Nógrád Megyei Hírlap, 2009. október (20. évfolyam, 227-251. szám)

2009-10-12 / 236. szám

12 2009. OKTÓBER 12., HÉTFŐ SPORTTÜKÖR Idegenbeli sikerével újra dobogón a Rimóc labdarúgás Arany Ászok megyei I. osztály, 9. forduló Szécsény - Bércéi 4-1 (3-0) Szécsény, 200 néző, vezette: Lovasi ]. (Bogár, Gordos). Szécsény: Ficsur (Csampa) - Végh M. (Rutai), Pingiczer, Né­meth, Végh F. - Chikán T. (Babcsán), Hodur (Galcsik), László, Chikán P. - Birincsik, Varga G. Edző: Mátyus Sándor. Bércéi: Mohácsi (Marót) - Koplányi, Kaposvári, Földvári, Filiczki - Gyurcsek, Kovács P. (Kalmár), Bóta, Kristófik - Jele Cs., Molnár Cs. (Tóth). Edző: Adamek László. GL: Németh (2), Chikán T., Varga, ill. Bóta. Sárga lap: Ka­posvári, Kalmár, Jele Cs. Jók: Pingiczer, Németh, Chikán T., ill. Marót, Kalmár. A szécsényi csapat ezen a mérkőzésen már félgőzzel is az első félidőben eldöntötte a mér­kőzést. így megőrizte a mai na­pon pont egy éve tartó veretlen­ségét, annak ellenére, hogy nyá­ron kicserélődött az egész csa­pat és az edző is, de ez az ered­ményesség rovására nem ment. Mátyus Sándor: - Hoztuk a kö­telezőt felejthető második félidei játékkal. Adamek László: - Ellentétes félidők, olyan lejtős volt a hazai pálya, hogy játékosaimnak hegymászó szerelésre lett volna szükségük ahhoz, hogy pontot szerezzünk. Ettől függetlenül a jobbik csapat győzött. Bartus Attila Palotás - Nagybátony 4-2 (2-2) Palotás, 150 néző, vezette: Fe­hér Gy. (Szigetvári Zs., Lendvai G.). Palotás: Vida - Varga, Jambrich, Here (Tóth), Sipos - Korecz, Hegyi T., Tancsik, Jele (Hadrik) - Kresák, Jakus. Edző: Komáromi Tibor. Nagybátony: Zsignár - Gaz­dag (Kovács Zs.), Kovács A., Kecskés, Nagy P. - Hatala, Sza­bó, Almási, Lőrincz - Benus, Ko­vács T. (Varga Á.). Edző: Verebélyi Attila. GL: Jele (2), Kresák, Hadrik, ill. Almási, Varga Á. Sárga lap: Varga, Jakus, Jambrich, ill. Gaz­dag, Lőrincz, Kovács Zs. Kiállít­va: Nagy P. Jók: Varga, Kresák, Hegyi T, Jele, ill. Kecskés, Szabó, Almási, Zsignár. Alacsony színvonalú mérkő­zésen jobbára a küzdelem domi­nált, de a palotásiak nagy aka­rással megőrizték hazai maku­látlan mérlegüket. Komáromi Tibor: - Nem ját­szottunk jól, de akarásunk ered­ményre vezetett. Bazsó Gábor, a Nagybátony el­nöke: - Küzdelmes mérkőzésen a mezőnyben jobban játszot­tunk, az ellenfél a mérkőzés vé­gén kihasználta védelmi megin­gásainkat. Bohus János Romhány - Berkenye 0-2 (0-0) Romhány, 200 néző, vezette: Dósa Á. (Boda V., Molnár L). Romhány: Peredi - Ordasi, Csizmár, Sági, Koczka - Dóbiás (Doman), Széles, Pádár (Meló), Hajdúk (Balázs) - Szegvári, Var­ga. Edző: Szlezák Zoltán. Berkenye: Koszta - Földvári, Hannus, Nagy, Kábái - Dombó­vári, Zsibók (Bedőcs), Nyikos (Beálló), Blaskó - Fábri (Koszty), Dancsó. Edző: Füle Antal. GL: Dombóvári, Koszty. Sárga A Palotás (zöld mezben) küzdelmes mérkőzésen nyert a Nagybátony ellen lap: Sági, ill. Hannus, Nagy, Dombóvári, Zsibók, Fábri. Jók: Peredi, Csizmár, ill. Koszta, Zsibók, Nagy, Dobóvári, Dancsó, Blaskó. A helyzeteit jobban kihaszná­ló vendégcsapat megérdemelten vitte el a három pontot. Szlezák Zoltán: - Sajnos a mai mérkőzésen főleg a második fél­időben minden tekintetben fö- lénk kerekedett Berkenye. Lehe­tőségek adódtak számunkra is, de csak kapufákig jutottunk. Füle Antal: - Nagyszerű mér­kőzésen sikerült megszerez­nünk a három pontot. Ha egy ki­csit pontosabbak vagyunk, ak­kor előbb is eldőlhetett volna a mérkőzés. B. I. Mátranovák - SBTC 2-1 (0-0) Mátranovák, 150 néző, vezette: Pap I. (Tóth I. Katona L). Mátranovák: Kadlót - Nánási, Varga, Galajda, Kerényi - Líber Zs. (Szoó B.), Oszvald, Kovács N. (Sándor), Tóth P. (Mihály) - Tá­bori, Dancsok (Lakatos R). Játé­kos-edző: Oszvald Ferenc. SBTC: Lázár - Sulcz, Galbács, Bene, Botos - Dániel (Csömör), Stark, Kovács Z. (Oláh), Novák - Csépe, Nagy Z. Edző: Almási Dé­nes. GL: Oszvald, Tábori (11-esből), ill. Csépe. Sárga lap: Kovács N., Oszvald, Lakatos R, ill. Lázár, Bo­tos. Kiállítva: Galbács (70.), Bene (90.), Novák (a mérkőzés után). Jók: Nánási, Varga, Kerényi, Osz­vald, Kovács N., ill. Sulcz, Botos. Kiegyenlített első féüdő után a másodikban túlnyomó részben a hazaiak akarata érvényesült, ami kétgólos előnyt eredménye­zett számukra. Az SBTC szórvá­nyos ellentámadásainak egyiké­ből a 85. percben sikerült a szé­pítés. A kissé elbizakodott és ve­reséget nehezen viselő vendé­gek a mérkőzés végére sport- szerűségből is elégtelenre vizs­gáztak, amit három kiállításuk is bizonyít. A látottak alapján megérdemelt győzelmet arattak a novákiak. Oszvald Ferenc: - Úgy érzem a mai napon az a csapat nyert, amelyik jobban akarta a győzel­met és a játékkal foglalkozott. Almási Dénes: - A mai mérkő­zésen nem tudtunk megküzdeni az egyenlőtlen feltételekkel, de elsősorban önmagunkkal. Az utolsó 20 perc alapján így Is nyernünk kellett volna mind­ezek ellenére is. Gecse István Karancslapujtő - Pásztó 3-1 (1-1) Karancslapujtő, 250 néző, ve­zette: Szűcs Gy. (Szász K., Moh­ácsi L). Karancslapujtő: Babják - Ra­vasz, Szabó K., Cseh, Fodor Zs. - Kovács L., Bállá, Fodor M., Tóth (Bozó N.) - Oláh (Új), Lavaj. Edző: Tóth Ferenc. Pásztó: Brunda - Rsák, Feny­vesi V, Kovács R, Tari - Kobka, Kapás T., Alapi, Maksó - Szőlősi (Dancsok), Fenyvesi P. Edző: He­gedűs László. GL: Tóth, Bozó, Balia, ill. Kobka. Sárga lap: Tóth, ill. Kobka, Tari, Fenyvesi P. Kiállítva: Kovács P. Jók: Bállá, Ravasz, ill. Kobka, Kapás T. Vendégségi környezetben, kö­zepes iramú, változatos mérkő­zésen Morgenstern Ferenc pol­gármester kezdőrúgásával in­dult a játék. Ekkor köszöntötték a 40. születésnapját ünneplő Lavaj Zoltánt is. .Gyors vendég- vezetés után a hazaiak a félidő végén tudtak egyenlíteni, majd továbbra is lendületben marad­va sorra alakították ki a helyze­teket, szerezték meg a három pontot, a 10 emberrel is sokat mozgó ellenféllel szemben. Tóth Ferenc: - Végigtámadtuk a 90 percet, rászolgáltunk a győ­zelemre, ha ez egy kicsit nehe­zen is született meg. Hegedűs László: - A 20. perc­től egy elhamarkodott bírói dön­tés miatt 10 emberre fogyatkoz­tunk, lehetőségeink még így is megvoltak, de sok volt a 70 per­ces emberhátrány. Gratulálok a Lapujtőnek. Tóth György Héhalom - Karancsberény 1-1 (0-1) Héhalom, 150 néző, vezette: Baranyi G. (Hornyák, Nagy). Héhalom: Kotasz - Tolmácsi (Horváth), Urbán, Csintalan, Kárpáti - Kovács, Gerhát, Géczi, Varga (Pásztor) - Lőrincz, Danguly. Edző: Szilágyi Albert. Karancsberény: Sztremi - Si­mon (Babka T.), Kláben, Varga, Paczári - Kovács, Szőke Sz., Zsély D., Balázs - Szőrös, Mé­száros (Torják). Edző: Földi Atti­la. GL: Gerhát, ill. Szőke Sz. Sár­ga lap: Urbán, Kárpáti, Kovács, ill. Zsély D., Kovács. Kiállítva: Kláben. Jók: Géczi, Urbán, ill. Szőke Sz., Paczári, Torják , Ko­vács, Zsély D. Alacsony színvonalú mérkő­zésen egymás hibáiból éltek a csapatok. A hazaiak még a lét­számfölényüket sem tudták gólra váltani. A látottak alap­ján egyik csapat sem érdemelt győzelmet. Szilágyi Albert: - A mai na­pon semmi sem sikerült. Gyen­ge játékunknak köszönhetően elszalasztottunk egy jó lehető­séget. Földi Attila: - Örülünk a meg­szerzett egy pontnak, bár úgy gondolom ebben a meccsben több lehetőség volt. Bízom ben­ne, hogy egyszer eljön az az idő, amikor idegenben is azo­nos feltételek mellett játszha­tunk. Baranyi játékvezető ma újra bebizonyította, hogy alkal­matlan a megyei I. osztály szintjéhez. Sz. M. Tar - Rimóc 1-2 (0-0) Tar, 200 néző, vezette: Kovács T. (Urbán, Homoki). Tan Halasi - Verebélyi, Maksó V, Kiss D., Batta (Szeberényi) - Sándor T. (Szerencsi), Nagy Z. (Munkácsi), Gömbicz. - Halász Gy., Nagy L, Nagy Zs. Edző: Vallus Ferenc.' Rimóc: Oláh T. - Kuris (Csernák) Mócsány, Virág, Hodur - Kelecsényi G., Árva, Lo­vász, Bangó R. - Vincze B. (Ban­gó A.), Bangó R. (Márton). Játé­kos-edző: Komár Gábor. GL: Szerencsi, ill. Márton (2). Sárga lap: Nagy L, ill. Lovász, Bangó R. Jók: Sándor T., Nagy Zs. ill. Oláh T., Lovász, Márton. A régi nagy visszatérő Hala­sival felálló hazai csapat a má­sodik félidő derekáig uralta a mezőnyt, több „kapufás” gól­helyzetet is kidolgozott, de érvé­nyes találatot nem tudott elérni. A találkozó 75. percében Már­ton (félidőben állt be) 18 méter­ről elvégzett szabadrúgása után előnyt szerzett a vendégeknek, majd három perccel később egy szögletet követően ismét ő volt eredményes. Ezt követően a vendégcsapat kitámadott, átvet­te a mérkőzés irányítását, de le­fújás előtt mégis a hazaiak ér­tek el gólt a szintén csereként beállt Szerencsi révén. Vallus Ferenc: - Hazai mér­kőzéseinken sorozatban nem kapjuk meg az egyenlő feltéte­leket. Döntetlennél egy szabá­lyos góltól fosztottak meg ben­nünket. Komár Gábor: - Küzdelmes, de gyenge színvonalú mérkőzé­sen, kínlódva, rossz játékkal Márton Dávid gólérzékenységé­vel sikerült győznünk a mezőny­ben jobban passzolgató hazai csapattal szemben ZentaiJózsef Szügy - Szurdokpüspöki 1-4 (1-2) Szügy, 50 néző, vezette: Babcsán Á. (Oláh G., Dobsonyi L). Szügy: Szathmári Zs. - Fábri (Baranyi T.) Rácz, Magos N., Kávás - Szabó A., Helmreich, Hodászi, Koleszár - Fábián, Urbán (Varga). Játékos-edző: Be­nedek József. Szurdokpüspöki: Pintér E. - Pusztai, Bácskái, Bódi Zs., Tamás T. (Kiss T.) - Károly, Kiss Z., Pin­tér N. (Endrész), Molnár (Juhász Sz.) - Kiss L, Bálint G. Technikai vezető: Fodor Aladár. GL: Fábián, ill. Bálint (2), Kiss I. (2). Sárga lap: Szabó A., Helm- reich, ill. Bálint, Károly, Tamás T., Kiss Z., Molnár. Jók: Fábián, ill. Pintér E., Bálint, Kiss I. Fodor Aladár: - Lelkes játék­kal megérdemelt győzelmet ara­tott a csapat, gratulálok minden játékosomnak. A bajnokság állása 1. Szécsény 9 8 10 23-6 25 2. K.-lapujtő 9 6 12 33-11 19 3. Rimóc 9 5 2 2 15-7 17 4. Romhány 9 5 13 15-12 16 5. Mátranovák 9 5 13 13-18 16 6. SBTC 9 4 3 2 26-11 15 7. Palotás 9 5 0 4 21-19 15 8. Berkenye 9 4 2 3 18-12 14 9. Tar 9 4 14 15:20 13 10. Sz.-püspöki 9 3 3 3 11-15 12 11. Héhalom 9 2 4 3 16-16 10 12. Pásztó 9 2 3 4 15-18 9 13. Nagybátony 9 14 4 14. Karancsberény9 1 4 4 17-18 7 13-17 7 15. Bércéi 9 10 8 9-30 3 16. Szügy 9 10 8 1141 3