Nógrád Megyei Hírlap, 2010. szeptember (21. évfolyam, 202-227. szám)

2010-09-20 / 218. szám

14 2010. SZEPTEMBER 20., HÉTFŐ SP •• ORTTUKQR A Mátranovák legyőzte az éllovast labdarúgás Arany Ászok megyei I. osztály, 5. forduló - Csak a Berkenye nyert vendégként Rimóc-Tarl-l (1-1) Rimóc, 100 néző, vezette: Gordos Á. (Hornyák K., Nagy S.). Rimóc Oláh T. - Laczkó, Kurís, Rádi, Mócsány - Lovász, Kelecsé- nyi (Rácz), Árva, Bangó N. - Vincze (Bangó B.), Bangó R. Edző: Vidomusz Tibor. Tan Bózsár - Huszár, Kiss, Verebélyi, Halász - Gömbicz, Mar­ton, Nagy Z. (Nagy L), Rósa - Pócza (Batta), Nagy Zs. (Gombár). Edző: Vallus Ferenc. GL: Vincze, ill. Rósa. Sárga lap: Oláh, ill. Bózsár. Jók: Oláh, Laczkó, Mócsány, Árva, Lovász, ill. Huszár, Marton, Gömbicz, Halász, Verebélyi. Az első félidőben kiegyenlített játék volt a pályán, de fordulás után a hazaiak támadtak többet, azonban fölényüket nem tudták gólra váltani. A vendégek szerve­zett játéka, gyors kontratámadá­sai életveszélyesek voltak. Mivel több gólt egyik csapat sem tudott szerezni, így be kellett érniük az egy-egy ponttal. Vidomusz Tibor. - Küzdelmes, jó iramú mérkőzésen igazságos dön­tetlen, de az abszolút ziccereket kötelező belőni. Egy jó Tar ellen játszottunk. Vallus Ferenc: - A mély talajú pályán a küzdelem dominált, melyben a helyzetek alapján mindkét csapat győzhetett volna, ezért döntetlen igazságosnak mondható. Vincze Barna Palotás - Héhalom 3-1 (2-0) Palotás, 100 néző, vezette: Lúci- án (Kecskés, Pásztori). Palotás: Vida (Farkas) - Korecz (Hadrik), Kéri, Kresák, Jambrich - Péter, Sipos, Tancsik, Jele (Jakus, helyette Hegyi) - Szőllősi, Berki (Elek). Edző: Nagy Tamás. Héhalom: Őri - Csuvikovszky, Pásztor Zs., Géczi (Zsámboki), Kárpáti - Huszár, André, Pásztor Sz., Danguly, Kotasz T.) - Kratofil (Kotasz G.), Lőrincz (Bíró). Edző: Szilágyi Albert GL: Kresák, Jambrich, Berki. ill. André. Sárga lap: Korecz, Sípos, Tancsik, Péter. ill. Pásztor, Csuvikovszky, Kárpáti, André. Jók: Jambrich, Kresák, Tancsik, Berki, Szőllősi, ill. Őri, Kárpáti. A kihagyott helyzetek mérkőzé­sén magabiztos győzelmet aratott a hazai csapata motiválaüan, gyen­gén játszó vendégcsapat ellen. Nagy Tamás: - Az első félidőben helyzetek sokaságát kidolgozva Tancsik Richard (balra) jó játékával sokat tett a Pa tatás sikeréhez a Héhatom ellen FOTÓ: HÜVÖSI CSABA MP% megérdemelt szereztünk vezetést, majd fordulás után sör-virsli versenyt csináltunk a bajnoki találkozóból. Bakos József, a Héhalom szakosztályvezetője: - / Gratulálok a hazai / . . csapatnak BohusJános Szécsény - Somoskőújfa­lu 4-2 (4-0) Szécsény, 200 né­ző, vezette: Dolnegó B. (Mohácsi Lovasi J.). Szécsény: Szathmári (Ficsur) - Galcsik, Ágner, Németh, Rácz' - Horváth R, László (Varga L), Chikán P. - Gyimesi, Kelecsényi (Varga G.), Sza­bó (Chikán T.). Edző: Mátyus Sándor. Somos- étik kőújfalu: Babják Molnár G., Szabó, Váradi, Horváth - Toldi (Kiss Á), Mátrai, Omyik, Kotroczó - Balázs (Sári), Oláh. Edző: Sebestyén Szi­lárd. 67.: Váradi (öngól), Szabó, HorváthP., Gyimesi, ill. Kotroczó (2, - egyet 11-esből). Sárga lap: Rácz, Chikán R, ill. Oláh, Toldi, Molnár. Kiállítva: Németh. Jók: Galcsik, Rácz, Horváth P., Chikán R, ill. Kotroczó, Horváth, Váradi. Harmadik percben egy bal olda­li hazai bedobás után Váradi lábá­ról, közelről, a meglepett Babják kapujába pattant a labda. Ezután sorra vezette a szebbnél-szebb tá­madásait a Szécsény csapata, s sorra lőtte góljait A második fél­időben a biztos vezetés tudatában visszavettek a tempóból a vendég­látók. Ezt kihasználva a 87. perc­ben 11-esből már két gólra feljöt­tek a lelkes vendégek, de nem tud­ták szorossá tenni a mérkőzést. Mátyus Sándor. -Parádés első félidő után feledhető második fél­időt produkáltunk. Gratulálok a lelkes ellenfélnek. Sebestyén Szilárd: - A mai mér­kőzésen meg tudtuk nehezíteni az ellenfél dolgát Gratu­lálok az ellenfél győ­zelméhez. Bartus Attila két jól eltalált lövéssel el is döntöt­ték a mérkőzés sorsát. A biztos ve­zetés tudatában az utolsó húsz percben visszakapcsolt a nováki csapat de még így is adódott gól­szerzési lehetőségük, az akkor már padlón lévő lapujtőiek el­len, akik az utóbbi másfél évben nem szenvedtek el ilyen Tóth, Kis - Hugyecz R. (Hug>ecz J.), Hug>ecz F. (Bamoki), Miklovicz, Nagy (Tanús) -Janecska (Daucsó), Szunter. fiM'Majnik János. Gl: Alapi (3), Jakus, ill, Schwarcz, Szunter. Sárga lap: Tari, Komáromi, Szűcs, Kapás L, Jakus, ill. Balogh, Nagy./o/c Alapi, Feny- R, Jakus, Kovács, ilJ. Schwarcz, Szunter. A játékban teljesen egyenran­gú ellenfél volt az újonc, a hazai­ak fölé­nye csak az értéke­sített helyzetek arányában mutat­kozott meg. Kopka Viktor: - Kiváló játékve­zetés mellett az volt a szerencsénk a mai meccsen is, hogy a futballt gólok döntik el. Csapatom csak ebben a játékelemben bizonyult jobbnak, a lelkesen és szim­patikusán futballozó vendégcsapatnál. To­vábbi sok sikert kívánok Mátranovák - Karancslapujtő 3-0 (1-0) Mátranovák, 200 néző, vezette: Pap I. (Szász K., Balázs K.). Mátranovák: Bodor - Nánási, Oszvald, Sándor (Galajda), Kovács N. - Líber Zs. (Szoó), Pataki, Tóth R, Lakatos P. (Baranyi) - Új (Tábo­ri), Oravecz .Játékos-edző: Baranyi Miklós. Karancslapujtő: Hegedűs - Sza­bó K., Ravasz, Cseh, Fodor M. - Bozó N. (Katona), Fodor Zs., Rács, Tóth Sz. (Bozó P.) - Bozsik (Laczkó), Lavaj. Edző: Tóth Ferenc. GL: Líber Zs., Tóth R, Új. Sárga lap: Nánási, Oszvald, Kovács, ül. Tóth Sz., Katona. Jók: Nánási (a mezőny legjobbja), Oszvald, Ko­vács, Líber Zs., Tóth R, ill. Hege­dűs, Ravasz, Cseh, Fodor Zs. A hazaiak az első negyedórában nem találták a játék ritmusát, és ezalatt Bodor két bravúros védésé­nek köszönhették, hogy nem ve­zettek a vendégek. Innentől kezd­ve a novákiak irányították a játé­kot, és Líber óriási lövésével meg­szerezték a vezetést A második fél­idő első 15 percében aztán újabb arányú vereséget bajnoki mérkő­zésen. Baranyi Miklós: - Végig kézben tartottuk a mérkőzést és még ilyen arányban is megérdemelten nyer­tünk. Tóth Ferenc: - Bíztam benne, hogy egyenlő feltételeket biztosít a játékvezető. Ez nem sikerült, a Pap ettől jobb játékvezető. A sok dur­va szabálytalanságot a hazai csa­patnak tolerálta, amíg nálunk egy olyan szabálytalanság történt, hogy azonnal le is hívtam a játé­kost, ez nálunk biztos kiállítással járt volna. Nem mentem a csapa­tot, de ebben a mérkőzésben nem volt csak két gólkülönbség. Gecse István Pásztó - Nőtincs 4-2 (2-1) Pásztó, 200 néző, vezette: Holecska A. (Béres K., Dósa Á.) Pásztó: Szeles - Bazsó, Fenyve­si V., Kovács, Pisák (Kapás L.) - Tari (Kapás Gy.), Komáromi (Jakus), Fenyvesi P. (Dancsok) - Kapás T., Szűcs (Mucsina), Alapi. Játékos-edző: Kopka Viktor. Nőtincs: Balogh - Kurali, Schwarcz, a Nőtincs csapatának. Majnik János: - Magunkat ver­tük meg, már az első félidőben meg kellett volna nyerni a mérkő­zést Kár hogy 53. bajnoki mérkő­zésünkön veszítettük el a veretlen- ségünket Ráadásul a játékvezetés döntően befolyásolta a mérkőzést, de javulhat még, hiszen fiatal. Bércéi - Szurdokpüspöki 4-1 (2-1) Bércéi, 150 néző, vezette: Béres K. (Szűcs Gy., Boda V.). Bércéi: Jessin - Koplányi Ö. (Kupecz), Földvári, Koplányi Sz., Filiczki - Kalmár, Komjáthi, Ma­gát, Kovács P. (Kaposvári) - Ko­vács Á., Molnár (Repka). Játékos­edző: Koplányi Örs. Szurdokpüspöki: Hegyközi - Pusztai, Bácskái, Bódi, Tamás (Dinka) - Molnár (Zohó), Kiss Z., Hucskó, Sinkó (Haller) - Szilágyi, Kiss I. (Bálint). Játékos-edző: Ta­más Tibor. GL: Molnár, Földvári, Komjáthi, Kovács Á., ill. Szilágyi. Sárga lap: Magát, Kovács P, ill. Dinka, Bálint Jók: Jessin, Magát, Kovács R, Föld­vári, Molnár, ill. Szilágyi. A hazaiak az első perctől kéz­ben tartották a mérkőzést Szebb­nél-szebb helyzeteket dolgoztak ki, s magabiztosan tartották otthon a három pontot Még egy elhibázott 11-es is belefért az eredménybe. Koplányi Örs: - A két kapus kö­zötti különbség döntött, gratulá­lok a csapatomnak, megmutatták, hogy meghatározó emberek nél­kül is tudnak győzni. Tamás Tibor - Gratulálok a ha­zai csapatnak, ilyen gólkülönbség­gel is megérdemelten nyertek. Karate Lászlóné Nagybátony - Berkenye 0-4 (0-2) Nagybátony, 150 néző, vezette: Pap I. (Tóth L, Dolnegó B.). Nagybátony: Zsignár - Szeren­csi, Almási, Gazdag, Csatlós (Csík) - Varga, Szabó (Mátrai), Lőrincz, Baráth (Lengyel) - Kiss, Orosz (Szomora). Edző: Verebélyi Attila. Berkenye: Koszta - Rotten­bacher, Nyikos, Hannus (Bőgér), Zsibók - Balázs, Földvári, Nagy (Szunyogh), Fábri - Bedőcs (Mo­nostori), Koszty (Mácza). Edző: Gere Zsolt, Bodonyi Béla. GL: Nagy, Fábri, Koszty Szunyogh. Sárga lap: Baráth, Almási, ill. Hannus. Kiállítva: Zsibók. Jók: Földvári, Balázs. Nehéz talajú pályán a győzel­met jobban akaró csapat megérde­melt győzelmet aratott. Verebélyi Attila: - Azt tudtam, hogy ez a mostani csapat alulma­rad tudásban a tavalyihoz képest, de hogy ennyire gyenge jellemű és akaratú emberek játszanak hétről hétre, erre most kellett rájönnöm. Gratulálok a Berekenyének a győ­zelemhez. Gere Zsolt: - Köszönjük a Nagybátonynak a sportszerű hoz­záállást, hogy el tudtuk cserélni a meccset. Sok sikert kívánok a to­vábbi munkához. V.A. A bajnokság állása _____________ 1. K.-lapujtő 5 4 0 1 17-8 12 2. Szécsény 4 3 1 0 17-5 10 3. Mátranovák 5 3 1 1 11-4 10 4. Berkenye 4 3 1 0 9-3 10 5. Pásztó 4 3 0 1 13-7 9 6. Rimóc 4 2 2 0 9-3 8 7. Palotás 4 2 0 2 5-6 6 8. Bércéi 5 2 0 3 9-18 6 9. Nőtincs 4 1 2 1 6-6 5 10. Sz.-püspöki 4 1 0 3 4-11 3 11. Naqybátonv 4 1 0 3 6-17 3 12. Tar 4 0 2 2 5-10 2 13. Héhalom 4 0 1 3 4-10 1 14. Somoskőúj. 5 0 0 5 M4 0 Hegedűs Henrik Balassagyarmati Kábel SE - FTC-Persecutor IL 27-24(15-12) Balassagyarmat, 250 néző, ve­zette: Dohány, Varga. Balassagyarmati Kábel SE: IHÁSZ - Takács 4, Jakubecz 1, Pri­bék M. 2, BARNYÁK 2, BABICZ 13/6, Szabó A. 3. Cs.: Széles, For­gács, Szlaukó 1, Kajdy 1, Tihanyi, Demus. Edző: Pribék István. FTC H: TAMASI - Szőllősi 1, Karap 1, Hemela 1, KOVÁCS Á. 2, Lepsényi 3, HÓDI 8. Cs.: Csébi 2, Varga 2/1, Szabó Cs., Szabados 3, Gazdag 1. Edző: Molnár József. Hétméteresek: 8/6, ill. 3/1. Kiál­lítások: 14 perc (+1 kizárás: Barnyák, a harmadik 2 perc után), ill. 14 perc (+1 kizárás: Kovács Á., a harmadik 2 perc után). Az ered­ményalakulása: 10. perc: 4-4,15. perc: 8-6,17. perc: 8-9, 24. perc: 12-10, 34. perc: 23-20, 48. perc: 23-23,55. perc: 24-24. Szívből jött a siker kézilabda NB ]/B, Keleti csoport, férfiak, 2. forduló A mérkőzés előtt Leszák Kál­mánra, a nyáron elhunyt korábbi kiváló BSE és Kábel SE játékosra emlékezett a hazai egyesület Havassy Kálmán klubmenedzser elevenítette fel néhány szóban a beállós pályafutását, majd egyko­ri csapattársak, edzők, vezetők kö­szöntötték egy-egy szál virággal a kézilabdázó özvegyét és két fiát. Szűk három percet kellett várni a találkozó első góljára, ekkor Pri­bék talpról leadott átlövése találta meg az utat a Ferencváros kapu­jába. Fej-fej mellett haladt a két csapat, hazai oldalon Szabó And­rás ügyes megoldásokkal vétette észre magát, míg a fővárosiaknál szintén a balszélső Hódi volt ered­ményes. Jakubecz egy kis ke­ménységért már az elején kétper­ces kiállítás sorsára jutott, ami azért volt a későbbiek szempont­jából nevezetes, mert a játékveze­tők ezt a megmozdulást tekintet­ték „etalonnak”, vagyis minden hasonló szabálytalanságért eztán a kispados büntetésre száműzték a játékosokat Ezzel az emberelő­nyével nem tudott mit kezdeni a vendég együttes, sőt, Szabó, Jakubecz, majd Babicz találataival 8-6-ra „meglépett” a Kábel. Ekkor közel négy percen keresztül ját­szottak a házigazda fiúk egy em­berrel többen, de kihasználatlanul hagyták a lehetőséget, mi több, labdaszerzések és lerohanások után, Kovács Ádám révén a veze­tést is megkaparintották a zöld-fe­hérek. A hajrára ismét átvette a kezdeményezést az Ipoly-parti gárda, Szlaukó átlövésével, majd egy időkérést követően Babicz bombájával 15-12-es előnnyel vo­nultak pihenőre a csapatok. Szünet után közvetlenül mint­ha még az öltözőben maradtak vol­na a gyarmatiak, mert előbb Lep­sényi, majd Hemela befejezésével zárkózott az FTC, Tamási kapus re­mek indítását követően pedig Hó­di 16-16-nál egyenlített. Ugyan a lelkes kábelesek ebben az időszak­ban nehezen szőtték a támadásai­kat, de kétszer egymás után hét­méterest ítéltek javukra a bírók, amit Babicz értékesített is. Hiába működött azonban egyre hatéko­nyabban a védekezés és hárított re­mekül Ihász kapus, ha elöl tovább­ra sem ment a játék. Ugyan Pri­bék betörésével már 21-18-ra ve­zettek a nógrádiak, a Fradi edzője bevetette a kispadról Szabadost és Vargát, és az ő találataikkal 23-23- nál ismét beérték vendéglátóikat. A véghajrá közel hétperces gól­csenddel nyitott, egyik társaság­nak sem sikerült eldöntenie a mérkőzést, majd bő négy perc­cel a befejezés előtt Babicz újra belőtt egy büntetőt, ezzel 25-24- nél átlendítette a holtponton tár­sait. A jó képességű, tehetséges budapesti legénység tapasztalat­lanságból eladta a labdákat, ezt a mezőny legjobbja, Babicz, végül néhány másodperccel a lefújást megelőzően Takács „büntette”, így végül háromgólos győzelmet aratott a Kábel SE. Pribék István: - Elsősorban a ha­tározott, remek védekezésünkkel nyertük meg a mérkőzést Különö­sen tetszett a gyarmati játékosok hozzáállása, akaratereje, és persze a közönség buzdítása. Bár még mindig nem álltunk össze tökéle­tesen, egyre jobban formálódunk. Molnár József: - Rutintalan játér kosaim a fontos pillanatokban rossz megoldásokat választottak, ezzel együtt, ha a két játékvezető nem nyúl bele ilyen „mélyen” a meccsbe, és hagyják játszani a csapatokat, a döntetlenhez jobban közelített volna a végeredmény. Tipp-top Az elmúlt héten Máté Gábor, salgótarjáni olvasónk szelvénye lett megjátszva. Játékosunk tipp­jei a következők voltak: Aston Villa - Bolton 1 (eredmény: 1-1), Fiorentina - Lazio 1 (1-2), Mo­naco - Toulouse 1 (0-0). A játé­kosunk egy meccset sem talált el, így a nyeremény elmaradt, de természetesen ezen a héten új­ból próbálkozhatnak a vállalko­zó kedvű olvasóink.