Nőgrád Megyei Hírlap, 2009. június (20. évfolyam, 125-149. szám)

2009-06-22 / 142. szám

12 2009. JÚNIUS 22., HÉTP SPORTTUKQR Bajnok a Szécsény csapata labdarúgás Megyei I. osztály, 33. forduló Héhalom - Szécsény 0-3 (0-2) Héhalom, 400 néző, vezette: Fekete L (Dolnegó, Varga). Héhalom: Kotasz - Kovács Zs., Géczi, Podobén, Csintalan - Var­ga, Pásztor, Gerhát, Babusa - Danguly (Varjú), Lőrincz (Hor­váth). Edző: Szilágyi Albert. Szécsény: Tóth (Rónai) - Miklián, (Farkas), Kmetti, Gráf, Ordasi - Kelecsényi (Végh), Lászlók (Babosán), ifj. Kovács I., Balogh (Chikán) - Gyimesi, Szegvári. Edző: Kovács Imre. GL: ifj. Kovács I. (2), Gyimesi. Sárga lap: Kovács Zs., ill. Ordasi, Balogh. Jók: Gerhát, Géczi, Lőrincz, ill. az egész csapat. A hazai csapat csupán húsz percig tudott partiban lenni a jól játszó vendégekkel. Onnantól a szécsényiek akarta érvényesült és megérdemelt győzelmet arat­tak. Szilágyi Albert: - Gratulálok a szécsényieknek a megérdemelt bajnoki címhez! Kovács Imre: - Először is gra­tulálok ellenfelünknek, hiszen jó és sportszerű mérkőzést ját­szottunk. Másodszor gratulálok csapatomnak a szerintem meg­érdemelten megszerzett bajno­ki címhez, mellyel egy életre szóló és feledhetetlen élménnyel gazdagodtunk. Nagyon örülök és büszke vagyok a fiúkra. Ez­úton is köszönöm a vezetők, szponzorok, szurkolók és segí­tők támogatását. A bajnoki cí­met mindannyian családjaink­nak, szeretteinknek ajánljuk, megköszönve ezzel óriási segít­ségüket és kitartásukat. Ifbí-6. SZ. M. Nagybátony - Palotás 4- 2 (2-2) Nagybátony, 200 néző, vezet­te: Pap I. (Szász, Dobos). Nagybátony: Zsignár - Mészá­ros, Kecskés, Kovács Zs., Nagy - Lőrincz, Orosz P., Oláh (Gazdag), Gubacsi - Varga Á., (Fodor), Ko­vács T. Edző: Sipkó Sándor. Palotás: Kresák - Korecz, Var­ga I., Tancsik, Hegyi T. - Sipos, Komáromi P. (Hegyi N.), Jele, Jakus - Szűcs, Burillák. Edző: Komáromi Tibor. GL: Orosz P. (2), Kovács T., Var­ga Á., ill. Tancsik (2). Kiállítva: Szűcs. Jók egész hazai csapat, 01. Varga, Tancsik. Nagy iramú, sok izgalmat ho­zó 90 percet láthatott a nagyér­demű publikum. A mezőnyben ötletesebben játszó, több gólt ki­dolgozó házigazdák megérde­melten tartották otthon a három pontot. Sipkó Sándor: - Az osztály egyik meghatározó csapatát si­került térdre kényszerítenünk, ráadásul nem érdemtelenül. Komáromi Tibor - Nem nyi­latkozom. Ifi: 0-0. S. S. Karancslapujtó - Nógrád Nissan-Karáncsberény 5- 1 (3-0) Karancslapujtó, 300 néző, ve­zette: Kovács T. (Szűcs Gy., Ho­moki G.). Karancslapujtó: Babják - Ra­vasz, Szabó K., Sági D., Tóth - Fo­dor M., Bozó N. (Bozó P.), Fodor Zs., Kovács L. - Lavaj (Ács), Bozsik (Űj). Edző: Tóth Ferenc. Nógrád Nissan­Karancsberény: Ruzsinszki ­Zsély L., Freistág (Babka T.), Paczári, Torják - Kovács Gy. (Babka G.), Zsély D., Szőke Sz., Szőke L. (Létrái) - Szőrös, Hor­váth. Edző: Földi Attila. GL: Kovács (2), Bozsik (2), Fo­dor Zs., ill. Szőke Sz. Sárga lap: Babka G. Jók: Ravasz, Sági, Ko­vács, Bozsik, Lavaj, ill. Zsély D., Szőke Sz. Sportszerű mérkőzésen, jó já­tékvezetés mellett a hazaiak Ko­vács révén már a 6. percben be­találtak a kapuba, és utána gyor­san egyértelművé vált a győztes csapat kiléte. Tóth Ferenc: - Örülök, hogy ilyen különbséggel tudtunk nyerni és csattanós választ ad­tunk mindazoknak, akik kétel­kedtek a fiatalításban. Gratulá­lok a csapatom minden tagjá­nak. Földi Attila: - A győzelmet job­ban akaró és ezért jóval többet tevő, remek támadójátékot be­mutató hazaiak megérdemelten nyertek ilyen különbséggel is. Ifi: 6-0. Tóth György Kisterenye - SBTC 2-3 (2-3) Kisterenye, 100 néző, vezette: Baranyi G. (Farkas, Csikós). Kisterenye: Simon - Fejes, Komódy, Lőrincz, Szűcs - Minka, Zsákai, Kovács, Nánási - Kakuk, Griffa ton. Játékos-edző: Tarlósi Tamás. SBTC: Lőrincz - Kruppa, Bene, Bogár, Kornya (Bonivárt) - Dániel, Ráduly, Chikán, Stark - Garai, Nagy. Edző: Almási Dé­nes. GL: Nánási (2), ill. Garai (2), Chikán. Sárga lap: Garai, Kornya, Stark. Jók: Simon, Nánási, Komódy, ill. Garai, Stark, Ráduly. Közepes iramú mérkőzésen, a sok hiányzóval felálló hazai csapat gyakorlatilag már az el­ső félidőben elveszítette a talál­kozót. Tarlósi Tamás: - Az első félidő­ben súlyos egyéni hibákból há­rom gólt kaptunk, amire csak kettővel tudtunk válaszolni, így ismét nem sikerült pontot sze­reznünk. Almási Dénes: - Az első félidő biztató játéka után kicsit vissza­esett a teljesítményünk, vélemé­nyem szerint győzelmünk így is megérdemelt. Ifi: 0-10. H. H. Cered - Romhány 1-3 (1-0) Cered, 100 néző, vezette: Olasz R. (Szigetvári, Ágoston). Cered: Kurucz - Simon B. (Halmosi), Szurok, Timkó, Mi­hály - Béres (Dániel), Kovács, Nagy, Bódi N. - Farkas (Simon R.), Bíró. Edző: Bódi Gyula. Romhány: Peredi - Fábián, Csizmár, Széles (Meló), Sági - Dóbiás (Nándori), Vincze, Pádár, Balázs - Dudás, Varga. Edző: Szlezák Zoltán. GL: Bíró, ill. Varga (2, mind­kettőt 11-esből), Dudás. Sárga lap: Kovács. Jók: Halmosi, Timkó, Nagy, ill. Dudás, Pádár, Széles, Peredi. Az első félidő kiegyenlített játékát követően a második já­tékrészben a Romhány jobb teljesítményt nyújtott, s miu­tán egy távoli bombagóllal egyenlített két büntetőből szer­zett találattal eldöntötte a há­rom pont sorsát. Bódi Gyula: - Az első félidei jó teljesítményünket szünet után nem tudtuk folytatni, ez vezetett vereségünkhöz. Szlezák Zoltán: - Nehezen pö­rögtünk föl, de összességében megérdemelt győzelmet arat­tunk. Gratulálok a fiúknak! Iß 2-4. B. G. GY. Rimóc - Berkenye 1-0 (1-0) Rimóc, 150 néző, vezette: Oláh G. (Gordos Á., Mohácsi B.). Rimóc: Oláh T. - Mócsány, Kuris, Rádi, Jusztin G. - Laczkó, Árva, Jusztin B., Bangó A.(Ban- gó N.) - Vincze (Puruczki), Már­ton. Játékos-edző: Komár Gábor. Berkenye: Koszta - Földvári, Hannus, Rottenbacher, Dombó­vári (SchwarczJ - Zsibók, Hugyecz (Kábái), Nyikos (Dancsó), Bedőcs (Szabó) - Beál­ló, Koszty. Játékos-edző: Füle An­tal. GL: Laczkó. Sárga lap: Rottenbacher, Hannus, Zsibók. Jók: Oláh T. (a mezőny legjobbja, Laczkó, Rádi, Kuris P., ill. Zsibók. Jó iramú, küzdelmes mérkő­zésen a hazaiak az első félidő­ben szerzett góllal meglepték a vendégeket, akiknek semmi sem sikerült ezen a napon, rá­adásul a 11-est is elhibázták. Komár Gábor: - Nagyszerű küzdőszellemünknek és Oláh Tibi szenzációs bravúrjának kö­szönhetően nagyszerű ered­ményt értünk el, és megtartot­tuk hazai veretlenségünket a ta­vasz folyamán. Füle Antal: - Ma 11 méterről sem tudtunk gólt szerezni, így megérdemelt hazai siker szüle­tett. Ifi 2-4. Vincze Barna Mátranovák - Pásztó 5-4 (2-2) Mátranovák, 100 néző, vezette: Babcsán Á. (Fodor R., Boda V.). Mátranovák: Rigó Cs. - Rigó Sz., Varga, Sándor, Mihály, (La­katos B.) - Oszvald, Botos, Dancsok (Smelkó), Tóth P. - Gu­bán, Tábori. Játékos-edző: Smelkó Károly. Pásztó: Szeles - Fenyvesi V., Bazsó, Kiss Cs., Bognár - Alapi, Dancsok, Figura, Kapás Gy. ­Szőlősi, Juhász (Tóth I.). Edző: Mátrai Szilárd. GL: Tóth P. (2), Oszvald, Tábo­ri, Gubán, ill. Fenyvesi V., Alapi, Figura, Kapás Gy. Sárga lap: Ri­gó Sz., Varga, Tóth P., Tábori, ill. Fenyvesi, Alapi, Tóth I./ó/c- Rigó Sz., Oszvald, Botos, Tóth P., GuJ bán, Tábori, ill. Fenyvesi V, Dancsok, Figura, Tóth I. Ritkán látható, izgalmas mér­kőzésen 10 perc elteltével már kétgólos volt a vendégek előnye, de ezt a hazaiak még a félidő kö­zepén kiegyenlítették. A máso­dik félidő ismét pásztói góllal in­dult, de 4-3-ra már a hazaiak ve­zettek. Öt perc elteltével azon­ban ismét egyenlő volt az állás. A befejezés előtt három perccel. Tóth Patrik jól eltalált bomba­erős lövésével sikerült győze­lemmel ünnepelni Smelkó Kátroly 40. születésnapját. Smelkó Károly: - A mai szen­zációs győzelmünket a csapat Gubán Csabának ajánlja, aki ma játszotta utolsó mérkőzését. Reméljük, hogy még nagyon sok ilyen sportembert nevel a mátranováki sportegyesület, ak­kor nem lesz gond a jövőben. Koszi „Gubi”! Mátrai Szilárd: - Jó kis mérkő­zésen ezúttal nem 1-0-ra, ha­nem 5-4-re kaptunk ki. Örülök, hogy két fiatal játékosunk jól il­leszkedett be a csapatba. Ifi: 1-15. Gecse István Tar - Buják 2-1 (1-0) Tar, 100 néző, vezette: Szép J. (Katona, Lukács). Tan Bózsár - Batta, Szabó, Kiss D., Grexa (Bazsó) - Berkes, Verebélyi (Gömbicz), Nagy L, Halász - Maksó V, Maksó B. Edző: Vallus Ferenc. Buják: Molnár Zs. - Gulyás, Szabó, Szilágyi, Gágyor - Pila G., Borbély, Molnár Á., Juhász - Tóth. Edző: Péter Csaba. GL: Halász, Maksó B., ill. Ria Sárga lap: Maksó B., Kiss, ill Szabó. Jók: Kiss D., Gömbicz, ill Pila G. Vallus Ferenc: - A kötelezi győzelem megszerzése mindi; nehéz, ma ez nekünk sportsze rű ellenféllel szemben közepe játékkal, helyzeteink töredéké kihasználva sikerült, így győze lemmel búcsúztunk a hazai ke zönségtől. Kívánom hogy ősztó a tariak továbbra is ugyanebbe] a bajnoki osztályban induljanak melyhez sok sikert kívánok. Borbély Ferenc, a Buják vezeti ségi tagja: - Gratulálok a hazai aknak, további sok sikert kívá nők a csapatnak a 10 emberre elért szép eredményhez. Iß 10-7. s. Szabadnapos: Szügy. A bajnokság állása 1. Szécsény 3126 3 2 103-31 81 2. Berkenye 3123 4 4 95-28 73 3. Palotás 3121 5 5 100-42 68 4. Romhány 31 18 1 12 80-52 55 5. K.-lapujtő 31 17 410 6044 55 6. Héhalom 3115 7 9 6440 52 7. Nagybátony 31 16 213 80-66 50 8. Szügy 31 15 5 11 73-61 50 9. K.-berény 3214 612 67-69 48 10. Mátranovák 31 14 215 81-83 44 11. Rimóc 31 12 811 76-54 44 12. Pásztó 3112 415 56-54 40 13. SBTC 31 9 715 45-62 34 14. Cered 31 8 1 22 65-130 24 15. Tar 31 6 3 22 55-109 20 16. Kisterenye 31 4 3 24 37-100 15 17. Buják 31 1 129 35-147 3 18. Kisbágyon viszalépett Megjegyzést Ceredtől, Tartó és a Bujáktól 1-1 pont levonva. Ifjúsági mérkőzés: Kisbágyoi - Szügy 4-0. Az ifjúsági bajnokság állása 1. SBTC 3328 1 4 199-39 84 2. Szécsény 3326 4 3 168-38 82 3. Romhány 3324 2 7 152-65 74 4. K.-lapujtő 3323 5 5 129-53 74 5. Kisbágyon 3323 3 7 196-60 72 6. Nagybátony 3319 8 6 834 7 65 7. Berkenye 3319 3 11 132-70 60 8. Pásztó 3319 212 138-67 59 9. Kisterenye 3316 1 16112-109 45 10. Rimóc 3314 4 15 102-83 42 11. Palotás 3313 317 89-82 42 12. Szügy 3313 218145-130 41 13. Mátranovák 33 9 4 20 73-134 31 14. K.-berény 33 6 1 26 83-186 19 15. Cered 3312 318104-118 18 16. Tar 33 4 2 27 79-238 13 17. Héhalom 33 3 1 29 39-234 10 18. Buják 33 1 131 28-298 3 Megjegyzés:A Ceredtől 21 Rimóctól, Kisterenyétől 4-4, a: SBTC-től, Tartól, és a Bujáktól 1 1 pont levonva. Totóeredmények 1. Sandefjord - Valerenga 0-2 2 2. Aalesund - Rosenborg 0-3 2 3. Bodö/Glimt - Lilleström 1-1 x 4. Lyn - Odd Grenland 1-1 x 5. Molde - Fredrikstad 2-0 1 6. Stabaek - Start 5-0 1 7. Strömsgodset - Tromsö 2-1 1 8. Viking SL - Brann Bergen lapz. után 9. Celta Vigo - Xerez 1-1 x 10. Rayo Vallecano - Zaragoza 2-2 x 11. Irak - Új-Zéland 0-0 x 12. Spanyolország - DéLAfrika 2-0 1 13. Egyiptom - USA lapz. után 14. Olaszország - Brazília lapz. után A Karancslapujtő (piros mezben) csapata magabiztosan nyert a Karancsberény ellen