Nógrád Megyei Hírlap, 2010. március (21. évfolyam, 49-74. szám)

2010-03-15 / 61. szám

2010. MÁRCIUS 16., KEDD SPORTTÜKÖR Kislászló bronzérmes Kislászló Johanna (Vitalitás SE) atlétika. Hat szám kivételével a napokban Budapesten ren­dezték meg a serdülők szezo­nális bajnokságait, teremben és szabadban. A nógrádi érde­keltségű dobó számoknak a Puskás Ferenc Stadion adott otthont, míg a többiek a szom­szédos Syma Csarnokban ver­sengtek a helyezésekért. Ösz- szesen 35 szakosztály ver­senyzői szereztek első helye­zést a két nap alatt, a balassa­gyarmati dobók Kislászló Johanna révén egy (8 induló közt kiharcolt) bronzéremmel gyarapodtak. A Vitalitás SE kalapácsvetői idei első meg­mérettetésükön vettek részt. Fábián Gábor négy résztvevő tanítványa közül Johanna, az előző esztendő korosztályos Budapest-bajnoka szerepelt a legjobban, aki versenykörül­mények között először szár­nyalta túl a negyvenméteres határt. A serdülő téli dobóbaj­nokság 18 versenyszámában 12 szakosztály nyert bajnoki címet; a Pápai SE, a VEDAC, a Continent SE, a Szolnoki VSI, a Dobó SE, és a HÓDIÁK SE dobói kettőt is. A balassagyarmatiak eredmé­nyei. Kalapácsvetés. Fiúk: 14 éves serdülők (4 kg, 5 induló): 5. Rigó Benedek 23,98 méter. Lá­nyok. 15 éves serdülők (3 kg, 8 in­duló): 3. Kislászló Johanna 40,16 ... 6. Zólyomi Bianka 36,05. 7. Galanics Petra 33,41. B. L. Nem bírták a végjátékot kézilabda, NB I/B, Keleti csoport, férfiak, 18. forduló Hegedűs Henrik Balassagyarmati Kábel SE - Nyíregyházi KSK 26-33 (14-14) Balassagyarmati Városi Sport- csarnok, 200 néző, vezette: Ágnecz, Sípos. Kábel SE: SÍRÓ - Széles, JAKUBECZ 4, STÉHLI 8/1, Ko­vács K. 1, Babicz 5, Szabó 1. Cs.: Csizmazia (kapus), Kajdy 2, ULICS 5, Demus. Edző: Lombos István, Cseri Péter. Nyíregyházi KSK: GADNAI - Kovács Á. 1, Szűcs 4, VARGA 5/2, BRAUN, TARNAVÖLGYI 9/1, Kolep 1. Cs.: Bíró (kapus), Nagy 3, VUCKOVICS 4, Kovács A. 2, DZOLICS 4. Edző: Horváth Attila. Hétméteresek: 4/1, ill. 3/3. Ki­állítások: 10, ill. 16 perc(+l kizá­rás: Braun a harmadik 2 perces büntetés után). Az eredmény ala­kulása: 5. perc: 3-1, 11. perc: 7-4, 19. perc: 7-10, 25. perc: 11-10,33. perc: 16-15,39. perc: 20-20,47. perc: 24-24,53. perc: 25-29. A hét közben újabb kulcsem­berét vesztő - Kovácsovics Lász­ló edzésen súlyos porcsérülést szenvedett és valószínűleg ta­vasszal többet nem léphet pályá­ra - Kábel SE immár sokadik mérkőzés óta jól és eredménye­sen játszott az első tíz percben. Síró bravúrokat mutatott be a ka­puban, elöl pedig Stéhli, Babicz és Ulics átlövésekből, Jakubecz betörésből, Kajdy indulásból ta­lált be, és háromgólos előnyhöz jutott hamar a hazai gárda. A Nyíregyháza ebben az időszak­ban sokat hibázott, ami elsősor­ban a játékuk felgyorsítására ve­zethető vissza. Aztán a vendé­gek mind pontosabban kezdtek kézilabdázni, fordult a kocka, Tarnavölgyi vezérletével, és egy 6-0-s periódussal máris náluk volt az előny. A gyarmatiak ek­kor újra megemberelték magu­kat, labdákat szereztek, vissza­vették a vezetést, amit a szüne­tig csak azért nem sikerült meg­tartaniuk, mert a nyírségiek mestere becserélte szerb beállá­sát Vuckovicsot, akit nem lehe­tett tartani. A második játékrész elején Stéhli gólja 16-15-nél megint ká­beles „fórt” jelentett, akkor a néző­téren sem gondolták a szurko­lók, hogy a meccsen utoljára örülhettek előnynek. Egyre in­kább kezdett kidomborodni a vendégcsapat elsősorban erőnlé­ti fölénye, a fiatal játékosok gyors iramot diktáltak. Jobbszélsőjük Dzolics, valamint újfent Tarnavölgyi termelte a gólokat, rohamokat Igaz, egymás után há­romszor is háromgólos hátrány­ból egyenlített ki az Ipoly-parti tár­saság, de ez még maradék erejü­ket is felemésztette. Az átlövők egyre inkább elfáradtak, Babicz bombáit már „olvasta” Gadnai, Ulics is egyre bátortalanab­bá vált, Jakubecz pedig hiába küzdött, ő is mind fáradtabbnak tűnt: 24-24 után már csak a Szabolcs megyei alaku­lat volt a pályán. Az utolsó tíz percre a hiányos cserepadról, a „talonból” zott volna a játékba, a Nyíregyhá­za pedig indult, lőtt és talált A haj­rára jellemző, hogy a máskor a végletekig kedvenceit buzdító publikum is elhallgatott, hosszú másodpercekig néma csönd ült a nézőtéren. Összességében az ötven percen keresztül foghíjasán is hősiesen küzdő Kábel-legénység a végjáték­ban teljesen elkészült erejével, és a lefújás után szomorúan bandu­kolt be az öltözőbe. Cseri Péter: - Amíg bírtuk szusszal, így, tartalékosán is megtettük a magunkét, de a hét közi edzésmunka összes hiányossága az utolsó tíz per­A Bgy. Kábel (fehér mezben) csapata ötven percig bírta erővel a Nyíregyháza ellen Lombos edző kapust is cserélt, de sem lehetett senkit sem előhúzni, cünkre teljesen rányomta a Csizmazia sem volt képes állni a aki frissességével új lendületet ho- bélyegét. Horváth Attila: - Nagy tempót igyekeztünk diktálni, és a gyor­saság a végén kamatozott. További eredmények: Csömör KSK - Ózdi KC 39-26, Tisza Vo­lán II-Dorozsma - Erste-Békési FKC 23-28, DKC-Miskolc-MTVÍZ - Dabas-Diego KC 32-30, Ceglé­di KKSE - Orosházi FKSE 24-20, Kalocsai KC -CLAAS- Törökszentmiklósi KE 23-24, Kiskunfélegyháza - Hajdúbö­szörményi KSE 22-27. A bajnkság állása 1. DKC-Miskolc 18 15 0 3 561-490 30 2. Orosháza 18 14 1 3 552-462 29. 3. Békési FKC 18 13 2 3 483-432 28 4. Nyíregyháza 18 12 1 5 558-453 25 5. Dabas-Diego 18 12 0 6 522-469 24 6. Kiskunféleqy. 18 11 1 6 481-471 23 7. Törőkyent. 18 8 1 9 517-532 17 8. Cegléd 18 6 4 8 463-477 16 9. Tisza Volán II 18 6 1 11 495-504 13 10. Hajdúböször. 18 6 1 11 460-501 13 11. Ózdi KC 18 5 1 12 486-540 11 12. Bgy. Kábel 18 5 0 13 515-551 10 13. Csömör KSK 18 4 1 13 499-562 9 14. Kalocsai KC 18 1 2 15 395-543 4 Ifjúságiak: Balassagyarmati Ká­bel SE - Nyíregyházi KSK-Nyírsu- li 20-37, Kalocsai KC - LAAS- Törökszentmiklósi KE 24-29, Csömör KSK - Ózdi KC 31 -15, Ti­sza Volán II-Dorozsma - Békési FKC 29-18, Kiskunfélegyháza - Hajdúböszörményi KSE 27-39. Az ifjúsági bajnokság állása 1. Nyíregyháza 18 18 0 0 665-404 36 2. Csömör KSK 18 14 1 3 593-431 28* 3. Orosháza 17 13 1 3 493-356 27 4. Törökszentm. 18 13 1 4 582-486 27 5. Ceglédi KKSE 17 10 1 6 507-491 21 6. Dabasi VSE 17 10 0 7 507-439 20 7. Békési FKC 18 8 2 8 513-458 18 8. Tisza Volán II 18 8 2 8 543-505 18 9. Kalocsai KC 18 8 0 10 469-445 16 10. Hajdúböször. 18 7 0 11 499-546 13* 11. DKC-Miskolc 17 6 0 11 527-509 12 12. Ózdi KC 18 4 0 14 416-529 8 13. Kiskunfélegy. 18 1 0 17 357-613 2 14. Bgy. Kábel SE 18 0 0 18 259-718 -1‘ Csak egy pontot szerzett a Gyarmat labdarúgás NB III, Mátra csoport, 15. forduló Balassagyarmati VSE ­Rákosszentmihályi AFC 0-0 Balassagyarmat, műfüves edző­pálya, 120 néző, vezette: Szarvas L. (DucsaiJ., Lászlói). Balassagyarmat Geregai - Var­ga, Gaál (Széles, 62.), Udvari, Zolnyánszki - Balga, Mohácsi, Duba, Fekete - Aranyos (Nagy Á., 71.), Langó L. Edző: Nagy Tibor. RAFC: Ivanics B. - Somogyi, Horváth, Gálosi, Csizmadia - Haj­dú, Kalocsai, Gold R, Kiss B. - Ah­med (Téglás, 79.), Baranyi (Vágó, 74.). Edző: Balogh Gábor. Sárga lap: Gálosi (47.), Csizma­dia (74.). Jók: Geregai, Udvari, Duba, Zolnyánszki, ill. Horváth, Gálosi, Csizmadia, Gold P. 3. perc: Fekete-Aranyos akció végén utóbbi bal oldali beadásáról Langó késett le, de érkezett Balga, aki jobbról, 12 méterről jobbal a kapu fölé lőtte a labdát. 58. perc: Ahmed labdája az el­mélázó hazai védélem mögött Csizmadiát találta meg, akinek 10 méteres lövését követően Geregai bravúros vetődéssel hárított. 64. perc: Ahmed ezúttal Goldot hozta remekül játékba, azonban a vendégek középpályásának 14 méteres lövését követően Geregai látványos vetődéssel ütötte ki a labdát a bal sarok elől. A mérkőzésre kilátogató szur­kolókat a hűvösre fordult időben forró teával és főtt kolbásszal fo­gadták a pálya bejáratánál. A sé­rülésektől tizedelt hazai alakulat jól kezdte a mérkőzést, de igazi nagy gólhelyzetét elhibázta a ba­lassagyarmati csapat. Negyed­óra elteltével kiegyenlítettebb lett a játék és a fővárosiak is pró­báltak veszélyeztetni, igaz nem sok sikerrel. Szünet után a hazai csapat támadójátéka egyre pon­tatlanabbá vált, néhány eset ki­vételével Langóéknak nem sike­rült a vendégek védelme mögé kerülniük. Ebben a játékrészben a vendég rákosszentmihályiak előtt adódtak az igazi gólszerzé­si lehetőségek, de Geregai János nagyon magabiztosan mozgott a hazai kapuban. Ennek is köszönhették a gyar­matiak, hogy a tervezett három he­lyett legalább egy pontot megsze­reztek. Nagy Tibor - Nagyon keveset futottunk, s támadójátékunkból hiányzott a kreativitás is. A máso­dik félidőre ráadásul azoknál a já­tékosoknál kijöttek a fizikális problémák, akiket az edzéseken nem nagyon lehet látni. Balogh Gábor - Jó iramú, sport­szerű mérkőzésen igazságos dön­tetlen született, bár második fél­idei játékunkban a helyzetek alap­ján benne volt a győzelem lehető­sége is. K. F. További eredmények: Hevesi LSC-Rogeoglobal - Gyöngyös AK 1- 1, Dunakeszi Vasutas - FTC Zrt 2- 4, Balmazújváros FC - Egri Fut­ball Club Kft 1 -2. A Tura-Biotech USA - Maglódi TC, a Püspökladá­nyi LE - Ózd FC és a Jász Sport FC Kft Jászberény - Putnok VSE mér­kőzés elmaradt. Abajnokság állása 1. FTC II 15 10 0 5 43-21 30 2. Putnok 13 8 3 2 23-17 27 3. Maglód 13 7 4 2 28-14 25 4. Balassagy. 14 7 3 4 23-14 24 5. Egri FC 15 6 4 5 25-15 22 6. Gyöngyös 14 5 7 2 20-15 22 7. Túra 14 6 3 5 27-18 21 8. Piiskökladány 14 5 6 3 20-17 21 9. Balmazúj. 14 5 3 6 16-22 18 10. Hevesi LSC 14 5 3 6 22-30 18 11. Jászberény 14 4 4 6 21-28 16 12. Dunakeszi 14 3 2 9 17-34 11 13. Ózd 13 3 1 9 23-38 10 14. RAFC 15 1 3 11 12-37 6 Rómában járt Botos Attila A magyar cigány válogatott leiskolázta a Svájci Gárdát aki magyarul köszöntött ben­nünket.- Ezen a napon volt a mérkő zés is.- Igen, szerdán játszottunk a Svájci Gárda ellen, kezdőként, a védelemben szerepel­tem. Az első tíz perc­ben szorosan ala­kult a mérkőzés, ekkor 1-1 volt az állás. Aztán egyre jobban átvettük a já­ték irányítását, fölénybe kerül­tünk. Az ellenfelünk - amely terü­leti bajnokságban szerepel - egy­re jobban elfáradt, s végül óriási fö­lénnyel nyertünk. Mérkőzés után állófogadás volt a kaszárnyában, ahol a Svájci Gárda tagjai megmu­tatták többek között a régi fegyve­reket is. Összességében nagy él­ményekkel tértem haza, amúgy is Olaszország a szívem csücske.- Lesz visszavágó és újabb válo­gatott összecsapás?- FkmoBundi, a Pápai Sváj­ci Gárda kapitánya kifejezte reményét, hogy cigány válo­gatott meghívására valóban lehet magyarországi vissza­vágó. Tudomásom szerint tervbe van véve, hogy a nyáron Görögországban is szerepelünk.- Azonban addig itthon újabb feladatok várnak rád és a Stécére.- Jó formában vagyok, köszö­net érte Almási Dénes edzőm­nek. A csapatszellem re­mek, bízom benne, hogy megnyerjük a megyei I. osztályú bajnokságot. Ősztől magasabb vo­nalban szeretnék szerepeim. Jóba A Vádorlók és Úton Lévők Pápai Tanácsa március elején Rómában rendezte meg a cigánypasztoráció országos felelőseinek európai kon­ferenciáját. Az eseményre meghí­vást kapott a Rajkó-zenakar, amelynek kihelyezett tagozata megyénkben ’ egyedüliként Karancsságon működik és a ma­gyar cigány labdarúgó-válogatott, amelynek tagja volt Botos Attila, az SBTC 25 éves játékosa is. A ci­gány válogatott 22-3-ra nyert a Svájci Gárda focicsapata ellen.- Mezei István, a magyar ci­gány labdarúgó-válogatott mene­dzsere és Földesi Károly kapitány vezetésével, tizenhat fős kerettel, március másodikén érkeztünk Rómába - kezdte Botos Attilá, aki közel huszadszor szere­pelt a magyar cigány váloga­tottban. - Aznap elmentünk misére a Vatikánba, majd megismerkedtünk az otta­ni nevezetességekkel, az­tán délután edzettünk. Másnap délelőttre meg­hívást kaptunk XVI. Benedek pápától