ki lehet majd próbáim. A rendezvény minden programja ingyenes, a szimultánra (14.30) és Pol­gár Zsófi sakkórájára (10.50) - a nagy érdeklődés miatt - előzetes regisztráció szükséges. A jelentke­zéseket a palotaipiroska@t-online.hu e-mail címre lehet elküldeni, amelyeket a beérkezés sorrendjé­ben rögzítenek és igazolnak vissza. Nógrádiak (is) figyelem! Aki még időben jelentkezik, talán leülhet a világhírű nővérek egyikével szemben foa satis