Nőgrád Megyei Hírlap, 2009. június (20. évfolyam, 125-149. szám)

2009-06-22 / 142. szám

309. JÚNIUS 22., HÉTFŐ 11 SPORTTÜKÖR 1 szervezésben nincs nyári szünet Idén októberben már 18. alkalommal emlé- eznek futással Salgótarjánban az 195ó-os for- adalom és szabadságharc 53., az 1848-49-es zabadságharc 161. évfordulójára. Ennek a szer- ezése már tavaly elkezdődött, és mostanra már sszeállt a bő támogatói keret és a program aliskó Ferenc, az emlékfutás kiagyalójának fe­jben. Szokás szerint a megnyitóra fut be chirilla György a December 8. térre, aki most, ilencedik alkalommal nem Budapestről, hanem gy másik tragikus 1956-os sortűz helyszínéről, Mosonmagyaróvárról érkezik úgy, hogy közben kopjafájára gyűjti az érintett települések emlék­szalagjait. Ez után a különböző korosztályok - óvodások­tól nyugdíjasokig - teljesítik a 156 és 1956 méte­res távokat, és természetesen a különböző össze­tételű váltók vetélkedése és a családi futás sem ma­rad el. A legjobban mozgósító óvodák, kis és nagy­iskolák, középiskolák most is sportszervásárlási utalvánnyal gazdagodnak és tombolahúzással zár­ják a napot. Phelps világcsúcsközeiben Fülek végzett az élen labdarúgás 32. nemzetközi Polónia Kupa, Somoskőújfalu A MÁV Somoskőújfalu (fehér mezben) nagy csatában nyert a lengyel Zerbzydowice ellen fotó: gyurján tibor szás. Michael Phelps élete eddi- i legjobbjával nyerte a 100 mé- ;res pillangóúszást magyar idő zerint vasárnap hajnalban, lontrealban a Kanada Kupán, lig elmaradva a világcsúcstól. Az merikaiak első számú úszója 50.48 másodperc alatt ért célba, miáltal „súrolta” honfitársa, lan Crocker négy éve felállított 50.40- es rekordját A 14-szeres ötkari­kás aranyérmes Phelps, aki a hosszabb távok, így a - Cseh László egyik fő számának számí­tó - 400 méteres vegyesúszás he­lyett is immár a rövidebb távok­ra készül, 100 m pillangón koráb­ban 50.58 másodpercet tudott, igaz, ezzel is nyert a tavaly nyári, pekingi olimpián, ahol összesen nyolc elsőséget gyűjtött. A Somoskőújfalui sportpá­lyán az elmúlt héten rendez­ték meg a 32. nemzetközi lab­darúgó Polónia Kupát, mely­nek fővédnöke Becsó Zsolt, a Nógrád Megyei Közgyűlés el­nöke, míg főszervezői a Somos­kőújfalu Község Önkormány­zata, Lichner András polgár- mester és a MÁV Zrt. volt. A vi­adalon, mint eddig mindig ez­úttal is az alábbi négy csapat vett részt: Zerbzydowice (len­gyel), Petrovice u Karviné (cseh), Fülek (szlovák) és MÁV Somoskőújfalu. A kétnapos eseményen, nagy csaták után a Fülek csapata jobb gólkülönb­séggel végzett az élen (sor­rendben negyedszer), meg­előzve a Somoskőújfalut. Eredmények. Június 18.: So­moskőújfalu - Fülek (szlovák) 1-1, Somoskőújfalu - Petrovice u Karviné (cseh) 2-1, Fülek (szlovák) - Zerbzydowice (len­gyel) 2-0 .Június 19.: Somoskőúj­falu - Zerbzydowice 1 -0, Fülek - Petrovice u Karviné 4-1, Pet­rovice u Karviné - Zerbzydowice 0-2. Végeredmény: 1. Fülek (7-2) 7 pont, 2. MÁV Somoskőújfalu (4-2) 7,3. Zerbzydowice (2-3) 3, NŐI kosárlabda EB. Meglepetés­re a francia válogatott nyerte a lettországi női kosárlabda Euró- pa-bajnokságot, miután a szom­bati döntőben győzött a címvédő orosz csapat ellen. 4. Petrovice u Karviné (2-8) 0 pont. Különdíjak Legjobb kapus: Vikor István (Somoskőújfalu). Legjobb védő: lakub Kostura (Petrovice u Karviné). Legjobb me­zőnyjátékos: Sebastian Swiezy (Zerbzydowice). Gólkirály: Mihók Zoltán (Fülek) 5 góllal. A díjakat Lichner András, Somoskőújfalu Eredmény. Döntő: Franciaor­szág - Oroszország 57-53. A 3. helyért: Spanyolország - Fehér­oroszország 63-56. Az 5. helyért: Görögország - Olaszország 60-56. A 7. helyért: Lettország ­polgármestere és Csegéné Szepessi Zita, Somoskőújfalu ál­lomásfőnöke adta áL Az eddig tornákon Fülek ti­zenegy, Petrovice u Karviné és Zerbzydowice kilenc-kilenc, míg a Somoskőújfalu csapata három alkalommal végzett az élen. Balogh Szlovákia 67-59. A végeredmény: 1. Franciaország 2. Oroszország 3. Spanyolország 4. Fehér­oroszország 5. Görögország 6. Olaszország 7. Lettország 8. Szlo­vákia ... 13-16. Magyarország. Francia aranyérem Vettel nyert, Button csak szenvedett Silverstoneban-oRMA-i Brit Nagy díj: az egyetlen izgalmat Bourdais és Kovalainen koccanása jelentette A. Á. ti«»«. Kettős Red Buli-siker zületett a Forma-1-es Brit lagydíjon vasárnap Silverstone- >an: az élről rajtolt német lebastian Vettel nyert, s idén aár második futamgyőzelmét ratta csapattársa, az ausztrál -lark Webber előtt. A harmadik lelyet a brazil Rubens (arrichello (Brawn GP) szerezte neg, míg a világbajnoki pont­versenyben éllovas brit Jenson lutton (Brawn GP) a hatodik, vb- ámvédő honfitársa, a tavalyi ilverstone-i győztes Lewis iamilton (McLaren-Mercedes) tedig a tizenhatodik lett. A rajt sikerült mindenkinek tz utolsó silverstonei Fl-es fii­amon, bár nem egyformán: a >ole pozícióból remekül indul- 'a a 21 éves Vettel a brit GP-re laposan feljavított Red Bulijá­ul azonnal ellépett a többiek- ől. Az eleddig szinte verhetet- en Brawn GP istálló pilótái kő­ül a brazil Rubens Barrichello igy-ahogy tartotta vele a lé- lést, de csapattársa, a pontver- enyben vezető, az idei előző lét versenyből hatot is meg- lyert brit Jenson Button az ötö- likről már az elején a kilence- lik helyre esett vissza. Az utol- ó előttiként elstartolt tavalyi ilágbajnok Hamilton a tizen- itödikre tört előre, de a közép- nezőnyben ragadt, akárcsak a lyolcadik rajtpozícióból az ele- én a tizenharmadikra vissza- súszó korábbi kétszeres világ­Force India), 11. Kazuki Nakajima (japán, Williams), 12. Nelson Piquet jr. (brazil, Re­nault) +1 kör, 13. Robert Kubica (lengyel, BMW-Sauber) +1 kör, 14. Fernando Alonso (spanyol, Renault) +1 kör, 15. Nick Heidfeld (német, BMW-Sauber) +1 kör, 16. Lewis Hamilton (brit, McLaren-Mercedes) +1 kör, 17. Adrian Sutil (német, Force In­dia) +1 kör, 18. Sébastien Buemi (svájci, Toro Rosso) +1 kör. A vb állása, pilóták: 1. Button 64 pont, 2. Barrichello 41,3. Vet­tel 39, 4. Webber 35,5, 5. Trulli 21.5, 6. Mássá 16, 7. Rosberg 15.5, 8. Glock 13, 9. Alonso 11, 10. Räikkönen 10. Konstruktő­rök: 1. Brawn GP 105,2. Red Bull 74.5, 3. Toyota 34,5, 4. Ferrari 26.5, Williams 15,5,6. McLaren- Mercedes 13, 7. Renault 11, 8. BMW-Sauber 8,9. Toro Rosso 5, 10. Force India 0. Következik: Európa Nagydíj, Nürburgring, július 12. ~ Vi'yrá ^j 'i k&iiióiás Iiiiaaa.-.uktták ík-i u Vettel mesterhármast ért el: övé volt az első rajtkocka, megnyerte a versenyt és ő futotta a leggyorsabb kört is £ egy kerék-, s ebből fakadóan 1 helycsere befolyásolta lényege- | sen: még éppen húsz kör volt s hátra a hatvanból, amikor Webber Barrichello elé tudott visszajönni, s a leintésig meg is tartotta második pozícióját. A negyedik helyért nagy harcot ví­vott a brazil Felipe Mássá (Ferra­ri), s külön párban is a német Nico Rosberg (Williams) és Button. Utóbbi feljött az előtte autózók „nyakára”, de előzni már nem tudott, így a pontver­senyben első brit három ponttal tudta gyarapítani már így is te­kintélyes gyűjteményét. Brit Nagydíj: 1. Sebastian Vet­tel (német, Red Bull), 2. Mark Webber (ausztrál, Red Bull), 3. Rubens Barrichello (brazil, Brawn GP), 4. Felipe Mássá (bra­zil, Ferrari), 5. Nico Rosberg (né­met, Williams), 6. Jenson Button (brit, Brawn GP), 7. Jarno Trulli (olasz, Toyota), 8. Kimi Räikkönen (finn, Ferrari), 9. Timo Glock (német, Toyota), 10. Giancarlo Fisichella (olasz, Button mindössze annak örülhetett, hogy pontszerző helyre hozta be a Brawn GP autóját bajnok spanyol Fernando Alonso (Renault). Webber ugyanakkor tartani tudta a har­madik pozíciót a szépen csend­ben csordogáló viadalon, ame­lyet felhős ég mellett, de eső nélkül, 15 fokos „melegben” bo­nyolítottak le. A futam közben a legnagyobb izgalmat a francia Sebastien Bourdais (Toro Rosso) és a finn Heikki Kovalainen (McLaren- Mercedes) összeakaszkodása váltotta ki, de szerencsére csak az autókban esett kár, alkatré­szek röpültek szerteszét az üt­közéskor, a pilóták viszont meg­úszták karcolás nélkül. Harmadával a vége előtt az el­ső három helyezett sorrendjét