Nógrád Megyei Hírlap, 2010. április (21. évfolyam, 75-99. szám)

2010-04-28 / 97. szám

SPORTTUKOR 2010. ÁPRILIS 28., SZERDA 10 Magabiztos győzelem Heves megyei női kézilabda bajnokság 10. forduló Salgótarjáni Beszterce - Miskolc 26-9 (14-5) Salgótarján, 200 néző. Ve­zette: Bajczár. Beszterce DSE: KURIS - Papp, Petrény, KARVAJ 12/2, Kisbalázs K., NÁDASD18, DÉ­NES 3. Csere: ANTAL V. ka­pus, Kovács 1, Pilisi 1, Kisbalázs V., Molnár, Antal F., Tavaszi 1. Edző: Szabóné Sipos Éva. Hétméteres: 4/2, illetve 4/2. Kiállítás: 0 perc, illetve 4 perc. Az eredmény alakulása: 4. perc: 2-0, 14. perc: 7-1, 23. perc: 12-3,29. perc: 14-4,18-7, 44. perc: 21-8, 52. perc: 24-8. Szabadtéri kézilabdára ideá­lis időben, szépszámú közön­ség előtt a besztercés lányok kissé fáradtan kezdték a talál­kozót. Nehezen lendültek játék­ba és az első tíz percben a fel­nőttekből álló vendég miskol­ciak még jól tartották magukat. A folytatásban azonban bein­dult a hazai henger Nádasdi Ni­kolett és Karvaj Melánia a tá­madásokat remek átlövés- gólokkal fejezték be és. Kiirts Ve­ronika lehúzta rolót a kapuban, így a félidő végére már behoz­hatatlan, kilenc gólos előnyt szereztek. A második játék­részben nem változott a játék képe, a besztercés lányok to­vábbra is nagyon fegyelmezet­ten és jól játszottak. Karvaj Melánia ellenállhatatlan volt, a védőfalból kilépve sok labdát szerzet és indulásból illetve át- lövésekből szép közönség szó­rakoztató gólokat gólokat lőtt. A közönség a mérkőzés végén vastapssal jutalmazta a szép, eredményes játékot nyújtó Besztercés lányokat. Szabóné Sipos Éva: Hosszú hétvége után vannak a lányok akik, péntektől vasárnapig hat mérkőzést játszottak komoly ellenfelek ellen az országos döntőben. Nagyon lelkesen és jól, alkalmanként ötletesen gólra törően játszottak és úgy gondolom, hogy megérdemel­ten nyertünk még ilyen gól kü­lönbséggel is. M.F. Észrevétel, javaslat hozzászólás: nogradsport@nport.hu Létfontosságú győzelem kézilabda NB II, keleti csoport, férfiak, 18. forduló Salgótarjáni KC - Vecsés SE 35-32 (18-16) Salgótarjáni Városi Sportcsar­nok, 200 néző. Vezette: Aczél, Paulovics. Salgótarjáni KC: Bíró - BLALASZEK 5, Blazsek 3, Farkas 7, Borbély 4, HANGOS 13/5, Bukta 2. Csere: Magyar, Istvanovszki kapusok, Molnár, Pilisi, Ponyi 1, Petrény. Szakmai igazgató: Molnár Ferenc. Hétméteresek: 7/5, illetve 3/3. Kiállítások: 6 perc, illetve 10 perc. Az eredmény alakulása: 3. perc: 3-2, 10. perc: 7-7, 18. perc: 12 - 10, 25. perc: 16 - 12, 28. perc: 16 - 16, 33. perc: 19 - 19,38. perc: 23 - 19,46. perc: 25 - 24, 51. perc: 29 - 28. perc: 34 -31. A mérkőzés tétje az volt, hogy ki távolodhat el a kiesést jelentő 9. helytől és zárkózhat fel a kö­zépmezőnyhöz. Ennek szellemé­ben az első percekben a nagy akarás és a győzelmi kényszer miatt mindkét csapat kapkodva játszott, majd kiegyenlítődött a játék, felváltva estek a gólok és fej-fej mellet haladtak a csapa­tok. Úgy tűnt a tarjániak átve­szik a játék irányítást, javult a védekezés és nagyon szép táma­dásokat vezettek, Hangos hétmé­teresből, Bialaszek jobb szélről, Borbély beállóból szerzett szép találatokat és három gólos előny­re tettek szert, s még növelték is az előnyüket így a 25. percben 16- 12-es hazai vezetést mutatott az eredményjelző. A Vecsés óri­ási hajrát nyitott, amivel megtör­ték a hazaiak lendületét és há­rom perc alatt ledolgozták a hát­rányukat. Ám az első félidő végé­re a keményen, helyenként na­gyon durván védekező vendé­gek ellen jogosan megítélt hete­seket Hangos értékesítette és két gólos hazai vezetéssel térhetek pihenőre a csapatok. A második játékrészt a vendégek kezdték jobban és újból egalizálták az ál­lást a 33. percben. A tarjániak is sebességet váltottak, Farkas, Bukta, és Hangos szép közönség­szórakoztató találataival újra négy gólra növelték az előnyü­ket, de a hazaiak lendülete újra megtört. Heteseket hibáztak, ami új lendületet adott a vecsési gárdának. A folytatásban a ven­dégek tördelték a játékot és lát­ványos időhúzásra törekedtek, de hazai csapat a megszerzett előnyét magabiztosan tartotta és teljesen megérdemelten nyerte meg ezt a fontos találkozót, ami a 6. helyre való előlépést jelenti az SKC legénységének. Összes­ségében egy alacsony színvona­lú, közepes iramú, kemény, he­lyenként durvaságokkal, tarkí­tott mérkőzést láthatott a szép­számú közönség. A hazaiak gé­pezete nem működött olyan olajozottan, mint a két hetes szü­net előtti találkozókon, sok volt a hiba mind védekezésben, mind támadásban, amivel esélyt adtak a Vecsésnek a mérkőzés­ben maradásra, akik éltek is a le­hetőséggel és szorossá tudták tenni a meccset. A szépszámú közönség is érezte az SKC gyen­gébb teljesítményét és folyama­tos biztatással próbálta segíteni a csapatot az újabb értékes győzelemhez, ami sikerrel járt. Molnár Ferenc: - Na­gyon nehéz, de hála jó t«­tennek sikeres mérkőzésen vagyunk túl, én attól féltem, hogy a két hetes kényszerpi­henő rányomja bélyegét majd a csapat játékára és ez sajnos be is igazolódott Már az ifjúsági csapaton lehetet látni, hogy kizökkentek ab­ból a heti ritmus­ból amiben na­gyon jól és eredmé­nyesen játszottak. Sajnos ők ki­kaptak, de remélem, hogy a kö­vetkező hétvégén kijavítják ezt a hibát, és célként ismét sze­mük előtt lebeg az ezüstérem megszerzésének a lehető­sége. A felnőtt csapatnál súlyos veszteség ért ** bennünket, mert Bük- /' ta Roland ujja nyílt tö­résszenvedett és biztos, hogy nem játszhat a hátralévő időszakban. Egy nagyon ke­mény durva védekezést, szinte anti-kézilabdát játszócsapat el­len nem tudtunk kibontakozni, nyögvenyelősek voltak a táma­dásaink, gyenge volt a védekezé­sünk, de úgy hiszem megérde­melten nyertük meg ezt nagyon gyenge színvonalú mérkőzést. Csak remélni tudom, hogy a kö­vetkező héten egy kicsit lendüle­tesebb, gyorsabb lesz a játé­kunk, és akkor már NB Il-es csa­patként fogunk ünnepelni. 7/1:28-30. Mulicza Ferenc Ranglistaversenyek után ob. duatlon Két ranglistaverseny (Somogyszil, Jászberény) után az idei év legfontosabb fu­tó-kerékpáros eseményét, a gyer­mek, serdülő és sprint országos bajnokságot rendezték meg Kaszón, ahonnan az előbb említett „bemelegítések” után nem hiá­nyoztak a nógrádi résztvevők sem. Az „előversenyek” erősen szóródó eredményeit ismerve vérmes re­mények nem lakozhattak a mie­inkben, bár első sorban Király Dó­ra, Petróczy Bálint (Tarján TTSE) a gyarmati Nagy Vanessa és Béla Dávidrévén pár újonc már az első tíz környékén végezget, de az ő Hatházi eredményeik még nem számítanak sem a ranglistákba, sem az ob-ba. A náluk idősebb gyermek korcsoportban egyedül Sándor Tamás (TTTSE) képes a me­zőny első felében végezni, a serdü­lőknél pedig ugyanez klubtársá­nak Szuhán Dórának sikerült idén (13. és 11. hely). Az ugyancsak ser­dülő gyarmati Rózsa Balázs (Kiss Á. VDSE) viszont oroszlánkörmö­ket növesztett és mutogatja is, Jász­berény (12. hely) után Somogy- szilen alig maradt le a dobogóról. Nála jobban csak Király Kinga (TTTSE) szerepelt a fenti előver- Péter senyeken egy 2. és egy 3. helye­zéssel, de az előbbieknél jóval ritkább me­zőnyben. Igazán fajsúlyos eredményt a már testnevelési egyetemre járó, éppen ezért (kényszerből) egyik kedvenc sportágára már kevés időt fordítani tudó Hatházi Pétertől lát­hattunk a legrangosabb, azaz felnőtt férfi mezőnyben, ahol U 23-ban „Berényben” ne­gyedikként ért célba. A kaszói, már fajsúlyo­sabb ob-n viszont senki sem tudta megis­mételni az előbbi helyezéseket: Király Kin­ga 8., Rózsa Balázs 9.,Hatházi Péter 11., Szuhán Dóra 16. lett korosztályában, az ifista TTTSE trió (Király K., Herczegh, SzuhánZs.) pedig három csapat közül a 3. Ugyancsak harmadik a férfi „szenior 2” korcsoportban klubtársuk Király Zoltán. Könnyű győzelem KÉZILABDA, Pest megyei bajnokság, nők, 21. forduló Sülysáp KSK- Balassagyarmatí Kiss Árpád VDSE 13-44 (7-21) Sülysáp, 50 néző, v.: Fibi, Ké­kesi. Kiss Árpád VDSE: DREVENKA D. 1/1 - MÁTÉ 4, Drevenka 0.6/2, KERESZTES 5, BENEDEK 11, AMBRUS V. 5, GARAMVÖLGYI 9/2. * Cs.: Petrovszki 1, Varga 2, Hegedűs E. Edző: Hegedűs Henrik. Hétméteresek: 3/0, ill. 9/5. Ki­állítások: 2, ill. 2 perc. Az eredmény alakulása: 3.p.: 1-1, ll.p.: 1-9, 22.p.: 5-13, 44.p.: 7-34, 53.p.: 10-40. Szabadtéri mérkőzésen, szik­rázó napsütésben, igazi kora nyári hangulatban játszotta a mérkőzést a két csapat. A gyar­matiak kezdettől fogva kettős za­varó védekezéssel „dolgoztak”, labdaszerzésekből hamar elhúz­tak, és magabiztos előnyre tet­tek szert. A második félidőben ti­zenöt percig nem kaptak gólt, el­lenben tizenhármat lőttek, és fe­lülmúlták a szünetben megfo­galmazott célt, a negyven gól elérését. A végén a nagy különb­ség tudatában már nem figyel­tek annyira a védekezésre, így a sportszerű házigazdák valame­lyest szépíteni tudtak a teljesít­ményükön. Hegedűs Henrik: Én leégtem a kispadon, de a csapat szerencsére nem. Egy hónapos nyeretlenség és belső konfliktusok után, most nagyon jókor jött a siker, hitet ad a folytatáshoz, és élteti a jövőbe ol­tott reményt A görcs feloldódott bennem is, köszönöm minden já­tékosnak ezt a szép napot. Hazajön kézilabda. Zácsik Szandra 2011 nyarától ismét a Ferencváros női kézilabdacsapatában játszik. A válogatott átlövő tavaly szeptem­berben került a szlovén Krím Ljubljanához. Az FTC keddi be­jelentése szerint a klub nem tud­ta őt kivásárolni, és ezért kell még várni egy szezont, hogy visszatérhessen. Zácsik 2013 nyaráig kötelezi el magát a zöld­fehérekhez. Szerkesztőségünk számítógépeit az smart security védi. Szoros meccsen vereséggel búcsúztak futsal NB I, nők - Döntetlenközelben járt a Skorpió Skorpió SE-1. DFC Group Salgótarján - Tolna-Mözs 1-2 (0-1) Salgótarjáni Városi Sportcsar­nok, vezette: Mohácsi L, Dolnegó B. Skorpió: Rusz Bianka - Farkas Zs., Tóth R, Szklenár K., H. Syc- Krivánová. A. Galambová. Csere: Gál V. Sz., Rezes B., Fehér V., Hangonyi A., Árvái A. Edző: Pusnik Zoltán. Tolna-Mözs: Mol­nár E. - Hodován E., Kovács A., Varga A., Simon B. Csere: Klézli Sz., Mausz R., Folk R., Baki E. Edző: Pálinkás János. GL: A. Galambová (38.), ill. Varga A. (5.), Folk R. (37.). Sárga lap: A. Galambová (20.), ill. Varga A. (16.), Kovács A. (18.), Baki E. (20.). Kiál­lítva: Kovács A. (28.). Jók: Rusz Bi­anka, ill. Varga A. A 19. fordulóból elhalasztott ta­lálkozó gyakorlatilag egyik fél szá­mára sem bírt különösebb jelentő­séggel, hiszen a vendégek csupán egy extrém gólkülönbségű vere­séggel csúszhattak volna le az alapszakasz harmadik helyéről, a Skorpió pedig már korábban bebe­tonozta magát a nem túl dicsősé­ges utolsó előtti pozícióba. A tarjániakat így leginkább a szép búcsú reménye, valamint száza­dik kapott gól elkerülése motivál­hatta. Ám a találkozó elején úgy tűnt, hogy a házigazdáknak egyik célkitűzés sem lesz könnyű fel­adat, az esélyesebb tolnaiak ugyanis azonnal támadólag léptek fel. Az első igazán komoly lehető­ség mégis a kezdeti vendégroha­mokat átvészelő házigazdák előtt adódott, sőt Fa/feiS’Zsanett kapufá­ját követően nem sokkal újból a tarjáni csapatkapitány, majd Tóth Friderika hibázott nagy helyzet­ben. A túloldalon ezzel szemben az első valamirevaló lövés gólt eredményezett. A folytatásban lanyhult az iram, a nagyobb lehe­tőségek a vendégek előtt adódtak, ám Rusz Bianka többször is bra­vúrral hárított, míg két alkalom­mal a kapufa segítette ki a remek­lő tarjám hálóőrt Fordulás után felváltva forogtak veszélyben a ka­puk és a két legfontosabb ese­ményt a rossz ütemű belépőjét kö­vetően a második sárga kártyáját is begyűjtő Kovács Anita kiállítása, valamint Hodman kisebb bokasé­rülése jelentette. Hiába próbálták beszorítani megfogyatkozott ellen­felüket a hazaiak, az emberhát­rányt különösebb gond nélkül kibekkelő Tolna-Mözs továbbra is magabiztosan őrizte előnyét Sőt, a hajrá kezdetén Folk Renáta révén meg is duplázták a különbséget a látogatók, s bár Galambová egy gyors kontratámadás végén szin­te azonnal szépíteni tudott, a hát­ralévő nyúlfarknyi időben egyen­lítenie már nem sikerült az idény­től vereséggel (s 99 kapott góllal) búcsúzó Skorpiónak. Pusnik Zoltán: - Sajnálom, hogy nem sikerült döntetlenre mente­nünk a mérkőzést, véleményem szerint ugyanis legalább egy pon­tot mindenképpen megérdemel­tük volna. A lányok hozzáállására ezúttal nem lehetett panasz, ha az őszi szezonban is hasonló küzdenitudás lesz ránk jellemző, akkor egy jóval sikeresebb idény­nek nézhetünk elébe. Pálinkás János: - Igen akarat­gyengén játszottunk a mai mér­kőzésen, ilyen teljesítménnyel a rájátszásban egyetlen riválisunk­kal szembensem lesz esélyünk. A folytatásban mindenképpen sok­kal koncentráltabb és gyorsabb já­tékot várok a csapattól. További eredmény: Vesta- Cityline - Szegedi AK-Boszorká- nyok 16-1 (9-0). Az alapszakasz végeredménye: 1. Vesta-Cityline 18 17 1 0 168-37 52 2. Univerzum 18 13 2 3 129- 50 41 3. Tolna-Mözs 18 11 1 6 85-69 34 4. Miskolc 18 10 1 7 84-83 31 5. Szened 18 5 013 67-127 15 6. St. Skorpió 18 2 115 39-99 7 7. Kiskunféleqyh. 18 2 016 42-149 6