Nógrád Megyei Hírlap, 2009. november (20. évfolyam, 252-276. szám)

2009-11-23 / 270. szám

2009. NOVEMBER 23., HÉTFŐ SPORTTÜKÖR Dobogón telelnek: Szécsény, Karancslapujtő és a Rimóc labdarúgás Arany Ászok megyei I. osztály, 15. forduló - Hét gólt szerzett a Palotás Szécsény - SBTC 0-1 (0-0) Szécsény, 150 néző, vezette: Kerékgyártó (Pálinkás, Simon). Szécsény: Ficsur - Végh M., Pingiczer, Rutai, Végh F. - Chikán T., Chikán P., László, Babosán - Varga G., Birincsik. Játékos-edző: Mátyus Sándor. SBTC: Lázár - Sulcz, Ráduly, Botos, Stark - Csömör, Galbács, Csépe, Oláh (Dániel) - Kovács, Nagy. Edző: Almási Dénes. GL: Kovács. Sárga lap: Pingiczer, Végh F., Chikán T., László, Babosán, ill. Botos. Kiál­lítva: László, ill. Nagy. Jók: Pingiczer, Rutai, Chikán P., Végh M., ill. Kovács, Csépe, Galbács, Botos, Ráduly, Stark. Egyenlő erők küzdelmében az első félidőben az SBTC birtokol­ta többet a labdát és játszott né­mi mezőnyfólényben, azonban ők is csak kapufáig jutottak a 22. percben Stark révén. A másik ol­dalon pedig László közeli fejesét tornázta ki bravúrral a léc alól Lázár közvetlenül a félidő vége előtt. A második félidő derekán egy gyors, jobb oldalon vezetett hazai támadásnál Végh Mártont gyanús körülmények között állí­totta meg a vendégvédelem a 16- os környékén, amit a játékveze­tő tovább engedett, ezáltal jól fel­paprikázva a mérkőzést mind a pályán, mind a nézőtéren. Tar­tott a nagy küzdelem és a takti­kai harc, mely után a 77. perc­ben Kovács egy jó indítással meglépett és a kiinduló hazai ka­pust megelőzve pörgette a lab­dát közelről a jobb alsó sarokba. Ezzel eldöntve a megyei rang­adót a tarjániak javára az utolsó percig az egyenlítésért tisztes­séggel küzdő és az egész őszt fi­gyelembe véve az őszi bajnoki címet megérdemelten megszer­ző szécsényi csapat ellen. Mátyus Sándor: - Sajnálom a csapatomat, mert egy óriási té­vedés megfosztott minket attól ami járt volna! Gratulálok a csa­patnak az őszi elsőségért és kö­szönöm játékosaim nevében is a szurkolók bíztatását az egész őszi szezonban. Almási Dénes: - Tudatosabb előrefelé játékunk megérdemelt győzelmet hozott. Bartus Attila Karancsberény - Nagybátony 1-2 (0-0) Karancsberény, 100 néző, ve­zette: Tyukodi (Szabó, Gyetvai). Karancsberény: Ruzsinszki - Torják, Kláben, Varga, Paczári - Kovács (Pásztor), Szőke Sz., Lét­rái (Németh), Babka T. - Szőrös, Balázs. Edző: Földi Attila. Nagybátony: Zsignár - Gaz­dag, Kecskés, Kovács A., Nagy - Lőrincz (Varga), Csatlós, Szabó, Kovács T. - Benus, Orosz P. Edző: Verebélyi Attila. Gl: Szőrös, ill. Orosz P., Csat­lós. Sárga lap: Varga, Létrái, Sző­ke Sz., ill. Kovács T., Orosz P., Csatlós. Kiállítva: Szőke Sz. (83.), ill. Csatlós (90.). Jók: Kláben, Varga, Szőke Sz., Létrái, Torják, ill. Kecskés, Szabó, Orosz P., Benus, Kovács A. Jó iramú, eseménydús, egyenlő erők küzdelmét hozó találkozón a döntetlen reálisabb eredmény lett volna, de a nézők haragját ítélete­ivel gyakran kiváltó Tyukodi sporttárs másképp döntött. Földi Attila: - A látottak alap­ján úgy érzem pontot érdemel­tünk volna, de ennyi jóhiszemű tévedést tőlünk jobb csapat sem bír el. Bércéi - Pásztó 2-1 (0-0) Bércéi, 100 néző, vezette: Fe­kete L. (Gordos, Molnár). Bércéi: Marót - Koplányi Ö., Koplányi Sz., Kovács, Kalmár - Jele Cs., Földvári, Molnár (Repka), Tóth - Kosik, Filiczki. Edző: Adamek László. Pásztó: Szeles - Bazsó, Feny­vesi V., Maksó, Pisák - Fenyve­si P., Kapás Gy., Kapás T., Szőllősi (Dánosok) - Kobka, Tan. Edző: Hegedűs László. Gl.: Kosik, Jele Cs., ill. Fenyve­si P. Sárga lap: Kovács, Jele Cs., ill. Fenyvesi P./o'/c: az egész csa­pat, ill. Szeles. A berceli szurkolók nagy örö­mére jó játékkal, megérdemelt győzelemmel térhet pihenőre a hazai csapat. Adamek László: - Aki kételke­dik csapatunkban, annak üze­nem, hogy Bercelen mindig volt jó csapat és lesz is. Hegedűs László: - Mindenki helyett én szégyellem magam, ilyen játékkal nem lehet mérkő­zést nyerni. Karaba Lászióné Aj. SBTC (fekete mezben) idegenben győzte le a Szécsény csapatát Verebélyi Attila: - Egy rendkí­vül nehéz mérkőzésen vagyunk túl. Úgy érzem szépen zártuk az őszt, még akkor is, ha voltak gyengébb mérkőzéseink. Gratu­lálok a játékosoknak az elmúlt hetek teljesítményéért. K.J. Romhány - Rimóc 1-0 (0-0) Romhány, 200 néző, vezette: Pál L. (Szűcs, Dósa). Romhány: Peredi - Fábián (Meló), Ordasi, Széles, Sági - Hajdúk, Pádár, Dudás, Balázs - Varga, Szegvári. Edző: Szlezák Zoltán. Rimóc: Oláh T. - Rádi B., Kuris, Mócsány, Hodur - Lovász, Árva, Kelecsényi, Bangó N. - Vincze, Márton (Cserxú).Játékos- edző: Komár Gábor. Gl: Ordasi. Sárga lap: Peredi, Fábián, ill. Kelecsényi, Cserni, Rádi B., Kuris. Jók: Ordasi, Szé­les, Varga, ill. Oláh T., Kuris, Rádi B. Nem túl szép játék, de nagy küzdelem volt jellemző a mér­kőzésre, melyen a hazaiak egy góllal bizonyultak jobbnak. Szlezák Zoltán: - A mai mérkő­zéssel elégedett vagyok, küzdöt­tünk, akartunk és meglett az eredménye. Gratulálok a fiúk­nak, remélem ezt a formát ta­vasszal is tovább tudjuk vinni. Komár Gábor: - Nem játszot­tunk jól, mégsem érdemeltünk vereséget. Az eredményhez gólt kellett volna elérnünk, amit két­szer megtettünk, de a bíró les­nek vélte. Gratulálok a hazaiak­nak és a mi csapatunknak a fél­éves nagyszerű teljesítmény­hez. B. i. Mátranovák - Karancslapujtő 1-2 (0-2) Mátranovák, 100 néző, vezette: Kovács T. (Ihracska, Szász). Mátranovák: Nyerges Nánási, Varga, Kovács N., Galajda (Sándor) - Líber Zs., Oszvald, Tóth P., Kerényi - Tábo­ri, Dancsok. Játékos-edző: Osz­vald Ferenc. Karancslapujtő: Babják - Sza­bó K., Cseh, Fodor Zs., Tóth Sz. (Bállá) - Bozó N., Fodor M., Oláh, Híves - Bozsik, Lavaj.Etízó: Tóth Ferenc. Gl: Tábori (11-esből), ill. Bozsik, Fodor M. Sárga lap: Nánási, Kerényi, Kovács N., ill. Szabó K., Cseh, Bozsik. Kiállít­va: Bozsik (44.). Jók: Nyerges, Nánási, Kovács N., Tóth P., ill. Babják (a mezőny legjobbja), Szabó K., Fodor Zs., Bozó N., Hí­ves, Lavaj. A mérkőzés előtt egyperces gyászszünetet tartottak a Karancslapujtő első alapítójá­nak, Novák Gyulának az emlé­kére. Kitűnő játékvezetés mel­lett, jó iramú, változatos mérr kőzést játszott a két csapat. Jól kezdtek a hazaiak, de egy el­adott labda után Bozsik elfutott és vezetést szerzett, majd a há­romméteres lesgólt követően növelték előnyüket a vendégek. A második félidőt a 10 ember ellen játszó novákiak végigtá­madták, sok gólhelyzetet alakí­tottak ki, de a kitűnően védő Babják kapuját nem tudták be­venni csak 11-esből. A lapujtőiek szórványos támadá­saiban mindig benne volt a gól­veszély. Oszvald Ferenc: - Két egyéni hibánkért súlyos árat fizet­tünk. Köszönöm a játékosok­nak az egész évi hozzáállását, egy kis szerencsével előkelőbb helyen is végezhettünk volna a tabellán. Tóth Ferenc: - Minden jó, ha jó a vége. Köszönöm a játékosok­nak az egész éves teljesítményü­ket. Jó pihenést és szerencsé­sebb tavaszi szezont kívánok. Gecse István Palotás - Szügy 7-0 (3-0) Palotás, 100 néző, vezette: Me­zei K. (Mohácsi L, Baranyi). Palotás: Vida - Hegyi N., Var­ga, Jakus, Here (Hegyi T.) - Tancsik, Jambrich, Hadrik, Korecz - Burillák, Jele. Edző: Ko­máromi Tibor. Szügy: Szathmári - Magos (Varga B.),,Rácz, Fábri, Urban - Kávás, Szemerédi, • Szabó; Koleszár - Fábián, Komjáti./áfe- kos-edző: Benedek József. Gl: Jele (2), Burillák (2), Korecz, Varga, Jambrich. Sárga lap: Jele, Here, Jambrich, ill. Rácz, Koleszár. Kiállítva: Urbán (86.). Jók: az egész csa­pat, ill. Szathmári, Szemerédi, Komjáti. A mérkőzés előtt gyászszü­netet tartottak a napokban el­hunyt Kajzinger József emléké­re. Áz első kapott gólig tartotta magát a lelkes szügyi csapat. A második játékrészben a hazai­ak átvették a játék irányítását és ez szebbnél szebb gólokban mutatkozott meg. A szezon vé­gére belelendült palotásiak ilyen arányban is megérdemel­ten nyertek. Komáromi Tibor: - Az őszi szezon második felétől sérülé­sek és eltiltás tizedelte a csapa­tot, ennek ellenére a célkitűzés­nek megfelelően a csapat ma­ximálisan helytállt. Az utolsó három mérkőzésen kapott gól nélkül sikerült győzelmet sze­rezni, ami mindenképpen di­cséretet érdemel. A mai győzel­münket a főrendezőnk emléké­re ajánljuk fel. Benedek József: - Köszönöm minden játékosnak és segítő­nek, hogy kitartottak ebben a nehéz helyzetben is mellettünk. Ezzel kapott még egy esélyt az egyesület a fennmaradásra.. . . *-* '• 'kissíászíó' Héhalom - Tar 1-2 (0-0) Héhalom, 150 néző, vezette: HornyákK. (Tóth I., Godó S.). Héhalom: Kotasz - Horváth, Kovács, Géczi, Podobén - Babu­sa, Pásztor, Gerhát, Danguly - Lőrincz, Huszár (Koczka). Edző: Szilágyi Albert. Tar: Bózsár - Batta, Verebélyi, Kiss D., Szeberényi (Rósa) - Ha­lász, Sándor, Munkácsi, Gömbicz - Nagy Zs. (Nagy Z.), Nagy I. (Grexa). Edző: Vallus Ferenc. Gl.: Lőrincz, ill. Rósa (2). Sár­ga lap: Kiss D. Jók: Géczi, Hor­váth, Pásztor, Gerhát, ill. Batta, Verebélyi, Halász, Sándor. Alacsony színvonalú mérkő­zésen az első félidőben alig volt említésre méltó esemény. A má­sodik játékrész hazai góllal kez­dődött, de a csereként beállt Rósa két góljával eldöntötte a mérkőzés sorsát. A hazaiak előtt még az utolsó percben adódtak helyzetek, de gól már nem szü­letett. Szilágyi Albert: - Az utolsó for­dulóra verhető ellenfél jutott, de most sem tudtunk élni a lehető­séggel. Vallus Ferenc: - Kiegyensúlyo­zott első félidőt követően a másodikban helyzeteinkből ket­tőt sikerült értékesítem a sport­szerű hazaiakkal szemben. Sz. M. Berkenye - Szurdokpüspöki- elmaradt A berkenyéi játékosok közül nyolcán influenzásak, így kér­ték a vendégcsapotot a mérkő­zés elhalasztására. A találkozót november 29-én, vasárnap 13 órakor játsszák le. A bajnokság állása 1. Szécsény 2. K.-lapujtő 1510 1 4 15 9 3 3 27-17 31 47-14 30 3. Rimóc 15 9 3 3 28-9 30 4. SBTC 15 8 4 3 42-16 28 5. Romhány 15 8 3 4 24-23 27 6. Palotás 15 8 1 6 37-29 25 7. Nagybátony 15 7 4 4 39-28 25 8. Tar 15 7 2 6 29-30 23 9. Mátranovák 15 7 1 7 25-34 22 10. Pásztó 15 6 4 5 32-26 22 11. Sz.-püspöki 14 5 5 4 18-22 20 12. Berkenye 14 5 3 6 24-20 18 13. K.-berény 15 4 4 7 21-23 16 14. Héhalom 15 2 4 9 22-30 10 lS..Beicel. .. . 15 2 013. .13-49 .6. lói Sztigy ' ' 15*1 -014 ' Í4--72 * 3