Nógrád Megyei Hírlap, 2009. április (20. évfolyam, 76-100. szám)

2009-04-20 / 91. szám

2009. ÁPRILIS 20., HÉTFŐ 11 SPORTTÜKÖR SBFC-bravúr a Szusza Ferenc-stadionban LABDARÚGÁS NB ül Mátra-csoport, 22. forduló - Értékes három pontot szerzett a Gyarmat Balassagyarmati YSE - Maglódi KSK 2-0 (1-0) Balassagyarmat, 200 néző, ve­zette: Várallyay M. (Szigetvári Zs., Szabó S.). Balassagyarmat: Földi - Bal­ga (Nagy Á.), Gaál, Csitári, Szenográdi - Duba, Földvári (László) - Vidra (Lovász), Moh­ácsi, Zolnyánszki - Langó. Edző: Nagy Tibor. Maglód: Retezi - Magyari, Budafai, Pozder, Molnár (Tabányi) - Weisz, Bogdány, Tő­kés, Temesi (Pápai) - Ujfalussi (Szabó), Bornemissza. Edző: Szokolai László. GL: Langó (31.), László (62., 11- esből). Sárga lap: Csitári, László, Gaál. Kiállítva: Gaál (83.), ill. Budafai (12.). Jók: Mohácsi, Zolnyánszki, Duba, Szenográdi, ill. Retezi. 12. perc: Balga negyvenméte­res keresztlabdájával Zolnyánsz­ki hagyta faképnél a vendégvé- dőket, de Budafai a kaputól 17 méterre buktatta, melyért jogo­san villant a piros lap. A szabad­rúgást Mohácsi egy arasszal lőt­te a jobb felső sarok fölé, a labda a háló tetején landolt. 16. perc: Vidrát egy csel után Pozder két kézzel ellökte a tizen­hatoson belül, de a játékvezetői síp meglepetésre néma maradt. A kipattanó labdát 14 m-ről lőt­te a jobb sarokra, de Retezi nagy bravúrral szögletre mentett. 29. perc: Mohácsi indítása után Langó a tizenhatoson belül a kapus mellett is elvitte a lab­dát, majd 8 méterről a bal kapu­fa tövére lőtte azt. 31. perc: lobb oldali hazai be­dobást követően Mohácsi a ti­zenhatoson belül Langó elé pör­getett, aki 14 méterről kapásból vágta a labdát a bal sarokba. 1-0. 62. perc: A gólhelyzetben kilé­pő Mohácsi éppen lőni készült, amikor a védők közös erővel fel­szedték az „ütőjét”. A megítélt büntetőből László ballal nagy erővel lőtte a labdát a kapu bal oldalába. 2-0. 83. perc: Szenográdi hozta gól­helyzetbe Lángot, aki először a kapusba lőtt, majd az elépattanó labdát elvitte a kapus mellett, és hét méterről ezúttal ballal a jobb kapufa tövét találta telibe. Az el­lentámadást követően egy ártal­matlan szituációban történő be­A Balassagyarmat (fehér mezben) magabiztosan nyert a Maglód ellen csúszást követően Gaál Balázs kapta meg második sárga lapját így a hajrára kiegyenlítődött a létszám. Az első percektől a Balassa­gyarmat lépett fel támadólag és a jogos kiállítást követően fölénye egyre inkább kidomborodott. A percek múlásával szinte futósza­lagon alakultak ki a gólhelyzetek a maglódi kapu előtt, ezek azon­ban sorra ki is maradtak. A két gólon kívül a hazaiaknak csak a kristálytiszta gólhelyzeteket szá­molva nyolc ilyen lehetőségük volt, melyek közül kétszer még a teljesen üres kaput sem, csupán a kapufát sikerült eltalálniuk. Az első félidőben a gólon kívül - ek­kor Langó a nehezebb helyzetből volt eredményes - elmaradt egy jogos tizenegyes, továbbá sorrend­ben Mohácsi, majd Langó kétszer nem tudta gólra váltani tiszta le­hetőségét. A szünetet követően nem sokat változott a játék képe, mintaszerű, nagyon szép támadá­sokat követően Mohácsi, Zolnyánszki, majd egy perc alatt Lovász és Langó, a hajrában a változatosság kedvéért ismét Langó hagyta ki a kihagyhatat- lant. Az utolsó balassagyarmati gólhelyzetet követően azonnal jött Gaál Balázs második vitatható sárga lapja és kiállítása. Összes­ségében a hazai csapat a kilenc­ven perc során uralta, irányította a mérkőzést a nála sokkal jobb helyen álló ellenfelével szemben, és a volt válogatott labdarúgók ál­tal irányított csapatok mérkőzé­sét teljesen megérdemelten meg­nyerve nagyon fontos három pon­tot szerzett a kiesés elleni harc­ban. Remélhetőleg formájuk, és helyzetkihasználásuk a követke­ző mérkőzéseken tovább javul és elérik céljukat. Nagy Tibor: - Egy szervezett csapatot sikerült legyőznünk. A korai kiállítás eldöntötte a mér­kőzést, és ha jobban koncentrá­lunk szerényen fogalmazva is öt­hat gólos különbséggel kellett volna nyernünk. Szokolai László: - A jogos kiál­lítás eldöntötte a mérkőzést. Jobb volt a Balassagyarmat, amely teljesen megérdemelten győzött. ■ Kanyó Ferenc FOTÓ: RIGÓ TIBOR Újpest FCII. - Salgótarján- Baglyasalja FC 0-1 (0-0) Budapest, Szusza Ferenc-sta- dion, 700 néző, vezette: Jávorszki Z. (Dudás, Gyetvai P.). Újpest FC II.: Dombai - Tóvizi (Frank R.), Privigyei, Dvorschák, Wilson (Mundi V.) - Barczi, Fűz­fa, Litauszki, Foxi, (Szabó B.) - Kincses, Remili. Edző: Víg Péter. Salgótarján-Baglyasalja FC: Kiss - Galbács, Csatlós Cs., Bez­zeg, Almási - Siróczki, Németh, Blaskovits (Varga), Kálmán J. (Bállá), Csatlós T. - Tarcsa. Edző: Kis Károly. Gl.: Tarcsa (73.). Sárga lap: Remili, ill. Bezzeg, Németh. Kiál­lítva: Remili (60.). Jók: Kincses, Barczi, ill. egész csapat. A hazaiak léptek fel támadó­lag, az SBFC azonban szervezet­ten védekezett és egy kontratáma­dást követően megszerezte a há­rom pontot. Kis Károly: - A játékosok min­den dicséretet megérdemelnek, hiszen a bajnokság legjobb csa­patát sikerült legyőzni, ráadásul úgy, hogy a hazaiaknál ez első csapatból is többen szerepeltek. Nagyon örülünk annak, hogy többen is elkísérték a csapatot Salgótarjánból, köszönjük nekik a buzdítást További eredmények: Egri FC - Mezőkövesdi SE 0-1, Putnok VSE - Balmazújvárosi FC 2-2, Veresegyház VSK - RAFC 3-3, Gyöngyösi AK - Ózdi FC 1-2, Tiszafüredi VSE - FC Hosszabb szünet VB-2O10. Hosszabb téli szünet- | nek örülhetnek a jövő évi lab­darúgó-világbajnokság miatt a dél-afrikai diákok. A művelő­désügyi minisztérium döntése : szerint a szokásos 15 helyett j 2010-ben 22 napos lesz a vaká­ció, így a tanulók és szüleik a hét végékkel együtt június 9- től július 13-ig élvezhetik a pi­henést és a vb meccseit. A tor­nára június 11. és július 11. kö­zött - azaz az ottani téli év­szakban - kerül sor a Dél-afri- : kai Köztársaságban, s a szervezőbizottság kérésére ho­zott minisztériumi döntés nyo­mán a helyiek azt remélik: ke­vésbé lesznek zsúfoltak az ut­cák és az autóutak. Pizarro pert nyert lABOAS Claudio Pizarro, a Werder Bremen perui labdarúgó­ja pert nyert a Nemzetközi Sport­döntőbíróságon (CAS) hazája szö­vetsége ellen, mely korábban 10 ezer dollárra büntette, s eltiltotta őt. A támadót 2007 novemberé­ben azért marasztalta el a szövet­ség, mert Pizarro és három csa­pattársa néhány órával a brazilok ; elleni világbajnoki selejtező után, ; s három nappal az Ecuador elle­ni előtt prostituáltakkal mulato­zott. A hosszú ideje Németország- : ban légióskodó futballista tagad- ; ta a vádakat és a CAS-hoz fordult. i Az eset után első fokon 18 hónap­ra eltiltották Pizarróékat a váloga- j I tóttól, s emellett 80-80 ezer dől- j | lár pénzbüntetést is kiszabtak rá- I juk. A focista fellebbezésére az el- | tiltást három hónapra, illetve 10 j ezer dollárra mérsékelték, ám a | csatár ebbe sem nyugodott bele, Tiszaújváros 6-3, Túra VSK ­így a szövetségnek most vissza Vasas II. 4­1. kell fizetnie neki a pénzét. A bajnokság állása Totóeredmények 1. Újpest II. 2217 2 3 49-11 53 2. Mezőkövesd 2215 4 3 40-13 49 1 1. Arsenal-Chelsea 1-2 2 3. Túra 2216 0 6 41-20 48 2. Bielefeld - Bayern München 0-1 2 4. SBFC 22 14 3 5 34-17 45 3. Bochum-Dortmund 0-2 2 5. Maglód 2210 4 8 27-30 34 4.1. FC Köln-VfB Stuttgart 0-3 2 6. Balmazúj. 22 9 6 7 30-30 33 5. Karlsruhe - Hoffenheim 2-2 X 7. Putnok 22 8 9 5 38-29 33 6. Wolfsburg - Leverkusen 2-1 1 8. Gyöngyös 22 10 2 10 32-29 32 7. Hamburg-Hannover 2-1 1 9. Ózd 22 9 5 8 31-28 32 8. Hertha BSC-Bremen 2-1 1 10. Vasas 11. 22 7 4 11 26-28 25 9. Genoa - Lazio 0-1 2 11. Egri FC 22 6 610 23-29 24 10. Juventus - Intemazionale 1-1 X 12. RAFC 22 6 5 11 20-32 23 11. Cagliari-Napoli 2-0 1 13. B.-gyarmat 22 6 313 2441 21 12. Catania -Sampdoria 2-0 1 14. Tiszaújváros 22 5 3 14 26-51 18 EUdinese-Fiorentina 3-1 1 15. Tiszafüred 22 5 2 15 24-53 17 14. Manchester United - Everton 0-0 X 16. Veresegyház 22 2 416 2347 10 1 Vettel járta legjobban az esőtáncot FORMA-1 Kínai Nagydíj: kettős sikert aratott a Red Bull Racing, továbbra is pont nélkül áll a Ferrari Jellemző kép a versenyről: a szakadó esőben a Safety Car vezeti fel a mezőnyt, amelynek élén Vettel és Webber haladt fotó: amber pr A. Á. Sanghaj. Sebastian Vettel, a Red Bull német pilótája nyerte vasárnap a Forma-1-es Kínai Nagydíjat. Az idei harmadik ver­senyen a második helyen csapat­társa, az ausztrál Mark Webber végzett, míg a harmadik a pont­versenyben éllovas brit Jenson Button (Brawn GP) lett. Az 56 körös versenyen végig esett az eső, ezért a pilóták a biz­tonsági autó mögött kezdték meg az első nyolc kört. A valódi rajt után Vettel haladt az élen, mögötte Webber és a Brawn GP két versenyzője, a brazil Rubens Barrichello, valamint Jenson Button robogott. A tizedik körben a vizes pá­lyán több autó is megcsúszott, de baleset nem történt: az élen változatlan volt a sorrend. A 18. körben a lengyel Robert Kubica (BMW-Sauber) hátulról belero­hant az olasz Jarno Trulli Toyo­tájába, és a pályára került tör­melék miatt ismét beküldték a biztonsági autót. Kubica folytat­ta a versenyt, Trulli autója azon­ban annyira összetört, hogy kénytelen volt befejezni a futa­mot. Mássá Ferrarija 35 körrel a leintés előtt leállt, így a tavaly vb-második brazil pilóta számá­ra befejeződött a sanghaji ka­land. Tíz körrel a leintés előtt a né­met pilóta már 16 másodperccel vezetett Webber előtt, míg Button hátránya már több mint fél perc volt. A hajrában már nem változott a sorrend az élen. Kínai Nagydíj: 1. Sebastian Vettel (német, Red Bull), 2. Mark Webber (ausztrál, Red Bull), 3. Jenson Button (brit, Brawn GP), 4. Rubens Barrichello (brazil, Brawn GP), 5. Heikki Kovalainen (finn, McLaren-Mercedes), 6. Lewis Hamilton (brit, McLaren- Mercedes), 7. Timo Glock (német, Toyota), 8. Sébastien Buemi (sváj­ci, Toro Rosso), 9. Fernando Alonso (spanyol, Renault), 10. Kimi Räikkönen (finn, Ferrari), 11. Sébastien Bourdais (francia, Toro Rosso), 12. Nick Heidfeld (német, BMW-Sauber), 13. Robert Kubica (lengyel, BMW- Sauber), 14. Giancarlo Fisichella (olasz, Force India), 15. Nico Rosberg (német, Williams), 16. Nelson Piquet jr. (brazil, Re­nault). A vb élmezőnye, pilóták: 1. Button 21, 2. Barrichello 15, 3. Vettel 10,4. Glock 10,5. Webber 9,5,6. Trulli 8,5,7. Heidfeld 4,8. Alonso 4, 9. Kovalainen 4, 10. Hamilton 4. Konstruktőrök: 1. Brawn GP 36,2. Red Bull 19,5,3. Toyota 18,5, 4. McLaren­Mercedes 8, 5. BMW-Sauber 4, 6. Renault 4, 7. Toro Rosso 4, 8. Williams 3,5, 9. Ferrari 0, 10. Forcelndia 0. IT 1