Nógrád Megyei Hírlap, 2009. december (20. évfolyam, 277-301. szám)

2009-12-02 / 278. szám

2009. DECEMBER 2., SZERDA SPORTTÜKÖR Közel már a Messi labdarúgás. Lionel Messi, az FC Barcelona argentin játéko­sa nyerte a France Football ma­gazin által alapított Aranylab- dát, a futballvilág egyik legna­gyobb presztízsű elismerését. A 22 éves csatár az első argen­tin aranylabdás. A voksoláson - amelyen 96 újságíró adta le szavazatát - a második helyen a portugál Cristiano Ronaldo, a Manchester United majd a Real Madrid játéko­sa, a harmadikon pe­dig Xavi, az FC Barce­lona spanyol középpályása végzett. A rosariói születésű Messi 473 ponttal végzett az élen, Cristiano Ronaldo 233-at, Xavi 170-et kapott. A díj 54 éves történetében még egyet­len győztes sem diadalmasko­dott ilyen elsöprő fölénnyel, az átadóünnepségre vasárnap ke­rül sor Párizsban. - „Nagy megtiszteltetés ez a számomra”- mondta a sztere­otip egyenszöveget első nyilat­kozatában Messi, aki idén spa­nyol bajnoki címet, Király Ku­pát és Bajnokok Ligáját nyert, és kilenc találattal a BL gólki­rálya lett. Az első öt közé négy olyan futballista került, aki az év során játszott az FC Barce­lonában, Xavi mögött ugyanis Andres Iniesta és Samuel Eto'o végzett a negyedik, illetve ötö­dik helyen. Az első félidei rövidzárlat döntött KÉZILABDA NB II, Keleti csoport, férfiak, 11. forduló Juhász 99 Füzesabony SC - Salgótarjáni KC 30-19(13-8) Füzesabony Városi Sportcsar­nok, 200 néző, v.: Kocsmáros, Veress. Salgótarjáni KC: Bíró - Jakab Zs., Jakab M. 1, Molnár 1, Bor­bély 2/2, Blazsek 4, Farkas 2. Csere: Istvanovszki (kapus), Vujasin 3, Rigó, Bialaszek 3/2, Ponyi 3, Péter, Gyetvai. Szakmai igazgató: Molnár Fe­renc Juhász 99 Füzesabony SC leg­jobb góllövői: Pásztor 9, Kollányi 7, Bánik 4. Hétméteresek: 1/1, illetve 5/4. Kiállítások: 4 perc, illetve 4 perc. Az eredmény alakulása: 5. perc: 1-2,11. perc: 2-5,17. perc: 7-5, 25. perc: 12-5, 33. perc: 15-11,38. perc: 18-12,44. perc: 23-14,52. perc: 27-15,57. perc: 29-18. Az őszi hagyományoknak megfelelően jól kezdte a szom­szédvári rangadót az SKC, Blazsek gyors góljával meg sze­rezték a vezetést, jól védekeztek és meglepték a hazaiakat a re­mek tudatos taktikus játékkal és Molnár, Farkas, Jakab M. góljai­val növelték az előnyüket és a 11. percben már három gólos SKC vezetést mutatott az ered­ményjelző tábla. Majd egy csa­pásra érthetetlen zárlat keletke­zet a tarjániaknál, sok eladott labda, kihagyott helyzetek sora és gólképtelenség jellemezte a Következnek a hazai meccsek a tavaszi szezonban, remélhetőleg sok ilyen ziccert kihasználunk majd vendégek játékát, amiben Far­kas és Jakab M. jeleskedett. Ezt a kihagyást a jó erőkből álló ha­zaiak egy tíz-nullás periódussal büntették és szinte el is döntöt­ték a mérkőzést. Szünet után a második játékrész elején úgy tűnt, hogy tarjáni csapat mégis talpra áll, rendezte a védekezé­sét a helyzeteit is nagy százalék­ban értékesítette, így csökken­tették a hátrányukat, de mint ké­sőbb kiderült ez csak fellángo­lásnak bizonyult. A folytatásban visszaállt az első félidő forgató- könyve, eladott labdák, kimaradt helyzetek, és hazai gólok jelle­mezték a mérkőzés ezen szaka­szát. A tarjáni játékosok kedve- szegetten, játszottak, mert hi­ányzott a tűz, lelkesedés, ami az előző mérkőzéseken oly sokszor meg hozta gyümölcsét, és az ide­genbeli pontokat. A véghajrában már csak a gólkülönbség volt kérdéses és ilyen arányban is megérdemelten nyerte a közép­mezőnyben záró hazai gárda a mérkőzést. Molnár Ferenc: - Túl vagyunk egy igen nehéz őszi szezonon, lényegében minden mérkőzést idegenben játszottunk és sike­rült öt pontot szereznünk, bí­zunk a jövőben, és meglátjuk, hogy tavasszal csak hazai pá­lyán mire leszünk képesek. Ez a mérkőzés nem tükrözte a csapat valódi tudását, nem hasonlított a többi őszi mérkőzéshez, mert senki sem nyújtott elfogadható jó teljesítményt. Az ifjúsági csa­patunk ezen a mérkőzésen is nyerni tudott volna, ha a két já­tékvezető nem sújtja ítéleteivel a tarjáni csapatot, akik az ezen a mérkőzésen nyújtott egész őszi teljesítményükért dicséret érde­melnek s gratulálok az őszi har­madik helyezésükhöz. Ifi: 28 - 28. ■ Mulicza Ferenc Két felnőtt bronzérmesünk is ott lesz az ob-n ökölvívás. Csaknem ötven egye­sület több mint 120 versenyző­jének szereplése várható a de­cember 16. és 19. között kecske­méti 86. felnőtt férfi ökölvívó or­szágos bajnokságon. Közöttük ott lesz az egyre szebb sikereket elérő Salgótarjáni Box Klub két öklözője, az egykori junior baj­nok és kétszeres felnőtt bronz­érmes, most 60 kilóban induló ifjú Turcsányi László, aki utoljá­ra 9 évvel ezelőtt játszott tét­meccset. Másik bokszolónk az 54 kilóban kötelek közé lépő Csi­kós József sem újonc, hisz ő is szerzett már magyar bajnoki harmadik helyet. A magyar szö­vetség (MOSZ) keddi, budapes­ti tájékoztatóján Kovács László szövetségi kapitány kiemelte: az ob az egyik legfontosabb viadal a válogatottba kerülés szem­pontjából, éppen ezért szinte biztosan a teljes hazai élmezőny ringbe száll. Az indulók között lesz az idén világbajnoki bronz­érmes Káté Gyula (64 kg) is, an­nak ellenére, hogy az utóbbi idő­ben sérülésekkel bajlódott. Az eseményen Csötönyi Sándor MÖSZ-elnök és Kosa Lajos, Deb­recen polgármestere aláírta a jö­vő évi Bocskai István-emlékver- seny megrendezéséről szóló szerződést. Második érem úszás. Sors Tamás a harmadik helyen végzett 200 m vegyesen a Rio de Janeiróban zajló rövidpá­lyás paraúszó-vüágbajnokságon. A Magyar Paralimpiai Bizottság tájékoztatása szerint a pécsi ANK Úszóklub versenyzője 2:19.51 perces eredményt ért el. Sors - mint tegnapi számunkban már beszámoltunk róla - vasárnap 100 m pillangón világbajnok lett. Mássá versenyzett formula-!.. A Forma-l-től 2006- ban hétszeres világbajnokként visszavonult német Michael Schumacher nyerte azt a brazíli­ai gokartviadalt, amelyen júliusi, magyarországi balesete óta elő­ször ült versenyszerűen a volán mögé Felipe Mássá, a Ferrari Fl­es pilótája. A florianopolisi futam a „Sztárok kihívása” elnevezésű jótékonysági sorozat első felvoná­sa volt Mássá végig bírta a 30 perces versenyt, a kezdeti bizony­talankodás után a harmadik he­lyig küzdte fel magát -„Ez jó vis­szatérés volt a pályára. Tökélete­sen éreztem magam, és már vá­rom a következő versenyzési lehetőséget”- mondta elégedet­ten a 28 éves brazil püóta. Massát a júliusi Magyar Nagydíj időmé­rő edzésén fejen találta az előtte haladó Rubens Barrichello autó­járól leszakadó rugó, és nagy se­bességgel a gumifalba vágódott Az idény hátralévő részében már nem versenyezhetett Magukra utalva ORSZÁGÚTI KERÉKPÁR. A követke­ző évtől nem lehet majd a ver­senyzőknek rádiós összekötte­tést biztosítani a kerékpáros-vi­lágbajnokságon - jelentette be a sportági nemzetközi szövetség (UCI). Az UCI idővel valamennyi viadalon szeretné elérni, hogy a bringásokat a csapatvezetők ne tudják tájékoztatni például az ál­lásról. A 23 éven aluliak számá­ra már idén megtiltották az üyen jellegű segítséget, és már a Tour de Francion is volt néhány sza­kasz, amikor tilos volt az adóve­vő használata. Huszonötezer fitneszóra a Tesco FittArénán Huszonötezer fitneszórát teljesítettek összesen a Tesco FittAréna résztvevői az év legfittebb napján, no­vember 29-én. A Papp László Budapest Sportaréna megtelt, a 3600 résztvevő - köztük számos Nógrád megyei - 5 teremben 40 különféle óratípus közül vá­logathatott -a széles mozgáskínálatból mindenki ki­választhatta és kipróbálhatta a kedvére valót. A nagyszínpadon már reggel 200 Spinneren tekerhettek egy­szerre a Spinning team vezetésé­vel. A „kerékpáros” bemelegítés után váltották egymást a legna­gyobb fitnesz-sztárelőadók az Aréna küzdőterén, ahol hatalmas tömeg várta a prezenterek óráit Szentgyörgyi Rómeó kezdte a sort, dance órájával kellően megtáncol­tatta a főként hölgyekből álló kö­zönséget, akik között például a salgótarjáni fitnesz és aerobik- oktató Vargáné Lopatovszki Aran­ka számos barátnőjével és tanít­ványával ráhangolódott a marato­ni mozgásshow-ra. Ezután a Kangoo Team lépett színpadra, akik Guiness-rekord kísérletre ké­szültek: szerették volna megdön- teni a 2007-ben felállított egyszer­re kangoo-zás rekordját. A csapat a FittAréna közönségének segít­ségével sikerrel járt, hiszen ezren húzták fel a pattogós cipőt és mo­zogtak egyszerre. A sikeres re­kordkísérlet után Czanik Balázs és csapata vette birtokba az emel­vényt, hogy capoeira aerobik- jával tovább izzasszák a résztve­vőket. Balázs órájával a harcok még nem értek véget, hiszen Tatarek Rezső iron box-szal foly­tatta: záporoztak az ütések, de Re­zső az erősítő gyakorlatokról sem feledkezett meg, köredzéssel ala­posan elfárasztotta a sportbaráto­kat. A lendületes órák után Va­dász Ákos iyengar jóga órája el- csendesedést, meditálást hozott, a body&mind irányzatot is bemu­tatva. Ezután ismét felpörgött a program, Katus Attila meglepetés óráját rengetegen várták már. A prezenter pedig kitett magáért, alapos testformáló programot mu­tatott be, a hölgyek minden porci- káját megmozgatta. Attila után a fitnesz-sztárpáros, Schobert Nor­bi és Rubint Réka lépett színpad­ra. Norbi Karate Fittel készült, Ré­ka pedig alakformáló gyakorlat- sort mutatott be, nagy sikerrel. A házaspár után Varró Gyula veze­tésével ismét visszatért a táncos vonal, ezután érkezett a nap kül­földi sztárvendége, Jennifer Lopez és Cher koreográfusa Tonkins Anderson, aki hírnevéhez méltó­an fergeteges táncos órát produ­kált. A nap programja a nagyszín­padon egy lazító, nyugtató body arttal zárult Lencsés Rita és Borso­di Balázs jóvoltából. A nagyszín­pad mellett további négy terem várta mozgásprogramokkal és új­donságokkal az összegyűlteket: a mozgástrendek különteremben a legújabb, legmodernebb eszközös óratípusokat próbálhatták ki az érdeklődők, a body&mind terem­ben a jóga és pilates irányzataival ismerkedhettek meg. A spinning szerelmeseit egész nap várta a spinning terem, ahol több mint 100 kerékpár állt rendelkezésre, a beltéri evezés iránt érdeklődők pedig a concept 2 regatta terem óráin vehettek részt Mindegyik terem tömve volt résztvevőkkel, aki nagyon élvezték a közös moz­gást. A Tesco FittArénán a moz­gásprogramokon kívül az egész­séges életmód jegyében Életmód Expó is volt, ahol egészséges éte­leket kóstolhattak meg, megis­merhették az új sportruhákat A Fitnesz Parkban pedig új eszközö­ket, új mozgásformákat próbál­hattak ki.